Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Mexiko Bacalar

Letenka Mexiko Bacalar


Pokud plánujete navštívit Mexiko, jedno místo, které byste určitě neměli vynechat, je Bacalar. Toto malebné městečko, nacházející se na pobřeží Mexického zálivu, je známé svými nádhernými lagunami, které mají tyrkysové, až azurové odstíny vody. Abyste se sem dostali co nejsnáze, můžete se rozhodnout pro letenku přímo do Bacalar.

Dříve než pustíme naše myšlenky křídla a vyrazíme na cestu, pojďme si ale nejprve představit samotný Bacalar a to, co můžete očekávat. Město je malé, avšak plné atmosféry a kouzla. Bacalar je známý hlavně díky svému hlavnímu lákadlu, kterým je Laguna de Bacalar, také nazývaná laguna sedmi barev. Rezavě hnědé odstíny, kterými tato laguna často září, jsou jedinečné a vytvářejí spektakulární kontrast s tyrkysovou hloubkou vody. Průzračnost vody vás přímo uchvátí a budete mít chuť se okamžitě ponořit do jejího objímání.

Jak již bylo zmíněno, možností, jak se dostat do Bacalar, je několik. Nejbližší mezinárodní letiště je v Cozumelu, a to asi dvě hodiny cesty autem od Bacalar. Z letiště v Cozumelu můžete navázat přímou leteckou spojení do Cancúnu a odtud pokračovat autobusem nebo pronajatým vozem. Další možností je letět do letiště v Ciudadu del Carmen, které je asi tři hodiny od Bacalar. Nejbližší velké mezinárodní letiště se nachází v Cancúnu, které je asi čtyři a půl hodiny jízdy od Bacalar.

Rozhodnete-li se pro letenku přímo do Bacalar, budete moci ušetřit čas a snížit únavu z předchozího cestování. Přímo v Bacalar je menší letiště, které je schopné přijímat menší letadla. Z Cancúnu sem létají charterové lety, které nabízejí turistické agentury, specializující se na tuto oblast. Ačkoli letenky přímo do Bacalar mohou být dražší než letenky do Cancúnu, mnoho cestovatelů se shoduje, že tento příplatek za pohodlí a časové uspořádání stojí za to.

Po příletu do Bacalar se budete moci věnovat celému okouzlení, které město nabízí. Kromě prozkoumávání laguny si můžete prohlédnout i nedaleké historické památky jako je například Fuerte de San Felipe, pevnost postavená v 18. století, která sloužila jako obranný systém během pirátských útoků na tuto oblast. Pro milovníky přírody je nedalekým cílem rezervace Sian Ka'an, biosférická rezervace UNESCO, která je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin.

Vyzkoušejte také místní kuchyni, která je známá svými chutnými mořskými plody a pikantními omáčkami. Bacalar se může pochlubit i vynikajícími místními trhy, kde můžete ochutnat čerstvé ovoce, zeleninu a další místní speciality.

Takže pokud chcete zažít jedinečnou kombinaci tyrkysové vody, dějin a kultury, na co ještě váháte? Přílet do Bacalar vám urychlí cestu a tím více času vám zbyde na prozkoumávání tohoto krásného místa. Nezapomeňte se včas informovat o letenkách a zažít jedinečnou dovolenou v Bacalaru, kterou budete dlouho pamatovat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mexiko Bacalar


1. Jak se dostat do Bacalar z Cancúnu?
- Existuje několik možností, jako například půjčení auta, autobusem nebo taxíkem. Nejrychlejší a nejpohodlnější způsob je však cestování autem nebo taxíkem.

2. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Bacalaru?
- Nejlepší doba pro návštěvu Bacalaru je od prosince do dubna, kdy je podnebí příjemné a teploty jsou vyšší. Vyhněte se však období dešťů a hurikánů v létě a na podzim.

3. Jak dlouho bych měl zůstat v Bacalaru?
- Doporučuje se zůstat alespoň 2-3 dny, abyste mohli projít krásné jezero Bacalar a objevit okolní atrakce, jako jsou cenoty, archeologické naleziště a pláže.

4. Co je jedinečného na jezeře Bacalar?
- Jezero Bacalar je známé pro své krásné a jasně modré vody, které se přirovnávají k "sedmi barevným jezerům". Je také domovem mnoha živočichů a rostlin, a je neobyčejně klidné a relaxační místo.

5. Musím mít povolení k plavbě na jezeře Bacalar?
- Ano, je vyžadováno povolení k plavbě na jezeře Bacalar. Můžete si ho zakoupit na přístavišti nebo přes místní turistickou agenturu. Cena se liší v závislosti na typu plavidla a délce plavby.

6. Jaké aktivity mohu dělat v Bacalaru?
- Můžete se koupat a potápět v jezeře Bacalar, plavat v cenotách, procházet se po pobřeží jezera, kajakovat, využívat nabízené vodní sporty nebo se vydat na výlety do okolních atrakcí.

7. Existují v Bacalaru možnosti ubytování?
- Ano, v Bacalaru je široká nabídka ubytování, včetně hotelů, resortů, hostelských a penzionových zařízení. Doporučuje se rezervovat si ubytování předem, zejména během hlavní turistické sezóny.

8. Jaký je typický místní pokrm v Bacalaru?
- Mezi typické místní pokrmy v Bacalaru patří ryby a mořské plody, jako je ceviche, nachos s guacamole, taco s rybími filety a empanadas. Místní kuchyně se vyznačuje svěžestí a chuťovým bohatstvím.


Ubytování Mexiko Bacalar


Mexiko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Latinské Americe díky své bohaté historii, ohromující přírodě a jedinečné kultuře. Když se rozhodnete navštívit Mexiko, je nezbytné najít si vhodné ubytování. Jednou z atraktivních možností je ubytování v městě Bacalar.

Město Bacalar se nachází na jihovýchodě Mexika a je známé pro své překrásné jezero, které se nazývá Laguna de Bacalar. Jeho teplé a modré vody lákají turisty z celého světa. Samotné město nabízí autentický a pohodový pobyt, který je ideální pro ty, kteří hledají únik od rušného turistického ruchu.

Pokud hledáte ubytování v Bacalaru, můžete vybírat z široké škály možností. Zatímco někteří se rozhodnou pro luxusní rezorty a hotely, jiní dávají přednost menším a rodinným penzionům či soukromým apartmánům. Výhodou ubytování v menších podnicích je možnost zažít osobnější a autentičtější pohostinnost místních obyvatel.

Bacalar nabízí také možnost ubytování v historických budovách, které jsou přeměněny na malebné a krásné hotely nebo penziony. Tyto budovy mají obvykle bohatou historii a přidávají další rozměr k vašemu pobytu. Navíc, mnoho z těchto historických ubytování se nachází přímo u jezera, což umožňuje nádherné výhledy a snadný přístup k vodním aktivitám.

Další zajímavou možností je pronájem soukromého domu či vily. Tato varianta je vhodná pro větší skupiny lidí nebo pro ty, kteří hledají větší soukromí a svobodu během svého pobytu. Pronájem domu vám umožní zažít Bacalar zcela autenticky a v klidu.

Když se rozhodnete pro ubytování v Bacalaru, je dobré si zjistit, co vám daný podnik nabízí. Mnoho z ubytování v Bacalaru má vlastní pláže nebo přístup k jezeru, což je výhodou pro ty, kteří chtějí využít vodních aktivit, jako je kajak, paddleboard nebo jízda na lodi. Mnoho podniků také nabízí výlety a aktivity, jako je potápění nebo procházky po okolí.

V každém případě je důležité si dobře vybrat ubytování, které odpovídá vašim potřebám a preferencím. Ať už se rozhodnete pro luxusní rezort, malou osušku nebo soukromý dům, Bacalar vás určitě nezklame svou krásou a přátelskou atmosférou. V Mexiku je mnoho krásných míst k návštěvě, ale Bacalar je určitě jedním z nejlepších ubytovacích destinací.


Dovolená Mexiko Bacalar


Pokud hledáte ideální cíl pro svou další dovolenou, Mexiko by mohlo být právě tou správnou volbou. Země plná krásných pláží, fascinující historie a bohaté kultury nabízí spoustu lákadel pro každého cestovatele. A jedno místo, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, je Bacalar.

Bacalar je malebné městečko ležící na pobřeží Karibského moře, v blízkosti známějšího Cancúnu. Co toto město dělá tak atraktivním, jsou jeho nádherné vodní laguny. Bacalar je známé jako "Laguna de los Siete Colores" - "Laguna sedmi barev". Tato přezdívka vychází z faktu, že voda v laguně má několik odstínů modré, které se mění podle hloubky a slunečního svitu. Je to jako byste se ocitli uprostřed živého obrazu.

Laguna de Bacalar je také jednou z největších lagun v Mexiku a nabízí mnoho aktivit pro návštěvníky. Nejpopulárnější je samozřejmě plavání a šnorchlování, kdy si můžete prohlédnout bohatý podvodní život, který zahrnuje nejen korály, ale také různé druhy ryb a želv. Můžete si také pronajmout kajak nebo kánoi a vydat se na vlastní dobrodružství po krásné laguně.

Pokud preferujete pevnou půdu pod nohama, Bacalar vám nabízí i mnoho aktivit na souši. Můžete si zapůjčit kolo a projet se kolem laguny, nebo se vydat na procházku po městě a podívat se na jeho historické památky. Neváhejte navštívit místní pevnost "San Felipe Bacalar", která byla postavena pro ochranu města před piráty v 18. století. Budete si zde moci prohlédnout expozici o historii regionu a vychutnat si krásný výhled na lagunu z ochozů.

Bacalar je také ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Okolní příroda a krásný výhled na lagunu vytvářejí dokonalou atmosféru pro meditaci, jógu nebo jednoduše pro čtení knihy na pláži. Existuje také řada malých hotelů a zajímavých ubytovacích zařízení, které nabízejí soukromí a klid, ať už preferujete luxusní rezort, romantickou chatku nebo cenově dostupný hostel.

A když na vás zatouží chuť po městském ruchu, Cancún je jen krátkou jízdou odtud. Můžete si prohlédnout známou pláž Cancún, otestovat své španělštinu při návštěvě místního trhu nebo se vydat do dobrodružství v okolních cenotech, podzemních řekách či na pyramidy starobylých Mayů.

Zkrátka, dovolená v Bacalaru nabízí skvělou kombinaci odpočinku, dobrodružství a krásné přírody. Bez ohledu na to, zda jste dobrodružný typ, milovník historie nebo jednoduše toužíte po krásném plážovém pobytu, Bacalar vám nabídne to nejlepší z Mexika.


Počasí Mexiko Bacalar


Mexiko Bacalar je krásné místo, kde se setkávají turisté z celého světa. Toto město je domovem pro mnoho různých přírodních divů, jako je Lagune Bacalar, kterou místní nazývají Lagunou sedmi barev kvůli různým odstínům modři, zeleni a turkve. Toto místo se také může pochlubit svým klimatem, které je pro mnoho cestovatelů tou nejdůležitější věcí. V tomto článku se budeme věnovat počasí Mexiko Bacalar.

Mexiko Bacalar má subtropické klima. To znamená, že většinu roku je zde teplé a vlhké počasí. V období letních měsíců, které jsou červenec a srpen, jsou teploty velmi vysoké, a to až 37 °C. V této době je velmi důležité hydratovat se pitím vody, nebo například kokosové vody, aby se zabránilo dehydrataci.

Zimní měsíce v Mexiko Bacalar jsou od prosince do února. I když zde není takové horko jako v létě, stále jsou teploty velmi příjemné, s maximálními teplotami kolem 28 °C a minimálními kolem 20 °C. V této době je sice vlhčí vzduch, ale stále se jedná o příjemné počasí pro turisty, kteří sem přijíždějí.

Během celého roku v Mexiko Bacalar je velmi důležité se chránit před sluncem. Sluneční paprsky jsou velmi intenzivní a mohou způsobit velké poškození kůže, a také způsobit řadu zdravotních problémů. Vždy bychom měli používat opalovací krém s vysokým faktorem ochrany a nosit klobouky, šátky a brýle na ochranu před sluncem.

V Mexiko Bacalar se občas také vyskytne hurikánová sezóna, která trvá od června do listopadu. Pokud tedy plánujete do města cestovat v této době, měli byste být velmi opatrní a sledovat místní zpravodajství. Vyhněte se plavbě na lodi během bouřek a držte se v blízkosti úkrytu.

Celkově lze říci, že Mexiko Bacalar je ideálním místem pro cestovatele, kteří hledají krásné počasí a relaxaci v sousedství přírodních krás. Bez ohledu na to, zda plánujete do Mexiko Bacalar cestovat v letním nebo zimním období, měli byste se vždy držet optimálního hydratačního programu a chránit se před sluncem. Pokud budete dodržovat tato jednoduchá pravidla, nezůstanete určitě zklamaní.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky