Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Řecko Delfy

Počasí Řecko Delfy


Řecké Delfy jsou jedním z nejvíce turisticky navštěvovaných míst v zemi a to zejména díky svým historickým památkám a kulturnímu dědictví. Jednou z nejdůležitějších z těchto památek je chrám Apollóna, který byl založen v 7. století př. n. l. a později zrekonstruován.

Vzhledem k blízkosti Egejského moře má Řecko celkově středomořské klima, které je typické horkými a suchými léty a vlhkými zimami. Co se týče konkrétně Delf, průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 30 °C s minimálními srážkami. Zima bývá mírná, ale srážky jsou výraznější.

Nicméně, i přes toto teplé počasí a očekávané slunečné počasí v létě, může dojít k občasným bouřím a větrům. Proto je důležité chovat se obezřetně a sledovat počasí i v letních měsících.

Při návštěvě Delf si touristé mohou užít krásné počasí a prohlédnout si okouzlující památky. Chcete-li si být jisti, že vám počasí dovolí vidět vše, co chcete, doporučuje se návštěva v období od dubna do října.

Celkově lze tedy říci, že Delfy nabízejí ideální počasí pro turisty, kteří chtějí objevovat krásy této známé lokality a užívat si bezstarostnou dovolenou v jednom z nejkrásnějších koutů Řecka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Delfy


1) Co jsou Delfy?
Delfy jsou starověké město a archeologické naleziště na úpatí pohoří Parnassus v centrální části Řecka.

2) Jak se tam dostat?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Delf, je vlakem nebo autobusem z Athén nebo dalších větších měst v okolí.

3) Jaké jsou největší turistické atrakce v Delfách?
Mezi hlavní turistické atrakce v Delfách patří Apollónův chrám, divadlo, sýpka, státní schránka a chrámy Athény a Pronaii.

4) Můžete v Delfách strávit celý den?
Ano, Delfy jsou ideálním místem pro celodenní výlet, protože je zde mnoho atrakcí k prozkoumání a krásné okolní krajiny.

5) Kdy navštívit Delfy?
Nejlepší čas na návštěvu Delf je na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a méně turistů než v letních měsících.

6) Jaké doporučujete ubytování v Delfách?
V Delfách jsou k dispozici hotely, hostely a apartmány, které se liší cenovou kategorií. Doporučujeme si vybírat ubytování poblíž archeologického parku, aby bylo pohodlné vstát a k prohlídce se dostat jako první.

7) Jak se stravovat v Delfách?
V Delfách najdete mnoho restaurací, kaváren a stánků s místní kuchyní. Doporučujeme ochutnat ty typické jídla v pulkarne, kde si můžete objednat gyros, bifteki nebo souvlaki.

8) Mohu si objednat vstupenky na vstup do archeologického parku předem?
Ano, je možné si objednat vstupenky předem online nebo je koupit na místě v případě, že nebudou vyprodány.

9) Kde mohu najít více informací o Delfách?
Nejlepším zdrojem informací o Delfách je oficiální stránka archeologického parku a informační kancelář v centru města.

10) Jaké jsou další možnosti turistických aktivit v okolí Delf?
V okolí Delf najdete mnoho dalších turistických atrakcí, jako například města Arachova a Galaxidi, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a vyzkoušet lyžování a další sporty v přírodním parku Parnassos.


Letenka Řecko Delfy


Pokud máte chuť na dobrodružství a toužíte po poznání historických památek, neváhejte a vydejte se na cestu do Delf. Letenka Řecko Delfy je výbornou volbou pro ty, kteří chtějí zažít nádhernou atmosféru antického Řecka.

Delfy jsou malé městečko ležící v horách nad pobřežním městem Itea. Oblast Delf je uznávána jako jedno z nejdůležitějších kulturních center antického Řecka. Ke své slávě dospěly především díky svému svatostánku Apollóna, boha hudby a věštění, který sídlil v chrámu zvaném Apollónův chrám.

Nejlepší způsob, jak se dostat do Delf, je letadlem. Letiště v Aténách je vzdálené asi 200 km od Delf, takže si musíte zajistit dopravu do města prostřednictvím autobusu nebo pronajmutím auta. Cesta letadlem z Prahy do Atén trvá přibližně 2 hodiny a 30 minut. Cena letenky se pohybuje od 4 000 do 7 000 korun.

Po příletu do Atén se můžete vydat na cestu do Delf. Cesta trvá zhruba 2 hodiny a je naprosto nádherná. Cestou se setkáte s mnoha horskými vesničkami, krásnými výhledy na moře a řeckou krajinou.

Po příjezdu do Delf si můžete prohlédnout nejznámější památky, jako jsou Apollónův chrám, divadlo a stadion. Chrám byl postaven v 6. století př. n. l. a byl považován za jedno z nejvýznamnějších posvátných míst v antickém Řecku. V divadle, které mohlo pojmout asi 5 000 diváků, se konaly slavnosti a soutěže v hudbě a poezii.

Můžete také navštívit muzeum archeologie, kde jsou uloženy mnohé artefakty a relikvie z období antického Řecka. Z muzea se můžete projít k Apollónově chrámu, kde si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu.

Delfy jsou také populární mezi turisty díky svému umístění v horách. V okolí města je mnoho turistických tras s krásnými výhledy a malebnými vesnicemi.

Pokud máte rádi historické památky, krásnou přírodu a láká vás dobrodružství, letenka Řecko Delfy je pro vás tou správnou volbou. Navštivte Delfy a nechte se okouzlit krásami antického Řecka.


Ubytování Řecko Delfy


Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro dovolenou a nabízí širokou škálu možností ubytování pro návštěvníky. Jedno z nejznámějších a nejlépe hodnocených míst k pobytu v Řecku je Delfy.

Delfy jsou malé město nacházející se na úpatí horského masivu Parnassos ve středním Řecku. Město je zejména známé pro svůj archeologický význam a historii, ale také nabízí nádhernou krajinu a úchvatné výhledy.

Pokud se rozhodnete navštívit Delfy, máte na výběr ze mnoha typů ubytování. Nejčastěji turisté vybírají buď hotely, nebo apartmány/vily k pronájmu.

Hotely v Delfách nabízejí širokou škálu služeb a vybavení. Od luxusních čtyř- a pětihvězdičkových hotelů až po rodinné hotely s nižším rozpočtem - všechny mají jedno společné: výbornou kvalitu a pohodlí. Vyhledávané hotely se nacházejí přímo v centru města, což je výhodou pro ty, kteří chtějí být blízko hlavních atrakcí, restaurací a obchodů. Pokud preferujete klidnější prostředí, můžete si vybrat ubytování v letoviscích poblíž Delf, kde jste o samotě u moře.

Apartmány a vily k pronájmu jsou ideální volbou pro ty, kteří preferují větší samostatnost a soukromí. V Delfách a jejich okolí je mnoho nabídek za rozumné ceny. Většina z nich má vlastní kuchyň, což umožňuje hostům ušetřit peníze na stravování venku. Krásné terasy a balkony s výhledem na moře nebo na horu Parnassos jsou dalšími benefitami této možnosti ubytování.

Není pochyb o tom, že bez ohledu na typ ubytování, který si vyberete, budete mít v Delfách fantastický pobyt. Město je plné fascinující historie a památek, které vás zaujmou. Můžete navštívit slavnou archeologickou lokalitu v Delfách, která nabízí nádherný výhled na město pod sebou. Navštivte Delfské muzeum, kde najdete mnoho artefaktů a soch, které byly objeveny v této oblasti. Pokud jste dobrodružní typ, můžete vyrazit na turistiku v horách či prozkoumávat okolní vesničky.

Kromě toho můžete strávit čas na plážích, které se nacházejí v blízkosti Delf, a užívat si slunce a moře. Dojemné západy slunce a azurově modré vody vás jistě očarují.

Každý, kdo navštíví Delfy, musí také vyzkoušet místní kulinářské speciality, které jsou připravovány s nejčerstvějšími místními surovinami. Odvozené od tradiční řecké kuchyně je zde obrovská nabídka čerstvých ryb, oliv a zeleniny. Nedaleko města je také mnoho vinných sklepů, kde můžete ochutnat místní vína.

Celkově řečeno, Delfy jsou nejen místem bohatým na historii, ale také příjemným místem k pobytu pro dovolenou. Bez ohledu na to, zda preferujete hotel nebo pronájem apartmánů/vil, budete mít nezapomenutelný zážitek z krásného pobytu v Řecku.


Dovolená Řecko Delfy


Řecko je zemí bohatou na historická a kulturní dědictví, a jedním z nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, jsou Delfy. Delfy jsou malé horské město v centrální části Řecka a jsou známé především díky antickému chrámu boha Apollóna a Delfskému orákulu, které přitahovaly lidi z celého starověkého světa.

Navštívit Delfy je jako se vrátit do minulosti a zažít atmosféru starověkého Řecka. Nedaleko od města se nachází jedno z nejkrásnějších antických archeologických nalezišť v celém Řecku. Zde, na úpatí hor Parnassos, stojí Apollonský chrám, který byl v minulosti považován za jeden z nejvýznamnějších svatostánků starověkého světa.

Návštěvníci mohou prozkoumat ruiny chrámu, které poskytují pohled na zbytky sloupů, ale také na divadelní a sportovní zařízení, která sloužila pro pořádání slavných delfských her. Při procházce mezi starověkými památkami lze cítit sílu dávných věštících proroctví a cítit přítomnost samotného Apollóna.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je samotné Delfské orákulum, které se nachází nedaleko od chrámu. Toto prastaré věštbění bylo považováno za jedno z nejdůležitějších ve starověkém Řecku. Poutníci z celého světa sem přicházeli, aby požádali orákulum o radu a vedení do svých životů. Je fascinující představit si, jak byli vzdělaní kněží, kteří sloužili jako prostředníci mezi bohy a lidmi, věštbou schopni odpovědět na otázky ohledně budoucnosti.

Navštěva Delfy není pouze o prozkoumávání historických památek. Město samotné je malebné a nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a moře. Místní obyvatelé jsou přátelští a rádi sdílejí příběhy a legendy o Delfách.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Delfách, můžete si vybrat z široké nabídky ubytování, restaurací a obchodů. Místní kuchyně je bohatá na čerstvé mořské plody, olivový olej a tradiční řecká jídla.

Navštívit Delfy je jedinečný zážitek a nabízí zcela odlišný pohled na řeckou historii a kulturu. Není divu, že se Delfy staly jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Řecku.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky