Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Gabon Langoué Bai

Ubytování Gabon Langoué Bai


Gabon Langoué Bai je jedním z nejznámějších místních turistických zajímavostí, které nabízí jedinečný pobyt uprostřed nádherné divočiny. Tato oblast se nachází v národním parku Ivindo v jihozápadním Gabonu a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat a rostlin.

Ubytování v Gabon Langoué Bai je možné ve speciálně vybudovaných safari kempech, které se nacházejí v přírodním prostředí, blízko bai, což jsou otevřené mýtiny, kde se zvířata pravidelně zastavují, aby si vyhledaly potravu a vodu. Kempy jsou navrženy tak, aby hostům poskytovaly příjemné a pohodlné prostředí s minimálním dopadem na životní prostředí.

Kempy jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením včetně přístřeší, postelí, koupelny se sprchou a toaletou. Elektrická energie je zajišťována solárními panely, což znamená, že hosté mají přístup k elektřině na svá zařízení, jako jsou mobilní telefony nebo fotoaparáty. Nezapomeňte si však vzít dostatečně nabité baterie, protože ve vybraných kempech nemusí být dostatek energie na nabíjení.

Výhodou ubytování v Gabon Langoue Bai je možnost pozorovat divokou zvěř, jako jsou sloni, gorily, levharti nebo opice, přímo z pohodlí svého kempu. Bai je oblíbeným místem, kam se zvířata pravidelně scházejí a hostům tak poskytují jedinečnou možnost sledovat jejich denní aktivity, interakce a chování. Kempy jsou tak vybaveny vyvýšenými terasami, ze kterých lze zvířata pozorovat.

Výlety do okolí jsou rovněž součástí pobytu v Gabon Langoué Bai. Hosté mají možnost absolvovat pěší túru s průvodcem, který je provede kolem bai a vysvětlí jim místní flóru a faunu. Návštěvníci se mohou také vydat na rafting po divokých řekách národního parku Ivindo nebo podniknout noční safari, během kterého mají šanci spatřit noční živočichy, jako jsou přímočaří, galagové nebo mořeští.

Jídlo v kempech se připravuje z čerstvých místních ingrediencí a hosté mají možnost ochutnat tradiční gabonskou kuchyni. Ochutnat můžete různé druhy ryb, maso a místní plody. Pro vegetariány je také k dispozici široká škála vegetariánských jídel.

Gabon Langoué Bai je skutečným rájem pro milovníky přírody a dobrodružství. Nabízí jedinečnou příležitost poznat zvířata a přírodní krásy Gabonu z pohodlí safari kempů. Ubytování v Gabon Langoué Bai je nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní osvěžit si mysl, nabitou přírodní krásou a tichem této unikátní destinace.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Langoué Bai


1. Co je Gabon Langoué Bai?
Gabon Langoué Bai je přírodní rezervace nacházející se v Gabonu ve střední Africe. Jedná se o chráněné území s rozlohou kolem 550 hektarů, které je známé především díky své bohaté fauně a florě.

2. Jak se dostat do Gabonu Langoué Bai?
Nejbližším větším městem Gabon Langoué Bai je město Libreville. Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Gabonu Langoué Bai, je letět do mezinárodního letiště v Libreville a odtud se přesunout na příslušné místo letadlem nebo autem.

3. Jaké zvířata lze ve Gabonu Langoué Bai pozorovat?
V Gabonu Langoué Bai je možné pozorovat širokou škálu zvířat, včetně goril, slonů, buvolů, opic, žiraf, antilop, krokodýlů a mnoho dalších. Jde o důležité území pro ochranu ohrožených druhů a výzkum přírody.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Gabonu Langoué Bai?
Nejlepším časem na návštěvu Gabonu Langoué Bai je období sucha, které se typicky vyskytuje od června do září. V této době je méně srážek a je tak snazší pozorovat zvířata, která se vydávají blíže ke krmelci v rezervaci.

5. Můžu si pronajmout průvodce ve Gabonu Langoué Bai?
Ano, je možné si pronajmout průvodce, který vám bude pomáhat s orientací v rezervaci a poskytne vám informace o zvířatech a přírodě, které v ní najdete. Průvodce je povinný, aby zajistil vaši bezpečnost a dodržování přírodních zákonů.

6. Existují ubytovací možnosti v Gabonu Langoué Bai?
Ano, v Gabonu Langoué Bai jsou k dispozici ubytovací možnosti. Můžete si vybrat z několika lodgí a kempů v okolí rezervace, které poskytují základní pohodlí a možnost pozorovat přírodu z blízka.

7. Jaká je cena vstupenky do Gabonu Langoué Bai?
Cena vstupenky do Gabonu Langoué Bai se může lišit v závislosti na druhu aktivity, kterou plánujete dělat. Vstupné se obvykle platí při vstupu do rezervace a často zahrnuje také služby průvodce.

8. Jak dlouho trvá návštěva Gabonu Langoué Bai?
Délka návštěvy Gabonu Langoué Bai se může lišit v závislosti na individuálních preferencích a plánech. Někteří lidé si zde udělají krátkou zastávku na několik hodin, zatímco jiní vyčlení několik dní nebo týdnů na prozkoumání rezervace a jejího okolí.

9. Mám si připravit něco speciálního na návštěvu Gabonu Langoué Bai?
Je vhodné si vzít s sebou oděv a obuv vhodnou pro venkovní aktivity a turistiku. Doporučuje se také zabalit dostatek vody, repelent proti hmyzu, sluneční ochranu a fotoaparát pro zaznamenání úžasných okamžiků.

10. Jaké další aktivity lze v Gabonu Langoué Bai dělat?
Kromě pozorování zvířat lze v Gabonu Langoué Bai také provádět různé trekové trasy, projížďky na lodi nebo kanoe v blízkém okolí řeky nebo si užívat klid a ticho prostředí pro relaxaci a zážitky s přírodou.


Počasí Gabon Langoué Bai


Jako umělá bažina, Gabon Langoué Bai je není bez pověsti. Tento výjimečný biotop je vyhlášený svou specifickou úpravou krajiny a unikátními přírodními procesy. A jaké počasí může návštěvník očekávat, když navštíví toto jedinečné místo v Africe?

Klimatické podmínky v Gabonu jsou ovlivněny jeho poloze na rovníku. To znamená, že teploty jsou celkově vysoké a průměrné roční srážky jsou velmi vysoké. V oblastech s dešťovými lesy, jako je Langoué Bai, se vlhkost udržuje vysoká po celý rok, s průměrnými srážkami v průběhu roku přesahujícími 2000 mm.

V průběhu roku se teploty v Gabonu výrazněji nemění. Průměrná teplota během dne se pohybuje kolem 30°C a při vysoké vlhkosti může být pro návštěvníky poněkud náročná.

Z hlediska počasí může návštěvník očekávat poměrně vysoký počet deštivých dnů, zejména během měsíců od listopadu do dubna. To je z důvodu dešťového období v Gabonu, kdy je tato oblast nezřídka postižena deštivými bouřemi a silnými větry. V tomto období je také pravděpodobné, že se počet turistů sníží, protože je těžké se proplétat a užívat si doprovodných aktivit v deštivých a blátivých podmínkách.

Přesto však lze říci, že i přes vliv počasí, není návštěva Gabonského Langoué Bai nijak ovlivněna počasím. Většina turistů, kteří se sem vydají, přijíždí s vědomím, že jsou v deštném lese a že by měli být pečlivě připraveni na to, co je přijde. Pokud tedy plánujete návštěvu této oblasti, je důležité mít připravenou vhodnou obuv, oblečení a přístřešek, aby byla možnost těžit z krás a přírody, kterou Langoué Bai nabízí. Ať už se tedy vydáte do Gabonu jakkoli, jedno je jisté – zážitků a krás zde neubyde.


Letenka Gabon Langoué Bai


Gabonská národní rezervace Langoué Bai, nacházející se v srdci deštného pralesa, patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa pro pozorování zvířat v celé Africe. Pokud se chcete vydat na tuto nezapomenutelnou cestu, budete potřebovat letenku do Gabonu.

Langoué Bai je jednou z nejvýznamnějších národních rezervací v Gabonu. Nachází se v proslulém pralese centrální Afriky, který je obýván řadou ohrožených druhů, jako jsou např. gorily, sloni, levharti, buvoli či pangolini.

Naštěstí je dnes výrazně snazší se k Langoué Bai dostat než kdy dříve. V současné době se do Gabonu létá z mnoha evropských a afrických zemí, např. z Paříže, Londýna, Johanesburgu nebo Casablanky. Všude vás bude čekat nepřetržité safari, úžasné divočiny a mnoho možností pozorování zvířat.

Doporučujeme navštívit Langoué Bai v období sucha (od června do září), kdy se voda stáhla do hlubších vrstev půdy a je tedy snazší zvířata spatřit. Pokud se vydáte na tuto cestu, budete potřebovat účinnou ochranu proti hmyzu, několik vrstev oděvu, dostatečné množství vody a potravin.

V Langoué Bai nejsou žádné hotely, ani restaurace, takže si musíte přibalit vše, co budete potřebovat během celé cesty. Avšak vpravo například v případě návštěvy jiné části Gabonu jsou k dispozici lépe vybavené ubytování.

Letenka do Gabonu je sice poměrně drahá, ale jakmile se ocitnete v centru Afriky, budete vděční za každý cent, který jste do ní investovali. Langoué Bai je jedním z mála míst na světě, kde si můžete prohlédnout v ohromující kráse snad všechny druhy zvířat, počínaje obřími slony a levharty a konče okouzlujícími želvami a různými způsoby exoticky nadanými ptáky.

Zkrátka, pořádná dávka adrenalinu, se kterou překonáte několik tisíc kilometrů, určitě stojí za to. Pokud tedy toužíte po nezapomenutelném zážitku uprostřed africké divočiny, neváhejte a vydejte se na letenku do Gabonu.


Dovolená Gabon Langoué Bai


Dovolená v Gabonu? Proč ne! Když už se vydáte do jihozápadní Afriky, neměli byste minout návštěvu národního parku Langoué Bai, který se nachází v centru Gabonu. Tento park je plný divokých zvířat, jako jsou gorily, sloni, levharti, krokodýli a mnoho dalšího.

Pokud tedy hledáte unikátní zážitek v neobyčejné lokalitě, Langoué Bai by mělo být na vašem seznamu. Park leží v obrovské zalesněné oblasti, kde rostou úchvatné tropické rostliny a kde se skrývá nepřeberné množství druhů zvířat.

Při návštěvě parku si můžete pronajmout loď a projíždět řekou, kde budete mít možnost vidět mnoho druhů fauny, která žije v oblasti. Tato část národního parku je známá svou plnočasovou aktivitou, takže budete moci sledovat zvířata před vašima očima, jak se krmí, plavou v řece a v případě goril, jak se zblízka pozorují v jejich přirozeném prostředí.

Další možností by mohla být organizovaná procházka přírodou, kde si můžete prohlédnout a zažít všechny oblasti c)sti obklopené oblastí mokřadů. Procházky přes oblasti mokřadů jsou obecně nejlepší způsob, jak se v oblasti pohybovat a mít tu nejlepší příležitost vidět všechna zvířata, jenž obývají park. Jste-li turistou, kdo rád sportuje, může vás určitě potěšit, že v těchto oblastech rýže vyrůstá, takže po cestě si můžete vychutnat nejen pěknou krajinu, ale také ochutnáte místní lokální gastronomické speciality.

V regionu Langoué Bai panuje tropické podnebí, takže počasí je podobné jakému nalezneme třeba v Karibiku. Pokud budete následovat rady místních průvodců, nezapomenete si svůj lodní a pěší vybavení, což vám usnadní pobyt a ušetří peníze a nervy, pokud byste si museli půjčovat od lokálních místních dopravců na místě.

Zkrátka, je-li váš sen cestovat a objevovat nová místa, nezapomeňte svou dovolenou v Gabonu spojit s návštěvou Langoué Bai. Ty nezapomenutelné zážitky, které si odvezete s sebou, určitě stojí za investici času i financí. A kdo ví, můžete se zde setkat s nevídanými druhy divokých zvířat a zažijete tak dobrodružství, které vám pobyt v Africe uchvátí v srdci navždy.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky