Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Belgie Mons

Dovolená Belgie Mons


Belgie je malá země nacházející se v západní Evropě. Ačkoli je často přehlížena ve prospěch svých sousedů, jako jsou Francie a Nizozemsko, skrývá mnoho zajímavých destinací pro turisty. Jedno z těchto míst je město Mons.

Mons, nebo také známý pod názvem Bergen ve vlámštině, se nachází ve valonském regionu Belgie. Je to historické město s bohatou kulturní a architektonickou historií. Jeho centrum je plné malebných uliček, náměstí a historických staveb.

Jedním z nejvýznamnějších míst v Mons je Grand-Place, hlavní náměstí města. Zde můžete obdivovat krásné historické budovy, jako například Hôtel de Ville (radnice) a Maison Losseau (dům), který je chráněným památkou UNESCO. Na Grand-Place se také nachází místní tržnice, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Další zajímavostí v Mons je Collégiale Sainte-Waudru, gotický kostel ze 15. století. Jeho věž je jedním z nejvýznamnějších symbolů města a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Nedaleko kostela se nachází také Archeosite, muzeum a archeologické naleziště, které poskytuje pohled do minulosti tohoto regionu.

Pro milovníky umění je v Mons také Městské muzeum umění, které obsahuje rozsáhlou sbírku evropského umění od středověku po současnost. Výtvarné umění je v Mons silně zakořeněné, protože zde každoročně probíhá prestižní umělecký festival - Europalia Mons.

Mons se může pochlubit také bohatou historií. Během první světové války bylo město významným strategickým bodem. Dnes můžete navštívit památník Le Bascule, který připomíná události této doby a ctí padlé vojáky. Další zajímavé místo ke zhlédnutí je Zámek Seneffe, krásný barokní zámek s rozlehlými zahradami, který se nachází ve vesnici Seneffe poblíž Mons.

Mons je také výborným výchozím bodem pro výlety do okolí. Nedaleko se nachází přirozený park Pairi Daiza, který je domovem pro více než 5000 zvířat z celého světa. V okolí Mons se také nacházejí malebná města, jako je Tournai s katedrálou z 12. století nebo La Louvière s moderní architekturou.

V Mons je také možné vychutnat si místní kuchyni. Můžete ochutnat belgickou specialitu moules-frites (mušle s hranolky), nebo si dopřát některý z místních druhů piva, které je pro Belgii typické.

Mons patří mezi skryté poklady Belgie, které stojí za návštěvu. Jeho bohatá historie, krásná architektura a kulturní dědictví nabízejí návštěvníkům mnoho zajímavých zážitků. Pokud se chystáte na dovolenou v Belgii, nezapomeňte zařadit Mons na svůj seznam a objevte krásy tohoto malebného města.


Letenka Belgie Mons


Mons, hlavní město provincie Henegavský region, se nachází v jihozápadní části Belgie. Toto malebné město má mnoho historických památek a kulturních zajímavostí, které lákají turisty z celého světa. Pokud plánujete návštěvu Monse, letenka je nejlepším způsobem, jak se tam dostat.

Mons je snadno dostupný letecky z mnoha evropských měst. Díky své strategické poloze je zajištěna dobrá letecká dopravní infrastruktura. Nejbližším letištěm je Brussels South Charleroi Airport, které se nachází asi 50 kilometrů od města Mons. Toto moderní letiště nabízí pravidelné linky do mnoha evropských destinací.

Mons je bohatý na historická místa a památky. Nejvýznamnější z nich je Grotte de Spy, jeskyně, která je známá díky archeologickým nálezům, které zde byly objeveny. Dále se zde nachází Grand Place, náměstí obklopené kouzelnými historickými budovami, včetně obecního domu a radnice. Místní katedrála, Collégiale Sainte-Waudru, je další významnou památkou, kterou lze navštívit.

Mons je také známý pro své kulturní akce a festivaly. Nejoblíbenějším je Carnaval de Mons, který je zapsán na seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Tento festival přitahuje tisíce návštěvníků, kteří se chtějí seznámit s tradičními kroji, hudbou a tancem této oblasti.

Belgie je také proslulá svým pivem a místními specialitami. V Monse můžete ochutnat ty nejlepší belgické pivní druhy a vychutnat si tradiční belgickou kuchyni, která je bohatá na chutné masové pokrmy a sladké dobroty jako wafle a čokoládu.

Pokud jste milovníkem umění, v Monsu vás potěší mnoho galerií a muzeí. Nejvýznamnější je Museum of Fine Arts Mons, které představuje umělecká díla předních evropských umělců.

Celkově lze říci, že návštěva Monse je skvělým zážitkem. Získáte zde hlubší vhled do belgické kultury, historie a tradičních hodnot. Letenka je nejefektivnější způsob, jak se tam dostat, a to nejen kvůli rychlosti, ale také díky příjemnému a komfortnímu letu.

Takže jestliže plánujete cestu do Belgie, nezapomeňte zahrnout Mons na svůj seznam míst, které chcete navštívit. Skvělá atmosféra, bohatá historie a skvělé příležitosti k poznávání čekají na vás!


Počasí Belgie Mons


Belgie je známá svým proměnlivým počasím, a město Mons není výjimkou. Nachází se v jihozápadní části země a je obklopeno kopci a lesy, což má vliv na jeho klimatické podmínky.

Mons má oceánské podnebí, což znamená mírná léta a mírné zimy s dostatečnou vlhkostí. Průměrné teploty se pohybují od 2°C v lednu až po 21°C v červenci, ale mohou se výrazně lišit v závislosti na aktuální situaci. Mons je známý svými častými srážkami, které jsou rovnoměrně rozložené po celý rok. To znamená, že očekávejte déšť nezávisle na roční době, s průměrným ročním úhrnem srážek kolem 900 mm.

Jaro a léto jsou období, kdy je Mons nejteplejší a srážky jsou obvykle lehké až střední. Teplo a slunce přitahují obyvatele i návštěvníky, kteří si užívají venkovní aktivity, jako je pikniky v parku nebo procházky v přírodě. Ačkoli Mons nemá žádné pobřeží, letní měsíce mohou být často vlhké a občas být postižené přívalovými dešti.

Podzim je sezónou, kdy se počasí začíná postupně ochlazovat a srážky se zvyšují. Listnaté stromy začínají měnit barvy a nabízejí nádherné scenérie pro procházky. Podzim je také obdobím, kdy se v Mons konají různé oslavy a festivaly, které přitahují mnoho návštěvníků.

Zima v Mons je obvykle mírná a teploty se pohybují nad bodem mrazu. Sníh zde není tak běžný, ale občas může spadnout několik centimetrů a přeměnit město v pohádkovou zimní krajinu. Mráz a mlhy jsou častějším jevem, které přidávají kouzlo této éře.

Celkově vzato, počasí v Mons je určitě překvapivé a vždy stojí za to být připravený na různé podmínky. Přestože během deštivých dnů může být obtížné plánovat venkovní aktivity, Mons nabízí bohatou historii, kulturu a události, které lze prozkoumat i za každého počasí.


Ubytování Belgie Mons


Belgické město Mons je krásné místo plné historie a kultury. Pokud plánujete navštívit tento malebný a útulný kout v Belgii, měli byste se soustředit na ubytování, které bude co nejlepší pro vaše potřeby.

V Mons existuje mnoho možností ubytování, od luxusních hotelů až po jednoduché penziony a hostely. Pokud máte rádi pohodlí a luxus, můžete si vybrat mezi hotelem Van der Valk Mons Congres nebo hotelů Martin's Dream a Best Western Plus Hotel Lido. Tyto hotely nabízejí moderní pokoje a vše, co potřebujete pro dokonalou dovolenou.

Pokud jste na rozpočtu, můžete si vybrat z mnoha penzionů a hostelu, které nabízejí jednoduché, ale útulné pokoje. Hotel St. James nebo Auberge de Jeunesse de Mons nabízejí ubytování za velmi dostupné ceny.

Další možností jsou soukromé apartmány a byty, které jsou k dispozici v Mons a okolí. Tyto alternativy nabízejí větší soukromí a samostatnost, což je ideální pro ty, kteří nepotřebují luxus, ale chtějí být soběstační.

Bez ohledu na to, kterou možnost ubytování si vyberete, Mons je skvělým místem pro dovolenou, s mnoha cennými památkami, kulturními aktivitami a podvečerní zábavou. Belgie je zemí, která nabízí nádherná místa k prozkoumání a Mons je jedním z nich. Vyberte si ubytování podle svých preferencí a užívejte si svou dovolenou v této krásné oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Mons


Zde jsou nejčastější dotazy a odpovědi ohledně Belgie Mons:

1. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Mons?

Mons je plný historie a kultury. Mezi nejlepší turistické atrakce zahrnují Grand-Place, UNESCO chráněný městský plán, Cité de l'Automobile, barokní kostel svaté Alžběty, katedrálu Svatého Vincence a Belfry of Mons.

2. Jak se dostat do Mons z Bruselu?

Z Bruselu do Mons můžete dostat vlakem, autobusem nebo autem. Vlaková cesta trvá asi 50 minut, autobusová cesta zhruba hodinu a polovinu a jízda autem trvá zhruba hodinu.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Mons?

Nejlepší doba k návštěvě Mons je v létě. Město je plné festivalů, jako například Doudou festival, který probíhá každoročně v červnu.

4. Kolik stojí vstup do Cité de l'Automobile?

Vstupe do Cité de l'Automobile, muzea automobilů, je zhruba 12 euro.

5. Kde se můžeme ubytovat v Mons?

V Mons najdete mnoho hotelů a apartmánů, které nabízejí rozličné úrovně komfortu a cen. Mezi nejpopulárnější patří Hotel Saint Georges, Hotel Dream, Hotel Ibis a Martin’s Dream Hotel.

6. Jaký je jídelníček v Mons?

Jídelníček v Mons zahrnuje mnoho belgických specialit, jako jsou moules-frites (smažené krevety s hranolkami), belgický biftek a waffles. Město má také neuvěřitelnou vlámskou kuchyni s různými druhy masa, bramborovými palačinkami a mnoha dalšími lahůdkami.

7. Kdy je Doudou festival v Mons?

Doudou festival se koná každoročně v Mons v prvním týdnu v červnu. Jedná se o největší a nejslavnější festival v Mons a slaví městskou legendu o slonu, který sloužil jako symbol mnoha epoch a vynikajících událostí v Mons od 14. století.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky