Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bulharsko Veliko Tarnovo

Ubytování Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je země plná krásných měst a malebných vesniček. Mezi ty nejhezčí a nejnavštěvovanější patří určitě město Veliko Tarnovo. Jeho historické centrum bylo až do 14. století hlavním městem druhého bulharského carství. Dnes se zde mísí kouzlo historie a moderní turistické vybavení, které uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky.

Aby se turisté mohli plně oddat tleskání krajiny, historických památek a slavných bulharských specialit, je potřeba vybrat kvalitní ubytování. V tomto ohledu sklízí Veliko Tarnovo samé chvály. Zdejší hotely a ubytování jsou vynikající a nabízejí vše, co si turista může přát.

Začněme tradičním hotelem, který se nachází v historické části města. Hotel Gurko byl postaven v 19. století a byl původně zaměřen na bulharské spisovatele a umělce. V roce 2005 byl zrekonstruován a dnes nabízí dokonalé ubytování. Hotelové pokoje jsou velké a prostorné, a vybaveny vším potřebným. S krásným výhledem na hrad a historické centrum města, je to ideální místo pro ty, kteří hledají něco trochu zvláštního.

Dalším nádherným hotelem, který stojí za pozornost, je Yantra Grand Hotel. Tento luxusní hotel nabízí vynikající ubytování, stejně jako velké centrum zdraví a relaxace, které má spa, vířivku a saunu. Hosté mohou využívat bazén a posilovnu. Pokoje jsou prostorné a moderní, ale zachovávají tradiční atlantický styl s prvky dřeva a kamene.

Pro ty, kteří chtějí být blízko přírody, je ideální ubytování všechny kolem statek. Nachází se 15 minut jízdy od centra města a nabízí dokonalou příležitost pro relaxaci v klidné a malebné přírodě. Hosté mohou být schopni procházet se po farmě, čerpat čerstvý vzduch a vyzkoušet produkty z místních farem.

Pokud hledáte cenově dostupnější ubytování, Vila Chinka je pro vás tou správnou volbou. Tato vila je vzdálena pouhých 10 minut chůze od centra města a nabízí prostorné a dobře vybavené vakantní byty. Ideální volba pro ty, kteří chtějí mít více prostoru a nejsou ochotni utratit velkou část peněz za ubytování.

Veliko Tarnovo je jedním z nejkrásnějších měst v Bulharsku a kvalita ubytování zde opravdu nedělá žádnou výjimku. Bez ohledu na vaše preference, můžete najít dokonalé ubytování, které uspokojí vaše potřeby. Proto neváhejte a přijďte si užít krásy tohoto kouzelného města a jeho nezapomenutelného ubytování.


Letenka Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je krásná země s bohatou historií a mnoha turistickými atrakcemi. Jedním z nejkrásnějších a historicky významných měst v Bulharsku je Veliko Tarnovo. Město se nachází ve střední části země a je obklopeno malými kopcemi a divokou přírodou. Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou v Bulharsku, letenka do Veliko Tarnovo je tou nejlepší volbou.

Veliko Tarnovo je největší a nejstarší město v kraji Veliko Tarnovo. Město se nachází na břehu řeky Jantra a obklopují ho kopce a údolí, což z něj dělá ideální místo pro turistiku. Při procházkách městem můžete obdivovat mnoho historických památek, jako například hrad Tsarevets, který je velmi dobře zachovaný a je považován za symbol města.

Další turistickým tahákem ve Veliko Tarnovo je pak Archeologický park Nicopolis ad Istrum, který je umístěn asi dvacet kilometrů od města. Tento park je důležitým kulturním dědictvím Bulharska a nabízí návštěvníkům možnost vidět římské město, které zde stálo v průběhu 2. až 6. století.

Pokud máte rádi přírodu, určitě si nenechte ujít výlet do národního parku Balgarski Ritmy, který se nachází asi hodinu jízdy od Veliko Tarnovo. Tento park je domovem mnoha druhů ptáků, ryb a dalších zvířat, a nabízí návštěvníkům možnost využít spoustu aktivit jako rybaření a pěší turistiku.

Pokud jste se rozhodli pro letenku do Bulharska a chcete navštívit Veliko Tarnovo, tak neváhejte a zarezervujte si letenku co nejdříve. Letiště se nachází v nedaleké Plovdiv a odtud ke městu je to necelé dvě hodiny jízdy. Pokud nechcete cestovat autem, můžete využít také vlak nebo autobus.

Celkově lze říci, že Veliko Tarnovo je krásné historické město s mnoha turistickými atrakcemi. Pokud máte rádi přírodu, kulturu a historii, pak je to pro vás ideální místo. Pro ty, kteří se chtějí zrelaxovat a užít si klidné letovisko, jsou tu také možnosti ubytování a stravování. Takže neváhejte a vydejte se na nezapomenutelnou dovolenou do Veliko Tarnovo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bulharsko Veliko Tarnovo


1. Jak se dostat do Veliko Tarnova z bulharského hlavního města Sofie?
- Nejjednodušší možností je cestovat autobusem nebo vlakem. Autobusové a vlakové spoje jsou pravidelné a cesta trvá zhruba 3 hodiny.

2. Kam se určitě podívat v Veliko Tarnovu?
- Hlavní turistickou atrakcí je hrad Tsarevets, který nabízí nádherné výhledy na město. Měli byste také navštívit historické centrum města, kde se nachází řada památek, jako například Carevský chrám.

3. Kde se dá ubytovat v Veliko Tarnovu?
- Ve městě je k dispozici široká škála možností pro ubytování, od luxusních hotelů až po levné hostely. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během letní turistické sezóny.

4. Jaké jsou tradiční bulharské pokrmy, které bych měl vyzkoušet v Veliko Tarnovu?
- V Bulharsku jsou populární pokrmy jako moussaka, banica (křupavý plát těsta s náplní), šopský salát nebo tarator (osvěžující jogurtová polévka). V městě najdete také různé restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat tradiční bulharskou kuchyni.

5. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Veliko Tarnova?
- Město můžete navštívit po celý rok, ale nejlepší období jsou jaro a podzim, kdy je příjemné počasí. Během léta bývá teplota vyšší, ale můžete si užít slunečné dny a kulturní festivaly. V zimě jsou v okolí města také lyžařská střediska.

6. Jaké další turistické atrakce jsou v okolí Veliko Tarnova?
- V blízkosti se nachází klášter Preobraženski s překrásnými freskami, přírodní rezervace Emen s řadou jeskyní a vodopádů, a také hrad Arbanasi s unikátními historickými domy.

7. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Veliko Tarnovu?
- Město má dobře fungující autobusovou dopravu, která je však obvykle vytížená během špiček. Nebo si můžete pronajmout auto, pokud chcete mít větší flexibilitu při cestování v okolí. Město je také dostupné vlakovou dopravou.

8. Jaké jsou oblíbené aktivity a outdoorové možnosti v okolí Veliko Tarnova?
- Můžete si užít pěší turistiku v horách Balkan, jízdu na koni nebo cykloturistiku. Okolní příroda nabízí také možnost vodních sportů a rybaření v řece Jantra.


Dovolená Bulharsko Veliko Tarnovo


Veliko Tarnovo se nachází na severu Bulharska a je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v zemi. Město je známé svým historickým významem a krásnou scenérií. Je zde spousta památek, které svědčí o bohaté minulosti a plné kultury.

Jednou z největších atrakcí Veliko Tarnovo je tzv. "staré město". Toto malebné oblast se vyznačuje úzkými uličkami, historickými domy a krásnými výhledy na okolní krajinu. Je to jako krok zpět do minulosti, když se procházíte po kamenných ulicích a prozkoumáváte malebné zákoutí. Nejpůsobivější je hrad Tsarevets, který býval v minulosti hlavním městem bulharské říše. Na vrcholu kopce se nachází velký hradní komplex s kostelem, palácem a mnoha dalšími historickými objekty. Pohled na město z vrcholu hradu je jedinečný.

Dalším místem, které stojí za návštěvu, je tzv. "Kvetna zahrada". Tento park se nachází na kopci nad centrem města a je obklopen krásnou přírodou. Procházka tímto parkem nabízí překrásné výhledy na město a řeku Jantra. V parku také najdete mnoho soch a fontán, které dotvářejí atmosféru.

Veliko Tarnovo je rovněž vynikajícím výchozím bodem pro výlety do okolí. V blízkosti se nachází přírodní rezervace "Etar", která je známá svými vodopády a malebnými lesy. Další zajímavá místa v okolí zahrnují klášter "Preobraženski" a Arbanassi, malebnou vesnici s dochovanou architekturou z 17. až 18. století.

Dovolená v Bulharsku je ideální pro milovníky historie, architektury a přírody. Veliko Tarnovo nabízí to nejlepší z těchto předmětů a poskytuje nezapomenutelný zážitek. Je to místo plné krásných památek a fascinující historie, která jistě potěší každého návštěvníka. Pokud hledáte dovolenou plnou objevování a poznávání, pak je Veliko Tarnovo správným místem pro vás.


Počasí Bulharsko Veliko Tarnovo


Bulharsko je krásnou zemí ležící na východě Evropy, která je známá svými písčitými plážemi a slunným počasím. Nicméně, existuje jedno místo, které se vyznačuje odlišným klimatem a to je město Veliko Tarnovo.

Veliko Tarnovo, které se nachází v severní části země, je jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst Bulharska. Město je bohaté na historii a kulturu. Jeho největší turistickou atrakcí je středověký hrad s názvem Carevets, který dominuje nad městem. Díky svému strategickému umístění na vrcholku kopce nabízí nádherný výhled na údolí řeky Jantra a okolní krajinné scenérie.

Pokud jde o počasí, Veliko Tarnovo se nachází ve vnitrozemí, a proto má kontinentální klima. To znamená, že město zažívá teplá léta a chladné zimy. Letní měsíce, které se pohybují od června do srpna, jsou obvykle horké a suché, s průměrnou teplotou kolem 30 °C. Slunce v tomto období září intenzivně a turisté se mohou těšit na slunečné a teplé dny.

Zima však na sebe nechá dlouho čekat a obvykle začíná v listopadu a trvá do března. Teploty se pohybují od 5 °C až do -10 °C a mohou se v průběhu dne dostat i k nule. Zimní měsíce jsou také relativně suché, s omezeným množstvím srážek.

Podzim a jaro jsou přechodnými obdobími, která jsou mírná a vlhká. Teploty se pohybují kolem 10 °C a srážky jsou stále časté. Tato období jsou vhodná pro návštěvu města, když je příroda bohatá na zelenou a kvetoucí flóru.

Pokud plánujete návštěvu Veliko Tarnovo, doporučuje se vhodně se připravit na počasí daného ročního období. V létě nezapomeňte na lehké oblečení, sluneční brýle a ochranu proti slunečnímu záření. V zimě je naopak nutné mít s sebou teplé oblečení, bundu, šálu a rukavice.

Celkově vzato, Veliko Tarnovo je fascinující destinace s bohatou historií a malebným okolím. Ať už se rozhodnete navštívit toto město v létě nebo v zimě, určitě si užijete jedinečné zážitky a krásné počasí.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky