Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Kambodža Kep

Dovolená Kambodža Kep


Kep, někdy nazývaný "perla Kambodži", je malebné přímořské město ležící na jihozápadě Kambodže. Město, které se nachází na břehu Kepského zálivu, je známé svou bohatou historií, krásnou přírodou a úžasnou gastronomií. Dovolená v Kepu představuje jedinečnou kombinaci relaxace, dobrodružství a kulturního objevování.

Přestože je Kep malým městem, nabízí mnoho zajímavých aktivit pro turisty. Asi nejvýraznější památkou je Kepský národní park, který je domovem exotické flóry a fauny. Turisté mohou podniknout pěší túru po některé z mnoha turistických tras, které vedou skrz národní park a nabízejí dech beroucí panoramatické výhledy na oceán. Další atrakcí v parku je návštěva populárních jeskynních chrámů a památek, které představují historickou a náboženskou hodnotu.

Co se týká plážových aktivit, návštěvníci si mohou užít slunečních paprsků a relaxovat na pláži Kep Beach. Pláž je čistá, písečná a nabízí nádherný výhled na Kepský záliv a vzdálené hory. Ti, kteří mají rádi vodní sporty, si mohou vyzkoušet šnorchlování nebo potápění v korálovém útesu. Kep Beach je také známá svými úžasnými slunečními západy, které rozhodně stojí za to vidět.

Pokud jde o gastronomii, Kep je proslulý svými čerstvými mořskými plody, zejména krevetami a kraby. Restaurace podávají tyto plody v mnoha podobách, jako je například kreveta na grilu nebo kraby v pepřové omáčce. Tyto místní speciality jsou nepřehlédnutelnou součástí zážitku z dovolené v Kepu.

Kromě toho, Kep je také výchozím bodem pro výlety na nedaleký ostrov Rabbit Island. Loďová plavba trvá pouze asi 20 minut a přijedete na ostrov, který je doslova rájem na zemi. Zde můžete užívat nádherné pláže, šnorchlování v průzračných vodách a procházky po kokosových hájích.

Celkově vzato, dovolená v Kepu nabízí bohatý a rozmanitý zážitek. Od krásné přírody přes nádherné pláže až po výjimečnou kuchyni, Kep se stává jedním z nejžádanějších cílů pro turisty hledající odpočinek, dobrodružství a kulturní objevy.


Letenka Kambodža Kep


Pokud hledáte exotickou dovolenou plnou dobrodružství a zároveň chcete objevovat krásy jiných kultur, je Kambodža skvělou volbou. Kep, přístavní a rybářské město leží na jihu země a nabízí turistům idylické pláže, písek, korálové útesy a především ty nejlepší kraby.

Pro let se do Kepu se nejvyplatí vybírat drahou variantu letu (bez přestupu a přímo z Prahy), neboť cena se pohybuje okolo 35 tisíc korun. Ovšem pokud budete mít v plánu ještě navštívit jiné kambodžské destinace, doporučuje se využít místní nízkonákladovou dopravní společnost a přílet do hlavního města Phnom Penh, odkud se už dá snadno a levně dostat do Kepu autobusem nebo taxi.

Kep byla v minulosti oblíbeným místem mezi Francouzi, kteří zde postavili své vilky a trávili zde své víkendy. Dnes můžete tyto vily vidět stát osaměle v kopcích. Ovšem v roce 1970 bylo město poškozeno během války, takže je potřeba počítat s tím, že si sem s sebou berete dobré boty a repelenty pro ochranu proti komárům.

Rybí trh v Kepu je také zajímavou turistickou atrakcí, ovšem pokud se Vám nelíbí vidět ryby a kraby v akci, raději se do něj nevydávejte. Na druhou stranu můžete si na trhu klasický nákup zkusit také.

Přestože Kep není z hlediska turismu tak významné jako Siem Reap s chrámem Angkor Wat, určitě stojí za návštěvu. Tiché pláže, krásně zrekonstruovaná promenáda a restaurace s možností ochutnat místní speciality, to vše může být úlevou po náročném dení výletu.

Celkově lze říci, že Kep je malebné město, které by mělo být součástí každého turistického plánu při návštěvě Kambodže. Přijďte ochutnávat kraby a užít si skvělou pláž a atmosféru města, o kterém Dumas napsal, že je půvabné jako St-Tropez.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kambodža Kep


1. Jak se dostat z hlavního města Phnom Penh do Kepu?
- Nejběžnější způsob je autobus nebo minibus, který jezdí mezi těmito dvěma městy. Jízda trvá zhruba 4-5 hodin.

2. Jaký je rozpočet na ubytování v Kepu?
- V Kepu se dá najít široká škála ubytování, od jednoduchých a levných guesthousů po luxusní hotely. Obecně se dají najít ubytování za cenu kolem 10-20 USD za jednu noc.

3. Jaké jsou nejbližší pláže v Kepu?
- V Kepu se nachází především mangrovní bažiny a skalnaté pobřeží, takže zde nejsou tradiční písčité pláže. Nicméně, můžete si užít krásné výhledy na moře a ochutnat čerstvé ryby a mořské plody v jedné z restaurací na břehu.

4. Co stojí za návštěvu v Kepu?
- Kep je známý především svými kamenitými ostrovy, které se nacházejí přímo u pobřeží. Můžete si pronajmout lodku a podívat se na nedaleké ostrovy a vyzkoušet šnorchlování. Další populární atrakcí je návštěva králíkova opuštěného letního sídla, které nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu.

5. Můžeme si půjčit jízdní kolo nebo motorku v Kepu?
- Ano, v Kepu je možné si pronajmout jízdní kolo nebo motorku a prozkoumat okolní oblasti na vlastní pěst. Půjčení motorky stojí zhruba 5-10 USD za den.

6. Jaká je kuchyně v Kepu?
- Kuchyně v Kepu je převážně zaměřena na čerstvé mořské plody a ryby. Můžete ochutnat různé pokrmy připravené za použití těchto surovin, například kari ryby, grilovaný krab nebo smažené krevety. Místní kuchyně je známá také pro své využití různých bylin a koření, které dávají jídlu výraznou chuť.

7. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Kepu?
- Nejlepší měsíce pro návštěvu Kepu jsou od října do dubna, kdy je suché počasí a teploty jsou nejvyšší. Vzhledem k tomu, že Kambodža má tropické podnebí, je dobré se připravit na vysokou vlhkost během celého roku.

8. Jaké jsou možnosti výletů z Kepu?
- Z Kepu můžete podniknout různé výlety do okolních oblastí. Například můžete navštívit národní park Bokor, který je domovem mnoha druhů zvířat a rostlin, nebo se vydat na výlet do nedalekého kopcůl Sihanoukville se v jeho okolí nacházejí nádherné pláže.


Ubytování Kambodža Kep


Kambodža je krásná země ležící v jihovýchodní Asii, která láká turisty z celého světa svou bohatou historií, malebnými plážemi a exotickou kulturou. A jedním z nejlepších míst, kde se v Kambodži ubytovat, je Kep.

Kep je malé přímořské město, které se nachází na jihozápadě Kambodže. Je známé svou bohatou historií, koloniální architekturou a překrásnými plážemi. Toto místo nabízí návštěvníkům ideální kombinaci odpočinku, dobrodružství a kulturních zážitků.

Co se týče ubytování, Kep nabízí širokou škálu možností. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s nádherným výhledem na moře, útulnými rodinnými penziony nebo cenově dostupnými hostely. Ať už hledáte romantický útěk, rodinnou dovolenou nebo levné ubytování pro backpackery, Kep má co nabídnout pro každého.

Pokud jde o luxusní hotely, Kep není pozadu za světovými standardy. Můžete si užívat pětihvězdičkových zařízení s bazény, wellness centry, lázněmi a nabídkou různých aktivit jako je potápění, windsurfing či plavání s delfíny. Tyto hotely obklopené krásnou přírodou vám poskytnou pocit klidu a relaxace, který oceníte po celodenním objevování okolí.

Pro ty, kteří preferují útulnější atmosféru, jsou rodinné penziony skvělou volbou. Tyto penziony obklopené zelení vás přivítají s pohostinností místních obyvatel a poskytnou vám domácí prostředí, které vám umožní ponořit se do místní kultury a tradic. Můžete si také vychutnat čerstvé ryby a mořské plody přímo ze sousedního trhu.

Hostely jsou populární volbou mezi backpackery a cestovateli s menším rozpočtem. Kep nabízí spoustu cenově dostupných hostelských ubytování s příjemnou atmosférou, kde potkáte další cestovatele z celého světa. Tyto hostely jsou perfektním místem pro poznávání nových přátel a sdílení cestovatelských příběhů.

Kromě toho můžete v Kepu najít také několik plážových bungalovů, které vám umožní probudit se těsně u moře a poslouchat zvuky vln při západu slunce.

Nezáleží na tom, který typ ubytování si vyberete, v Kepu budete mít zaručeně skvělý pobyt. Město a jeho okolí nabízejí nespočet aktivit a zážitků, které si můžete užít po celý den. Můžete si užít plážové aktivity, jízdu na kole po okolní krajině, návštěvu historických památek nebo si vychutnat kulinářské speciality, které nabízí místní restaurace.

Ubytování v Kepu je skvělou volbou pro každého, kdo hledá kombinaci dobrodružství, pohody a kulturního poznání. Ať už se rozhodnete strávit pár dní na pláži, nebo prozkoumávat okolí, Kep vám při poskytne nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky.


Počasí Kambodža Kep


Kep je malebné městečko v jižním Kambodže, které se nachází na břehu zálivu Thajského moře. Kep je proslulé svými krásnými plážemi a atmosférou pobřežního města, která láká turisty z celého světa. Kromě toho je Kep také známé svým specifickým klimatem, které se výrazně liší od ostatních částí Kambodže.

Klima v Kepu je tropické, což znamená horké a vlhké počasí po většinu roku. Průměrné teploty v průběhu dne se pohybují od 28 stupňů Celsia v prosinci až po 33 stupňů Celsia v dubnu. Noci jsou o něco chladnější, přesto se teploty zřídka klesají pod hranici 20 stupňů Celsia. Vrchol turistické sezóny je v období od listopadu do dubna, kdy jsou teploty nejvyšší a srážky jsou minimální.

V průběhu monzunové sezóny, která trvá od května do října, se však počasí v Kepu mění. Srážky jsou velmi vysoké a mohou být doprovázeny prudkými bouřemi. V této době se na plážích objevují množství troudů a voda v moři bývá značně rozvlněná. Přesto i v monzunové sezóně můžete zažít krásné slunečné dny a užívat si letní atmosféru.

Pokud tedy plánujete návštěvu Kepu, je důležité zohlednit počasí a vybrat si nejvhodnější datum. Pro milovníky slunce a pláží je ideální čas od listopadu do dubna. Pokud vás nelákají horké teploty a chcete zažít množství dobrodružství, můžete navštívit Kep v monzunové sezóně a zažít místní exotickou atmosféru. V každém případě vás Kep přivítá svými krásami přírody a přátelskými obyvateli, kteří vás uvítají s otevřenou náručí.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky