Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve

Letenka Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egyptská rezervace Ras Abu Galum Nature se nachází na poloostrově Sinaj. Tato oblast je jedinečná svou přírodní krásou a není zasažena hlavním turistickým ruchem, což ji činí ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a relaxaci.

Rezervace se rozkládá na rozloze 400 km² a její zvláštnost spočívá v tom, že je to jedna z posledních nedotčených přírodních lokalit v Egyptě. Ras Abu Galum Nature je známá svými bílými písečnými plážemi, tyrkysovými vodami Rudého moře a impozantními korálovými útesy. Tuto rezervaci si oblíbili potápěči z celého světa pro svou podmořskou biodiverzitu.

Zároveň je to naprosto jedinečné místo pro milovníky přírody, kteří chtějí prozkoumat pusté pouště Sinaje. Rezervace je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů, jako jsou velbloudi, horské antilopy a netopýři. Procházky rezervací nabízejí návštěvníkům příležitost pozorovat tyto exotické tvory a mít jedinečný zážitek z divoké přírody.

K dispozici je také možnost strávit noc v beduínském táboře a poznat místní kulturu. Beduíni jsou považováni za původní obyvatele Sinaje a tradiční způsob jejich života je fascinující. Návštěvníci si mohou vychutnat jejich tradiční jídla, poslouchat beduínskou hudbu a dokonce se naučit základy beduínského řemesla.

Rezervace Ras Abu Galum Nature nabízí také nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek. Návštěvníci zde mohou provozovat potápění, šnorchlování, kajakování a trekking. Mořské dno Rudého moře je pokryto obrovským množstvím korálových útesů, což dělá z této oblasti jedno z nejlepších míst na světě pro potápění. Nezapomenutelná je například potápění na vraku lodi Thistlegorm, která ztroskotala během druhé světové války.

Pro ty, kteří hledají daleko od ruchu města klidnou přírodu, klidné pláže a vzrušení z objevování nových míst, je letenka do Egypta a návštěva rezervace Ras Abu Galum Nature skvělou volbou. Tato místa nabízejí unikátní zážitky a příležitost pro relaxaci a poznávání. Nečekejte a zažijte magii Sinaje!


Ubytování Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egyptský Ras Abu Galum Nature Reserve je nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo se rozhodne navštívit tuto exotickou lokalitu. Pokud máte rádi přírodní krásy a nejste zvyklí na turistické hotely v luxusních letoviscích, ubytování v rezervaci Ras Abu Galum je ideální volbou pro vás.

Rezervace se nachází na poloostrově Sinai na východním pobřeží Egypta a je domovem řady zajímavých druhů ryb, korálů a dalších mořských tvorů. Kromě mořského života se zde můžete potkat i s kočkami divokými a beduínskými pastevci s jejich stády ovcí a koz.

Ras Abu Galum Nature Reserve nabízí svým hostům možnost ubytovat se v beduínských stanech. Tyto stany jsou postaveny z kůže, kostry a koberců a nabízejí autentický zážitek z pobytu v poušti. Každý stan je vybaven postelem, matrací a dekou. Některé stany mají i kuchyňský kout s plynovým vařičem a malou ledničkou.

V rezervaci nenajdete žádné turistické hotely, restaurace ani bary, takže si musíte vzít s sebou vodu a potraviny, které si můžete připravit na vařiči v kuchyňském koutě. Pokud si nechcete nosit s sebou spoustu věcí, můžete se dohodnout s beduínskými pastevci, kteří vám mohou přinést čerstvé ryby a typické egyptské jídlo.

Pro ty, kteří si rádi užívají pláže a koupání, nabízí Ras Abu Galum vynikající možnosti. Voda je křišťálově čistá a pláže jsou prakticky prázdné, takže si můžete užívat maximální soukromí. Pokud se chcete projít po okolí, můžete si pronajmout beduínského průvodce, který vám ukáže okolní poušť a skalnaté útesy.

Pokud hledáte dovolenou na jedinečném místě, ubytování v Egyptské rezervaci Ras Abu Galum je pro vás tou správnou volbou. Beduínské stany nabízejí nezapomenutelný zážitek a možnost prozkoumat přírodní krásy, které tento kout světa nabízí.


Počasí Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egypt je známý především pro své slunečné a horké počasí, které přitahuje turisty z celého světa. Jedním z míst, které je stále zachováno v co nejvíce přírodním stavu, je rezervace přírody Ras Abu Galum.

Rezervace přírody Ras Abu Galum se nachází na Sinajském poloostrově v Egyptě. Toto unikátní místo přitahuje návštěvníky svou nádhernou přírodou, odlehlými plážemi a bohatým podmořským světem. V rezervaci se nachází několik kopců a kaňonů, které poskytují úkryt pro mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat.

Počasí v rezervaci Ras Abu Galum je typické pro Sinajský poloostrov s vysokými letními teplotami a mírnějšími zimními měsíci. V letních měsících, zejména v červenci a srpnu, se teploty mohou pohybovat kolem 35-40 stupňů Celsia. Je třeba si být dobře vědomý rizika proslunění a hydratovat se dostatečně, abyste se vyhnuli úpalu. V zimních měsících se teploty snižují na příjemných 20-25 stupňů Celsia.

Celoročně je oblast přímořská, což znamená, že se vyskytuje malý počet srážek. Prakticky neexistují žádné deště, což umožňuje návštěvníkům plně využít slunečního počasí a objevit krásu podmořského světa.

Jednou z nejvíce oblíbených aktivit v rezervaci Ras Abu Galum je potápění. Průzračné vody Rákoského zálivu nabízejí k neuvěření pohled na bohatý podmořský svět, včetně korálových útesů a pestrobarevných ryb. Pokud nejste potápěči, můžete si vychutnat volně přístupné pláže a relaxovat na slunci.

Rezervace je také domovem pro mnoho druhů ptáků a divokých zvířat. Zvířata, která zde najdete, zahrnují stromové stanoviště a pouštní lišky, kozorožce i gazely. Pro milovníky přírody je tento rezervát jedinečnou příležitostí vidět tato zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Pokud se rozhodnete navštívit rezervaci Ras Abu Galum, doporučuje se si vzít dostatek vody, opalovací krém, pokrývku hlavy a jiné ochranné prostředky proti slunci. Je také důležité respektovat přírodní prostředí a nedovolit svršky ani škody na rezervaci.

Rezervace přírody Ras Abu Galum nabízí úžasnou kombinaci krásného počasí, úchvatné přírody a bohatého podmořského života. Pokud jste milovníkem přírody a dobrodružství, určitě byste měli zvážit návštěvu tohoto jedinečného místa v Egyptě.


Dovolená Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


Egyptská oblast Ras Abu Galum Nature Reserve je místem, které by nemělo uniknout pozornosti turistů, kteří hledají původnost a nezkaženost přírody. Nachází se východně od turistického střediska Sharm El Sheikh v jižní Sinai a rozkládá se na 400 km2. Přístupná je pouze přes moře nebo přes pouštní pěšinu.

Ras Abu Galum Nature Reserve zahrnuje pobřeží Rudého moře a skalnaté útesy, které vystupují z vody. Na pevninské straně se pak nachází písečné duny a horský masiv. Oblast je známá svými korálovými útesy a velkým množstvím ryb. A protože je pro turisty stále téměř neobjevená, nabízí nezapomenutelný zážitek z potápění v průzračných vodách, kterého si užijí začátečníci i zkušení potápěči.

V oblasti najdete také několik kempů, které patří místním beduínům. Ti tu žijí v souladu s přírodou a dodržují staré tradice a zvyky. Kempy nabízejí ubytování v beduínských stanech a vaří z místních ingrediencí, jako jsou například kořeněná rýže, grilované ryby a čaje z místních bylin. Beduíni vám také mohou ukázat okolí a vypravují se s vás na hlubokomořský rybolov.

Celým národním parkem se také vine 80 km dlouhá pouštní cesta, která je cyklistům a turistům ideální pro objevování okolí. Díky naprostému klidu a čirému ovzduší si vás tento kout Afriky získá a nenechá vás odejít. Pokud budete chtít odpočinout si od turistů a městského shonu, Ras Abu Galum je ideálním místem, kde se budete moci uvolnit a dopřát si klid a ticho oáz ve středu divočiny.

Jestliže hledáte dovolenou, která vám nabídne nejen krásné pláže, slunce a moře, ale také neopakovatelný zážitek z přírodní krásy, která na vás bude dýchat divočinou a povaha jejího obyvatelstva, věřte, že Ras Abu Galum Nature Reserve bude tou pravou volbou. Tak co tedy čekáte? Vyrazte do této krásné oblasti a zažijte jedinečnou dovolenou spojenou s nezapomenutelným zážitkem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Egypt Ras Abu Galum Nature Reserve


1. Jak se dostat do rezervace Ras Abu Galum v Egyptě?
Odpověď: Nejsnadnější způsob, jak se dostat do rezervace Ras Abu Galum, je přes Dahab. Můžete si pronajmout taxi nebo potápěčský člun ze zátoky Dahab a dojet přímo k vchodu do rezervace.

2. Jaké aktivity je možné v rezervaci Ras Abu Galum podniknout?
Odpověď: Mezi nejpopulárnější aktivity v rezervaci Ras Abu Galum patří potápění, šnorchlování, plavání, pěší turistika a pozorování podmořského života. Rezervace je známá svou úchvatnou korálovou krajinou a bohatým biologickým diverzitou.

3. Jaká je nejlepší doba návštěvy rezervace Ras Abu Galum?
Odpověď: Nejlepší dobou návštěvy rezervace Ras Abu Galum je období mezi říjnem a dubnem, kdy je mořská teplota ideální pro šnorchlování a potápění. Během letních měsíců může být velmi horko, takže je vhodné se přikrýt a chránit se před slunečním zářením.

4. Je potřeba rezervovat ubytování předem v rezervaci Ras Abu Galum?
Odpověď: Ano, je vhodné rezervovat ubytování předem v rezervaci Ras Abu Galum. Rezervace nabízí různé možnosti ubytování, včetně stanů a chat s výhledem na moře. Kapacita je omezená, takže je lepší si místo zajistit předem.

5. Existují nějaká pravidla a omezení v rezervaci Ras Abu Galum?
Odpověď: Ano, ve rezervaci Ras Abu Galum platí několik pravidel a omezení. Je zakázáno lovit, poškozovat korály, sbírat mořské živočichy nebo jakýmkoli způsobem narušovat přírodní prostředí. Také je zakázáno tábořit mimo vyhrazené oblasti a nechat za sebou odpadky. Odpovědné a ohleduplné chování je zde vítáno.

6. Můžu si pronajmout vybavení na potápění či šnorchlování v rezervaci Ras Abu Galum?
Odpověď: Ano, v rezervaci Ras Abu Galum je možné si pronajmout potápěčské i šnorchlovací vybavení. K dispozici jsou několik obchodů a potápěčských center, které nabízejí půjčení potřebného vybavení.

7. Je možné strávit jen jednodenní výlet do rezervace Ras Abu Galum?
Odpověď: Ano, je možné uskutečnit jednodenní výlet do rezervace Ras Abu Galum z Dahabu. Existují různé lodní či potápěčské čluny, které nabízejí přepravu tam a zpět v průběhu jednoho dne. Máte tak možnost si prohlédnout nádherné podvodní scény a návratem do Dahabu se vrátit v ten samý den.

Toto jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně rezervace Ras Abu Galum v Egyptě. Mějte na paměti, že se informace mohou měnit, a je vždy dobré provést další výzkum nebo se svěřit místním odborníkům před konkrétní návštěvou rezervace.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky