Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)

Letenka Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Pokud hledáte ideální destinaci pro svou dovolenou, Filipíny jsou skvělou volbou. Země nabízí úchvatnou přírodu, úžasné pláže a mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě. Mezi nejpopulárnější oblasti Filipín patří Palawan, který se skládá z mnoha ostrovů, včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa. Pokud se rozhodnete navštívit Palawan, letenky jsou pro vás klíčovým prvkem.

Letenky na Filipíny jsou k dispozici z mnoha mezinárodních letišť po celém světě, včetně Londýna, Paříže, New Yorku, Los Angeles a Hongkongu. Náklady na letenky se mohou lišit v závislosti na místě, odkud cestujete, a na dobu vaší cesty. Obvykle však mohou být letenky na Palawan vysoké, takže se doporučuje hledat nabídky včas a srovnávat ceny.

Jakmile máte zajištěnou letenku na Palawan, je čas zaměřit se na samotnou cestu. El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou oblíbená města, která je třeba navštívit.

El Nido se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Palawan a je obklopeno masivními vápencovými útvary a bílými písečnými plážemi. Turisté jezdí do El Nido, aby se potápěli a šnorchlovali v nekonečné řadě ostrovních částí, například v skrytých lagunách a podmořských jeskyní. Národní park Bacuit Bay zahrnuje 45 ostrovů a skalnatých ostrovů, které vytvářejí jedinečné a nádherné scenérie.

Další místem, které byste měli navštívit, je Coron. To je přístavní město s křišťálově čistými vodami, které lákají mnoho návštěvníků na ostrovy Coron a Calauit. Můžete navštívit několik nezapomenutelných míst, například plážové stráže, historické památky a jeskyně, stejně jako průzkum vod podniknutý jachtem s pláčkem.

Posledním místem k návštěvě na Palawanu je Puerto Princesa, hlavní město Palawan Province. Město je známé pro svůj Subterranean River National Park, nejdlouhší podzemní řeku na světě. Park je ohraničen vápencovými útvary, které vytvářejí neuvěřitelné scény. Další zajímavá část Puerto Princesa může být vyzkoušena na plážích známých stanovišťách, jako jsou například Sabang at Sheridan nebo Honda Bay.

V závěru lze říci, že Palawan je jedním z nejkrásnějších míst na Filipínách. El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou jen několika z mnoha přírodních krás, které Palawan nabízí. Pokud se rozhodnete navštívit tuto část Filipín, je důležité zajistit si letenku s dostatečným předstihem a plánovat si cestovní plány předem, abyste mohli plně využít vaší dovolené.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


1. Jak se dostat na Palawan?
- Na Palawan se nejčastěji létá přímo na mezinárodní letiště v Puerto Princesa. Alternativně je možné letět do Manily a poté přestoupit na vnitrostátní let do Puerto Princesa nebo El Nida.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity v El Nidu?
- Mezi nejlepší aktivity v El Nidu patří ostrovní hopping, kdy navštívíte krásné laguny a pláže, potápění, šnorchlování, kajakarství, trekking v údolích, návštěva vodopádů a procházka po městě.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity v Coronu?
- V Coronu můžete navštívit slavné Coron Island tour, kde se nachází známé laguny, jezero Kayangan, Siete Pecados korálový rif a vraky z druhé světové války. Dalšími populárními aktivitami jsou potápění, šnorchlování v útesech, trekking na vrchol Mt. Tapyas, relaxace na plážích a návštěva termálních pramenů.

4. Co vidět a dělat v Puerto Princesa?
- V Puerto Princesa můžete navštívit podzemní řeku Sabang, která je zapsaná na seznamu UNESCO. Dalšími zajímavostmi jsou Butterfly Garden, krokodýlí farma, návštěva tradicionálních vesnic domorodých obyvatel a procházka po městě.

5. Jaké jsou nejlepší pláže na Palawanu?
- Na Palawanu se nachází několik úžasných pláží. Mezi nejpopulárnější patří El Nido's Nacpan Beach, Las Cabanas Beach, Malcapuya Island a Banana Island v Coronu, a také Sabang Beach v Puerto Princesa.

6. Jak se dostat mezi El Nidem, Coronem a Puerto Princesa?
- Mezi El Nidem a Coronem je možné se dostat trajektem nebo přeletět malým letadlem. Z Puerto Princesa je možné se dostat trajektem nebo přestoupit v Coronu na další let.

7. Jak je to s ubytováním na Palawanu?
- Palawan nabízí širokou škálu ubytování od luxusních resortů až po levné hostely. V El Nidu a Coronu je doporučeno si ubytování rezervovat předem kvůli velkému zájmu. V Puerto Princesa je více možnosti výběru bez předchozí rezervace.

8. Kdy je nejlepší čas navštívit Palawan?
- Nejlepší čas na návštěvu Palawanu je během suchého období od listopadu do května. V tomto období je méně srážek a teploty jsou příjemné. V červnu až říjnu může být více deštivých dnů a některé aktivity mohou být omezené.

9. Má Palawan dobré stravovací možnosti?
- Ano, Palawan nabízí širokou škálu stravovacích možností od tradiční filipínské kuchyně po mezinárodní restaurace. V El Nidu, Coronu a Puerto Princesa jsou také dostupné restaurace s možností výhledem na pláže nebo oceán.

10. Jaké jsou zdravotnické služby na Palawanu?
- Na Palawanu jsou dostupné základní zdravotnické služby včetně nemocnic a lékařů v Puerto Princesa, El Nidu a Coronu. Je vhodné mít cestovní pojištění s mezinárodní krytím a zkontrolovat očkování před cestou.


Dovolená Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou známé svou malebnou krásou, nádhernými plážemi a úchvatnými přírodními scenériemi. Mezi nejpopulárnější a nejúchvatnější destinace na Filipínách patří ostrov Palawan, který nabízí návštěvníkům úžasné zážitky a nezapomenutelnou dovolenou. Navštěvují ho milovníci přírody, pláže, potápění a dobrodružství z celého světa.

El Nido, Coron a Puerto Princesa jsou tři hlavní oblasti na Palawanu, které stojí za návštěvu.

El Nido je malá obec na severu ostrova, která je obklopena nádhernými vápencovými útesy a azurovým mořem. Tento region je známý svými lagunami, zálivy a nedotčenými plážemi. Turisté mohou prozkoumat ostrovy a jeskyně, relaxovat na pláži, vychutnávat si opalování a prozkoumávat podmořské světy potápěním nebo šnorchlováním. V El Nido je také možné si pronajmout malý loďku a vydat se na objevování skrytých pláží a opuštěných ostrovů v blízkém okolí.

Coron je další fantastické místo na Palawanu, které nelze vynechat. Toto město se nachází na severozápadě ostrova a je známé svými nádhernými korálovými útesy, potopenými vraky a kristálově čistou vodou. Pokud jste fanoušky potápění, určitě si v Coronu přijdete na své. Objevíte tajemné vraky z druhé světové války, které jsou zatopené v hlubinách oceánu a obklopené bohatým mořským životem. Pro ty, kteří nemají rádi potápění, je zde také možnost šnorchlování nebo si jen tak užívat malebné prostředí.

Poslední, ale ne zanedbatelné město na Palawanu je Puerto Princesa. Město je šestičlenným králem v oblasti, jak se říká, jedním z nejčistších a nejvíce etnických měst na Filipínách. Nachází se zde také jeden z nověji zvolených sedmi přírodních divů světa, podzemní řeka Puerto Princesa. Tato řeka se vine podzemím a její čistá voda je domovem mnoha ryb a vápencových útvarů. Turisté mohou podniknout prohlídku řeky v kánoích, kde budou obklopeni nádhernými vápencovými stěnami a úžasnými krápníky.

Kromě těchto tří hlavních oblastí můžete na Palawanu také navštívit mnoho dalších menších ostrůvků a pláží, které nabízejí skvělé možnosti relaxace a dobrodružství. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a vstřícní vůči turistům a ochotně vám pomohou s plánováním vaší dovolené na Palawanu.

Ostrov Palawan je opravdovým rájem pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, dobrodružství a odpočinek na pláži. El Nido, Coron a Puerto Princesa nabízejí nádherné moře, úchvatné vyhlídky a mnoho aktivit pro vychutnání si vašeho pobytu, které vám zanechají nezapomenutelné vzpomínky. Pokud se chystáte na dovolenou na Filipíny, nezapomeňte zahrnout Palawan do svého itineráře a objevte skryté poklady této nádherné ostrovní destinace.


Ubytování Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou unikátním exotickým rájem, který je plný nezapomenutelných momentů a krásných památek. Jedním z nejlepších míst k návštěvě na Filipínách je Palawan, který se pyšní krásnými bílými plážemi, klidnými vodami a skvělým potápěčským centrem. Palawan obklopuje mnoho menších ostrovů, z nichž některé nabízejí luxusní plážové či potápěčské zážitky. Nejpopulárnějšími místy na Palawanu jsou El Nido, Coron a Puerto Princesa. Tyto města nabízejí pestrou nabídku ubytování, které uspokojí každého cestovatele.

El Nido je populárním turistickým místem na Palawanu, které se pyšní množstvím aktivit pro návštěvníky. V El Nido najdete širokou škálu ubytování, od levných hostelů až po luxusní hotely a resorty. Pokud se rozhodnete pro hostel, můžete se těšit na zážitek, kdy můžete poznat další cestovatele z celého světa. Tyto hostely nabízejí společné pokoje s vlastními nebo společnými koupelnami. Pokud preferujete více soukromí, můžete si vybrat mezi mnoha hotely, apartmány nebo luštěniny. Tyto možnosti nabízejí klimatizované pokoje, koupelny a většinou i vlastní terasu, kde si můžete užít rozhled na pláž nebo na okolní horu.

Coron City je ještě menší město než El Nido, ale nabízí podobně širokou škálu ubytování. V Coron najdete hlavně hotely a resorty, které jsou levnější než v El Nido, protože Coron není tak populární turistické místo. Tyto hotely jsou menší a méně luxusní než ty v El Nido, ale stále nabízejí veškeré pohodlí, které potřebujete pro příjemný pobyt. Pokud chcete něco více luxusního, můžete se ubytovat v některém z resortů, které nabízejí klimatizované pokoje, vlastní pláže a restaurace.

Puerto Princesa je největší město na Palawanu, což znamená, že nabízí nejvíce možností k ubytování. Puerto Princesa se nachází v těsné blízkosti mezinárodního letiště, což znamená, že je to výborný výchozí bod pro cestování po Palawanu. Zde najdete širokou řadu ubytování, včetně hostelu, hotelů a resortů. Mnoho těchto možností nabízí výhled na moře, bazény, restaurace a další služby.

Celkově lze na Palawanu najít ubytování pro každého cestovatele, bez ohledu na to, jaký typ ubytování preferujete. Zdejší hotely, apartmány nebo luxusní resorty nabízejí pohodlné, čisté a dobře zařízené místnosti. Pokud chcete snížit náklady na ubytování, můžete se rozhodnout pro hostel nebo levnější hotel. Bez ohledu na váš výběr, můžete se těšit na krásné a nezapomenutelné dovolené na Filipínách.


Počasí Filipíny Palawan (včetně El Nido, Coron a Puerto Princesa)


Filipíny jsou známé svou krásnou přírodou, úchvatnými ostrůvky a fantastickými plážemi. Palawan, nacházející se na západě Filipín, je jednou z nejpopulárnějších destinací na tomto ostrovním ráji. Tento region nabízí neuvěřitelnou pestrost přírodních krás a jedinečnou kombinaci horských krajin, pralesů, křišťálově modrého moře a korálových útesů. Mezi nejznámější města v tomto regionu patří El Nido, Coron a Puerto Princesa.

El Nido je malé město, které je bránou do nejkrásnějších ostrovů a pláží Filipín. Je obklopeno skalními útvary, které vytvářejí jedinečnou geologickou atmosféru. Turisté sem přicházejí za úžasnými plážemi s jemným pískem, azurově modrým mořem a přítomností jedinečné fauny a flóry. Počasí v El Nido je tropické s výrazným monzunovým obdobím, které přichází v listopadu a trvá až do dubna. Během této doby dochází k častým dešťovým přeháněkám, ale teploty zůstávají stabilně teplé po celý rok.

Dalším populárním místem je Coron, které je známé svými fantastickými potápěčskými lokalitami a zatopenými japonskými vraky z druhé světové války. Toto město také nabízí nádherné pláže, laguny a přírodní jezera. Počasí v Coronu je podobné jako v El Nido, s výrazným monzunovým obdobím. Teploty jsou velmi příjemné po celý rok, s průměrnými teplotami kolem 27-30 °C.

Puerto Princesa je hlavním městem Palawanu a slouží jako tranzitní bod pro cestování mezi ostatními městy v regionu. Město je také domovem řady turistických atrakcí, včetně podzemní řeky Sabang, která byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Počasí v Puerto Princesa je rovněž tropické, s mírnými rozdíly v teplotách po celý rok. Monzunové období zde přichází v září a trvá až do května, s největšími srážkami v prosinci a lednu.

Výběr vhodné doby pro návštěvu Palawanu závisí na osobních preferencích. Turisté hledající klidnou dovolenou a potápění by měli zvážit návštěvu během období mimo monzun, jako je například březen a duben. Pokud vás nevadí časté dešťové přeháňky a preferujete nižší ceny a menšího množství turistů, monzunové období může být pro vás zajímavé. Místní obyvatelé také tvrdí, že neexistuje špatné počasí pro venkovní aktivity, jen špatné oblečení.

Vzhledem k tropickému podnebí a monzunovým sezónám je důležité sledovat předpověď počasí a informovat se o případných povodních nebo bouřích, zejména pokud plánujete plavby nebo výlety na moři. Vždy je dobré mít na paměti, že počasí může být nepředvídatelné, a proto je důležité být připraven na různé situace a mít náhradní plán, pokud se počasí zhorší.

Palawan s městy El Nido, Coron a Puerto Princesa je skvělou destinací pro milovníky přírody, pláží a dobrodružství. Bez ohledu na roční období si můžete být jisti, že zažijete neskutečné krásy Filipín a zanecháte si nezapomenutelné vzpomínky.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky