Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Guatemala Puerto Barrios

Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala Puerto Barrios


1. Jak se dostanu z Guatemaly do Puerto Barrios?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z Guatemaly do Puerto Barrios, je cestovat autobusem. Existují pravidelné autobusové spoje mezi těmito dvěma městy, které trvají přibližně 4-5 hodin.

2. Kolik stojí jízdenka z Guatemaly do Puerto Barrios?
Odpověď: Cena jízdenky závisí na konkrétním autobusovém dopravci, ale obvykle se pohybuje kolem 50-100 quetzals.

3. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Puerto Barrios?
Odpověď: Nejlepší doba k návštěvě Puerto Barrios je v období od prosince do dubna, kdy je počasí nejstabilnější a teploty jsou příjemné.

4. Jaké jsou nejlepší atrakce v Puerto Barrios?
Odpověď: Mezi nejlepší atrakce v Puerto Barrios patří návštěva vyhlídkového bodu Punta de Manabique, procházka po malebném pobřeží v Bahía de Amatique nebo výlet do přírodní rezervace Río Dulce.

5. Kde se dá nejlépe ubytovat v Puerto Barrios?
Odpověď: V Puerto Barrios najdete různé možnosti ubytování, od levných hotelů a hostelů po luxusní resorty. Doporučené oblasti pro ubytování jsou okolí vyhlídkového bodu Punta de Manabique nebo blízkost přístavu.

6. Jaké jsou nejběžnější jídla v Guatemale a Puerto Barrios?
Odpověď: Ve Guatemale a také v Puerto Barrios jsou populární tradiční guatemalské jídla, jako jsou tacos, enchiladas, pupusy (placky z kukuřičné mouky) nebo rýže s fazolemi a masem.

7. Které pláže nebo plavecká místa jsou v Puerto Barrios nejlepší?
Odpověď: V Puerto Barrios najdete několik krásných pláží, mezi které patří například Playa Blanca, Playa El Chaparral nebo Playa Puerto Santo Tomás de Castilla. Tyto místa jsou ideální pro opalování, koupání nebo vodní sporty.

8. Je bezpečné cestovat do Puerto Barrios?
Odpověď: Stejně jako v jiných částech Guatemaly je důležité být opatrný a dbát na bezpečnostní opatření, zejména ve večerních hodinách a na méně frekventovaných místech. Doporučuje se dodržovat zdravý selský rozum, mít na věci a cestovní dokumenty dohlédnuto a využívat důvěryhodné dopravní prostředky.


Počasí Guatemala Puerto Barrios


Počasí v Guatemalském městě Puerto Barrios je typické tropickým podnebím s vysokou vlhkostí. Město leží na pobřeží Karibského moře, což znamená, že zde prší mnohem více než v ostatních částech Guatemala. Průměrná vlhkost vzduchu se pohybuje okolo 80% a teploty jsou celý rok poměrně vysoké.

Nejteplejší měsíce jsou březen, duben a květen, kdy se teploty pohybují okolo 30°C. Nejchladnější měsíce jsou pak říjen, listopad a prosinec, kdy se teplota snižuje na 25°C. Nicméně, i v těchto měsících se denní teploty pohybují vysoko nad 20°C.

Začátek léta, od května do října, přináší do Puerto Barrios výrazné deště a bouřky. Ty mohou trvat několik dní, což znamená, že se zvýší riziko povodní a sesuvů půdy. Nicméně, pokud plánujete návštěvu města v létě, nemusíte se bát, že budete celý den v dešti. Deště bývají častější spíše v odpoledních hodinách, takže můžete využít dopoledne k prohlídce okolí.

Zima, od listopadu do dubna, je obdobím sucha, kdy se množství srážek snižuje. Tento čas je ideální pro plánování výletů, horolezectví nebo jiných venkovních aktivit.

Celkově lze říci, že počasí v Puerto Barrios je vhodné pro návštěvu celoročně. Nicméně, pokud nechcete být překvapeni deštěm, je lepší navštívit město v zimě. Připravte se na vysokou vlhkost a vysoké teploty a nezapomeňte si s sebou vzít lehké a pohodlné oblečení.


Letenka Guatemala Puerto Barrios


Pokud se plánujete podívat do Guatemaly a máte zájem o pobyt na pobřeží, potom je Puero Barrios ideálním místem pro vaši dovolenou. Tato malebná městečko se nachází na pobřeží Karibského moře a nabízí vám nejen krásné pláže, ale také skvělé možnosti poznávání přírody a kultury země.

Pokud budete hledat letenky do Puerto Barrios, budete mít několik možností. Nejbližší letiště je letiště La Aurora v Guatemale City, které je hlavním letištěm země. Můžete si vybrat mezinárodní lety, které vás doveou do Guatemaly City a odtud si můžete zajistit přestup na vnitrostátní let do Puerto Barrios. Další možností je letět do Mexika (např. Cancunu nebo Ciudad de Mexico) a odtud si zajistit přímý let do Puerto Barrios.

Po příletu do Puerto Barrios nebudete zklamaní. Městečko nabízí malebné pláže s bílým pískem a azurovými vodami, které jsou ideální pro opalování, plavání a vodní sporty. Můžete se vydat na potápění a poznávat korálový útes, který se zde nachází. Je to perfektní příležitost, jak se setkat s místními mořskými živočichy a objevovat podvodní krásy.

Jestliže máte rádi dobrodružství a přírodu, pak v okolí Puerto Barrios najdete hory Sierra de las Minas a pralesy Maya Biosphere Reserve, které jsou vyhlášené pro svou biologickou rozmanitost. Můžete si zde vyžít například pěší turistiku, výlety na koních nebo jízdu na kánoi. Místní pralesy jsou také domovem mnoha vzácných druhů zvířat a ptáků, takže pokud máte zájem o pozorování ptáků a přírody, jste na správném místě.

Navštivte také historické části Puerto Barrios, jako je například Casa de la Cultura, který nabízí výstavy a kulturní akce. Dalšími místy zájmu jsou Iglesia Nueva, místní kostel v koloniálním stylu, a zdejší přístav, odkud se vyplouvá na různé ostrovy v Karibském moři.

Jestliže jste milovník kuchyně, určitě si nezapomeňte vychutnat guatemalská jídla. Městečko je plné různých restaurací, které nabízejí typická jídla, jako je například guatemalský rajčatový omáčka s tortillou, maiz morado (fialový kukuřičný nápoj) nebo rozvar z listů banánovníku.

Letenka do Puerto Barrios je perfektním způsobem, jak zažít skvělou dovolenou v Guatemale. Nejen že si můžete užít nádherné pláže a podmořský svět, ale také se vám naskytne možnost objevování místní přírody a kultury. Pokud se tedy rozhodnete pro tuto destinaci, určitě nebudete zklamaní.


Dovolená Guatemala Puerto Barrios


Guatemala je nádherná země plná přírodních krás a kulturního dědictví, které stojí za to navštívit. Pokud plánujete cestu do této země, neměli byste vynechat město Puerto Barrios, které se nachází na východním pobřeží Guatemaly.

Puerto Barrios je přístavní město a nachází se na břehu Karibského moře. Jeho položení přináší spoustu výhod pro turisty, kteří sem přijedou. Na pláži můžete relaxovat, opalovat se a koupat se v krásně čisté vodě. Pokud máte rádi vodní sporty, můžete si pronajmout různé zařízení, jako jsou kajaky, vodní skútry či windsurfingovou desku.

Kromě pláží má Puerto Barrios také spoustu jiných zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Můžete například navštívit národní park Río Dulce, který se nachází nedaleko města. Park je známý svým tropickým lesem, obrovskými vodopády a divokými živočichy.

Dalším místem, které byste neměli vynechat je Santiaguito v jihovýchodní části Guatemaly. Nachází se zde sopka s tímto jménem, která patří k jedné z nejaktivnějších v zemi. Pokud máte štěstí, můžete sledovat její erupce a obdivovat nádherné západy slunce.

Můžete také navštívit historickou část města, kde se nachází mnoho památek a muzeí. Mezi nejvýznamnější patří muzeum Marco Antonio Firebaugh, které se zaměřuje na kulturní dědictví a historii města.

Na Puerto Barrios se můžete dostat snadno autobusem nebo autem z hlavního města Guatemaly. Doprava je poměrně levná a rychlá. Město nabízí spoustu ubytování různé kategorie, od levných hotelů až po luxusní resorty.

Můžete si také užít místní kuchyni, kterou tvoří zejména místní ryby a mořské plody. Pokud máte rádi ostrou chuť, určitě byste měli ochutnat místní specialitu – guatemalskou salsa.

Celkově lze říci, že Puerto Barrios je skvělým místem pro dovolenou. Má mnoho zajímavých míst, krásné pláže a unikátní kulturní dědictví. Pokud se rozhodnete sem přijet, určitě nebudete litovat.


Ubytování Guatemala Puerto Barrios


Guatemala, země bohatá na přírodní krásy a kulturní dědictví, láká každý rok tisíce turistů. Jedním z nejatraktivnějších míst v této středoamerické zemi je město Puerto Barrios, které se nachází na pobřeží Karibského moře. Pokud plánujete navštívit tuto oblast, zjistěte, jaké možnosti ubytování vám Puerto Barrios nabízí.

Město Puerto Barrios je základnou pro objevování nejkrásnějších pláží a přírodních rezervací v okolí. Nachází se nedaleko zátoky Amatique Bay a nabízí návštěvníkům mnoho možností pro relaxaci a potápění se do nádherných vod Karibského moře.

V Puerto Barrios najdete různé typy ubytování, které uspokojí různé preference a rozpočty. Zde jsou některé z možností, které město nabízí:

1. Resorty a hotely: V Puerto Barrios existuje několik luxusních resortů a hotelů, které nabízejí pohodlné a stylové ubytování. Tyto ubytovací zařízení mají obvykle kompletní vybavení, jako jsou plavecké bazény, lázně, restaurace a bary. Můžete si vybrat z různých cenových kategorií a komfortních pokojů s výhledem na moře.

2. Penziony a hostely: Cestovatelé s menším rozpočtem mohou zvolit ubytování v penzionech nebo hostelech. Tyto zařízení nabízejí cenově dostupné pokoje a společné prostory pro sdílení s ostatními cestovateli. Penziony a hostely v Puerto Barrios jsou často dobře situované, blízko k hlavním atrakcím a plážím.

3. Soukromé pronájmy: Další možností je pronajmout si soukromý byt nebo dům prostřednictvím online rezervačních platforem. Tato volba je ideální pro rodiny a skupiny přátel, kteří preferují větší prostor a vlastní kuchyni. Pronájmy v Puerto Barrios nabízejí komfortní ubytování s výhodou větší flexibility a soukromí.

4. Kempování: Pro dobrodružnější turisty je tu i možnost kempování v přírodních rezervacích poblíž Puerto Barrios. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí prožít blízkost přírody a zažít autentický zážitek z pobytu v oblasti Karibiku.

Spousta ubytovacích zařízení v Puerto Barrios nabízí také různé aktivity a zážitky pro své hosty. Můžete si domluvit potápění, rybaření, procházky po pláži nebo navštívit některou z památek ve městě, jako je Muzeum Puerto Barrios nebo Národní park Río Dulce.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo si stanete v přírodě, ubytování v Guatemala Puerto Barrios vám poskytne perfektní základnu pro objevování krás Karibiku a okolních oblastí. Nezapomeňte naplánovat svou cestu s dostatečným předstihem a rezervujte si místo k pobytu, aby jste si mohli naplno užít svou dovolenou v této exotické destinaci.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky