Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Salamonovy ostrovy Ysabel

Dovolená Salamonovy ostrovy Ysabel


Salamonovy ostrovy Ysabel jsou překrásným tropickým rájem, který by měl být na seznamu míst, která byste si měli během svého života určitě navštívit. Tyto ostrovy se nacházejí v blízkosti Austrálie a Nového Zélandu a patří do souostroví Šalomounovy ostrovy.

Ysabel je největším ostrovem tohoto souostroví a zároveň druhým největším ostrovem celého Šalomounova řetězce. Podle některých odborníků se jedná o jedno z posledních divočin v Tichomoří. Ostrov je pokrytý exotickými rostlinami, palmami a obklopen korálovými útesy. Tento přírodní ráj je také domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, které nejvíce upoutají pozornost turistů.

Co se týče pláží, Ysabel nabízí několik úchvatných pláží s jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Mezi nejznámějšími patří pláž Patanga a pláž Hunda, kde můžete relaxovat a užívat si krásný výhled na oceán.

Pro milovníky potápění je Ysabel skvělou volbou díky svému bohatství podvodního života. Během potápění se můžete setkat s mnoha druhy barevných ryb nebo jinými druhy mořských tvorů. Pokud se vám nechce potápět, můžete si vyzkoušet šnorchlování a užít si krásný podvodní svět přímo z hladiny.

Ysabel nabízí také bohaté kulturní dědictví a historii, včetně mnoha tradic a rituálů domorodých obyvatel. Pokud máte zájem o historii, můžete navštívit muzeum v městě Buala, kde se uvidíteocelovekou historii Ysabelu a uvidíte tradiční umění a řemesla.

Zkrátka a konečně, Salamonovy ostrovy Ysabel jsou ideálním místem pro ty, kteří hledají tropický ráj plný krás, exotických rostlin a zvířat, křišťálově čisté vody a nabitou historií a kulturou. Nechte se unést jedinečnou atmosférou těchto ostrovů a objevte krásy, které vás naplní dojmem celý život.


Ubytování Salamonovy ostrovy Ysabel


Salamonovy ostrovy jsou souostrovím ležícím v Tichomoří, asi 800 km východně od Papuy Nové Guineje. Největším ostrovem tohoto souostroví je Ysabel, který nabízí návštěvníkům krásné pláže, neporušenou přírodu a unikátní zážitky.

Ubytování na Ysabelu není těžké najít. Ostrov má několik hotelů a ubytovacích zařízení pro turisty, a tak si může každý vybrat podle svých představ a potřeb. Mezi nejznámější hotely patří Dolphin View Cottage, který se nachází na břehu moře a nabízí krásné výhledy na záliv a okolní ostrovy.

Pro ty, kteří hledají trochu větší luxus, je vhodný Maringe Lagoon Lodge. Tento hotel nabízí nejen ubytování, ale i různé aktivity jako potápění, rybaření nebo výlety po okolí. Pokoje jsou prostorné a moderně zařízené, a každý z nich má vlastní koupelnu.

Pro milovníky přírody a dobrodruhů je ideálním ubytováním Ysabel Eco Lodge. Tento hotel se nachází v samotě uprostřed pralesa a nabízí tak úplné soukromí a klid. K dispozici jsou dřevěné chatky s vlastním sociálním zařízením a zahradou.

Pokud preferujete jednodušší a přitom příjemné ubytování, můžete zvolit některou z místních penzionů, které nabízejí čisté a útulné pokoje za přijatelné ceny.

Většina hotelů na Ysabelu nabízí také možnost stravování. Můžete ochutnat tradiční místní jídla, ale i evropskou kuchyni. Je však dobré si dopředu zkontrolovat nabídku, protože některé hotely mají omezenou nabídku jídla.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Salamonových ostrovů a Ysabelu, je dobré mít na paměti, že ostrov je ještě velmi neporušený turismem. Proto je vhodné respektovat tamní kulturu a přírodu. Můžete se těšit na krásné pláže, neuvěřitelnou přírodu a laskavost místních obyvatel, kteří budou rádi, když se s nimi podělíte o své zážitky a zkušenosti.


Letenka Salamonovy ostrovy Ysabel


Salamonovy ostrovy jsou souostroví nacházející se v Jižním Tichém oceánu, východně od Austrálie. Jedním z největších ostrovů tohoto souostroví je Ysabel, který se nachází v západní části. Tento ostrov je známý svou exotickou přírodou a nádhernými plážemi, což ho činí velmi atraktivním cílem pro turisty.

Ysabel je největším ostrovem celého souostroví a jedním z největších v Tichomoří. Rozkládá se na ploše přes 4 000 čtverečních kilometrů a žije zde přibližně 50 000 obyvatel. Ostrov je bohatý na přírodní krásy, které si můžete užít při procházkách po nádherných plážích, nebo při šnorchlování a potápění v korálových útesech.

Pokud se rozhodnete navštívit Ysabel, můžete se tam dostat letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety z australských a novozélandských letišť do hlavního města ostrova, kterým je Buala. Let z australského Sydney trvá přibližně 4 hodiny. Po příletu do letiště na Ysabelu budete nadšeni krásným výhledem na okolní ostrovy a tyrkysové moře.

Buala je malebné město, které se nachází na západním pobřeží ostrova. Můžete tu objevovat místní kulturu a tradice, navštívit tradiční trhy a ochutnat místní speciality. Z města lze snadno organizovat různé výlety po ostrově a prozkoumávat jeho přírodní poklady.

Mezi hlavní turistické atrakce na Ysabelu patří národní parky a chráněné oblasti, které nabízejí nádhernou přírodu a bohatou biodiverzitu. Zdejší deštný prales je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat, včetně vzácných druhů ptačího života. Turisté si mohou užívat pěších túr, sledování ptáků, kajakování po řekách a vodopádech, stejně jako pozorování želv a delfínů v okolním moři.

Dalším zajímavým místem na ostrově je Hendersonovo jezero, jedno z největších sladkovodních jezer Jižního Tichého oceánu. Je to oblíbená lokalita pro rybolov a vodní rekreační aktivity, jako je plavání a loďkářství.

Ysabel nabízí také mnoho možností pro potápění a šnorchlování. Korálové útesy, které obklopují ostrov, jsou domovem mnoha druhů tropických ryb a dalšího podmořského života. Potápěči si zde mohou vychutnat úžasnou podmořskou scenérii a prozkoumat potopené vraky lodí.

Navštívení Salamonových ostrovů, včetně Ysabelu, je nejenom zážitkem pro milovníky přírody a dobrodružství, ale také příležitostí objevovat unikátní kulturu a tradice místních obyvatel. Lidé na ostrově jsou přátelští a ochotní přivítat turisty a ukázat jim krásy svého domova.

Pokud hledáte destinaci pro svou příští dovolenou, nezapomeňte zvážit návštěvu Salamonových ostrovů a jejich perly – Ysabelu. Toto malebné místo nabízí širokou škálu přírodních, kulturních a rekreačních aktivit, které vám přinesou nezapomenutelné zážitky a krásné vzpomínky.


Nejčastější dotazy a odpovědi Salamonovy ostrovy Ysabel


1. Kde se nachází Salamonovy ostrovy Ysabel?
Salamonovy ostrovy Ysabel se nacházejí v Tichomoří, ve východní části Šalomounových ostrovů.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Salamonových ostrovech Ysabel?
Nejlepšími plážemi na Salamonových ostrovech Ysabel jsou pláže na severozápadě ostrova, zejména pláži Cox Bay a Gavige Bay.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity na Salamonových ostrovech Ysabel?
Nejlepšími aktivitami na Salamonových ostrovech Ysabel jsou potápění, šnorchlování, rybaření, surfování a turistika.

4. Potřebuji vízum k návštěvě Salamonových ostrovů Ysabel?
Ano, pro vstup na Salamonovy ostrovy Ysabel je třeba mít platné vízum a pas.

5. Jaký druh zvířat lze vidět na Salamonových ostrovech Ysabel?
Na Salamonových ostrovech Ysabel žijí mimo jiné opice, krokodýli, krokodýlovití ještěři, hadi a mnoho druhů ptáků.

6. Kde lze najít nejlepší potápěčské místa na Salamonových ostrovech Ysabel?
Nejlepšími potápěčskými místy na Salamonových ostrovech Ysabel jsou mys Cape Esperance na západě a Nuatambu Island.

7. Lze na Salamonových ostrovech Ysabel najít ubytování?
Ano, na ostrově lze najít několik hotelů a ubytování přímo na pláži.

8. Jak dlouho trvá let z Evropy na Salamonovy ostrovy Ysabel?
Let z Evropy na Salamonovy ostrovy Ysabel trvá přibližně 30 hodin s jednou nebo dvěma mezipřistáními.

9. Lze na Salamonových ostrovech Ysabel najít restaurace?
Ano, na ostrově lze najít několik restaurací se místní kuchyní a mezinárodní kuchyní.

10. Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě Salamonových ostrovů Ysabel?
Nejlepšími měsíci k návštěvě Salamonových ostrovů Ysabel jsou srpen a listopad, kdy je nejlepší počasí a nedochází k příliš velkému množství dešťových srážek.


Počasí Salamonovy ostrovy Ysabel


Salamonovy ostrovy jsou součástí tichomořského ostrovního souostroví Šalomounových ostrovů a Ysabel je jednou z největších a nejzajímavějších ostrovů v této oblasti. Ostrov se nachází v Jižním Tichomoří a jeho rozloha činí přibližně 4240 km².

Co se týče počasí na ostrově Ysabel, jako většina jiných ostrovů v oblasti jižního Tichomoří, je také ovlivněno pasáty, což znamená, že se na ostrově setkáte s tropickým klimatem. Konkrétně se jedná o klimatický typ Aw, který charakterizuje teplé a vlhké roční období. Nejde tedy o extrémně horké nebo studené podmínky, spíše se jedná o stálé teploty, které se v průběhu roku téměř nemění.

V průměru se teploty na ostrově Ysabel pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia, ale teploty mohou být v obdobích sucha vysoké až kolem 35 stupňů. Vlhkost vzduchu bývá velmi vysoká, v období dešťů až kolem 90 %, což může být pro cestovatele a turisty velmi vyčerpávající.

Období dešťů na ostrově Ysabel trvá od prosince do března a v tomto období spadne v průměru 300 až 400 mm srážek. Během dalšího období, tedy měsíců od dubna do listopadu, jsou srážky mnohem nižší a průměrná teplota kolem 25 stupňů je příjemná pro cestování a další aktivity.

V období sucha se mohou na ostrově občas objevit lesní požáry, což může mít negativní dopad na zdraví a životní prostředí. Proto je potřeba být v tuto dobu opatrný a dodržovat místní předpisy.

Celkově lze říci, že počasí na ostrově Ysabel je vhodné pro cestování celoročně, avšak nezapomeňte na vyšší vlhkost vzduchu během období dešťů. Navštívit tento ostrov může být jedinečný zážitek pro každého, kdo má rád tropickou přírodu a nevšední dobrodružství.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky