Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gruzie Martvili Canyon

Ubytování Gruzie Martvili Canyon


Martvili Canyon je jedním z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických míst v Gruzii, které stojí za návštěvu. Nachází se ve stejnojmenném městečku Martvili, ve východní části země. Martvili Canyon je unikátní přírodní útvar, který láká turisty z celého světa svojí nádhernou krajinou a křišťálově čistými vodními toky.

Martvili Canyon je říční soutěska vyhloubená řekou Abasha v průběhu mnoha tisíc let. Údolí je obklopeno nedotčenou přírodou, bohatými lesy a útesy. Na dně soutěsky proudí průzračná modrá voda, která vytváří malebná jezírka a výběžky. Tyto jezírka jsou dostupná lodí, kterou si mohou návštěvníci rezervovat a prozkoumat tak krásu soutěsky zcela blízko.

Pro ty, kteří si rádi vychutnávají přírodu, je Martvili Canyon ideálním místem pro piknik nebo krátkou procházku. Můžete relaxovat na březích jezírek, pozorovat místní flóru a faunu či vyzkoušet adrenalinové sporty, jako je skákání do vody z útesů. Na vás je, jakým způsobem si pobyt v soutěsce užijete.

K dispozici je také muzeum, které se nachází poblíž soutěsky. Muzeum vás provede historií Martvili a jeho okolí, a nabídne vám možnost poznat bohaté kulturní dědictví této oblasti. Můžete se dozvědět o tradicích a zvyklostech místních obyvatel a získat tak hlubší povědomí o gruzínské kultuře.

Pokud se rozhodnete zůstat v Martvili na několik dní, máte možnost ubytovat se v některém z hotelů nebo penzionů v blízkosti soutěsky. Tyto ubytovací zařízení nabízejí různé typy pokojů, od jednoduchých hostelských pokojů po luxusní suitu s výhledem na Martvili Canyon. Turistický ruch se zde stále rozvíjí, a proto je velký výběr ubytování pro každého návštěvníka.

Martvili Canyon je unikátní destinací pro milovníky přírody, dobrodružství a kultury. Vezměte si zdejší krásu na tělo i na duši a dopřejte si nezapomenutelný zážitek. Nenechte si ujít toto přírodní divadlo vytvořené samotnou matkou přírodou - Martvili Canyon v Gruzii.


Letenka Gruzie Martvili Canyon


Letenka do Gruzie je dnes velmi cenově dostupná a mnoho cestovatelů se rozhoduje právě pro tuto zemi jako svůj cíl. Jedním z nejatraktivnějších míst ke navštívení v Gruzii je Martvili Canyon, který se nachází v Imeretské oblasti.

Martvili Canyon je úžasným přírodním zázemím, které kombinuje překrásné skalní útvary, vodopády a průzračnou vodu s nepopsatelnou krásou okolní krajiny. Tento canyon je také znám pro svou historii, protože se v něm nachází mnoho různých archeologických nálezů.

Co se týče dopravy, turisté obvykle hledají letenky na letiště Kutaisi nebo Tbilisi, odkud se mohou vydat na cestu do Martvili Canyonu. Po příjezdu do Gruzie si turisté mohou půjčit automobil, kterým se dostanou až do Martvili Canyonu, nebo využít místní dopravy.

Pro návštěvu Martvili Canyonu doporučujeme letět v období od května do září, kdy je počasí mírné a návštěva tohoto krásného místa je nejvíce příjemná.

Martvili Canyon nabízí návštěvníkům nádherný zážitek a nezapomenutelnou přírodní krasu. Tento krásný kout přírody v Gruzii určitě stojí za návštěvu a letenka do Gruzie je tedy ideálním krokem pro vaše další dobrodružství v těchto neuvěřitelných krajích.


Počasí Gruzie Martvili Canyon


Gruzie je známá svou malebnou krajinou a překrásnými přírodními scenériemi. Jedno z těchto míst je Martvili Canyon, který se nachází v regionu Samegrelo-Zemo Svaneti v západní Gruzii. Tato úchvatná přírodní rezervace je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody a dobrodružství.

Martvili Canyon se nachází nedaleko města Martvili a dostal své jméno podle místní řeky Martvili, která ho protíná. Jeho geologickou formou je skalní soutěska, která se rozprostírá na úžasných dvou kilometrech. Díky toku řeky vytvořilo erozní působení mohutné skalní útesy a systém hlubokých jezírek. Tyto jezírka mají nádhernou tyrkysovou barvu díky průzračné vodě a světelnému odrazu od skalek.

Na Martvili Canyon je možné se dostat půjčením lodky, kterou si návštěvníci mohou sami veslovat podél soutěsky. Tato aktivita umožňuje turistům prozkoumat každé zákoutí soutěsky a plavat v jejích jezírkách. Téměř každé jezírko má svůj vlastní charakter a atmosféru. Některá jsou mělčí a ideální pro koupání, zatímco jiná jsou hlubší a daleko více tajemná.

Martvili Canyon není jen krásná přírodní rezervace, ale také důležité archeologické naleziště. V této oblasti byly nalezeny doklady osídlení již z doby bronzové. Poblíž soutěsky se nachází také historická pevnost z 17. století, která byla kdysi strategickým bodem pro obranu regionu.

Počasí v Martvili Canyon je pro Gruzii typické. V létě může být dost teplé a slunečné, s teplotami dosahujícími až 30 °C. Je to ideální období pro návštěvu soutěsky, protože je možné se ve slavnostním počasí koupat v jezírkách a užívat si přírodní krásy bez omezení.

Zatímco v zimě, Martvili Canyon, podobně jako celá Gruzie, zažívá chladnější období s teplotami kolem 5-10 °C. To může být klidně také fascinující čas pro návštěvu, pokud jste nadšenými fotografiemi ledových formací a zasněžených kopců.

Martvili Canyon je jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek v neuvěřitelně krásném prostředí. Ať už se rozhodnete vydat se sem v létě nebo v zimě, budete ohromeni krásou přírody a historického významu této oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gruzie Martvili Canyon


Otázky:

1. Jak se dostanu do Martvili Canyon?
2. Jaká je vstupní cena do Martvili Canyon?
3. Jak dlouho trvá prohlídka Martvili Canyon?
4. Je možné si pronajmout loďku pro plavbu po řece v Martvili Canyon?
5. Je vhodné navštívit Martvili Canyon s dětmi?
6. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Martvili Canyon?
7. Jak se obléci na návštěvu Martvili Canyon?
8. Existují v Martvili Canyon možnosti stravování?
9. Je v Martvili Canyon možné fotografovat?
10. Existují v okolí Martvili Canyon další zajímavá místa?

Odpovědi:

1. Nejsnáze se do Martvili Canyon dostanete z města Martvili, které se nachází v regionu Samegrelo-Zemo Svaneti v Gruzii. Autobusy a taxislužby jsou k dispozici k přepravě do Martvili.

2. Vstupní cena do Martvili Canyon je obvykle kolem 5-10 GEL (gruzínských lari).

3. Prohlídka Martvili Canyon trvá přibližně 1-2 hodiny, v závislosti na tom, kolik času si přejete strávit ve vodě a na prohlídku okolního terénu.

4. Ano, je možné si pronajmout loďku pro plavbu po řece v Martvili Canyon. Cena pronájmu závisí na délce plavby a počtu lidí na lodi.

5. Martvili Canyon je vhodným místem pro návštěvu s dětmi, ale je důležité dodržovat bezpečnostní opatření a pečlivě sledovat děti v blízkosti vody.

6. Nejlepší doba pro návštěvu Martvili Canyon je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a voda v řece je teplá.

7. Doporučuje se obléknout pohodlné oblečení a boty vhodné pro procházku po terénu. Plavky nebo oblečení, které si můžete převléknout na plavky, jsou vhodné pro ty, kteří se chtějí vydat na vodní prohlídku.

8. V Martvili Canyon jsou k dispozici různá místa stravování, jako restaurace a stánky s občerstvením. Můžete si také vzít s sebou vlastní jídlo a piknikovat v okolí.

9. Ano, je povoleno fotografování v Martvili Canyon. Měli byste však být ohleduplní ke svému okolí a dodržovat pravidla, která vám budou poskytnuta při vstupu nebo na začátku prohlídky.

10. V okolí Martvili Canyon je mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě, jako je Martvili Monastery, Sataplia Nature Reserve a Prometheus Cave. Doporučuje se strávit více času v regionu a prozkoumat všechny tyto atrakce.


Dovolená Gruzie Martvili Canyon


Gruzie je země bohatá na přírodní krásy a neuvěřitelná místa, která stojí za návštěvu. Mezi tato krásná místa patří i Martvili Canyon, který je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v této oblasti. Pokud plánujete dovolenou v Gruzii, neměli byste vynechat tuto úžasnou přírodní atrakci.

Martvili Canyon se nachází ve stejnojmenné obci Martvili, ve západní části země, a je součástí přírodního rezervace Martvili. Jeho vznik je datován do období karbonového souvrství, což znamená, že je zhruba 40-50 milionů let starý. Tento více než 2 kilometry dlouhý kaňon je tvořen hlubokými skalními údolími, která jsou obklopena zeleným bujným lesním porostem a nacházejí se u řeky Abashi.

Martvili Canyon je především známý svými malebnými jezírky o průzračně modré barvě, která jsou napájena vodními prameny a tvoří malebné kaskády. Jezírka jsou obklopena strmými vápencovými stěnami, které se tyčí nad vodou a tvoří neuvěřitelné scenérie. Můžete se svézt na lodičce po jezírku a vychutnat si klidnou plavbu mezi úchvatnými skalami. Kaňon je také domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, mezi které patří vzácné druhy motýlů a vodních ptáků.

Ještě není tak známý jako ostatní turistické atrakce v zemi, což znamená, že zde můžete zažít klidné a nerušené okamžiky v přírodě. Martvili Canyon je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí odpočinout od ruchu města a relaxovat v prostředí plném přírodní krásy. Zdejší klid a ticho vás uchvátí a naplní energií.

Pokud se chystáte navštívit Martvili Canyon, nedoporučuje se to v zimním období kvůli nebezpečí vysokých vodních hladin. Nejlepší období pro návštěvu je od jara do podzimu, kdy je počasí příjemné a voda je dostatečně teplá. Doporučuje se také obléknout pohodlné oblečení a obuv, abyste si mohli do kaňonu vychutnávat každý okamžik.

Martvili Canyon je jedním z nejhezčích a nejúžasnějších míst, které Gruzie nabízí. Pokud plánujete dovolenou v této oblasti, určitě byste neměli vynechat návštěvu tohoto malebného a překrásného kaňonu. Nezapomenutelné okamžiky a úžasné zážitky jsou tady na dosah ruky pro každého, kdo se sem vydá.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky