Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)

Ubytování Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je jednou z nejnavštěvovanějších destinací na světě a město Luxor je jeho skutečnou perla. Luxor je známý svými impozantními památkami a bohatou historií, která láká mnoho turistů z celého světa. Pokud právě plánujete svou cestu do Egypta a Luxor je na vašem seznamu míst k návštěvě, je dobré zvážit také otázku ubytování.

Luxor nabízí širokou škálu možností ubytování pro různé potřeby a rozpočty. Město je známé svými luxusními resorty, které nabízejí vysoký standard a splní očekávání každého hosta. Patří sem například známý Hilton Luxor Resort & Spa nebo Sofitel Winter Palace Luxor. Tyto hotely jsou často umístěny přímo u Nilu a nabízejí vyhlídky na řeku a památky, jako je například Chrám Medinet Habu.

Chrám Medinet Habu je jedním z nejimpozantnějších chrámů v Luxoru a jeho pozoruhodná architektura a detailní vyřezávané reliéfy přitahují návštěvníky. Nachází se na západním břehu Nilu, který je dobře dostupný z řady hotelů v Luxoru.

Pro ty, kteří hledají ubytování s atmosférou a charakterem, existuje také mnoho menších hotelů nebo penzionů, které se nacházejí v centru města Luxor. Tyto ubytovací zařízení vám umožní být opravdu v srdci města a snadno se dostat na nejbližší turistické atrakce, jako je například Dóra Hatšepsut.

Dóra Hatšepsut je unikátní památka z období Starověkého Egypta a jedna z nejcennějších architektonických skvostů v Egyptě. Nachází se také na západním břehu Nilu a je snadno dostupná z ubytovacích zařízení v Luxoru.

Pokud jste v Luxoru kvůli jeho slavným hrobkám faraonů, nemůžete minout návštěvu Údolí králů. Údolí králů je pohřebiště mnoha egyptských faraonů a patří mezi nejslavnější archeologické lokality na světě. Naštěstí je dostatek možností ubytování v blízkosti Údolí králů, takže můžete strávit co nejvíce času objevováním tohoto fascinujícího místa.

Při výběru ubytování v Luxoru je také dobré zvážit své potřeby a rozpočet. Luxor nabízí řadu cenově dostupných hotelů a hostinců, které mohou poskytnout pohodlné ubytování za přijatelnou cenu.

Ať už si vyberete luxusní resort nebo menší hotel v centru města, určitě budete mít jedinečný zážitek z ubytování v Luxoru. Město je plné fascinujících památek a historických pokladů, které stojí za návštěvu a prozkoumání.


Dovolená Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je země plná fascinující historie a kultury, a pokud hledáte něco neskutečného, Luxor je bezpochyby místo, které byste měli navštívit. Tento město se nachází na břehu řeky Nil a nabízí mnoho zajímavých památek, mezi které patří Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů.

Chrám Medinet Habu je obrovský chrám, který byl postaven faraonem Ramessesem III. Tento chrám byl postaven jako památka na Ramessese III., který vedl obranu Egypta proti invazi Libyjců a nájezdům mořských lidí. Medinet Habu je nejen velmi dobře zachovaný, ale také si zachoval krásné barvy, jako modrou a žlutou, které dodávají chrámu dodatečnou krásu.

Dalším místem, které byste měli navštívit, je Dóru Hatsepsut. Tento chrám byl postaven faraonkou Hatšepsut a je velmi dobře zachovaný. V chrámu naleznete mnoho nádherných obrazů a reliéfů, které ukazují Hatšepsut jako faraonku v mužském oblečení. Hatšepsut byla jedinou ženskou faraonou v egyptské historii a její vláda byla poznamenána mnoha úspěchy.

Údolí králů je dalším místem, které byste měli navštívit. Tato oblast je plná hrobek faraonů, které byly postaveny během Nové říše. Údolí králů nabízí mnoho úžasných památek, jako například hrobka faraona Tuthmosise III., která je plná krásných rytin a reliéfů.

Luxor je skvělým místem pro dovolenou, ať už jste fanouškem historie a kultury, nebo jen hledáte nějaké unikátní zážitky. Mnoho turistů se rozhodne pro výlet na lodích po Nilu, které vás zavedou až do Asuánu. Tato cesta vás zavede přes mnoho úžasných památek, jako například Karnak, který je jedním z největších chrámů v Egyptě, a na Silsilu, kde lze obdivovat nádherné skalní rytiny.

Celkově lze říci, že návštěva Luxoru v Egyptě je báječnou příležitostí pro poznání fascinující historie egyptské civilizace a kultur. Naleznete zde mnoho úžasných památek, které vám poskytnou nádherné zážitky. Pokud plánujete dovolenou do Egypta, určitě byste měli navštívit Luxor a jeho památky, jako Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů.


Počasí Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je známý svým teplým a slunečným počasím. A žádné místo tohoto slunečného státu není náležitě reprezentováno než město Luxor. Luxor je domovem nejen tří z nejvýznamnějších historických památek Egypta - Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů, ale také nabízí báječné klima pro jejich návštěvu.

Luxor leží na východním břehu řeky Nil a těší se na příjemné podnebí po většinu roku. Ovšem existují období, která jsou pro návštěvu příhodnější než jiná. Nejlepší čas k návštěvě Luxoru je od listopadu do března, kdy teploty dosahují příjemných 25 až 30 stůpňů Celsia. Tato období jsou velmi populární mezi turisty, takže pokud hledáte klidnější atmosféru, můžete zvážit návštěvu v dubnu nebo v říjnu, kdy jsou teploty mírně vyšší (až 35 stupňů Celsia), ale méně lidí je ve městě.

V létě, které trvá od května do září, mohou teploty dosahovat až 40 stupňů Celsia a místní obyvatelé i turisté hledají úlevu ve stínu nebo v klimatizovaných prostorech. V těchto měsících je vhodné být opatrný a udržovat hydrataci, protože horké počasí může způsobit úpal. Přestože je v létě méně turistů, mnoho lidí se vyhýbá návštěvě Luxoru kvůli výrazným horkům a náročným podmínkám.

Pokud se rozhodnete navštívit Luxor v příhodnějším období, můžete si vychutnat své návštěvy tří významných památek ve městě. Chrám Medinet Habu je jedním z nejvelkolepějších chrámů starověkého Egypta. Nachází se na západním břehu Nilu a je věnován faraonovi Ramzesovi III. Tento impozantní chrám je velký až na velký šok, ale jeho nádhera a detaily jsou neuvěřitelné. Podívejte se na nádherné reliéfní díla a pozorujte, jak se sluneční světlo odráží od kamenů chrámu.

Další nenapodobitelnou památkou, kterou nemůžete vynechat, je Dóra Hatšepsut, nejlépe dochovaný egyptský chrám na světě. Tento chrám chrání údolí Kralů a je pokládán za jednu z největších architektonických památek starověku. Být svědkem úžasného pohledu na slunce, které se odráží od těchto starověkých kamenných konstrukcí, je nezapomenutelný zážitek.

A konečně Údolí králů je nejvýznamnějším pohřebištěm starověkých faraonů. Toto tajemné místo, obklopené horami, bylo vybráno jako poslední odpočinek pro mnoho egyptských panovníků. Je umístěno na západním břehu Nilu a poskytuje jedinečný pohled do minulosti. Procházka podél hrobek a jejich zdobených stěn vás vezme na výpravu do dávného Egypta.

Navštívit Luxor a jeho historické památky znamená stát se svědkem úžasných kontrastů mezi slunečným počasím a starověkou kulturou. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit toto místo, můžete být si jisti, že Luxor vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Dotaz: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Luxoru?
Odpověď: Luxor je snadno dostupný jak letecky, tak i po souši. Existují pravidelné lety z Káhiry do Luxoru, ale také je možné cestovat autobusem nebo vlakem.

Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce v Luxoru?
Odpověď: Hlavními atrakcemi v Luxoru jsou Chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Dalšími populárními místy jsou Luxorský chrám a Kom Ombo.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Chrámu Medinet Habu?
Odpověď: Prohlídka Chrámu Medinet Habu trvá obvykle kolem 1-2 hodin. Někteří návštěvníci si však mohou vyhradit více času, aby si užili všechny detaily a informace o tomto historickém místě.

Dotaz: Které je nejlepší doba pro návštěvu Údolí králů?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Údolí králů je brzy ráno nebo večer, aby se vyhnuli horkým teplotám během dne. Doporučuje se také navštívit Údolí králů mimo hlavní sezónu turistiky, aby se vyhnuli davům.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Dóry Hatšepsut?
Odpověď: Prohlídka Dóry Hatšepsut trvá obvykle kolem 1-2 hodin. Toto místo je známé pro svou architekturu a krásné reliéfy.

Dotaz: Jakou vstupní cenu platím pro vstup do těchto památek?
Odpověď: Vstupní ceny se mohou lišit, ale obecně platíte za každou památku zvlášť. Například vstup do Údolí králů stojí kolem 200 egyptských liber, zatímco vstup do Dóry Hatšepsut stojí kolem 80 egyptských liber.

Dotaz: Je nutné rezervovat vstupenky dopředu?
Odpověď: Obvykle není nutné rezervovat vstupenky dopředu pro tyto památky v Luxoru. Avšak v období vysoké sezóny cestování je doporučeno mít vstupenky předem zajištěny, aby se zabránilo dlouhým frontám.

Dotaz: Má Luxor bezpečnostní problémy?
Odpověď: Luxor je obecně bezpečné místo pro turisty, ale je vždy dobré být opatrný a sledovat pokyny místních úřadů a průvodců. Doporučuje se také mít platnou cestovní pojištění a informovat se o aktuální bezpečnostní situaci před cestou.


Letenka Egypt Luxor (včetně Chrám Medinet Habu, Dóru Hatsepsut a Údolí králů)


Egypt je známý svou rozsáhlou historií, zvláště v přítomnosti pyramid a starověkých chrámů. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Egyptě je město Luxor, které je domovem několika památek z období Starověkého Egypta, jako jsou chrám Medinet Habu, Dóra Hatšepsut a Údolí králů. Pokud plánujete návštěvu Luxoru, je nezbytné zakoupit letenku do této oblasti, o které si teď povíme více.

Letenky na trase Egypt Luxor jsou k dispozici od několika společností, které nabízejí lety z různých destinací. Mezi tyto společnosti patří Egypt Air, Emirates, Qatar Airways a několik dalších. Vstupenka na letenku závisí na různých faktorech, jako jsou množství volných míst, doba cesty, počet přestupů, atd. Nicméně cena se obvykle pohybuje okolo 300-500 USD za jednu cestou.

Pokud se tedy rozhodnete zakoupit letenku do Luxoru, můžete se těšit na návštěvu mnoha památek z dávné minulosti, které se tam nacházejí. Chrám Medinet Habu je jeden z nejzachovalejších chrámů v zemi a byl postaven v období Nové říše faraona Ramzese III. Tyto chrámové pozůstatky jsou vynikajícími příklady uměleckého stylu a architektury této éry. Chrám je také známý svými krásnými sochami a řadou nápisů.

Další významnou památkou je Dóra Hatšepsut, což je královnin chrám, postavený na západním břehu Nilu, blízko Údolí králů. Tento krásný chrám byl postaven královnou Hatšepsut a je považován za jedno z nejvýznamnějších stavebních děl této doby. Je známý svými pečlivě zpracovanými reliéfy a freskami.

Údolí králů je nejznámějším místem v Luxoru, které vás vrátí zpět do dávných časů. V tomto místě se nachází klíčové hrobky jako hrobka Tutanchamona, Nefertiti a mnoho dalších. Tuto oblast doporučujeme navštívit ráno, protože během dne je zde často velké množství turistů.

Celkově vzato, letenka do Luxoru nabízí návštěvu mnoha důležitých lokalit v Egyptě, které si zaslouží pozornost. Množství památek a historických znalostí, které získáte tím, že navštívíte tuto oblast, bude stát za každý vynaložený dolar. Pokud se zajímáte o Egypt a jeho bohatou historii, určitě byste měli zvážit návštěvu Luxoru a nákup letenky na toto místo.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky