Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Česko Orlické hory

Dovolená Česko Orlické hory


České Orlické hory patří mezi nejkrásnější místa v České republice a nabízejí mnoho možností pro aktivní dovolenou. Tato oblast se rozkládá na území Královéhradeckého a Pardubického kraje a její nejvyšší vrchol je Velká Deštná s výškou 1114 metrů nad mořem.

Jednou z nejznámějších obcí v této oblasti je Deštné v Orlických horách, které se nachází na úpatí Velké Deštné. Tento malebný horský kraj láká především milovníky turistiky, cyklistiky a zimních sportů.

V létě je možné se vydat na pěší túru po několika desítkách kilometrů značených turistických stezek, které vedou po krásných místech s neuvěřitelnými výhledy do okolí. K nejoblíbenějším patří Kamenec, který je dominantou Deštného, a také Tichá Orlice, která protéká celým územím Orlických hor.

Pokud nechcete chodit pěšky, můžete si v Deštném pronajmout kolo a projet se po cyklistických stezkách. Jedním z nejfascinujících míst, které na kole můžete navštívit, je cyklostezka podél řeky Tiché Orlice, která je výborná pro odpočinkovou cyklistiku.

V zimních měsících se Orlické hory promění v oblíbený lyžařský areál, kde najdete několik sjezdovek vhodných pro začátečníky i pokročilé lyžaře, a také mnoho běžeckých tras pro milovníky běžeckého lyžování.

Pro ubytování máte v této oblasti na výběr z mnoha možností, od luxusních hotelů a penzionů až po ubytování v horských chatách.

Kromě sportovních aktivit se zde můžete také podívat na mnoho historických památek, jako například hrad Náchod, klášter v Kladsku nebo zámek v Rychnově nad Kněžnou.

Orlické hory určitě stojí za návštěvu a nabízejí neopakovatelné zážitky v každé roční době.


Letenka Česko Orlické hory


Česko je známé mnoha krásnými přírodními lokalitami, které lákají milovníky turistiky. Jednou z nejkrásnějších oblastí české krajiny jsou Orlické hory. Tato pohoří se nachází na východě Čech, nedaleko hranic s Polskem. Kolem sebe rozprostírají rozmanitou krajinu, která nabízí nejen malebná kopcovitá údolí a lesnaté vrcholy, ale také zajímavé historické památky a tradiční horské vesničky.

Pokud se chystáte navštívit Orlické hory a objevit jejich krásy, letenka je jedním z nejrychlejších a nejpohodlnějších způsobů, jak se tam dostat. Můžete si zakoupit letenku do blízkého města Hradec Králové, které je největším a nejdůležitějším městem v okolí. Z letiště v Hradci Králové pak budete mít snadný přístup do Orlických hor.

Po příletu do Hradce Králové se můžete rozhodnout, jakým způsobem se dostanete do Orlických hor. Nejběžnější možností je pronajmout si auto a vydat se na cestu po vlastní ose. Cesta autem je z Hradce Králové do Orlických hor krátká a trvá přibližně 1 hodinu. Tímto způsobem si můžete plně vychutnat krásy okolní krajiny a navštívit i další zajímavá místa v okolí.

Pokud však nemáte možnost či zájem cestovat autem, můžete využít veřejnou dopravu. Z Hradce Králové lze do Orlických hor dojet vlakem či autobusem. Vlakové spoje jsou pravidelné a cesta trvá zhruba stejně dlouho jako autem. Autobusové spoje jsou také dostupné, avšak je třeba si zkontrolovat jízdní řád předem.

Po příjezdu do Orlických hor vás čeká mnoho zajímavých aktivit a památek. Můžete si užít pěší turistiku po značených trasách, kterých je v oblasti rozmanitý výběr. Nejoblíbenějšími cíli jsou vrcholy Orlických hor, jako je Velká Deštná, Králický Sněžník nebo Suchý vrch. Z těchto vrcholů se otevírají úchvatné výhledy do okolí a přírodou Orlických hor.

Pro milovníky historie je zajímavá návštěva Orlického hradu, který se nachází v blízkém městě Orlické Podhůří. Tento hrad je považován za jeden z nejstarších hradů v Čechách a nabízí zajímavou prohlídku historických budov a expozic.

Pokud se chystáte do Orlických hor, nezapomeňte také ochutnat regionální speciality. Tato oblast je známá svými lahůdkami, jako jsou tradiční pečená kachna s červeným zelím a knedlíky, bramborový chléb či místní výrobky z medu.

Orlické hory jsou jedním z nejkrásnějších koutů Česka a zaslouží si vaši návštěvu. Ať už se rozhodnete využít letenku a přistát v Hradci Králové, nebo si vybrat jiný způsob cestování, budete odměněni krásnou přírodou, historickými památkami a autentickou atmosférou horských vesnic. Nezapomeňte se před cestou informovat o aktuálních podmínkách a možnostech dopravy do Orlických hor.


Ubytování Česko Orlické hory


Česko Orlické hory jsou malebné pohoří ležící na východě České republiky. Tato oblast láká turisty svou malebnou přírodou, bohatou historií a širokou nabídkou aktivit. Pokud plánujete navštívit tuto oblast pro pěší turistiku nebo lyžování, je důležité vybrat si správné ubytování, které splní vaše očekávání.

V Česko Orlických horách je možné najít různé typy ubytování, které se liší jak svým stylem, tak i cenou. Mezi nejčastěji nabízené formy ubytování patří hotely, penziony, apartmány a chalupy.

Hotely v této oblasti jsou ideální pro ty, kteří hledají pohodlí a služby přímo na místě. Většina hotelů nabízí kvalitní restauraci, wellness služby, bazén a další vybavení. Některé hotely jsou situovány přímo na sjezdovkách, což je příjemný bonus pro lyžaře.

Pro ty, kteří preferují rodinnou atmosféru a osobní přístup, jsou penziony optimální možností. Většina penzionů nabízí útulné a prostorné pokoje, stejně jako společenské místnosti, ve kterých si můžete odpočinout po náročném dni. Mnoho penzionů má také vlastní restaurace, kde si můžete vychutnat domácí kuchyni.

Pro ty, kteří preferují větší soukromí a nezávislost, jsou zde i apartmány k pronájmu. Apartmány jsou ideální pro skupiny a rodiny, protože nabízejí vlastní kuchyň, obývací pokoj a oddělené ložnice. Tento typ ubytování je také vhodný pro ty, kteří si chtějí sami vařit.

Pokud chcete zažít opravdový horský zážitek, můžete si pronajmout chalupu. Chalupy jsou situovány v malebné přírodě, obklopeny lesy a loukami. Tyto tradicionální domy poskytují útulnou atmosféru a dokonalou možnost relaxace. Některé chalupy mají také venkovní grily a krb, takže si můžete připravit romantickou večeři venku.

Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování, bude vám jistě nabídnuta možnost vychutnat si krásy Česko Orlických hor. Můžete se těšit na pěší turistiku po vyhlášených stezkách, lyžování na moderních sjezdovkách nebo například návštěvu historických památek jako je hrad Častolovice. Tato oblast je také bohatá na cyklostezky, které vás provedou malebnou krajinou.

Ať už se rozhodnete pro jakékoliv ubytování v Česko Orlických horách, nezapomeňte si dopřát chvilku klidu a odpočinku v této krásné horské oblasti. Užijte si atmosféru horského prostředí, skvělou kuchyni a přátelský přístup místních obyvatel. Vaše dovolená v Česko Orlických horách vám jistě zanechá dlouhodobé vzpomínky.


Počasí Česko Orlické hory


Česko-Orlické hory jsou pohoří ležící na východě České republiky a rozkládají se především na území Královéhradeckého a Pardubického kraje. Tento malebný kraj se těší velké oblibě u turistů, kteří sem přijíždějí nejen kvůli přírodě, ale také kvůli různým aktivitám, které zde lze provozovat. Mezi nejznámější patří turistika, cykloturistika, lyžování nebo jízda na koni.

Pokud se podíváme na počasí v Česko-Orlických horách, pak to není úplně jednoduché, protože může být velmi proměnlivé. V zimě se zde setkáme s množstvím sněhu a teploty mohou klesat až k minus 20 stupňům Celsia. V létě jsou teploty příjemnější a pohybují se kolem 25 stupňů Celsia, nicméně mohou být i výrazně vyšší až kolem 35 stupňů Celsia.

Obecně je možné říci, že počasí v Česko-Orlických horách je více podobné počasí ve vyšších polohách, což znamená, že může být více nevyzpytatelné a měnit se během dne. Je tedy důležité být na přechodné počasí připraven a mít s sebou vhodné oblečení a obuv.

I přesto, že počasí může být v Česko-Orlických horách proměnlivé, turisté sem rádi jezdí celoročně. V letních měsících se sem sjíždějí lidé, kteří milují krásnou přírodu, cykloturistiku, turistiku nebo jízdu na koni. V zimě sem naopak přijíždějí většinou lyžaři a milovníci bílé stopy.

Nejdůležitější je tedy především to, aby si lidé uvědomovali, že počasí v Česko-Orlických horách může být měnivé, a měli se na to připraveni. Pokud na to budou myslet, mohou si užít krásnou dovolenou v této malebné krajině.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Orlické hory


1. Jaké aktivity mohu v Českých Orlických horách podniknout?
V Českých Orlických horách se můžete věnovat turistice, cykloturistice, lyžování, snowboardingu, běžeckému lyžování, rybaření, vodáctví a dalším aktivitám.

2. Jaké jsou nejhezčí výhledy v Českých Orlických horách?
Nejkrásnější výhledy dostanete z rozhledny Bouda, rozhledny na vrcholu Šerlichu, z rozhledny na vrcholu Červeného kopečku, z věže Hanička a z rozhledny na vrcholu Velké Deštné.

3. Kde se dá ubytovat v Českých Orlických horách?
V Českých Orlických horách najdete mnoho různých ubytovacích zařízení. Nabízí se zde hotely, penziony, horské chaty, apartmány, kempy a další možnosti.

4. Jaké jsou nejznámější turistické trasy v Českých Orlických horách?
Mezi nejznámější turistické trasy patří trek na Sněžku, naučná stezka Okolo Pece, trasa Čihákova cesta, poznávací stezka Šerlichem a další.

5. Jaké jsou nejlepší sjezdovky v Českých Orlických horách?
Nejlepší sjezdovky v Českých Orlických horách se nacházejí v lyžařských areálech Deštné v Orlických horách, Říčky v Orlických horách a Čenkovice. Patří sem také oblast Cenkovice – Teplice nad Metují a areál Ski Trutnov - Ještěd.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky