Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Island Borgarfjörður Eystri

Nejčastější dotazy a odpovědi Island Borgarfjörður Eystri


1. Jak se dostanu do Borgarfjörður Eystri?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Borgarfjörður Eystri, je letecky do Reykjavíku a poté autobusem nebo autem do oblasti.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Borgarfjörður Eystri?

Nejlepší čas na návštěvu Borgarfjörður Eystri je od června do srpna, kdy jsou dnů nejvíce a teploty jsou příjemné.

3. Co si mohu prohlédnout v Borgarfjörður Eystri?

V Borgarfjörður Eystri si můžete prohlédnout impozantní skalní útvary, ledovce, sopky a mnoho aktivit jako rybolov, turistiku a horskou cyklistiku.

4. Kde je možné ubytovat se v Borgarfjörður Eystri?

V Borgarfjörður Eystri jsou k dispozici různé typy ubytování od kempování, přes apartmány až po luxusní hotely.

5. Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Borgarfjörður Eystri?

Mezi nejlepší turistické trasy v Borgarfjörður Eystri patří cesta k horským jezerům, přechod přes hory k Sedlarskému údolí a turistická stezka k údolí Stórurð.

6. Mám platit za vstup do národního parku?

Vstup do národního parku je zdarma, ale některé atrakce jako muzea a další zařízení si účtují vstupné poplatky.

7. Jaké jsou nejlepší restaurace v Borgarfjörður Eystri?

Mezi nejlepší restaurace v Borgarfjörður Eystri patří Bræðraborg Café, Álfacafé a Húsið Restaurant.


Počasí Island Borgarfjörður Eystri


Borgarfjörður Eystri je malebné přístavní město na severovýchodě Islandu, které je obklopeno nádhernou a divokou přírodou. Jeho poloha a klimatické podmínky vytvářejí zajímavý a neobvyklý meteorologický fenomén.

Island je známý svými větrnými podmínkami a proměnlivým počasím. Borgarfjörður Eystri však má své vlastní specifické počasí kvůli své geografické poloze a okolním horám. Město leží přímo u fjordu, což znamená, že je naprosto vystaveno vlivům Atlantského oceánu.

Přestože toto místo leží na severovýchodě země, je zde neobvykle mírné a příjemné počasí díky Golfskému proudu. V teplých letních měsících se teploty pohybují kolem 10-15 °C, což je poměrně vysoké pro tuto část Islandu. V zimě se teploty pohybují mezi -5 a 0 °C.

Co se srážek týče, Borgarfjörður Eystri patří k jednomu z nejvlhčích míst v Islandu. V průběhu roku zde spadne průměrně kolem 1 500 mm srážek, což znamená, že se jedná o deštivou oblast. Obloha zde bývá často zahalena mraky a mlhou, což přidává městu tajemnou a tajemnou atmosféru.

Dalším unikátem tohoto místa je jeho častá vysoká rychlost větru. Okolní hory a poušť Oskjuleiðarsandur fungují jako přirozená překážka pro proudění vzduchu, což způsobuje, že vítr zesiluje a ještě více zesiluje v této oblasti. Běžně se zde pohybuje kolem 20-25 km/h, ale mohou se vyskytovat i extrémně vyšší rychlosti.

Tato drsná a změnlivá klimatická podmínka dává obyvatelům Borgarfjörður Eystri jedinečný pohled na přírodu. Místní jsou zvyklí na deštivé dny, hustou mlhu a silný vítr. To však neznamená, že zde nejsou žádné slunečné dny. Když slunce vyleze, město rozkvétá a okolní krajina září všemi svými barvami.

Borgarfjörður Eystri je tedy místem, které si zaslouží návštěvu kvůli svému fascinujícímu počasí. Nezapomeňte však na dostatečné vrstvení oblečení a plánujte si své aktivity podle stávajících podmínek. Ať už si užijete slunečný den nebo zažijete promoknuté do bot deštivý den, tato krásná část Islandu vám nabídne nezapomenutelný zážitek a lákavé fotografické příležitosti.


Letenka Island Borgarfjörður Eystri


Pokud hledáte nevšední destinaci pro svou další dovolenou, může vás zaujmout malá obec Borgarfjörður Eystri na východním pobřeží Islandu. Zdejší krajina nabízí krásné výhledy na fjordy a hory a je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.

Pokud se rozhodnete pro let do Borgarfjörður Eystri, váš vstupní bod bude téměř vždy letiště v Egilsstaðiru, které se nachází asi hodinu jízdy autem od Borgarfjörðuru Eystri. Z letiště v Egilsstaðiru lze koupit letenky do této malé oblasti, která je doslova západiskem pro dobrodruhy a cestovatele.

I když se Borgarfjörður Eystri nachází na Islandu, klimatické podmínky zde mohou být odlišné od jiných částí země. V létě zde může být slunečno a příjemně teplé, ale také může být velmi chladno a v zimě může sněhová kalamita blokovat silnice. Proto je důležité pečlivě zvažovat, kdy a jak se do Borgarfjörður Eystri vydat.

Cestou do Borgarfjörðuru Eystri se nejprve setkáte s údolím Storurd. Jedná se o údolí s kamennými poli a vysokými horami, které dávají návštěvníkům pocit, že se nachází na poušti. V okolí se nachází spousta turistických tras, takže si zde milovníci přírody mohou užít pár dní v horách.

Další zajímavou atrakcí v Borgarfjörðuru Eystri jsou ledové krátery Hengifoss a Litlanesfoss. Tyto přírodní krásy silně přitahují turisty z celého světa, kteří se sem vydávají zhlédnout spektakulární pohled na ledové krátery, vodopády a jeskyně v okolí.

Pokud hledáte výjimečnou dovolenou v přírodě, Borgarfjörður Eystri může být vaší cestou. Návštěva tohoto místa však vyžaduje pečlivou přípravu a výběr vhodného období, protože klimatické podmínky zde mohou být velmi náročné. Pokud se rozhodnete pro let do Borgarfjörðuru Eystri, nebudete litovat - krásy této oblasti vám zůstanou v paměti navždy.


Dovolená Island Borgarfjörður Eystri


Island Borgarfjörður Eystri je malebné a klidné místo nacházející se na východním pobřeží Islandu. Tato oblast je známá svou nádhernou přírodou, fjordy a úchvatnými horami. Pro milovníky outdoorových aktivit a přírodních krás je tato destinace ideální volbou pro dovolenou.

Borgarfjörður Eystri je malá rybářská vesnice, která se nachází ve stejnojmenném fjordu. Obklopují ji impozantní hory, které jsou magnetem pro turisty. Jednou z nejznámějších hor v této oblasti je Dyrfjöll, což jsou tři vysoké vrcholy, které připomínají bránu. Pro milovníky turistiky je výstup na tyto vrcholy skutečným dobrodružstvím, které je odměněno úžasnými výhledy na okolní krajinu.

Dalším populárním místem, které si zaslouží návštěvu, je přírodní rezervace Hafnarholmi. Tato oblast je známá jako hnízdiště papuchalků, kteří jsou považováni za symbol Islandu. Můžete si zde vychutnat nezapomenutelnou podívanou na tyto přichylovité ptáky a jejich mladé.

Pro ty, kdo mají raději klid a relaxaci, je zde několik lázní s horkými prameny, ve kterých se můžete uvolnit a těšit se na léčivé účinky minerálů. Příkladem je lázeň Gufufoss, která se nachází poblíž vesnice. Můžete zde vychutnat horkou koupel s nádherným výhledem na fjord.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je navštívit místní kulturní centrum, ve kterém se dozvíte více o historii oblasti, rybářských tradicích a životě v Borgarfjörður Eystri. V centru je také několik muzeí, která představují jedinečný pohled na místní kulturu a umění.

Pokud jste fanoušci vodních sportů, můžete si vyzkoušet rybaření, kajakování nebo lodní výlety po fjordu. Pro ty, kteří mají zájem o unikátní přírodní krásy, je tu možnost prozkoumat okolní vodopády, trvalé ledovce a malebné pláže.

Za zmínku stojí také místní kuchyně, která se vyznačuje čerstvým a chutným mořským plodem. Můžete ochutnat čerstvé ryby, raky, chobotnice a další speciality připravené z místních surovin. Nedaleko vesnice se rovněž nachází farmy, kde si můžete koupit čerstvé mléčné výrobky, jako je tvaroh a sýr.

Celkově řečeno, Borgarfjörður Eystri nabízí jedinečnou kombinaci krásné přírody, klidu a aktivit pro každého návštěvníka. Pokud hledáte místo, které je ještě nedotčené masovou turistikou, je toto ideální destinace pro vaši dovolenou.


Ubytování Island Borgarfjörður Eystri


Borgarfjörður Eystri je malebné a klidné městečko, které se nachází na východním pobřeží Islandu. Leží v malém zálivu omývaném Atlantským oceánem a je obklopeno malebnými horami. Toto místo je ideální pro milovníky přírody a turisty hledající klid a odpočinek.

Borgarfjörður Eystri se těší stále větší popularitě mezi turisty a nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí. Jednou z největších předností tohoto místa je jeho ubytování. Borgarfjörður Eystri nabízí různé možnosti ubytování, které vyhovují každému typu cestovatele.

Pro ty, kteří preferují luxusní a komfortní ubytování, je k dispozici několik hotelů a penzionů. Tyto zařízení nabízejí moderní a vkusně zařízené pokoje s veškerým vybavením, které si můžete přát. Navíc mnoho z nich nabízí úchvatný výhled na moře a okolní horské vrcholy, což přidává k celkovému zážitku z pobytu.

Pro ty, kteří preferují více nezávislosti a svobody, je zde také možnost pronájmu domku nebo apartmánu. Tyto ubytovací možnosti jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, protože nabízejí dostatek prostoru a plné vybavení pro vlastní stravování. Mnoho z těchto domů se nachází na krásných místech v přírodě, což umožňuje hostům prozkoumávat okolí a užívat si venkovní aktivity.

Pro dobrodruhy, kteří se chtějí ponořit do divoké přírody a zažít opravdový islandský zážitek, zde existuje také možnost kempování. Kempy v Borgarfjörður Eystri nabízejí jednoduché a cenově dostupné ubytování. Mnoho z těchto kempů je vybaveno sociálním zařízením a kuchyňskými prostorami, což umožňuje cestovatelům ušetřit peníze za stravování v restauracích.

Borgarfjörður Eystri je také známé pro své přátelské a pohostinné obyvatele, kteří se rádi podělí o své znalosti o okolní oblasti. Hosté mohou požádat o tipy na výlety a aktivity, které nabízí, a také se dozvědět o místní kultuře a tradicích.

V závěru je třeba říci, že ubytování v Borgarfjörður Eystri je pestré a dostupné pro každého. Nezáleží na tom, zda preferujete luxus a pohodlí, nebo jste dobrodružný typ a rádi byste zažili přírodu zblízka, toto místo má pro vás něco připraveno. Ať už se rozhodnete pro hotel, pronájem domku, nebo kempování, můžete si být jisti, že zdejší ubytování vám pomůže vytvořit nezapomenutelné a autentické zážitky.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky