Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Omán Wadi Shab

Počasí Omán Wadi Shab


Omán je malebná země s neuvěřitelně krásnou přírodou a okouzlujícím klimatem. Jednou z nejvíce obdivovaných lokací na jihu země je údolí Wadi Shab, které slouží jako velká turistická atrakce. Wadi Shab leží pouhých 100 kilometrů od hlavního města Ománu, Maskatu, a nabízí návštěvníkům nádhernou scenérii a neuvěřitelnou přírodní krásu.

Wadi Shab se skládá z řady tůní a vodopádů, které jsou dosažitelné pouze po vodě, což dává této oblasti svou jedinečnou atmosféru a umožňuje návštěvníkům prozkoumávat tuto krásnou krajinu v pravém smyslu slova. Celý rok zde panuje slunečné a horké počasí, ale nejlepší čas pro návštěvu vodopádů je v období z ledna až května, kdy je méně horko a voda v tůních je obvykle víc čistá.

Vysoké teploty v Ománu jsou dobře známy a mohou být úmorné v těch nejžhavějších měsících, což je červenec a srpen. Pokud se rozhodnete navštívit Wadi Shab v tomto období, doporučujeme vám si s sebou vzít dostatek vody a chránit se před přímým slunečním zářením, abyste se vyhnuli dehydrataci a úžehu.

Většina návštěvníků cestuje do Wadi Shab z Maskatu, což je asi 1,5 hodiny cesty autem. Při příjezdu budete moci vidět úžasnou scenérii, včetně skalních útesů, horských vrcholů a okouzlujících zálivů. Po příjezdu se musíte provést krátkou procházku a poté přejet lodí po řece, což vám umožní dostat se až k tůním vodopádů.

Při cestě do Wadi Shab můžete navštívit i další krásné místa, jako jsou například Bimmah Sinkhole nebo Sur, antická rybářská vesnice a hlavní město provincie Al Sharqiyah.

Zkrátka, Wadi Shab v Ománu je nádhernou turistickou atrakcí, jež nabízí neuvěřitelnou krásu a jedinečnou přírodní scenérii. Pokud máte zájem navštívit tuto oblast, doporučujeme vám cestu v době od ledna do května, kdy je méně horko, a ujistěte se, že si s sebou vezmete dostatek vody a ochráníte se před přímým slunečním zářením. Navštivte tuto úžasnou turistickou destinaci a užijte si krásu přírody Ománu!


Ubytování Omán Wadi Shab


Omán je země nádherných scenérií, různorodých kultur a nesčetného množství zážitků. A mezi takové zážitky patří i návštěva vodních údolí, jako je Wadi Shab. Toto malebné místo se nachází poblíž města Sur a je oblíbené nejen mezi turisty, ale i mezi místními obyvateli. Pokud plánujete návštěvu Wadi Shab, zvažte ubytování bezprostředně v této oblasti, abyste se mohli plně ponořit do tajů této krásné oázy.

Co je Wadi Shab?

Wadi Shab je pískovcové kaňonové údolí, průchozí řekou. Je to oblíbené místo pro turistiky hledající krásné scenérie, pěší turistiku a koupání v průzračných vodách. Toto údolí je definováno vysokými skalami, palmami a dubovými stromy, údolí nabízí perfektní mix přírody, historie a kultury.

Jak se tam dostat?

Z města Muscat, hlavního města Ománu, je Wadi Shab vzdálen přibližně 180 km, což je zhruba 2,5 hodiny jízdy autem. Když se kútulíte do vlastního vozu, budete mít nejen pocit svobody a možnosti vidět více méně to, co chcete, ale také to bude praktické, pokud budete mít plán navštívit i další turistické zajímavosti v okolí.

Ubytování v Wadi Shab

Pokud se rozhodnete zůstat poblíž Wadi Shab, máte několik možností, jak najít ubytování, které vám vyhovuje. Zde jsou některé ideální možnosti, které můžete zvážit:

Resort Wadi Shab

Oázový resort leží 20 km od Sur a vzdálen pouhých 500 metrů od parkoviště Wadi Shab. V květnu 2021 byla otevřena jen jeho první fáze a přestože se nejedná o vysokou úroveň luxusu, nabízí dostatek základních pohodlností.

Kempy

Kempy jsou populární a ekonomickou možností. Propůjčují kemp zejména na sezónu od října do dubna s omezenými možnostmi zařízení. Většinou je k dispozici pouze místo pro stan, kuchyňka na plnění základních potřeb, WC a sprcha, ale jsou v klidném prostředí, ideální pro ty, kdo chtějí ušetřit peníze a zároveň zažít více přírodního prostředí.

Vlastní ubytování

Vlastní ubytování je dobrá možnost, pokud jste si plně vědomi všeho, co to znamená. V okolí se nachází několik hotelů a vynikající možnosti ubytování v dalších městech v okolí jako Sur, který nabízí několik luxusních resortů u pobřeží, odkud můžete také navštívit Wadi Shab.

Všimněte si, že pokud se rozhodnete pro kempování, musíte si s sebou vzít všechny potřebné potřeby; stan, karimatku, spacák, svítilnu a další předměty, které pomohou zabezpečit pohodlný pobyt v přírodě.

Co když se rozhodnete prosekání cestou Wadi Shab

Jestliže se rozhodnete projít Wadi Shab, můžete zůstat několik dní v městě Sur, kde najdete mnoho skvělých ubytovacích možností. Existuje také možnost kempování cestou samotným Wadi Shab, což vám umožní užívat si krásné scenérie a ranní výhledy, pokud vyrazíte dostatečně brzy. Tato možnost vám dává pocit svobody a určitý dávku sebeuspokojení, ale je doporučeno mít zkušenosti v kempování a saheline, aby byl pobyt bezpečný a pohodlný.

Závěr

Wadi Shab je skvělým místem pro pěší turistiku, koupání v přírodním koupališti, ale také pro dovolenou. Zvažte některou z uvedených možností ubytování a užijte si tento úchvatný kus Ománu. Pokud budete cestovat Osmanův stát sám/a, nezapomeňte se ujistit, že jste se seznámili s podmínkami kempování, aby byl váš pobyt v souladu s místními zvyklostmi a tradicemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Omán Wadi Shab


1) Jak se dostat do Wadi Shab?
A: Nejlepší způsob, jak se dostat do Wadi Shab, je najmout si auto nebo organizovat si guided tour.

2) Jak dlouho trvá procházka v Wadi Shab?
A: Procházka trvá asi 2-3 hodiny, avšak může být delší, pokud si chcete užít pláž a vodopády.

3) Je potřeba mít k dispozici vodu?
A: Ano, je důležité si vzít s sebou dostatek pitné vody, protože je to poměrně náročná procházka.

4) Je potřeba mít s sebou vlastní potápěčské vybavení ke koupání v jezírku?
A: Ne, není nutné mít vlastní potápěčské vybavení, ale můžete si ho pronajmout na místě.

5) Je potřeba mít s sebou jídlo na celý den?
A: Doporučujeme si s sebou vzít občerstvení a jídlo na celý den, protože na místě není žádný obchod a restaurace.

6) Jak dlouho v jezírku lze plavat a skákat ze skal?
A: Lze si užít koupání a skákání z pořádně vysokých skal po dobu asi hodiny.

7) Je možné tábořit v okolí Wadi Shab?
A: Ne, není povoleno táboření v okolí Wadi Shab.

8) Je vhodné návštěvu Wadi Shab plánovat v létě?
A: Ne, nejlepší období pro návštěvu je v zimě od října do března, protože v létě jsou velmi vysoké teploty.


Dovolená Omán Wadi Shab


Omán je skvělou volbou pro dovolenou, pokud máte rádi přírodu a chcete si užít klid a pohodu. Jedním z nejkrásnějších míst v Ománu je určitě Wadi Shab, krásná oáza s průzračnými vodami, které vytvářejí přírodní bazény v obrovských skalních dutinách. Pokud hledáte ideální kombinaci odpočinku a dobrodružství, Wadi Shab je právě pro vás.

Wadi Shab se nachází asi 2 hodiny jízdy od hlavního města Ománu, Maskatu, a je obklopen obrovskými skalami a zelenou vegetací. Kromě krásného výhledu, zde naleznete i řadu atrakcí – můžete si užít odpočinkový den na slunci, relaxovat v přírodních bazénech, vystoupat na skalní vrcholy a užít si panoramatický výhled nebo se vydat na pěší turistiku a prozkoumat jednu z nejkrásnějších přírodních památek Ománu.

Cesta k Wadi Shab začíná plavbou po skalách na druhou stranu řeky. Když dorazíte, musíte projít několika jeskynními oblastmi s krásnou krasovou scenérií. Cesta není nijak náročná, a tak se připravte na pár hodin relaxace a prozkoumávání. Pár kroků od břehu najdete vstup do Wadi, kde si užijete téměř nedotčenou přírodu.

Toto krásné místo se bude líbit nejen dobrodruhům, ale také těm, kteří hledají klid a relaxaci. Vodopády, zlaté skály a krištálově čistý vodní svět jsou jen některé z mnoha předností tohoto místa. Wadi Shab je ideálním místem pro plavání, potápění, pikniky, relaxaci a procházky. Pokud hledáte jakýsi únik od moderního světa, pak je toto místo tou správnou volbou.

A jelikož je Wadi Shab poměrně málo navštěvovaným místem, s malým počtem turistů a je obklopen překrásnou přírodou, cítíte se tady jako ve skutečném ráji. Navštivte Wadi Shab v Ománu a užijte si klid, pohodu a krásnou přírodu. Toto místo vám poskytne nezapomenutelný zážitek, který nezapomenete.


Letenka Omán Wadi Shab


Omán je zemí bohatou na přírodní krásy a skrytá poklady, které lákají cestovatele z celého světa. Mezi jednu z nejohromujících lokalit, kterou si nesmíte nechat ujít, patří Wadi Shab - úžasná oáza v srdci Ománu.

Wadi Shab se nachází asi 150 km od hlavního města Maskat a představuje úchvatné kaňonové údolí. Jedná se o kombinaci horské řeky a skalnatých soutěsek, které vytvářejí nádherné scenérie. Krásně modrá voda, zelená vegetace a impozantní skalní formace spojují síly a tvoří oázu klidu a pokoje.

Přístup do Wadi Shab je obvykle organizován pomocí lodi. Po připlutí k pobřeží vás čeká krátká chůze, která vás dovede až ke vstupu do údolí. Odtud pokračujete po schodech a po několika minutách se dostanete ke krásné pláži, kde si můžete odpočinout a užít si klidného a čistého prostředí.

Pokud však překročíte pláž, čeká vás velkolepé dobrodružství. Musíte se připravit na několik hodin pěší turistiky, abyste se dostali do nitra údolí. Ale nebojte se, všechna námaha stojí za to. Po cestě uvidíte malebná jezírka, kde si můžete zaplavat, a dokonce i malou vesničku obývanou místními obyvateli. Tato malá komunita žije v srdci hor a skály a čerpá ze zdrojů řeky, která protéká údolím.

Nejimpozantnější část Wadi Shab je tajemná jeskyně, která vás ohromí svou krásou. Pro některé možná připomene pohádku, kde se setkávají světlo a stín, voda a kameny, a vytvářejí místo absolutního klidu a míru. Cesta k jeskyni je trochu náročnější, ale občasné překážky stojí za zážitek, který tam na vás čeká.

Pokud hledáte unikátní a vzrušující dobrodružství v Ománu, Wadi Shab by mělo být na vrcholu vašeho seznamu. Ponořte se do tohoto skrytého ráje a zažijte přírodní krásu, která vás nadchne. Přineste si dostatek vody, dobrou obuv a připravte se na cestu do srdce ománských hor.

Let do Ománu a návštěva Wadi Shab vás zavede na místo, které vás uchvátí a které si budete pamatovat celý život. Připravte se na dobrodružství, které vás zavede do nejkrásnějších koutů této země a ukáže vám, proč je Omán jedním z nejžádanějších turistických destinací na světě.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky