Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Francie Strasbourg

Počasí Francie Strasbourg


Francouzské město Strasbourg, ležící ve východní části země, se může pochlubit rozmanitým klimatem. Vlivem blízkosti Rýna a Vosgeských hor se zde mísí vlivy kontinentálního a oceánského podnebí. Průměrná roční teplota zde dosahuje okolo 11°C.

V létě mohou být teploty ve Strasbourgu velmi vysoké a dosahovat až 30°C. V této době se zde vyskytují teplotní vlny a sucho. Srážky jsou v létě velmi omezené a mohou být velmi nepravidelné. Často dochází k prudkým a krátkým bouřkám.

Podzim v Strasbourgu přináší slunečné dny, ale také chladné rána a večery. Teploty se v této době pohybují kolem 10-15°C. Srážky jsou častější, ale zpravidla méně intenzivní než v létě.

Zima ve Strasbourgu bývá chladná a zasněžená. Teploty se mohou pohybovat i pod nulou a bývají kolem 3°C. Padající sněhové vločky a světlící vánoční výzdoba dávají Strasbourgu typickou a romantickou atmosféru.

Jarní měsíce jsou ve Strasbourgu charakteristické nevyzpytatelností počasí a trvalejší srážky. Teploty se zvyšují a v březnu již dosahují okolo 10°C. Květen je nese se sebou teploty nad 20°C.

Celkově lze říci, že počasí ve Strasbourgu není jednoduché a může být velmi nevyzpytatelné. Nicméně v každé roční době má své kouzlo a nabízí jinou atmosféru města.


Dovolená Francie Strasbourg


Strasbourg - nezapomenutelná dovolená ve Francii

Francie je jednou z nejkrásnějších evropských zemí, která láká turisty z celého světa svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a kultivovaným stylem života. Mezi mnoha atraktivními destinacemi, které stojí za návštěvu, se nachází také město Strasbourg. Toto kouzelné místo, které leží na východě Francie, je hlavním městem regionu Alsasko a sídlem Evropského parlamentu. Pro svoji jedinečnost a krásu je Strasbourg nezapomenutelným cílem pro každou dovolenou.

Historie města sahá až do dob Římské říše, kdy se zde usadili Keltové. Během staletí se město stalo důležitým strategickým bodem a svědkem mnoha historických událostí. Na procházce historickým centrem města můžete obdivovat nádhernou gotickou katedrálu Notre-Dame, která je symbolem Strasbourgu. Katedrála s neuvěřitelnými výškami, vyřezávanými detaily a vitrážemi je jedním z nejvýznamnějších středověkých staveb v Evropě. Návštěva této architektonické perly je pro každého turistu povinná.

Dalším významným místem ve Strasbourgu je historická čtvrť Petit France. Tato malebná oblast, ležící na ostrově a obklopená kanály, připomíná pohádkovou vesnici. Kamenné mosty, úzké uličky, květinové balkóny a tradiční, přízemní roubené domy tvoří dokonalou atmosféru romantiky a pohody. Navštivte jednu ze skvělých restaurací a ochutnejte místní speciality jako je tarte flambée, foie gras a elsaské víno. Petit France je také místem, kde můžete vyplout na romantické plavbě po kanálech a obdivovat malebná zákoutí města.

Strasbourg je také sídlem mnoha institucí a organizací, které dávají městu mezinárodní význam. Evropský parlament, Rada Evropy a Evropský soud pro lidská práva jsou pouze některé z mnoha důležitých institucí, které se nacházejí ve městě. Pokud máte zájem o politiku a mezinárodní vztahy, můžete navštívit Evropský parlament a sledovat debaty o nejaktuálnějších tématech. Strasbourg tak vytváří spojení mezi historií, kulturou a současnou evropskou politikou.

Pro milovníky přírody je Strasbourg také ideálním místem k prozkoumání regionu Alsasko. Nezapomeňte navštívit úchvatnou krajinu s vinicemi, zámky a malebnými vesničkami. Objevte tradiční alsaské městečko Colmar, známé svými barevnými domy a muzeem Unterlinden, které uchovává neuvěřitelné umělecké poklady.

Strasbourg je více než jen město – je to zážitek plný kulturního bohatství, gastronomických radostí a historického pokladu. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou ve Francii, neváhejte a vydejte se do tohoto magického města. Strasbourg vás přivítá s otevřenou náručí a přináší vám neuvěřitelnou směsici historie, európské politiky a francouzského šarmu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Francie Strasbourg


1. Jak se dostat do centra města Strasbourg z letiště?
Odpověď: Nejlepší způsob je jet tramvají (linka A) až do zastávky Grand Rue, která se nachází přímo v centru města.

2. Kde si mohu pronajmout kolo v Strasbourgu?
Odpověď: V městě je mnoho míst, kde si můžete pronajmout kolo, například u společnosti Vel'Hop nebo na výpůjčních stanovištích Vél'hop.

3. Jaké jsou nejlepší atrakce v Strasbourgu?
Odpověď: Mezi nejpřitažlivější místa patří katedrála Notre-Dame, historické centrum s kanály, Evropský parlament, Petite France a muzeum Alsaského regionu.

4. Kde se dá dobře najíst v Strasbourgu?
Odpověď: V centru města se nachází množství restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční elsaskou kuchyni a další místní speciality. Doporučujeme například restauraci Le Pont aux Chats nebo Au Crocodile.

5. Jaké jsou možnosti dopravy ve městě?
Odpověď: V Strasbourgu se nachází tramvajová, autobusová i trolejbusová síť. Kromě toho se můžete vydat na procházku nebo si pronajmout kolo.

6. Jaké jsou nejlepší obchody v Strasbourgu?
Odpověď: V centru města se nachází řada butiků, vintage obchodů i obchodních center. Mezi ty nejpopulárnější patří například obchodní dům Galeries Lafayette nebo koženkové zboží v obchodech La Maison alsacienne de Bager.

7. Kde se můžu ubytovat v Strasbourgu?
Odpověď: Město nabízí širokou škálu ubytování od luxusních hotelů až po hostely a apartmány. Mezi populární hotely patří například Hotel Beaucour nebo Hotel Hannong.

8. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě blízko Strasbourgu?
Odpověď: V blízkosti města se nachází mnoho krásných lokalit, jako například historické město Colmar, hrad Haut-Koenigsbourg nebo pohoří Vogézy.

9. Jaké jsou nejlepší měsíce k návštěvě Strasbourgu?
Odpověď: Nejlepší měsíce k návštěvě jsou jaro a podzim, kdy je počasí mírné a město není přeplněné turisty.

10. Kterou měnu používají v Strasbourgu?
Odpověď: Francouzskou měnou je euro.


Letenka Francie Strasbourg


Francie je jednou z nejkrásnějších zemí Evropy a navštívit její hlavní město, Paříž, je snem mnoha cestovatelů. Nicméně, Francie nabízí mnohem více než jen tento slavný rejdiště. Jedním z těchto skrytých pokladů je město Strasbourg.

Letenka do Strasbourgu je vstupenkou do jedné z nejzajímavějších částí Francie. Zde se potkává německá a francouzská kultura, což se projevuje nejen v historické architektuře města, ale i v jeho gastronomických specialitách. Strasbourg je také sídlem Evropského parlamentu a Evropského soudního dvora, což mu dodává specifickou atmosféru a multikulturní dynamiku.

Když přistoupíte na letiště Strasbourg-Entzheim, budete okamžitě nadšeni krásou okolních krajin. Zdejší kraje nabízejí vzácnou kombinaci horského ráje ve Vosges a rozsáhlých vinic na okraji města.

Samotné město Strasbourg je oživené a plné života. Historické jádro je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a jeho uličky, kostely a malé trhy vás vtáhnou do půvabné atmosféry. Nejznámější památkou je katedrála Notre-Dame, která zaujme nejen svou gotickou architekturou, ale také nádhernými vitrážemi a rozsáhlým hodinovým strojem.

Další zajímavou zastávkou je La Petite France, čtvrť malebných kanálů s klasickými francouzskými domy a útulnými restauracemi. Tady můžete ochutnat místní speciality, jako je kougelhopf nebo flammkuchen, což jsou tradiční pečivo a placky s různými náplněmi.

Pokud máte rádi umění, určitě si nenechte ujít Musée d'art moderne et contemporain de Strasbourg, které je domovem mnoha rozsáhlých sbírek moderního a současného umění. Strasbourg je také známý svými vánočními trhy, které jsou jedním z největších a nejstarších ve Francii. Procházení mezi stánky s řemeslnými výrobky a ochutnávání teplého punče je nezapomenutelný zážitek.

Strasbourg je snadno dostupný díky svému mezinárodnímu letišti. Letenky do Strasbourgu jsou dostupné za relativně nízké ceny a časté lety z různých evropských měst usnadňují plánování cesty. Ať už se rozhodnete strávit ve městě jen pár dní nebo se zdržet déle, jistě nebudete litovat této cesty.

Francie je země plná překvapení a Strasbourg je jedním z nich. Zažít jak francouzskou, tak německou kulturu v jediném městě je jedinečný zážitek. Od historických památek po zážitky z kulinářského světa, Strasbourg má tolik co nabídnout. A letenka je klíčem k objevení tohoto skvostu v srdci Evropy.


Ubytování Francie Strasbourg


Francie je země s bohatou historickou a kulturní tradicí, která patří mezi nejvyhledávanější turistické destinace na světě. Mezi města, které si získávají srdce turistů, patří i Strasbourg. Toto město ležící na východě Francie je hlavním městem regionu Alsaska a nabízí mnoho zážitků nejen pro turisty, ale i pro obyvatele.

Když přichází na ubytování, tak Strasbourg nabízí řadu možností. Pokud hledáte elegantní a pohodlné ubytování, pak byste měli zamířit do jednoho z mnoha luxusních hotelů, které jsou v centru města. Tyto hotely nabízejí stejně elegantní a pohodlné pokoje, jako na které jsou turisté zvyklí z hotelů v jiných evropských městech. Tyto hotely často disponují terasou s výhledem na město, kde si můžete vychutnat sklenku dobrého vína a krásný výhled.

Pro cestovatele, kteří hledají možnosti ubytování s nižší cenou, nabízí Strasbourg také možnost hostelů. Tyto ubytovny se nacházejí v různých částech města, takže si můžete vybrat podle toho, co chcete prozkoumat v první řadě. Hostely nabízejí různé typy nábytku - od společných pokojů až po pokoje se soukromou koupelnou. Hostely jsou ideální pro mladé cestovatele, kteří chtějí cestovat za nižší ceny a poznávat místní kulturu v plném rozsahu.

Další možností pro ubytování v Strasbourgu je Airbnb. Tento nový druh ubytování se stal velmi populárním po celém světě, a tak také v Strasbourgu. Airbnb nabízí velký výběr apartmánů, které jsou rozloženy po celém městě. Tento typ ubytování je ideální pro ty, kteří chtějí být blíže k místnímu životu a místním trhům a restauracím.

Nakonec možná nejlepší a nejautentičtější způsob ubytování v Strasbourgu - byty v domcích. Tento typ ubytování nabízí turistům snadný přístup k místním trhům, jídla a nápojů v místních obchodech a vynikajících restauracích, jakož i příležitost poznat a vstoupit do místní kultury. Byty v domcích jsou ideální pro páry, rodiny s dětmi nebo skupiny přátel, kteří chtějí strávit více času venku a prozkoumávat město.

Strasbourg je elegantní město s množstvím historie, kultury a zábavy. Nabízí vám různé typy ubytování, které se hodí pro každého turistu. Ať už hledáte luxusní hotel, hostel, Airbnb nebo byt v domě, disponuje město Strasbourg všemi možnostmi ubytování, které si jen můžete přát. Přijďte a objevte kouzlo tohoto neuvěřitelného města a během pobytu se cítíte jako místní obyvatel.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky