Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Česko Krkonošský národní park

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Krkonošský národní park


1. Jaký je rozlohou Česko Krkonošský národní park?
- Česko Krkonošský národní park má rozlohu 37 826 hektarů.

2. Kde se národní park nachází?
- Národní park se nachází na severovýchodě Čech, v Krkonoších, které jsou nejvyššími horami České republiky.

3. Jaké aktivity lze v národním parku provádět?
- V národním parku lze provádět pěší turistiku, cykloturistiku, lyžování, snowboarding, horolezectví, koupání, rybaření a další outdoorové aktivity.

4. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v národním parku?
- Nejznámějšími turistickými atrakcemi v národním parku jsou Sněžka, nejvyšší hora České republiky, a Labský důl s překrásnými vodopády a soutěskami.

5. Jaký je vstupní poplatek do národního parku?
- Vstup do národního parku je zdarma, ale je možné přispět dobrovolným poplatkem na jeho správu a ochranu.

6. Je národní park otevřený celoročně?
- Ano, národní park je otevřený po celý rok, avšak některé úseky mohou být v zimě uzavřeny kvůli bezpečnosti.

7. Jakých zvířat je v národním parku možné potkat?
- V národním parku lze potkat například kamzíky, jeleny, srny, lišky, veverky, jezevce, ptáky a mnoho dalších druhů zvířat.

8. Jsou v národním parku povoleny psy?
- Ano, psi jsou v národním parku povoleni, ale musí být vedeni na vodítku a je nutné dodržovat pravidla ochrany přírody.

9. Kde se nachází informační centrum národního parku?
- Informační centrum národního parku se nachází v Jilemnici, v Krkonošském národním parku 302, 514 01 Jilemnice.

10. Jak se dostanu do národního parku veřejnou dopravou?
- Do národního parku se lze dostat vlakem nebo autobusem do měst Vrchlabí, Špindlerův Mlýn, Harrachov nebo Jilemnice, odkud je možné dále pokračovat pěšky nebo místním autobusem.


Ubytování Česko Krkonošský národní park


Česko Krkonošský národní park je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších národních parků v České republice. Nachází se v severovýchodní části země, tvoří ho hlavně pohoří Krkonoše a zahrnuje rozlohu přes 300 km². Díky svému krásnému prostředí a bohatému ekosystému je oblíbeným cílem turistů z celého světa. Pokud plánujete návštěvu Česko Krkonošského národního parku, zamyslete se nad ubytováním – následující článek Vám pomůže při výběru toho nejvhodnějšího.

Kemp

Především pro milovníky přírody a odpočinku v kempu je v Česko Krkonošském národním parku dostatek možností. Nejznámějším kempem je Kemp Dvorská bouda, který se nachází nedaleko města Pec pod Sněžkou. Kemp nabízí možnost ve stanu nebo karavanu na rodinných parcelách s vlastní přístupovou cestou. Kempuje se zde již více než deset let a zájemcům je k dispozici mnoho společných prostor pro posezení i vaření.

Apartmány

Pokud máte rádi klid a pohodu bez potřeby kulturních zážitků, je pro Vás ideální pronájem apartmánu. V okolí národního parku najdete mnoho luxusních i cenově dostupných apartmánů, v nichž si můžete vychutnat svou dovolenou naplno. Jedním z příkladů je Apartmány Pec pod Sněžkou, které nabízejí ubytování v apartmánech s vlastní kuchyní a jídelnou. V okolí se nachází mnoho turistických tras, restaurací a dalších aktivit.

Hotely

V okolí Česko Krkonošského národního parku najdete několik hotelů, které nabízejí pohodlné a luxusní ubytování s možností stravování a odpočinku. Mezi nejznámější patří Hotel Horizont v Pec pod Sněžkou a Hotel Olympie v Harrachově. Oba hotely jsou vybaveny moderními zázemími, například wellness centrem a krytým bazénem. Tyto hotely jsou však rovněž výtahem umístěny v blízkosti sjezdovek a lyžařských areálů.

Chalupy

Pokud hledáte typické horské ubytování, může být chalupa tou nejlepší volbou. V Krkonoších najdete mnoho tradičních horských chat, vybavených dřevem a kamennými nebo cihlovými prvky. Tyto chalupy jsou vhodné pro rodiny nebo skupiny, a nabízejí většinou kompletně vybavené kuchyně, pokoje i terasy. Chalupa U Zlatka je jednou z nejoblíbenějších horských chatek v Krkonoších a nachází se v blízkosti Rokytnice nad Jizerou.

Jak vidíte, Česko Krkonošský národní park nabízí širokou škálu ubytování, které vyhoví všem typům cestovatelů. Od kempů po hotely, nebo luxusní apartmány i horské chalupy – v Krkonoších najdete vždy to pravé pro sebe. Mezi nejpraktičtější tipy patří vyhledání ubytování v dostatečném předstihu, a to i pro mimo sezónu. A také si připravte objednávku přenášení zavazadel, ať můžete užít každou minutu pobytu v přírodě!


Dovolená Česko Krkonošský národní park


Krkonošský národní park: Nezapomenutelná dovolená v srdci Česka

Česká republika je známá svými krásnými přírodními scenériemi a jedním z nejpopulárnějších cílů pro dovolenou na jejím území je Krkonošský národní park. Tato oblast, nacházející se v srdci země, nabízí návštěvníkům pestrou škálu aktivit a krásnou přírodu, která zanechá nezapomenutelné zážitky.

Krkonošský národní park je nejvyšší pohoří v Česku a místem, které ještě přináší nádech čistého a nedotčeného prostředí. Jeho zasněžené hory a horské potoky jsou snem horolezců, turistů a milovníků přírody z celého světa.

Hlavní turistická atrakce parku je nejvyšší hora v Česku, Sněžka, která se tyčí do výšky 1602 metrů nad mořem. Vedle Sněžky jsou zde také mnohé další vrcholy jako Luční hora, Studniční hora nebo Černá hora. Tyto hory nabízejí nejen nádherné výhledy na okolní krajinu, ale také možnost procházek, horských túr, cyklistiky nebo lyžování, v závislosti na ročním období.

Krkonošský národní park je také domovem bohaté a rozmanité flóry a fauny. Na svých túrách můžete narazit na vzácné druhy rostlin a zvířat, jako je horský pták tetřev, kamzík nebo borovice kleč. Wichteria, vzácná žlutě kvetoucí rostlina, je jednou z nejvíce ohrožených druhů, která se zde vyskytuje. Mnoho chráněných oblastí bylo vytvořeno, aby zajistilo ochranu unikátních druhů a místního ekosystému.

V neposlední řadě je tu také mnoho malebných horských vesnic a okouzlujících měst jako je Špindlerův Mlýn nebo Harrachov, které poskytují pohodlné ubytování a možnost poznat místní kulturu a tradice. Navštivte například tradiční řemeslné trhy, kde můžete zakoupit originální suvenýry a místní produkty.

Krkonošský národní park je ideálním místem pro rodinnou dovolenou, romantický útěk nebo příležitost pro dobrodružství a relaxaci v jednom. Bez ohledu na vaše zájmy, budete se zde vždy cítit jako doma a najdete zde něco, co vás zaujme.

Nabízí se i mnoho organizovaných exkurzí, které vás provedou tímto úchvatným prostředím a zajistí, že získáte maximum z vaší návštěvy. Můžete si také pronajmout horské kolo nebo lyže a objevovat krásu parku na vlastní pěst.

Zkrátka, Krkonošský národní park nabízí bezpočet možností, jak strávit nezapomenutelnou dovolenou v Česku. Příroda zde vytváří opravdový ráj pro milovníky přírody a její rozmanitost vás neustále překvapuje. Takže pokud hledáte místo pro odpočinek a zároveň dobrodružství ve střední Evropě, pak je Krkonošský národní park tím pravým místem pro vás. Nechte se okouzlit krásami přírody a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v této malebné části Česka.


Počasí Česko Krkonošský národní park


České Krkonoše jsou nejen významnou evropskou horskou oblastí, ale také mají obrovský vliv na počasí v okolí. Nachází se zde jeden z nejstarších a největších národních parků v Česku - Krkonošský národní park.

Počasí v Krkonošském národním parku je proměnlivé a ovlivňováno především vysokou nadmořskou výškou a horskou topografií. Zdejší klimatické podmínky jsou více podobné alpským než na nížinách Čech a Moravy. Krkonoše jsou také nejvyššími horami v České republice, s nejvyšším vrcholem Sněžkou dosahujícím výšky 1602 metrů.

Jaro v Krkonoších bývá poměrně chladné a vlhké. Sníh se na horách udržuje až do dubna a teploty se pohybují kolem 0°C. Během jara může dojít k častému výskytu mlhy a deště, které přinášejí časté obrušování sněhu.

Léto v Krkonoších je teplejší, ale stále poměrně chladné ve srovnání s nížinnými oblastmi. Průměrné teploty se pohybují kolem 15-20°C, ale mohou se výrazně lišit v závislosti na nadmořské výšce. Letní měsíce jsou také charakterizovány častými srážkami a mlhami.

Podzim je v Krkonoších krásnou sezónou s proměnlivým počasím. Teploty se postupně snižují a příroda se začíná připravovat na zimu. Říjen je jedním z nejslunečnějších měsíců, ale v průběhu zakončení podzimu mohou přicházet první sněhové přeháňky.

Zima v Krkonoších je obdobím, ve kterém se horám dostává jejich charakteristického vzhledu s křehkým bílým pokrývkou sněhu. Sněhu zde často bývá hojně až do dubna. Teploty na horách klesají pod bod mrazu a pohybují se kolem -5 až -10°C. Časté jsou také silné vichřice a sněhové bouře.

Krkonošský národní park je také znám svými pěknými výhledy, které jsou závislé na počasí. Kvůli své výšce se zde rychle mění podmínky a je vždy důležité sledovat aktuální předpovědi počasí před plánováním jakoukoli venkovní aktivitu. Procházky v létě a lyžování v zimě jsou oblíbené aktivity, které lákají turisty z celého světa.

Krkonošský národní park je krásným místem s unikátním počasím. Jeho horský charakter ovlivňuje teplotu, srážky a všeobecně podmínky v této oblasti. Bez ohledu na roční období je však příroda Krkonoš vždy velkolepá a lákavá k návštěvě.


Letenka Česko Krkonošský národní park


Česko je známé pro svou úchvatnou přírodu a jedním z nejkrásnějších přírodních pokladů této země je Krkonošský národní park. Tento národní park se rozprostírá na rozloze přesahující 500 km² a nachází se na území Krkonošského pohoří, které se táhne mezi Českou republikou a Polskem. Letenka Česko Krkonošský národní park je skvělým způsobem, jak se dostat do tohoto úžasného kouta české přírody.

Krkonošský národní park je domovem neuvěřitelné rozmanitosti flóry a fauny, což ho činí jedním z nejvýznamnějších národních parků ve střední Evropě. Park je známý svou bohatou a jedinečnou alpinskou květenou, která rozkvétá na horských loukách a ve skalních terénech. Mezi nejznámější a nejkrásnější květiny patří sněženky, šafrány a oměj šalamounek. Kromě toho park hostí také mnoho ohrožených živočichů, jako jsou kamzíci, tetřívci, výra velkého a tetřeva hlušce.

Letenka Česko Krkonošský národní park je jedinečnou příležitostí pro cestovatele, aby mohli prozkoumat tuto přírodní oázu. Národní park je protkán sítí turistických stezek, které umožňují návštěvníkům objevovat jeho krásy. Od sněhu pokrytých vrcholků hor až po průzračná jezera a malebná údolí, Krkonošský národní park nabízí nekonečnou řadu malebných scén a úchvatných výhledů.

Jedním ze symbolů Krkonošského národního parku je hora Sněžka, nejvyšší vrchol celého Česka. Tato hora, která dosahuje výšky 1 603 metrů nad mořem, je hojně navštěvována turisty. Z vrcholu Sněžky je nádherný panoramatický pohled na pohoří, okolní krajinu a dokonce i do sousedního Polska.

Přítomnost Krkonošského národního parku je účinným způsobem boje proti změně klimatu, jelikož funguje jako ekosystémová bariéra. Park slouží jako přístřeší mnoha ohroženým druhům a také pomáhá udržovat kvalitu vody v regionu. V posledních letech bylo provedeno mnoho úsilí na ochranu tohoto unikátního přírodního prostředí a na posílení jeho biodiverzity.

Letenka Česko Krkonošský národní park je nejen způsobem, jak se dostat do tohoto úžasného místa, ale také příležitostí k celoživotnímu dobrodružství. Pro ty, kteří se zajímají o turistiku, horskou cyklistiku nebo lyžování, tento národní park nabízí nekonečné možnosti pro zážitky v přírodě.

Pokud hledáte klidný únik z každodenního shonu a chcete objevovat krásy české přírody, pak je letenka Česko Krkonošský národní park tou správnou volbou. Připravte se na úžasné dobrodružství, které vám zanechá nezapomenutelné vzpomínky.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky