Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Tanzanie Tarangire National Park

Letenka Tanzanie Tarangire National Park


Tarangire National Park je jednou z nejkrásnějších přírodních rezervací v Tanzanii. Nachází se v Severním tanzanském regionu Manyara a je domovem bohaté divočiny a ohromujících krajin. Název parku pochází od řeky Tarangire, která jej protéká a zaručuje dostatek vody pro místní zvířata.

Park je známý svou rozmanitostí zvířat, migracemi a impozantními baobabovými stromy. V jeho území se nalézá více než 500 druhů ptáků, 120 druhů savců a nespočetné množství dalších živočichů. Mezi nejoblíbenější a nejčastěji viděná zvířata patří sloni, zebry, žirafy, lvy, gepardy a hroši.

Jedním z nejzajímavějších fenoménů v Tarangire je tzv. Velké doupatě, které se vyskytuje v období sucha, obvykle od června do října. V tomto období stahují desetitisíce slonů, zebří a gazel na obrovské pastviny parku, které jim poskytují dostatek potravy a vody. Tato migrace divokých zvířat je jednou z největších atrakcí v parku a poskytuje výjimečnou příležitost pro pozorování přírody a focení.

Tarangire National Park je také domovem pro impozantní baobabové stromy, které jsou charakteristickými symboly Afriky. Tyto obrovské stromy mají zvláštní vzhled, s mohutnými dutými kmínky a rozeklanými větvemi. V některých částech parku se nachází také několik vodních děl, kde zvířata přicházejí pít, což poskytuje ideální příležitost pro pozorování jejich chování.

Cestování do Tarangire National Park je snadné díky nedalekému městu Arusha, které slouží jako vstupní brána do Severní Tanzanie. Do parku je možné se dostat autem přes zpevněné silnice, které jsou dobře udržované, nebo letadlem na místní letiště. Turisté mají také možnost ubytování v několika kempingech a lodgích poblíž parku, které poskytují veškeré potřebné pohodlí.

Pokud plánujete cestu do Tanzanie, nezapomeňte zařadit Tarangire National Park na svůj itinerář. Tento úchvatný park nabízí nezapomenutelný zážitek, jak pro milovníky přírody, tak i pro fotografy. Návštěva parku je ideální příležitostí k objevování všech divů africké divočiny a k prožití nezapomenutelného dobrodružství v jednom z nejkrásnějších přírodních prostředí Tanzanie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Tarangire National Park


1. Jak se dostanu do Tarangire National Park?

- Do Tarangire National Park se dá dostat letecky nebo po silnici. Nejbližší mezinárodní letiště je Kilimanjaro International Airport, odkud je možné pokračovat do parku letadlem nebo autem. Z města Arusha je park vzdálen přibližně 2 hodiny jízdy po silnici.

2. Kolik stojí vstup do Tarangire National Park?

- Vstupné do parku se platí za den a je různé pro zahraniční turisty a domácí obyvatele. Pro zahraniční turisty se pohybuje kolem 45-60 USD na osobu. Děti mají často slevu a pro domácí obyvatele platí nižší vstupné.

3. Jaké zvířata mohu vidět v Tarangire National Park?

- V Tarangire National Park žije bohatá fauna. Mezi nejslavnější zvířata patří sloni, lvi, gepardi, nosorožci, zebráci, antilopy nebo buvoli. Park je také známý pro velké množství ptáků, které zde můžete pozorovat.

4. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Tarangire National Park?

- Nejlepší doba na návštěvu parku je v období sucha, což je od června do října. V tomto období je možné vidět mnoho zvířat, která se shromažďují u řeky Tarangire, která je jediným zdrojem vody v parku.

5. Můžu si pronajmout safari vozidlo v Tarangire National Park?

- Ano, je možné si pronajmout safari vozidlo v Tarangire National Park. Vstupné do parku zahrnuje i vjezd vozidla, ale pokud nemáte vlastní vozidlo, je možné si ho pronajmout u místních safari operátorů nebo v turistickém centru v parku.

6. Kde se dá ubytovat v Tarangire National Park?

- V Tarangire National Park je možné se ubytovat v několika luxusních lodgech nebo kempingových areálech. Ubytování je dostupné v různých cenových relacích a zahrnuje různé služby a vybavení.

7. Jaká je délka běžného safari v Tarangire National Park?

- Běžná délka safari v Tarangire National Park se pohybuje mezi 3 až 5 hodinami. Můžete si vybrat mezi ranním safari, odpoledním safari nebo celodenním safari s piknikem.

8. Je možné v parku kempovat?

- Ano, je možné v Tarangire National Park kempovat. Park má několik kempingových areálů, které poskytují základní vybavení pro spaní ve stanu a vaření. Kempování je možné pouze na vyhrazených místech a je nutné si předem rezervovat místo.

9. Mohu si sebou do parku vzít vlastní jídlo?

- Ano, je možné si do Tarangire National Park vzít vlastní jídlo a pití. Však se ujistěte, že jídlo a pití jsou dostatečně zabezpečené proti divokým zvířatům. V parku jsou také restaurace a občerstvení, kde si můžete zakoupit jídlo a pití.

10. Existuje v parku možnost procházek nebo jízdy na kole?

- V Tarangire National Park není povoleno se pohybovat mimo safari vozidla, takže procházky a jízda na kole není možná. Turisté se mohou pohybovat pouze v rámci safari trasy a pod dohledem zkušeného průvodce.


Počasí Tanzanie Tarangire National Park


Tarangire National Park, ležící v srdci Tanzanie, je jedním z nejkrásnějších národních parků v regionu. Tento unikátní park je známý svou rozmanitou faunou a flórou, ale také svým specifickým podnebím.

Počasí v Tarangire National Park je ovlivněno tropickým podnebím. Obecně platí, že park má dvě hlavní sezóny - suchou a deštivou. Suchá sezóna probíhá od června do října, kde teploty mohou dosáhnout vysokých hodnot přes 30 stupňů Celsia. Je to také období, kdy se do parku stahuje mnoho zvířat, protože velká množství vody a pastvy jsou k dispozici. Tato doba je pro pozorování divokých zvířat ideální, jelikož je možné vidět rozmanité druhy zvěře, včetně slonů, žiraf, levhartů a jimbu. Nicméně, hlavní atrakcí v období sucha jsou migrující stáda slonů, která na zdejší pastviny přicházejí v očekávání bohatých zdrojů potravy.

Druhou sezónou je období dešťů, které probíhá od listopadu do května. Během tohoto období je v parku mnoho dešťových srážek a teploty klesají na příjemných 20-25 stupňů Celsia. Zdejší krajinu záplavy promění v zelenou oázu a toto období je ideální pro milovníky ptactva, protože park hostí přes 550 druhů ptáků. Je to také období, kdy se narodí mnoho mláďat zvířat, protože zdroje potravy a vody jsou hojné. Tato doba je však také charakterizována vysokou vlhkostí a místy silnými lijáky.

Když plánujete návštěvu Tarangire National Park, je důležité připravit se na obě sezóny a vzít v úvahu jejich specifické charakteristiky. Během suché sezóny si s sebou vezměte lehké a oděvy, ochranný krém proti slunci a nezapomeňte na dostatečné množství pitné vody. V období dešťů byste měli počítat s deštníkem nebo pláštěnkou, stejně jako vhodnou obuví pro chůzi po mokrých plochách.

Nezáleží na tom, kterou sezonu si vyberete, návštěva Tarangire National Park je vždy jedinečným zážitkem. Krásná příroda, divoká zvěř a úžasné počasí vytvářejí kombinaci, která nemá obdoby.


Ubytování Tanzanie Tarangire National Park


Tarangire Národní park, nacházející se v Tanzanii, je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších rezervací východní Afriky. Jeho název je odvozen od řeky Tarangire, která protéká přímo parkem a představuje významný zdroj vody pro místní faunu a flóru.

Jedním z hlavních lákadel Tarangire National Parku je jeho rozmanitá a bohatá divoká zvěř, která zde žije. Mezi nejznámější obyvatele parku patří sloni, kteří sem pravidelně migrují v období sucha, aby našli dostatek vody a potravy. Tarangire je domovem jedné z největších populací slonů na světě, a proto je tato rezervace považována za jedno z nejlepších míst k jejich pozorování.

Kromě slonů se zde můžete setkat s dalšími africkými savany jako jsou: kudu, šakal, hyena, levhart, gepard a mnoho dalších. Park je také domovem více než 550 druhů ptáků, což z něj činí skvělé místo pro ornitology a milovníky ptáků.

Pro návštěvníky Tarangire Národního parku je k dispozici několik možností ubytování. V blízkosti parku se nachází několik luxusních lodží a táborů, které nabízejí pohodlné a elegantní ubytování. Tyto ubytovací zařízení často disponují bazénem, restaurací a dalšími vybaveními pro maximální pohodlí hostů.

Pokud preferujete autentický zážitek z přírody, můžete si zvolit také táboření ve stanu. V různých částech parku jsou k dispozici stanová tábořiště, kde si můžete postavit svůj stan a zažít pravou atmosféru africké savany. Ubytování ve stanu vám umožní být přímo ve srážkovém období a zažít noční safari přímo z vašeho stanu.

Během pobytu v Tarangire National Parku si nenechte ujít safari. Pro tuto činnost jsou zde k dispozici odborní průvodci, kteří vám ukážou krásy parku a pomohou vám najít a identifikovat různé druhy zvířat a ptáků. Safari můžete podniknout autem nebo využít možnost pěšího nebo cyklistického safari.

Tarangire Národní park nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky přírody a divoké zvěře. Jeho nádherná krajina a obdivuhodná fauna a flora si zaslouží být na seznamu všech cestovatelů navštěvujících Tanzanii. Ať už si vyberete luxusní ubytování nebo táboření ve stanu, určitě si zde užijete jedinečnou přírodu a nezapomenutelné zážitky.


Dovolená Tanzanie Tarangire National Park


Tanzanie je africká země, která láká turisty z celého světa svou neuvěřitelnou biodiverzitou a jedinečnými přírodními krásami. Tarangire National Park je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v této zemi a rozhodně stojí za to ho navštívit během své dovolené v Tanzanii.

Tarangire National Park se nachází na severu Tanzanie, ve východní Africe, a je součástí rozsáhlého ekosystému, který zahrnuje i slavný Serengeti National Park a Národní park Ngorongoro. Park se rozprostírá na území přes 2 850 čtverečních kilometrů a je domovem pro mnoho druhů divoké zvěře.

Jednou z největších přírodních atrakcí Tarangire National Parku jsou jeho stáda slonů. Park je známý pro jednu z největších populací slonů v Tanzanii a jejich pozorování je opravdu nezapomenutelným zážitkem. Při procházení parkem budete mít možnost pozorovat tyto majestátní tvory v jejich přirozeném prostředí, jak se pohybují volně a neohroženě.

Dalším zvířecím druhem, který můžete vidět v Tarangire National Parku, jsou lvi. Park je domovem pro několik stád lvů a během safari tu budete mít možnost vidět tyto krále africké savany a jejich kořist v akci. Prostě sledovat, jak lvi loví a pak se nasytí, je úžasným zážitkem, který vám zaručeně vyrazí dech.

Tarangire National Park je také známý pro bohatství ptactva. Park je hnízdištěm mnoha druhů ptáků, včetně vzácných a ohrožených druhů. Během svého pobytu v parku budete mít příležitost pozorovat pestrobarevné ptáky v jejich přirozeném prostředí a slyšet jejich zpěv, který dodá parku neuvěřitelnou atmosféru.

Pro ty, kteří se chtějí těšit z přírody se svými rodinami, Tarangire National Park nabízí také piknikové místa a ubytování na místě. Park má také dobře udržované turistické stezky a vybavení, které umožňují návštěvníkům bezpečně prozkoumat jedinečnou krajinu a divokou zvěř.

Při návštěvě Tarangire National Parku je také možné se setkat s místními Masají, kteří jsou známí svými tradičními zvyky a kulturou. Místní průvodci vám rádi ukážou jejich obydlí a podělí se s vámi o jejich životní zvyky.

Pokud tedy plánujete dovolenou v Tanzanii, nezapomeňte zahrnout Tarangire National Park do svého itineráře. Budete ohromeni jeho přírodní krásou a rozmanitostí divokého života, které tu budete mít možnost vidět. Tarangire National Park vám nabídne jedinečný zážitek, který si budete pamatovat po zbytek života.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky