Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bahrajn Al-Fateh Grand Mosque

Počasí Bahrajn Al-Fateh Grand Mosque


Bahrajn je jednou z destinací, kterou turisté vyhledávají pro svůj bohatý kulturní dědictví a překrásné památky. Jednou z nejznámějších a nejimpozantnějších památek je mešita Al-Fateh Grand Mosque, která je centrem náboženského života pro místní muslimy.

Mešita Al-Fateh Grand Mosque se nachází v hlavním městě Manamě a je jednou z největších mešit na světě. Byla postavena v roce 1987 králem Fahdem bin Abdul Azizem ze Saúdské Arábie jako dar pro Bahrajn. Tato mešita má ohromující kapacitu pohostit až 7 000 věřících najednou.

Jedním z nejvíce fascinujících prvků mešity Al-Fateh Grand Mosque je její architektura. Stavba kombinuje tradiční islámský styl s moderními prvky. Dominantou mešity je velká kopule, která stojí na čtyřech poutnících obloucích. Je vyrobena ze sklolaminátu a je považována za jednu z největších kopulí tohoto druhu na světě.

Dalším důležitým prvkem mešity je minaret, který se tyčí do výšky 70 metrů. Tento minaret je viditelný z mnoha částí města a je jedním z nejvýraznějších znaků Manamy. Věřící se odtud mohou vydat na křižovatku mezi moderním a tradičním oblečením.

Vnitřek mešity Al-Fateh Grand Mosque je rovněž impozantní. Hlavní modlitební síň je zdobena ručně vyřezávanými koráliky na hodnotná dřeva. V mešitě se nachází také biblická knihovna, která uchovává vzácné a historicky cenné rukopisy a knihy spojené s islámem.

Pokud jde o počasí v Bahrajnu, Al-Fateh Grand Mosque je oblíbená destinace v letních měsících, protože její klimatizace dokáže udržet příjemnou teplotu uvnitř, i když venku může být velmi horko. Bahrajn má typicky horké a suché podnebí. Letní měsíce od června do září jsou v Bahrajnu převážně horké, s teplotami pravidelně přesahujícími 40°C. Průměrné letní teploty se pohybují mezi 30 a 38°C.

Na druhou stranu, zimní měsíce v Bahrajnu jsou mírné a svěží, s průměrnými teplotami kolem 20 až 25°C. Turisté, kteří navštěvují mešitu Al-Fateh Grand Mosque v těchto měsících, si mohou užít ideálního počasí pro prohlídku této nádherné památky a také prozkoumat okolní krajinu a přírodní krásy Bahrajnu.

Je důležité poznamenat, že pokud budete navštěvovat mešitu Al-Fateh Grand Mosque, měli byste dbát na respektování islámských zvyků a tradic. Pokud jste nevěřící, může vám být povoleno vstoupit do mešity, ale během modliteb byste měli zachovávat klid a pořádek. Ženy by měly také dodržovat předepsaný oděv a mít pokrytou hlavu šátkem.

Celkově je mešita Al-Fateh Grand Mosque v Bahrajnu velkolepá a fascinující destinace pro turisty. Svým nádherným designem a zvláštním místem v náboženském životě Bahrajnce může okouzlit a inspirovat každého, kdo ji navštíví. Pokud plánujete návštěvu Bahrajnu, nezapomeňte navštívit tuto impozantní památku a prozkoumat bohatou historii a kulturu tohoto fascinujícího ostrovního státu.


Dovolená Bahrajn Al-Fateh Grand Mosque


Bahrajn je krásná země plná kulturního bohatství a historie. Mezi mnoha památkami v zemi najdeme i velkou mešitu Al-Fateh Grand Mosque.

Al-Fateh Grand Mosque se nachází v hlavním městě Manama a je jednou z nejvýznamnějších věcí, které byste na dovolené v Bahrajnu neměli vynechat. Mešita má jednu z největších klenutých střech na světě a pojme až 7 000 věřících. Je to nejen místo modlitby, ale také důležité místo pro kulturní setkání a sdílení.

Mešita byla postavena v roce 1987 a byla pojmenována po Zakariya Al Fatehovi, zakladateli Bahrajnské islámské společnosti. Mešita má úžasnou architekturu a výzdobu, která kombinuje tradiční islámské prvky s moderním stylem. Stěny a sloupy jsou zdobeny arabskými nápisy a květinovými motivy, které jsou vyřezány do mramorových stěn.

Uvnitř mešity je hlavní modlitební místnost, která je obklopena chodbami a kaplí. Věřící ukazují svou oddanost k Bohu modlitbami a čtením Koránu. Mešita bývá o víkendech plná a během velkých islámských svátků je zde vždy velký počet věřících i turistů.

Kromě modlitby mohou návštěvníci také navštívit muzeum v mešitě, které ukazuje historii Islámu a Bahrajnu. Muzeum obsahuje starožitné korány, koberce a další artefakty spojené s Islámem a Bahrajnem. Vstup do mešity je zdarma, ale návštěvníci musí dodržovat určitá pravidla. Je třeba se obléct slušně a ženy si musí zakrýt hlavu a nohy.

Al-Fateh Grand Mosque je jedním z nejlépe zachovaných a nejkrásnějších architektonických skvostů v zemi a je nejen důležité místo pro věřící, ale také turistická atrakce, kterou by si neměli nechat ujít. Pokud plánujete dovolenou v Bahrajnu, určitě byste si měli tomuto místu věnovat přinejmenším jedno odpoledne.


Letenka Bahrajn Al-Fateh Grand Mosque


Al-Fateh Grand Mosque v Bahrajnu je jednou z největších mešit na světě a skvělou turistickou atrakcí, kterou byste neměli vynechat při návštěvě tohoto malebného státu. Mešita se nachází v hlavním městě Manama, poblíž centra finančního a obchodního dění.

Al-Fateh Grand Mosque byla postavena před více než 30 lety a stala se významným centrem islámu v zemi. Mešita je nádherně zdobená a nabízí návštěvníkům možnost vidět bohatou kulturní historii a tradice Bahrajnského lidu. Je to jedinečné místo, kam byste měli zajít, ať už jste věřící nebo jen zvědaví turisté.

Mešita je postavena ze zdobeného mramoru a nabízí nejen prostor pro modlitby, ale také mnoho oblastí, kde můžete pozorovat architekturu a umění, které jsou umístěny v různých částech mešity.

Největším pokladem je však Korán vysoký 14 metrů a vážící téměř osm tun. Je to největší ručně vytvořená kniha na světě, která je vystavena v samostatné části mešity.

Každý týden se v mešitě konají různé akce, například prohlídky pro turisty, tradiční modlitby a mnoho dalších kulturních akcí. Mešita je otevřena pro návštěvníky bez ohledu na vyznání a vstupné je zdarma.

Pokud se rozhodnete navštívit Bahrajn, nezapomeňte zahrnout Al-Fateh Grand Mosque do vašeho seznamu zajímavých míst. Je to krásné místo, které vás nejen inspirovat islámskou kulturou, ale také vám zpestří pobyt v této úžasné zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahrajn Al-Fateh Grand Mosque


1. Jaké jsou otevírací hodiny Al-Fateh Grand Mosque v Bahrajnu?

Otevírací hodiny jsou od neděle do čtvrtka od 9:00 do 16:00 a v pátek a sobotu od 9:00 do 13:00 a od 16:00 do 19:00.

2. Je vstup do mešity zdarma?

Ano, vstup do mešity je zdarma.

3. Jaká je dress code pro návštěvu mešity?

Ženy by měly nosit dlouhé sukně nebo kalhoty a košili s dlouhým rukávem. Kromě toho by měly mít pokryté hlavy. Muži by měli nosit dlouhé kalhoty a košile s dlouhým rukávem.

4. Můžu fotit uvnitř mešity?

Ne, fotografování je uvnitř mešity zakázané.

5. Je možné se zúčastnit nějakého ceremoniálu nebo modlitby?

Ano, návštěvníci se mohou zúčastnit modliteb, které se konají pětkrát denně, avšak jen jako pozorovatelé.

6. Můžu v mešitě najít průvodce?

Ano, pro návštěvníky jsou k dispozici průvodci, kteří poskytují prohlídku mešity.

7. Je mešita přístupná pro osoby s omezenou pohyblivostí?

Ano, mešita je přístupná pro osoby s omezenou pohyblivostí.

8. Je zde možnost zakoupit suvenýry nebo nějaké dárky?

Ano, na místě je k dispozici obchod se suvenýry, kde zájemci mohou zakoupit různé dárky a suvenýry.


Ubytování Bahrajn Al-Fateh Grand Mosque


Al-Fateh Grand Mosque je jedním z nejvýznamnějších a také největších mešit v Bahrajnu. Nachází se v hlavním městě Manama a je jedním z jeho nejznámějších památek. Mešita slouží nejen jako místo modlitby pro muslimy, ale také jako turistická atrakce, která přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.

Al-Fateh Grand Mosque byla postavena v roce 1987 a její stavba trvala přibližně dva roky. Její architektura je výrazně moderní a celá budova je obklopena nádhernými zahradami, které dávají mešitě příjemnou atmosféru. Mešita se rozkládá na ploše více než 6 500 čtverečních metrů a její maximální kapacita je až 7 000 věřících.

Hlavní sál mešity je impozantní a zdobí ho obrovský lustr z lustrů, který dosahuje výšky 14 metrů. V mešitě se také nachází jedna z největších kopulí na světě, která dosahuje výšky 36 metrů. Návštěvníci mají také možnost vidět vnitřek mešity, který je bohatě zdobený mramorem, vyřezávanými dřevěnými prvky a jemně zpracovanými koberci.

Pro turisty, kteří navštěvují Al-Fateh Grand Mosque, je k dispozici prohlídkový program, který je cizojazyčným návštěvníkům přístupný překladatelem. Během prohlídky jsou návštěvníci informováni o historii a kulturním významu mešity. Turisté jsou také povzbuzováni, aby se oblekli skromně a respektovali místní zvyky.

Mešita je otevřená pro návštěvníky po celý rok, s výjimkou času modliteb. Je také důležité si uvědomit, že během islámského měsíce Ramadánu jsou prohlídky omezené a návštěvníci musí dodržovat speciální pravidla a omezení.

Návštěva Al-Fateh Grand Mosque je jedinečným zážitkem, který vám umožní poznat islámskou kulturu a architekturu z první ruky. Nejenže se můžete seznámit s historií a významem mešity, ale také si můžete užít okouzlující atmosféru místa. Al-Fateh Grand Mosque je skvělým místem pro odpočinek a meditaci, ať jste nábožensky založení nebo pouze zvědaví turisté.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky