Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Estonsko Tartu

Ubytování Estonsko Tartu


Estonsko je země plná krás a úžasných míst, mezi které bezesporu patří i hlavní město Tartu. Toto krásné a historicky bohaté místo přivítá každého návštěvníka svým kouzlem a nabízí mnoho způsobů, jak zde strávit příjemný čas. Pokud hledáte ubytování v Tartu, nejoblíbenějšími možnostmi jsou hotely, hostely a apartmány. Zde vám nabízíme přehled o těchto možnostech, abyste si mohli vybrat to, které vám nejlépe vyhovuje.

Hotely v Tartu

V Tartu najdete mnoho hotelů v různých cenových relacích. Pokud cestujete za obchodem nebo si chcete užít luxusního pobytu, můžete vyrazit do některého z nejlepších hotelů v městě, jako je např. Hotel Lydia, Antonius Hotel nebo Dorpat Hotel. Tyto hotely nabízejí všechny možné pohodlí, jako jsou wellbeing centra, fitness centra, nebo bezplatné Wi-Fi připojení. Pokud hledáte něco více ekonomického, můžete se rozhodnout pro hotely jako např. Barclay Hotel nebo Tartu Hotel. Tyto hotely nabízejí jednodušší, ale stále pohodlné pokoje a snídani také.

Hostely v Tartu

Hostely jsou ideální volbou pro cestovatele, kteří chtějí zůstat v Tartu levněji. Hostely nabízejí společné pokoje nebo soukromé pokoje za velmi přátelské ceny. Mezi nejznámější hostely v Tartu patří Hektor Design Hostel a Terviseks Hostel. V Hektor Hostelu se můžete ubytovat v krásně navržených pokojích, které nabízejí pohodlí jako bezplatné Wi-Fi a topení. Hektar Hostel má také kavárnu, která je otevřena po celý den. Terviseks Hostel se na druhé straně nachází v klidném prostředí a nabízí soukromé i sdílené pokoje. Hostel má také restauraci a wellness centrum.

Apartmány v Tartu

Pokud chcete mít více prostoru a soukromí, než nabízejí hostely nebo hotely, můžete si pronajmout apartmán. V Tartu najdete mnoho komfortních a stylových apartmánů. Mezi nejlepší patří City Inn Apartment nebo Central Apart Hotel. City Inn Apartment nabízí prostorné a plně vybavené apartmány v centru města. Pokoje mají samostatnou ložnici, obývací pokoj a plně vybavenou kuchyň. Central Apart Hotel nabízí také prostorné apartmány s klimatizací a bezplatným Wi-Fi připojením.

V Tartu máte tedy mnoho možností, když hledáte ubytování. Během svého pobytu se můžete těšit na krásné procházky ve starém městě Tartu a poznávání místních obyvatel. Buďte si jisti, že si najdete to nejlepší ubytování, které vám bude přinášet radost a pohodlí během vaší dovolené.


Počasí Estonsko Tartu


Estonsko se nachází na severu Evropy a skládá se z převážně lesnaté krajiny, jezer a malebných měst. Tartu je druhé největší město v Estonsku a je známé svou bohatou historií, kulturním dědictvím a prestižní univerzitou.

Jedním z nejdůležitějších aspektů života v Tartu je počasí. Estonsko jako celek má mírně kontinentální podnebí, což znamená, že se zde vyskytují výrazné rozdíly mezi letními a zimními teplotami. Tartu není výjimkou.

Letní měsíce v Tartu jsou obvykle teplé a slunečné. Průměrné teploty se pohybují kolem 20-25 °C, ale mohou dosahovat i vyšších hodnot. Někdy dochází k výkyvům ve formě teplých vln, kdy se teploty mohou blížit až k 30 °C. Také se můžete těšit na dlouhé a světlé letní večery, kdy slunce zapadá až kolem půlnoci.

Podzim v Tartu je charakterizován postupným ochlazováním a klesajícími teplotami. Průměrná teplota v září se pohybuje kolem 15 °C, ale až do listopadu klesá na 5-10 °C. Je zde také časté srážení. Kvůli malebným lesům v okolí města se může podzimní Tartu pyšnit nádhernými barevnými paletami.

Zima v Tartu je obvykle studená a sněhová. Průměrné teploty se pohybují kolem -5 °C, ale mohou klesat až k -20 °C. Sníh obvykle napadá a zůstává po většinu zimy. Zima ve městě je často doprovázena zimními sporty a aktivitami, jako je lyžování, bruslení na ledě a sáňkování.

Jaro v Tartu přináší s sebou postupné oteplování a probouzení přírody. Průměrné teploty začínají kolem 5 °C v březnu a stoupají na 10-15 °C v květnu. Květen je také obdobím, kdy se v Tartu koná slavný festival zvaný Vínofest, kde jsou lidé srdečně přivítáni po dlouhé zimě.

Celkově lze říci, že počasí v Tartu je nevyzpytatelné a může se rychle měnit. Pokud se chystáte navštívit toto estonské město, doporučuje se připravit na různé podnebné podmínky a zabalit si jak teplejší, tak i lehčí oblečení. Bez ohledu na aktuální počasí v Tartu však můžete být jistí, že vás čeká bohatá historie a fascinující kultura v tomto malebném estonském městě.


Dovolená Estonsko Tartu


Estonsko je malá země na východě Evropy, která je často přehlížena turisty ve prospěch známějších destinací. Avšak pokud se vydáte na dovolenou do Estonska, určitě nezapomeňte navštívit jeho druhé největší město – Tartu.

Tartu se nachází na jihovýchodě Estonska a je známé svou bohatou historií a významem pro estonskou kulturu. Město je domovem nejstarší univerzity v Estonsku – Tartuské univerzity, která byla založena v roce 1632. Univerzita dala městu kulturní význam a od té doby je Tartu považováno za intelektuální centrum Estonska.

Jedním z největších lákadel Tartu je jeho malebné historické centrum. Procházejte úzkými uličkami plnými historických budov a objevujte skryté poklady této malebné části města. Navštivte také věhlasnou katedrálu sv. Petra a katedrálku Jana Křtitele, které jsou architektonickými skvosty. Nezapomeňte si také vychutnat atmosféru na radnici, která se stala symbolem města.

Pokud máte rádi umění a kulturu, určitě navštivte Tartuské muzeum umění. Muzeum je domovem mnoha významných estonských uměleckých děl a ktomu nabízí i četné výstavy moderního umění. Pro milovníky přírody je zase ideální volbou Botanická zahrada Tartuské univerzity. Zde můžete strávit odpoledne procházkou rozmanitými druhy rostlin z celého světa.

A co si užít estonskou kuchyni? Tartu není jen městem kultury, ale také městem skvělého jídla. Vyzkoušejte estonské speciality jako ärtsupp (horká hrachová polévka), verivorst (krvavá klobása) nebo sült (uzené vepřové maso). Nezapomeňte se také zastavit v jedné z místních kaváren a ochutnat kvalitní estonskou kávu.

A pokud zrovna navštívíte město během léta, jistě oceníte jeho živou atmosféru. Tartu je domovem mnoha festivalů a kulturních událostí, které lákají návštěvníky z celého světa. Nechte se unést hudbou, uměním a veselou atmosférou, která se rozléhá po ulicích města.

Dovolená v Tartu je skvělou volbou pro ty, kteří hledají autentický estonský zážitek. Kombinuje bohatou historii, umění a kulturu s příjemnou atmosférou a výjimečnou estonskou kuchyní. Nezapomeňte na Tartu při plánování vaší příští dovolené v Estonsku.


Letenka Estonsko Tartu


Estonsko je krásná země, plná historie, krásných památek a přátelských lidí. Tartu je druhé největší město v Estonsku, které se nachází v srdci této země. Pokud zvažujete návštěvu Tartu a stále nevíte, jak se tam dostat, může být nejlepší volbou letenka.

V Tartu se nachází nejstarší univerzita v Estonsku, která byla založena v roce 1632. Univerzita je stále aktivní a pojmenována po K. U. Ülikooli. Toto město je také velmi důležité pro estonskou kulturu, a v posledních letech bylo město velmi včele. Proto se z Tartu stává příslib pro každého turistu, který hledá méně známé, ale krásné a autentické místo k navštívení.

Lety se z Prahy do Tartu uskutečňují především s leteckou společností Czech Airlines a to od konce října do konce března. To však neznamená, že se z Tamtamtamu tartu nedá dostat i jiným způsobem. Tartu má své letiště, Le Tartu Üiskond, které se nachází asi 10 kilometrů od středu města. Letiště obsluhuje spojení s některými evropskými destinacemi, včetně přímých letů do Helsinek, za jehož hranicemi se nachází finská metropole.

Letenky do Tartu lze zakoupit přímo na webu letecké společnosti nebo prostřednictvím cestovní kanceláře. Cena letenky v závislosti na termínu cestování a času zakoupení, ale obvykle začíná od 2 000 Kč. Hledáním a porovnáváním cen, můžete dokonce najít nabídky za nízké ceny.

Takže vyzkoušejte něco nového a navštivte Tartu. Estonsko je krásné místo plné přátelských lidí a zážitků. S letenkou do Tartu se můžete těšit na prohlídku univerzity, návštěvu muzeí a galerií, nebo jen procházku krásnými ulicemi tohoto krásného města. Nezapomeňte si užít tamní kuchyni a získat tak nové chuťové zážitky. Ať už cestujete jako turista nebo podnikatel, Tartu je skvělým místem, které byste neměli přehlédnout.


Nejčastější dotazy a odpovědi Estonsko Tartu


Dotaz: Jak se dostat do Tartu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Tartu, je letecky na letiště Tartu nebo vlakem z Tallinnu nebo Rigi.

Dotaz: Co je nejlepší čas pro návštěvu Tartu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Tartu je od května do září, kdy jsou teploty příjemné a méně deštivo.

Dotaz: Jaký je hlavní turistický atrakce v Tartu?
Odpověď: Hlavní turistickou atrakcí v Tartu je náměstí Raekoja plats, kde se nachází historická radnice a mnoho restaurací a kaváren.

Dotaz: Jaká je místní kuchyně v Tartu?
Odpověď: Místní kuchyně v Tartu zahrnuje tradiční estonská jídla, jako jsou ruské knedlíky, smažené sýry a šunkové karbanátky.

Dotaz: Jaká je průměrná cena ubytování v Tartu?
Odpověď: Průměrná cena ubytování v Tartu se pohybuje kolem 50-70 EUR za noc, v závislosti na typu a umístění hotelu.

Dotaz: Kde si mohu koupit suvenýry v Tartu?
Odpověď: Můžete si koupit suvenýry v centru města a na náměstí Raekoja plats, kde najdete mnoho obchodů s dárky a suvenýry.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky