Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)

Letenka Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země, která nabízí nádherné pláže, úchvatnou přírodu a bohatou kulturu. Jedním z nejzajímavějších turistických cílů v této zemi je ostrov Lombok. Není divu, že stále více cestovatelů se rozhoduje navštívit tuto perlu jihovýchodní Asie.

Lombok, nacházející se vedle populárního Bali, je klidnější, autentičtější a méně turisticky vyšlapávaný ostrov. Ať už se jedná o úchvatné pláže, sopky nebo tradiční vesnice, Lombok má co nabídnout pro všechny typy cestovatelů.

Nejlepším způsobem, jak se dostat na Lombok, je letadlo. Letenky nabízí mnoho leteckých společností a mezinárodní letiště Lombok je dobře propojeno se všemi hlavními destinacemi v regionu. Existují pravidelné lety z Bali, Jakarty a Singapuru, takže není problém se dostat na tento fantastický ostrov.

Po příletu na Lombok si nemůžete nechat ujít příležitost navštívit Gili ostrovy. Tři ostrovy - Gili Trawangan, Gili Air a Gili Meno - jsou proslavené svými bílými plážemi, tyrkysově modrými vodami a úžasným korálovým útesem. Gili ostrovy jsou významným centrem potápění a šnorchlování, což je pro milovníky podmořského světa doslova ráj.

Další ikonickou atrakcí Lomboku je hora Rinjani, která je nejvyšším vrcholem ostrova. Tato sopka je oblíbená mezi turisty, kteří se rádi vydávají na trekkingové výpravy. Trasa je náročná, ale výhled, který se naskýtá na vrcholu, stojí za to. Zde si můžete vychutnat krásné výhledy na okolní krajinu a dokonce i plavání v jezeře na vrcholové plošině.

Kromě přírodních krás nabízí Lombok také kulturní a tradiční zážitky. Prohlédněte si tradiční vesnice, kde můžete vidět místní řemeslníky při práci na ručně tkaných kobercích, výrobě keramiky a jiných tradičních výrobcích. Nenechte si ujít ochutnávku místní kuchyně, která je ovlivněna indickou, malajskou a čínskou kuchyní.

Když navštívíte Lombok, nezapomeňte také na oblast Kuta, která je známá svými surferskými plážemi. Toto místo se stalo rájem pro surfaře z celého světa díky svým pevným vlnám a nedotčeným plážím.

Lombok sestává z mnoha dalších malebných vesnic a atrakcí, které stojí za objevování. Flora a fauna ostrova je jedinečná a jeho přírodní krása je známá po celém světě.

Vzhledem k tomu, že Lombok je stále méně turisticky proslavený než Bali, máte tu jedinečnou příležitost prozkoumat netknutý ráj. Ať už se rozhodnete pro prozkoumání pláží Gili ostrovů, výstup na Mount Rinjani nebo objevování místní kultury, Lombok vám poskytne nezapomenutelné zážitky.

Pokud hledáte dobrodružství a nezapomenutelnou dovolenou, letenka do Indonésie na ostrov Lombok je tou správnou volbou. Budete odměněni nádhernými krajinami, úžasnými plážemi, fascinující kulturou a přívětivostí místního obyvatelstva. Připravte se na dobrodružství a objavte krásy Lomboku pro sebe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Dotazy a odpovědi Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani):

1. Jak se dostat na ostrov Lombok?
- Nejběžnější způsob je letecky přistát na Mezinárodním letišti Lombok.
- Alternativně je možné se dostat trajektem z Bali, který trvá přibližně 4-5 hodin.

2. Jak se dostat na Gili ostrovy z Lomboku?
- Nejběžnější způsob je trajektem, který je k dispozici z přístavu Bangsal na severu Lomboku.
- Další možností je využití speedboatu, který je rychlejší, ale obvykle i dražší.

3. Jak dlouho trvá výstup na Mt. Rinjani a jak obtížný je to?
- Výstup na Mt. Rinjani trvá obvykle 2-3 dny.
- Je to středně náročná túra, která vyžaduje dobrou fyzickou kondici a zkušenosti s pěší turistikou.

4. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Lomboku a Gili ostrovů?
- Nejlepší doba pro návštěvu je obvykle od května do října, kdy je suché období a teploty jsou příjemné.

5. Jaká je nejlepší doba pro výstup na Mt. Rinjani?
- Nejlepší doba pro výstup je obvykle od dubna do listopadu, kdy je nejmenší pravděpodobnost dešťů a dobré viditelnosti.

6. Jaké jsou nejoblíbenější pláže na Lomboku?
- Mezi nejoblíbenější pláže patří Kuta, Selong Belanak, Senggigi a Gili Trawangan.

7. Jaké jsou oblíbené aktivity na Gili ostrovech?
- Oblíbené aktivity zahrnují potápění, šnorchlování, jízdu na kajaku, a relaxaci na pláži.

8. Existuje na Lomboku nějaké levné ubytování?
- Ano, na Lomboku je mnoho cenově dostupných ubytovacích možností, včetně hostelů, guesthousů a levných hotelů.

9. Jaké jsou turistické atrakce na Lomboku?
- Mezi turistické atrakce patří vodopády Sendang Gile a Tiu Kelep, chrám Lingsar, tradice Sasakského kmena, a trh Kebun Roek.

10. Je bezpečné cestovat na Lomboku a Gili ostrovech?
- Obecně je Lombok a Gili ostrovy považováno za bezpečné místo pro cestování. Je však vždy důležité být obezřetný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.


Ubytování Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie, konkrétně ostrov Lombok, spadá mezi skvělá místa, kam se lze vydat na dovolenou. Na tomto ostrově naleznete nejen překrásné pláže se světle modrým mořem, ale také zajímavou a často nevšední kulturu a historii. Pokud plánujete svou cestu na Lombok a okolní Gili ostrovy, kde se nachází oblíbené potápěčské a surferské místo, nezapomeňte na to, že vhodné ubytování hraje roli při pohodlném cestování.

Začněme tedy ubytováním na ostrově Lombok. Pokud hledáte luxusní ubytování, vydejte se například do Sengiggiho oblasti. Zde naleznete komplexy s bazény, fitness centry, saunou a jinými službami, kde si můžete vychutnat nejen krásy ostrova, ale také si odpočinout v pohodlí. Hotel Jayakarta Lombok, Resort And Spa nebo Katamaran Resort jsou příklady, kde si zaručeně užijete luxusní pobyt.

Jestliže vám vyhovuje ubytování více u turistických destinací, můžete si vybrat mezi bungalovy a hotely v Kuta Lombok, které se nachází na jihu ostrova. Jsou zde pláže s vodními sporty, luxusní restaurace a obchody, kde si můžete zakoupit potřebné věci pro dovolenou. Pokud vás zajímá ostrov Gili Trawangan, od Kuta Lombok je to vzdálenost cca 2,5 hodiny cesty.

Poté co se podíváme na to, kde se ubytovat na ostrově Lombok, pojďme se nyní podívat na ubytování na Gili ostrovech. Tyto ostrovy patří mezi nejoblíbenější turistické destinace v Indonésii kvůli svým fascinujícím plážím a úchvatnému podvodnímu světu. Mnoho turistů má to štěstí, že si mohou dovolit přepychové hotely nebo bungalovy na plážích. Hotely jako Sunrise Resort Gili Air nebo Les Villas Ottalia Gili Meno poskytují luxusní ubytování. Na druhou stranu můžete se rozhodnout třeba pro dřevěné bungalovy, které jsou levnější variantou a často nabízejí pohled na moře.

A konečně, pokud se chystáte využít vrchol Mt. Rinjani v centrální části Lomboku, nabízí se vám několik možností ubytování. K dispozici jsou horské chaty, na horu samotnou nelze vstoupit bez průvodce. Některé z chat disponují kuchyní a jídlo si můžete připravit sami, nicméně jsou k dispozici i horské průvodce, kteří se o vaše stravování postarají. Horské chaty poněkud připomínají tábory, ale přesto jsou dobře vybavené a nabízí kromě spaní také soc. zařízení.

Pokud řešíte dopravu, snažte se, aby vaše vybrané ubytování bylo poblíž pláže nebo místa, kde máte naplánované aktivity. Vždy zkontrolujte recenze a fotografie než si rezervujete, aby vám nebyla zkažena dovolená z důvodu nevhodného ubytování. Doufám, že tento článek pomohl při plánování cesty na ostrov Lombok, Gili ostrovy a horu Mt. Rinjani. Přejeme vám skvělou a komfortní dovolenou.


Dovolená Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je země plná exotických a malebných ostrovů, které lákají cestovatele z celého světa. Jedním z nejkrásnějších a nejpůvabnějších ostrovů, který stojí za návštěvu, je Lombok.

Lombok je jedním z menších ostrovů v Indonésii, který se nachází v blízkosti slavného Bali. Jeho přírodní krása, nádherné pláže a kultura udělaly z Lomboku oblíbenou destinaci pro dovolenou. A není divu, že Lombok láká milovníky přírody, dobrodruhy i ty, kteří si jen chtějí odpočinout.

Nejznámější částí Lomboku jsou bezpochyby Gili ostrovy – Trawangan, Meno a Air. Tyto ostrovy jsou proslulé svou bílou, písečnou pláží, průzračnými mořskými vodami a korálovými útesy. Zároveň jsou ideálním místem pro potápění nebo šnorchlování. Na Gili ostrovech nenajdete žádná auta ani motorky, místo nich se zde pohybují pouze koně nebo kola. Je to skvělé místo pro odpočinek a únik od rušného světa.

Další nezapomenutelnou atrakcí na Lomboku je sopka Rinjani, která je s výškou 3 726 metrů jednou z nejvyšších sopek v Indonésii. Výstup na vrchol sopky je náročný a někdy i nebezpečný, ale odměnou je úchvatný výhled a přírodní scenérie. Pro ty, kteří nemají tolik času nebo energie na celý výstup, je možné se vydat na vyhlídkovou trasu, která nabízí pohled na sopku z jiné perspektivy.

Kromě těchto hlavních turistických atrakcí nabízí Lombok také celou řadu dalších možností k prozkoumání. Kéž byste se prošli po kouzelné vesnici Sasak, kde najdete tradiční domy a zaujímavou kulturu místních obyvatel. Můžete také navštívit trh v hlavním městě Mataram, kde se mísí vůně a chutě exotických plodů. Nebo se můžete vydat na výlet lodí a podniknout piknik na pustém ostrůvku.

Co se týče ubytování, na Lomboku najdete vše od luxusních resortů až po levnější bungalovy na pláži. Existuje mnoho možností pro každý rozpočet a preference. Pokud preferujete více klidnou dovolenou, doporučuje se ubytování mimo rušnější oblasti Gili ostrovů.

Lombok je také známý svou vynikající gastronomií. Můžete si vychutnat čerstvé mořské plody, tradiční indonéská jídla, ale také mezinárodní kuchyni. Nezapomeňte si vychutnat také místní speciality a prozkoumat různé restaurace a stánky s jídlem.

Celkově lze říci, že dovolená na Lomboku a Gili ostrovech v Indonésii je jedinečným zážitkem. Krásné pláže, úchvatné výhledy na sopku a bohatá kultura zajišťují nezapomenutelnou dovolenou. Ať už hledáte relaxaci nebo dobrodružství, Lombok a Gili ostrovy mají vše, co potřebujete.


Počasí Indonésie Lombok (včetně Gili ostrovů a Mt. Rinjani)


Indonésie je zajímavou zemí s mnoha krásami a zajímavostmi. Jednou z nich je ostrov Lombok spolu s Gili ostrovy a horou Rinjani. Počasí v této oblasti se liší od počasí na jiných místech Indonésie.

Lombok a Gili ostrovy jsou převážně tropické s horkým a vlhkým počasím po celý rok. Průměrné teploty se pohybují mezi 25 až 32°C během dne a 22 až 26°C v noci. Nejvíce dešťových srážek se vyskytuje během období dešťů od listopadu do března. Během tohoto období může být velmi deštivé a od února do března může být oblast postižena silnými tropickými cyklónami, které způsobují velké škody.

Na druhé straně od dubna do října je období sucha, kdy se srážky snižují a teploty se mírně zvyšují. Během tohoto období se ostrovy stávají velmi populárními turistickými cíli. Oblasti vnitrozemí jsou mírně chladnější než pobřežní oblasti a průměrné teploty se pohybují mezi 20-30°C.

Hora Rinjani a její okolí jsou ovlivněny změnami nadmořské výšky a nacházejí se v oblasti střídání suchého a deštivého období. Na vrcholu je klima chladné a na nočním tábořišti je mírné s teplotami mezi 8 a 15°C. V období dešťů může být strmý svah velmi kluzký a nebezpečný a v období sucha se může stát suchým a prašným.

Celkově vzato, Lombok a Gili ostrovy jsou velmi krásnou a zajímavou oblastí, která nabízí mnoho různých aktivit a zážitků. Nicméně, při plánování cesty do této oblasti je důležité vzít v úvahu období dešťů a cyklóny, které mohou být nebezpečné a omezující. Hora Rinjani je rovněž náročnou výzvou, kterou by si měli vychutnat pouze zkušení horolezci. Pokud si ale plánování cesty pečlivě promyslíte, můžete si užít skvělou dovolenou v této krásné oblasti.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky