Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bhútán Kichu Lhakhang

Letenka Bhútán Kichu Lhakhang


Bhútán je malebná, horská země ležící v jihovýchodní Asii. Je známá svými úchvatnými krajinami, bohatou kulturou a hluboce zakotveným buddhistickým dědictvím. Mezi nejvýznamnější místa, která stojí za návštěvu, patří Kichu Lhakhang, jedna z nejstarších a nejposvátnějších buddhistických chrámů v zemi.

Kichu Lhakhang se nachází v údolí Paro, které je domovem nejen tohoto chrámu, ale také slavného kláštera Taktshang. Kichu Lhakhang, který byl postaven v 7. století, je považován za jeden ze dvou nejdůležitějších chrámů v Bhútánu. Jeho vznik je připisován buddhistickému králi Songtmu Gampoovi, který je uznáván za zakladatele státu.

Samotný chrám Kichu Lhakhang se nachází na nádherném místě, obklopeném zelenými poli, kopci a horskými vrcholky. Východní část chrámu je spojena s legendou o zlaté ploše, kterou zde prý postavil král Songtmo Gampo. Tato legenda dodává chrámu ještě větší posvátnost a přitahuje mnoho poutníků z celého Bhútánu i zahraničí.

Kichu Lhakhang je známý také díky svým důležitým relikviím, které jsou umístěny uvnitř. Uvnitř chrámu můžete spatřit sochy buddhů, bohů a dalších duchovních symbolů. Tento chrám je také důležitým duchovním centrem a mnoho buddhistů sem přichází hledat klid a meditovat.

Pro návštěvníky Kichu Lhakhang je přístupná také zahrada, která obklopuje chrám. Tato zahrada je plná kvetoucích stromů, zelených trávníků a vodních prvků. Poskytuje ideální místo na odpočinek a ticho pro ty, kteří touží po relaxaci a harmonii v krásném prostředí.

Při návštěvě Kichu Lhakhang se můžete setkat s místními obyvateli, kteří jsou velmi přívětiví a ochotní sdílet svou kulturu a příběhy. Jejich laskavost a pohostinnost dodávají návštěvníkům příjemný pocit vítání a dávají pocítit, že Kichu Lhakhang je opravdu posvátné místo.

Pro vstup na území Bhútánu je vyžadováno vízum. Můžete si vyřídit letenku až do hlavního města Thimphu a odtud si zorganizovat dopravu do Paro, kde se Kichu Lhakhang nachází. Během tohoto putování si můžete vychutnat úžasné výhledy na okolní krajinu a poznat bohatou kulturu Bhútánu.

Bhútán je jednou z těch destinací, která nabízí exotickou atmosféru, přírodu a duchovní prožitky. Kichu Lhakhang, se svou historií, posvátností a překrásným prostředím, je rozhodně jedním z míst, která byste při návštěvě Bhútánu neměli vynechat.


Ubytování Bhútán Kichu Lhakhang


Bhútán je malebná země nestled in breathtaking přírodní krásy a bohatá na kulturu a historii. Jedním z nejvýznamnějších a nejstarších buddhistických chrámů v zemi je Kichu Lhakhang. Tento svatý chrám je umístěn v blízkosti hlavního města Paro a je oblíbeným cílem návštěvníků ze všech koutů světa.

Kichu Lhakhang je jedním z nejdůležitějších duchovních center v Bhútánu. Byl postaven před více než 1 300 lety a je jedním ze dvou chrámů na území země (druhý je Jambay Lhakhang), které postavil buddhistický mnich a učitel Svatý Rinchen Zangpo ve snaze šířit buddhismus v této oblasti. Navštívit Kichu Lhakhang je pro cestovatele zážitek, který nepřehlédnou.

Samotný chrám je umístěn v malé vesnici Lhakhang Karpo, která je obklopena nádhernou přírodou a horami. Při příchodu do chrámu ucítíte klid a mír, které jsou tak typické pro bhútánskou atmosféru. Budova je postavena ve starobylém architektonickém stylu s typickou masivní dřevěnou konstrukcí a ručně malovanými zdmi. Návštěvníci mají příležitost obdivovat nádherné umělecké dílo buddhistického umění, jako jsou ručně tkané koberce, sochy a obrazy bohů a bohyní.

Chrámový komplex sestává ze tří hlavních budov, které jsou spojené krásnou zahradou. Jeden z nejvýznamnějších prvků je Jowo Lhakhang, chrám, který zdobí umělecky vyřezávané dřevěné sloupy a strop. Další zajímavou částí je Kangyur, sbírka posvátných buddhistických textů, které jsou udržovány v chrámové knihovně.

Kichu Lhakhang není jen duchovním místem, ale také poskytuje ubytování pro návštěvníky. Vedle chrámu je postavený malý klášter, který nabízí jednoduché, ale pohodlné pokoje pro hosty. Ubytování je poskytováno v tradičních bhútánských domcích, které jsou zařízeny jednoduše, ale útulně. Cestovatelé si mohou užít atmosféru místní vesnice a pozorovat místní obyvatele při jejich každodenním životě.

Kromě ubytování nabízí klášter také kurzy meditace, jógy a buddhistické filozofie, které jsou vedeny zkušenými učiteli. Tato nabídka přitahuje nejen duchovně hledající, ale také ty, kteří se zajímají o bhútánskou kulturu a tradice.

Návštěva Kichu Lhakhang a ubytování v klášteře je nádherným způsobem jak se ponořit do bhútánského života a kultury. Během vašeho pobytu si můžete prohlédnout další okolní chrámy, vydat se na trek v horách nebo jednoduše se ponořit do ticha a klidu, který chrám a jeho okolí nabízí.

Bhútán je jedinečnou destinací, která vás ohromí svou přírodou a poskytne vám možnost poznat hluboké duchovní a historické tradice. Ubytování v Kichu Lhakhang vám umožní prožít tu pravou atmosféru této země a navázat kontakt s místními obyvateli. Ať už jste nábožensky založení nebo jen toužíte po unikátním zážitku, Kichu Lhakhang je bezpochyby jedním z nejlepších míst k ubytování v Bhútánu.


Dovolená Bhútán Kichu Lhakhang


Bhútán je krásná země v Jižní Asii, která je obklopena Himálajskými horami a proslavila se svými buddhistickými kláštery a památkami. Jedním z těchto klášterů je Kichu Lhakhang, který se nachází ve městě Paro.

Kichu Lhakhang je jeden z nejstarších klášterů v Bhútánu a věří se, že byl postaven v 7. století za účelem potlačení démonů, kteří bránili šíření buddhismu v této oblasti. Klášter je považován za jedno z nejposvátnějších míst v Bhútánu a je často navštěvován buddhistickými poutníky.

Architektonický styl kláštera je unikátní pro Bhútán a je charakteristický pro tzv. „druhý rozvoj buddhismu“, kdy náboženství začalo být spojováno s domácími věřícími a jejich tradicemi. Kichu Lhakhang je postaven na malém návrší a má jednoduchou, ale elegantní architekturu se silným důrazem na detaily. Uvnitř kláštera jsou umístěny cenné relikvie a umělecká díla, která jsou obklopena mnoha buddhistickými symboly.

Klášter Kichu Lhakhang je také pozoruhodný kvůli svému okolí. Nachází se ve vesnické krajině, která je plná zeleně a horské krajiny. Když se na klášter díváte z dálky, můžete vidět nádhernou kombinaci zelené barvy okolního lesa, bílých zebřiček a červených, zlatých a modrých dekorací na střechách kláštera.

Místní obyvatelé považují Kichu Lhakhang jako jedno z nejdůležitějších míst v Bhútánu a navštěvují jej pravidelně, aby se pomodlili a získali duchovní sílu. Pokud chcete navštívit Bhútán a zažít jeho kouzlo, neměli byste vynechat návštěvu tohoto posvátného místa.

V Bhútánu se můžete těšit na mnoho krásných památek a zážitků. Kromě Kichu Lhakhang můžete navštívit například klášter Taktshang (Tygří hnízdo), královský palác v Thimphu nebo Národní muzeum Bhútánu. Bhútán je také oblíbeným místem pro trekking a horolezectví, kdy můžete objevovat nádherné krajinu a nekonečné hory.

Cestování do Bhútánu však není úplně snadné. Země je známa svou politikou „HDP založené na gnu“, která se snaží udržet Bhútán na svém vlastním kurzu. Turisté musí dodržovat určité pravidla a zajistit si speciální povolení, aby mohli navštívit zemi. Nicméně, pokud máte zájem o jinou perspektivu na život a toužíte po zkoumání kultury a tradic země, Bhútán je určitě místem, které stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Kichu Lhakhang


1. Co je Bhútán Kichu Lhakhang?
Bhútán Kichu Lhakhang je buddhistický chrám, který se nachází v Bhútánu, poblíž hlavního města Thimphu.

2. Kdy byla Bhútán Kichu Lhakhang postavena?
Bhútán Kichu Lhakhang byla postavena v 7. století.

3. Je nutné platit vstupné do Bhútán Kichu Lhakhang?
Ano, návštěvníci musí zaplatit vstupné, které zahrnuje i zapůjčení klobouků a dalších potřebných doplňků.

4. Je Bhútán Kichu Lhakhang otevřen pro veřejnost po celý rok?
Ano, Bhútán Kichu Lhakhang je otevřen pro veřejnost po celý rok, ale před návštěvou se doporučuje zkontrolovat aktuální otevírací dobu.

5. Jsou v Bhútán Kichu Lhakhang povoleny fotografie a videa?
Ano, turisté jsou povoleny fotografování a natáčení videí uvnitř chrámu, ale musí dodržovat pravidla a respektovat zdejší duchovní místo.

6. Jaké jsou oblečení a chování přípustné při návštěvě Bhútán Kichu Lhakhang?
Turisté se musí řídit přísnými pravidly oblečení, musí být úctiví a chovat se zdvořile, když vstoupí do chrámu.

7. Může Bhútán Kichu Lhakhang být místo pro svatbu nebo jiné slavnosti?
Ano, Bhútán Kichu Lhakhang může být využíván pro svatby a další slavnosti, ale je nutné získat předem povolení správy chrámu.

8. Je v chrámu Bhútán Kichu Lhakhang povoleno jíst a pít?
Ne, v chrámu Bhútán Kichu Lhakhang je zakázáno jíst a pít.


Počasí Bhútán Kichu Lhakhang


Království Bhútán, ležící v oblasti Himálaje v jižní Asii, je známé svou úchvatnou přírodou. A jedním z nejvýznamnějších a nejhezčích míst, kam se turisté vydávají, je Kichu Lhakhang.

Kichu Lhakhang je buddhistický chrám, který se nachází v dolním Bhútánu, v okrese Paro. Tento chrám je považován za jedno z nejstarších a nejsvětějších staveb v Bhútánu, a je také jedním z nejpůsobivějších svědectví raného tibetského buddhismu.

Kichu Lhakhang je zasazený do malebné horské krajiny, s horami, řekami a zelenými poli okolo. Atmosféra v této oblasti je klidná a duchovní, což doplňuje nádhernou architekturu chrámu. Chrám je často navštěvován místními obyvateli i turisty, kteří sem přicházejí vyhledávat mír a duchovní obrodu.

Co se týká počasí Bhútánu a konkrétně Kichu Lhakhang, země má převážně polární podnebí. Léta (červenec a srpen) jsou teplá a suchá, s průměrnými teplotami kolem 30 °C. Zimní měsíce (prosinec a leden) jsou studené a suché, s teplotami klesajícími pod bod mrazu. Nejlepší období pro návštěvu Bhútánu a Kichu Lhakhang je na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a příjemné.

Nicméně, musíte být na případné změny počasí připraveni. Vzhledem k horskému terénu Bhútánu může být počasí velmi proměnlivé, zejména v horských oblastech kolem Kichu Lhakhang. Proto je vhodné vzít s sebou vrstvené oblečení, aby se dalo snadno přizpůsobit různým povětrnostním podmínkám.

Bhútán je také známý příležitostnými dešti, zejména v letních měsících. Během dešťových období se může počasí rychle změnit, a tak je dobré mít stále po ruce deštník nebo pláštěnku.

Navzdory případným klimatickým změnám je Kichu Lhakhang krásným místem k návštěvě, ať už jste zde kvůli duchovnímu posílení nebo abyste obdivovali jedinečnou architekturu. Nejenže vám toto místo nabídne duchovní zážitek, ale také určitě odhalíte krásy přírody Bhútánu a okolních hor.

Kichu Lhakhang nabízí nádherný harmonický pohled na přírodu za různých povětrnostních podmínek. Ať už je počasí slunečné, chladné nebo deštivé, zcela jistě budete fascinování tímto jedinečným a svatým místem v Bhútánu.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky