Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Maďarsko Keszthely

Dovolená Maďarsko Keszthely


Keszthely je krásné město nacházející se na západě Maďarska, nedaleko jezera Balaton. Tento malebný region je oblíbeným turistickým cílem díky své příjemné atmosféře, bohaté historii a vynikajícímu jídlu a pití.

Jezero Balaton je největším jezerem ve střední Evropě a Keszthely je jedním z nejvíce oblíbených letovisek v této oblasti. Díky své poloze je ideálním místem pro dovolenou plnou slunečního odpočinku, vodních sportů a relaxace na pláži. Balaton je také vhodný pro rodiny s dětmi, protože jeho vody jsou plytké a teplé.

Město Keszthely samo o sobě nabízí mnoho zajímavých památek a atrakcí. Nejvýznamnější z nich je Muzeum Balatoni, které je umístěné přímo na břehu jezera. Toto muzeum je druhé největší přírodovědné muzeum v Maďarsku a jeho sbírky zahrnují vše od geologie po archeologii a zoologii.

Další významnou památkou v Keszthely je zámek Festetics, který je jedním z největších klasicistních zámků v Maďarsku. Navštívit můžete jeho luxusní interiéry, nádherné zahrady a také raritní sbírku starožitností. Zámek Festetics stojí na kopci nad městem a poskytuje úchvatné výhledy na jezero Balaton.

Pro milovníky přírody je v okolí Keszthely k dispozici několik přírodních rezervací a parků, které nabízejí skvělé možnosti pro pěší turistiku a cykloturistiku. Jedním z nejpopulárnějších je rezervace Kis-Balaton, která je domovem mnoha druhů vzácných rostlin a zvířat.

Keszthely není známé jen pro své kulturní a přírodní památky, ale také pro svou gastronomii. V této oblasti se produkuje mnoho vyhlášených vín a typických maďarských pokrmů. Nezapomeňte si vychutnat smažený chléb, gulaš a sladké buchty.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Keszthely, určitě se vám tato kombinace výjimečného jezera, historického a kulturního dědictví, krásné přírody a vynikajícího jídla bude líbit. Je to ideální místo pro relaxaci a objevování nezapomenutelných zážitků.


Ubytování Maďarsko Keszthely


Maďarsko je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací ve střední Evropě a nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z těchto míst je i malebné město Keszthely, které se nachází na západním pobřeží největšího maďarského jezera Balaton.

Keszthely je ideálním místem pro dovolenou, a to jak pro rodiny s dětmi, tak i pro páry či jednotlivce. Město je bohaté na historické památky, jako je například zámek Festetics, který je považován za jeden z největších horských zámků ve střední Evropě. Turisté mohou navštívit také Muzeum Balaton, které se zaměřuje na regionální historii a přírodu.

Pokud hledáte ubytování v Keszthely, nemusíte mít obavy. Město nabízí širokou škálu možností pro každého návštěvníka. Na výběr máte mezi luxusními hotely, penziony, apartmány a dokonce i kempy. Vše záleží na vašich preferencích a rozpočtu.

Luxusní hotely v Keszthely jsou ideální volbou pro ty, kteří se chtějí hýčkat a užívat si luxusu během svého pobytu. Tyto hotely nabízejí prvotřídní služby, wellness centra, venkovní bazény a fantastické výhledy na jezero Balaton. Zde si můžete užít relaxační masáže, sauny a další wellness procedury.

Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, můžete se rozhodnout pro penziony nebo apartmány. Tyto ubytovací možnosti vám poskytnou pohodlí domova a soukromí za přijatelnou cenu. Většina penzionů a apartmánů se nachází v blízkosti centra města a jezera, což je ideální pro ty, kteří chtějí být ve středu dění.

Pro ty, kteří preferují aktivní dovolenou a chtějí se ponořit do přírody, je tu také možnost ubytování v kempech. Keszthely a jeho okolí nabízejí několik kempů, které jsou vybaveny moderními zařízeními, jako jsou toalety, sprchy a vodovody. Kempy jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí být blízko přírody a využít možností turistiky, cykloturistiky a dalších venkovních aktivit.

Keszthely je skutečným pokladem Maďarska a jezera Balaton. Jeho bohatá historie, malebné uličky, restaurace s tradiční maďarskou kuchyní a samozřejmě jeho nezapomenutelné ubytování, poskytnou nezapomenutelný zážitek pro všechny návštěvníky. Pokud plánujete dovolenou v Maďarsku, nezapomeňte zařadit Keszthely na seznam míst, která musíte navštívit.


Počasí Maďarsko Keszthely


Keszthely je malebné město nacházející se na západě Maďarska, poblíž jezera Balaton. Toto město láká turisty především pro svou bohatou historii a kulturu, ale také pro své přírodní krásy. Jedním z nejdůležitějších faktorů pro návštěvu Keszthely je i jeho příjemné počasí.

Keszthely leží ve středoevropském podnebném pásmu, což znamená, že zde mají všichni čtyři roční období. Díky své poloze u jezera Balaton má Keszthely mírnější podnebí než vnitrozemské oblasti Maďarska. V létě jsou zde teploty typicky v rozmezí 25-30°C, s občasnými horkými dny přesahujícími 30°C. V zimě jsou teploty nižší, s průměrnými hodnotami kolem 0°C. Nejnižší teploty v zimě mohou klesnout až na -10°C. Sníh je ve městě poměrně běžný.

Jaro a podzim jsou obdobími, kdy je počasí v Keszthely opravdu příjemné. Teploty klesají na příjemných 15-20°C a průměrná nemnoží srážek. Návštěvníci mohou vychutnávat přírodu a krásy okolí.

Jezero Balaton hraje významnou roli v místním počasí, neboť má vliv na teploty i srážky. V létě dochází ke zvýšení vlhkosti vzduchu, což může znamenat více srážek. Vzhledem k tomu, že Keszthely leží v blízkosti jezera Balaton, jsou v městě také často zaznamenávány příjemné a osvěžující větry.

Tato přírodní scenérie z privrátila do Keszthely mnoho turistů, kteří sem přijíždí relaxovat, procházet se po promenádě u jezera, relaxovat na pláži nebo navštívit některé z nejvýznamnějších památek města, jako je zámek Festetics.

Pro ty, kteří chtějí navštívit Keszthely a vychutnat si jeho počasí, je nejlepším obdobím léto a podzim. V létě se mohou koupat v jezeře Balaton, užívat si sluneční paprsky a objevovat okolní přírodu. Podzim je pak vhodný pro ty, kteří se chtějí vyhnout většímu turistickému ruchu a užít si klidnější atmosféru a krásné pohledy na svahy pokryté podzimními barvami.

Keszthely je skvělým místem pro dovolenou, ať už cestujete za krásami přírody, historií nebo prostě jen za příjemným počasím. Ať už se rozhodnete navštívit toto město v létě nebo ve chladnějších měsících, Keszthely vám nabídne něco krásného a jedinečného.


Nejčastější dotazy a odpovědi Maďarsko Keszthely


Nejčastější dotazy a odpovědi o Maďarsku, konkrétně o Keszthely:

1. Jak se dostanu do Keszthely?
- Můžete se dostat do Keszthely autem, vlakem nebo autobusem. Nejbližší mezinárodní letiště je v Budapešti, odkud je možné pokračovat vlakem nebo autobusem.

2. Jaké jsou nejznámější atrakce v Keszthely?
- Nejznámější atrakcí v Keszthely je zřejmě Festeticsův zámek, který je jedním z největších a nejkrásnějších zámků v Maďarsku. Dalšími oblíbenými místy jsou například zámecké zahrady, které poskytují skvělý výhled na Balaton, a Muzeum Balaton.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Keszthely?
- Nejlepší dobou na návštěvu Keszthely je obvykle od května do září. V těchto měsících je obvykle teplé a slunečné počasí vhodné pro objevování a relaxaci u jezera Balaton.

4. Kde se mohu ubytovat v Keszthely?
- Keszthely nabízí různé možnosti ubytování včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v letních měsících, kdy je Keszthely oblíbenou turistickou destinací.

5. Jak se mohu pohybovat v Keszthely?
- Keszthely je kompaktní město a většina turistických atrakcí je dostupná pěšky. Místní autobusová doprava je také k dispozici. Mnoho lidí si také pronajímá kola, aby objevilo okolní krajinu.

6. Co mohu dělat v okolí Keszthely?
- V okolí Keszthely se nachází mnoho dalších zajímavých míst ke koukání. Můžete se například vydat do blízkého města Hévíz, které je známé svými termálními lázněmi. Další možností je prozkoumat okolní vinice a ochutnat místní víno.

7. Kde mohu najít informace o místních akcích a festivalech?
- Místní informační centrum v Keszthely je dobrým zdrojem informací o místních akcích a festivalech. Zde vám poskytnou aktuální program a další užitečné informace.

8. Je v Keszthely nějaké možnosti vodních sportů na jezeře Balaton?
- Ano, jezero Balaton je oblíbené místo pro vodní sporty. Můžete si pronajmout kajak, paddleboard nebo člun a prozkoumat jezero z vody. Na plážích je také obvykle nabídka různých vodních aktivit, jako je windsurfing nebo jízda na banánu.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o Keszthely a Maďarsku. Pokud máte další otázky, neváhejte se obrátit na místní informační centrum nebo vyhledat další informace online.


Letenka Maďarsko Keszthely


Letenka Maďarsko Keszthely: Objevte krásy jezera Balaton

Pokud hledáte malebné městečko v Maďarsku, plné historie a turistických atrakcí, neměli byste opomenout navštívit Keszthely. Toto krásné město se nachází nedaleko jezera Balaton, největšího jezera v Evropě, které se stalo oblíbeným turistickým cílem díky svému krásnému prostředí a možnostem vodních sportů.

Nejlepším způsobem, jak se dostat do Keszthely, je koupit letenku. Můžete si vybrat z několika možností - je zde letiště v Budapešti, které je asi 200 km vzdálené od Keszthely, nebo si můžete vybrat některé z menších letišť v blízkosti Maďarska. Po příletu si můžete vypůjčit auto, zajistit si taxi nebo využít veřejnou dopravu, aby se dostali až do Keszthely.

Keszthely je krásné město s mnoha historickými památkami, kam patří například zámek Festetics, jedna z největších a nejokázalejších historických staveb v Maďarsku. Tento zámek byl postaven v roce 1745 a sloužil jako rodinné sídlo. V současné době je v zámku umístěno muzeum s bohatými sbírkami umění a vzácnými knihami.

V Keszthely se také nachází botanická zahrada, která je považována za nejstarší v Maďarsku. Tato zahrada byla založena v roce 1802 a nabízí množství rostlin z celého světa. Můžete si zde prohlédnout například vodopád, skalní park či exotické druhy květin a rostlin.

A co je nejdůležitější, Keszthely se nachází v těsné blízkosti jezera Balaton, což je největší sladkovodní jezero v Evropě. Balaton nabízí krásnou krajinnou scenérii, velmi čisté vody a mnoho aktivit jako například vodní lyžování, plavání, rybaření, vodní pólo, jachting a mnoho dalších. Kromě toho jsou na břehu jezera mnohé restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční maďarská jídla a vína.

Čas na návštěvu Keszthely závisí na vašich preferencích. Pokud chcete zažít krásy jezera Balaton během letního období, nejlepší termíny jsou od června do září. Pokud více preferujete zachycení atmosféry s výhledem na Balaton v klidném období, může být lepší jet na jaře nebo na podzim.

Pokud se rozhodnete pro letenku do Keszthely, měli byste si připravit dostatek času, abyste si mohli užít krásy tohoto místa. Zaručeně se vám zde bude líbit a najdete zde spoustu zábavy, užitečných informací a přátelských lidí.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky