Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Itálie Amalfi Coast

Dovolená Itálie Amalfi Coast


Itálie je zemí bohatou na nádherná místa a jedno z nejkrásnějších a nejoblíbenějších míst pro dovolenou je Amalfi Coast. Tato úchvatná oblast se rozprostírá podél tyrhénského pobřeží v jižní Itálii a nabízí návštěvníkům jedinečné kombinaci skalnatých hor, malebných vesnic a tyrkysového moře.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí Amalfi Coast je stejnojmenné město Amalfi, které bylo v minulosti jedním z nejvýznamnějších námořních center v západní Evropě. Dnes je Amalfi především turistickým letoviskem, které si však stále udrželo svůj šarm a historický význam. Město je známé svou nádhernou katedrálou Sant'Andrea, která je vybudována ve středomořském stylu a nabízí nádherný výhled na moře.

Dalším neodolatelným místem na Amalfi Coast je městečko Positano, které je známé svými úzkými uličkami, barevnými domy a úchvatným výhledem na moře. V Positanu se můžete procházet malebnými uličkami plnými butiků, uměleckých galerií a tradičních italských restaurací. Nezapomeňte si užít plážový den na slavné pláži Spiaggia Grande, která je známá svými oslnivými tyrkysovými vodami.

Jedním z nejkrásnějších výhledů na Amalfi Coast je z vyhlídkového místa Ravello. Toto malebné městečko se nachází na útesu nad mořem a nabízí návštěvníkům nezapomenutelné panoramatické pohledy. Navštivte Villa Cimbrone, která je známá svými světoznámými zahradami a neuvěřitelnými výhledy na moře. Nechte se unést atmosférou tohoto romantického městečka a vychutnejte si nádherné západy slunce.

Pro ty, kteří si chtějí užít krásných plážových dní, je tu také možnost navštívit městečko Maiori, které nabízí nejdelší písečnou pláž na Amalfi Coast. Tato vesnice je také známá svými chutnými mořskými plody a pestrobarevnými domky typickými pro region.

Amalfi Coast je také výchozím bodem pro návštěvu ostrova Capri, který se nachází nedaleko pobřeží. Kapri je známý svými exkluzivními butiky, nádhernými vilami a krásnými přírodními útvary, jako je Legendární Modrá jeskyně.

Ať už se rozhodnete navštívit Amalfi Coast pro kouzlo historických měst, nádherné pláže nebo dech beroucí přírodní scenérie, toto místo vás nezklame. Je to jeden z nejkrásnějších a nezapomenutelných koutů Itálie, který vás uchvátí neopakovatelnou atmosférou a přenese vás do světa pastelových domů, vonících citrusovými stromy a bezstarostného italského života.


Nejčastější dotazy a odpovědi Itálie Amalfi Coast


1. Jak se dostat na Amalfi Coast v Itálii?
- Nejjednodušší způsob je letět do Neapole a poté pokračovat vlakem, autobusem nebo trajektem na Amalfi Coast.

2. Co je nejlepší doba na návštěvu Amalfi Coast?
- Nejlepší doba na návštěvu je od května do října, kdy je počasí teplé a slunečné.

3. Jaké jsou hlavní turistické atrakce na Amalfi Coast?
- Hlavními atrakcemi jsou města Amalfi, Positano a Ravello, krásné pláže, skalní útvary a výhledy na Tyrhénské moře.

4. Jak dlouho bych měl zůstat na Amalfi Coast?
- Doporučuje se pobyt trvající minimálně 3-4 dny, aby jste si vychutnali region a navštívili různá místa.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na Amalfi Coast?
- Mezi nejlepší pláže patří Spiaggia Grande a Fornillo v Positano, Duoglio v Praiano a Conca dei Marini.

6. Jaké jsou typické pokrmy a speciality regionu Amalfi Coast?
- Typické pokrmy zahrnují mořské plody, domácí těstoviny s rajčaty a bazalkou (Pasta alla Sorrentina), limoncello (citrusový likér) a cannoli (sladké pečivo).

7. Můžu si pronajmout auto na Amalfi Coast?
- Ano, je možné si pronajmout auto na Amalfi Coast, ale doporučuje se mít zkušenosti s jízdou ve vysoce sešlápnutých úzkých silnicích a parkovat mimo centra měst.

8. Kam mohu jet na výlet z Amalfi Coast?
- Populárními výlety jsou Pompeje, ostrov Capri, Sorrento, Neapol a Vesuv.

9. Jaké jsou nejlepší cesty pro turistické túry na Amalfi Coast?
- Populární turistické cesty zahrnují Sentiero degli Dei mezi Positanem a Amalfi, cestu kolem obce Praiano a cestu směrem na Ravello.

10. Jaké jsou nejpříjemnější způsoby dopravy na Amalfi Coast?
- Nejpříjemnější způsoby dopravy jsou trajekty, které nabízejí nádherné výhledy na pobřeží, nebo také využití místních autobusů a taxíků.


Letenka Itálie Amalfi Coast


Pokud plánujete navštívit Itálii, nezapomeňte zahrnout výlet na Amalfi Coast (Amalfijské pobřeží) na seznam svých cestovních cílů. Toto nádherné území leží na jihozápadě země, nedaleko Neapole, a je považováno za jedno z nejkrásnějších míst v Evropě.

Jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat na Amalfi Coast, je prostřednictvím letenky. Mnoho leteckých společností nabízí přímé lety do Neapole, což je nejbližší letiště k Amalfijskému pobřeží. Během letu se můžete kochat úchvatnými výhledy na krajinu, hory a moře, které vás čekají.

Po příletu na letiště v Neapoli nebude ubytování na Amalfi Coast představovat žádný problém. Na výběr máte řadu možností, z nichž některé se nacházejí přímo na pobřeží. Můžete si vybrat z malých rodinných penzionů, luxusních hotelů nebo apartmánů. Amalfijské města, jako jsou Amalfi, Positano a Ravello, jsou také plné skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality a italskou kuchyni.

Amalfi Coast je známý svými malebnými plážemi a úchvatnými výhledy na Tyrhénské moře. Můžete si užít slunečního koupání nebo prozkoumat okolní oblasti při procházkách po pobřeží. Zdejší pláže mají bílý písek a tyrkysové moře, které vytváří dokonalou harmonii se skalnatým pobřežím a zelenými horami.

Na Amalfi Coast je také mnoho historických a kulturních památek, které můžete navštívit. Přímo v Amalfijském městě Amalfi se nachází katedrála ze 9. století, která je považována za symbol města. Další zastávkou může být město Ravello s krásnými zahradami Villa Rufolo a Villa Cimbrone. V Positanu si pak můžete prohlédnout kostel Santa Maria Assunta s famózní mozaikou na jeho dně.

Pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete se těšit na možnost absolvovat procházky nebo túry v okolních horách. Amalfi Coast také nabízí ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Pro romantiky je pak tu možnost projet se po pobřeží lodí a užívat si romantických západů slunce nad mořem.

Amalfi Coast je skutečným italským rájem, který nabízí kombinaci nádherné krajiny, malebných pláží, kulturního bohatství a skvělého jídla. Není divu, že se jedná o jedno z nejžádanějších a nejnavštěvovanějších cestovních cílů v Itálii. Takže pokud ještě nemáte plány na dovolenou, zvažte návštěvu tohoto kouzelného místa a nechte se unést krásou Amalfi Coast.


Počasí Itálie Amalfi Coast


Itálie je země, která patří mezi nejkrásnější země světa. Výjimečným místem v Itálii je Amalfi Coast, což je pobřeží v jižní části země. Tuto oblast poznáš také jako Costiera Amalfitana. Většina turistů si sem přijíždí užít krásného moře, výjimečné přírody a sladkého odpočinku. Na Amalfi Coast panuje příjemné středomořské klima, které se postupně mění s tím, jak se zvyšuje nadmořská výška.

Nízké oblasti Amalfi Coast mají proslulé horká léta, kdy teploty mohou dosahovat až 30 ° C. V červenci a srpnu si je opravdu třeba dávat pozor na přehřátí, zejména na plážích. Nicméně moře nabízí vynikající chladicí prostředek. Během zimy je zde mírné a vlhké klima s teplotami okolo 10 ° C. Kdyby ses přece jenom rozhodl pro návštěvu v zimě, neškodí se vybavit nepromokavou bundou.

V průběhu jara se počasí Amalfi Coast pomalu zlepšuje a začínají se objevovat slunečnější dny s teplotami kolem 18-20 ° C. Na začátku května tu bývá stále poměrně chladno, ale od poloviny měsíce se počasí uklidní a stává se konečně teplým. Květen a červen jsou proto ideální doby na výlety a turistické aktivity.

Podzim je relativně mírný a optimální pro turisty. Venku není příliš horko, teploty se pohybují kolem 20-22 ° C a déšť je poměrně vzácný. To umožňuje navštěvovat okolí Amalfi Coast bez obav z teplot a pocení. Pro turisty, kteří rádi fotí, může být podzim procvičovacím prostorem k zachycení krajiny v barevných odstínech, což je pro některé cestovatele důvod, proč volí právě tuto část roku.

V každém ročním období je podstatné mít sebou dostatečné množství vody a chránit si hlavu před sluncem. Mnoho lidí je také citlivých na horko a vlhkost, takže je dobré být v tomto směru opatrný a přizpůsobit se podmínkám.

Amalfi Coast je jednoznačně výjimečné místo, kde se můžeš připravit na pohodovou dovolenou, bezproblémové schváltizení a krásné počasí, které si můžeš užít po celý rok. Doufáme, že ti náš článek pomohl nalézt potřebné informace a že brzy objevíš krásy Amalfi Coast na vlastní oči!


Ubytování Itálie Amalfi Coast


Italské pobřeží Amalfi je jedním z nejkouzelnějších míst, které vám Itálie může nabídnout. Bohatá historie, úchvatné výhledy na Tyrhénské moře a famózní kuchyně jsou jen některé z mnoha aspektů, které lákají turisty z celého světa. Pokud tuto oblast plánujete navštívit, nezapomeňte si zarezervovat ubytování, které bude vašemu dovolenkovému zážitku přirozeně přizpůsobeno.

V případě Amalfi pobřeží máte na výběr mnoho možností, od luxusních přístavišť a hotelů až po zábavné a cenově dostupné možnosti, jako jsou Airbnb a levné hostely. V Amalfi je všechno o lokalitě, a protože všechny stavby jsou postaveny na úbočí skal, může být důležité získat doporučení od lidí, kteří toto místo znají, aby vám pomohli najít to správné ubytování pro vaše potřeby.

Pokud hledáte luxusní zážitek, Amalfi vám nabídne několik možností, od luxusních hotelů až po soukromé vily a byty. Tyto přepychové možnosti nabízejí úchvatné výhledy na moře, často s bazény a přímým přístupem na pláž. Některé z nich dokonce nabízejí vířivky a soukromou pláž. Tyto možnosti jsou zpravidla dražší, ale pokud hledáte něco mimořádného, určitě si tuto možnost prohlédněte.

Pokud hledáte levnější možnosti, Airbnb a hostely nabízejí v Amalfi mnoho skvělých možností. Tyto možnosti jsou cenově dostupnější než luxusní střediska - ale to neznamená, že budete muset ztratit na kvalitě. Pokud hledáte útulnou atmosféru, můžete si vybrat pobyt v tradičních italských domech, které byly přeměněny na soukromé a propracované ubytování. Tyto ubytování jsou zpravidla levnější a mnohé nabízejí stejně působivý výhled na okolní krajinu jako jejich luxusní protějšky, ale také vám mohou nabídnout přímé setkání s místními obyvateli. Také jsou k dispozici nejrůznější typy pokojů, jako dvou- až čtyřlůžkové pokoje, rodinné pokoje, stejně jako celé byty jako v AirBnB.

Určitě bude velmi důležité několik týdnů před odjezdem hnát své plány a obsazení ubytování. Čím dříve to uděláte, tím větší šance, že si můžete vybrat čas a místo, které nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Neméně důležitou věcí je vzít v úvahu, jaký druh dovolené plánujete strávit. Pokud chcete strávit čas pohádkovým prohlížením památek, naplánujte svůj pobyt v rámci většího středu oblasti, nebo v městech, jako jsou Salerno, Amalfi nebo Praiano. Pokud vás zajímá pobyt na pláži, podívejte se na obce, jako jsou Positano a Ravello, které mají pěkné pláže koupání. Neměli byste se bát také kombinovat tyto dva druhy pobytu, budete tak moci toto pobřeží plně vychutnat.

Celkově vzato, pobřeží Amalfi je překrásnou a kouzelnou oblastí, kterou byste si měli vychutnat naplno. Planujte včas a vyberte si takové ubytování, které bude odpovídat vašim preferencím a působit na vás jako dokonalý prostor pro relaxaci a odpočinek. Nezapomeňte vyzkoušet také lahodnou italskou kuchyni!


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky