Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bahamy Ragged Island

Ubytování Bahamy Ragged Island


Bahamy jsou oblíbenou turistickou destinací díky svým bílým plážím, tyrkysovým vodám a bohatému podmořskému životu. Jednou z nejmenších a nejméně známých ostrovů v tomto souostroví je Ragged Island, který nabízí jedinečné a autentické zážitky pro turisty.

Ragged Island, také známý jako Duncan Town, je malý, nedotčený ostrov nacházející se na jihozápadě Bahamů. S rozlohou pouhých 4 čtverečních kilometrů a populací okolo 50 obyvatel, ostrov je ideální pro ty, kteří hledají poklidný a odlehlý pobyt. Ragged Island je známý svou klidnou atmosférou, přátelskými místními obyvateli a fascinující historií.

Jakmile přistanete na ostrově, budete překvapeni krásou a nezkresleností jeho přírodní krajiny. Bíle pískové pláže protkané palmami a tyrkysová mořská voda jsou nádherné a zvou vás ke koupání, potápění a jiným vodním aktivitám. Ostrov je obklopen korálovými útesy a můžete se těšit na pozorování pestrobarevných tropických ryb a dalšího podmořského života při potápění nebo šnorchlování.

Díky své nedostupnosti a malé populaci je Ragged Island ideálním místem pro ty, kteří chtějí uniknout davům a stresujícímu životnímu stylu města. Můžete se procházet po plážích a objevovat skryté zátoky a jeskyně. Nejznámější pláží na ostrově je která se nazývá "Benson Beach". Tato pláž je dlouhá 9 kilometrů a nabízí nádherný výhled na obrovskou oblast nevinných modrých vod.

Pokud se zajímáte o historii a kulturu, na ostrově najdete také několik zajímavých míst k návštěvě. Například můžete navštívit starý maják na severním konci ostrova, který byl postaven v roce 1876 a je stále funkční dodnes. Můžete také prozkoumat vesnici Duncan Town, která je hlavním sídlem ostrova a domovem místních obyvatel. Tato vesnice je známá svou jednoduchou a autentickou karibskou atmosférou.

Co se týče ubytování, Ragged Island nabízí omezené možnosti. Můžete se rozhodnout využít jednoho z malých resortů, které se nacházejí na ostrově, nebo se ubytovat v jednom z pěkných soukromých domů a vil, které jsou k dispozici k pronájmu. Od března 2023 bude také dostupný luxusní hotel s plnou obsluhou, který přinese větší škálu ubytovacích možností.

Ať už se rozhodnete zůstat na Ragged Island na krátkou dovolenou nebo déle, určitě budete fascinováni krásou tohoto malého a nedotčeného ostrova. Ragged Island je ideálním útočištěm pro ty, kteří hledají klid, krásu a autentičnost v rámci bahamského ráje.


Počasí Bahamy Ragged Island


Bahamy Ragged Island je tropický zeměpisný ráj nacházející se v Karibském moři. Když si představíte ideální plážovou dovolenou, s jemným bílým pískem, azurově modrou hladinou oceánu a kokosovými palmami, právě to všechno najdete na Bahamách Ragged Island. Tato malá, izolovaná ostrovní skupina je skvělým místem pro odpočinek, relaxaci a obdivování nedotčené krásy tropické přírody.

Jedním z nejvýraznějších aspektů počasí na Bahamách Ragged Island je jeho tropický a slunečný charakter. Celý rok se zde setkáte s teplými teplotami, které se pohybují kolem 25 až 30 stupňů Celsia. Zima je obdobím mírného ochlazení, ale teploty stále zůstávají velmi příjemné.

Díky své poloze v Karibském moři jsou Bahamy Ragged Island také ovlivněny tropickými cyklony. Hurikány a tropické bouře jsou běžné v období od června do listopadu, přičemž srpen a září jsou nejvíce náchylné na tyto přírodní jevy.

V období od prosince do března se na Ragged Island může objevit chladnější frontální systém, který přinese krátkodobé ochlazení. Teploty mohou na několik dní klesnout na 20-25 stupňů Celsia a občas se objeví i lehké deště. Tyto chladnější období jsou však stále velmi mírná ve srovnání s jinými částmi světa.

Pokud jde o srážky, ke kterým na Bahamách dochází, jsou nízké a koncentrované do krátkých dešťových spršek. Prakticky celý rok má Ragged Island velmi málo deště a slunci se tady dostane přednosti. Deštivé období je zhruba od května do října, kdy dochází k občasným dešťovým bouřím.

Pokud se chystáte navštívit Bahamy Ragged Island, je nejlepší zvolit období od prosince do dubna, kdy je počasí nejstabilnější a teploty příjemné. Toto období je také mimo sezónu hurikánů, což znamená méně šancí na narušení dovolené.

Ať už se rozhodnete navštívit Bahamy Ragged Island kdykoliv během roku, jedno je jisté: budete ohromeni krásou ostrova a teplem, které ho obklopuje. Užívejte si ty nejlepší pláže, potápění v korálových útesech, rybaření nebo prosté relaxování na slunečníku s koktejlem v ruce. Bahamy Ragged Island jsou opravdu nezapomenutelným rájem na zemi.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Ragged Island


Dotaz: Kde se nachází Bahamy Ragged Island?
Odpověď: Bahamy Ragged Island se nachází v Atlantiku a je součástí souostroví Bahamy.

Dotaz: Jak se dostanu na Ragged Island?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Ragged Island, je leteckým spojením z Nassau, hlavního města Baham.

Dotaz: Co je na Bahamách Ragged Island k vidění?
Odpověď: Na Bahamách Ragged Island můžete navštívit krásné pláže, zatopené jeskyně, ale také se těšit na rybaření a potápění v okolních korálových útesech.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba na návštěvu Baham Ragged Island?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Baham Ragged Island je od listopadu do dubna, kdy je počasí příjemné a teploty jsou nejvyšší.

Dotaz: Existuje na Bahamách Ragged Island nějaké ubytování?
Odpověď: Bohužel, na Bahamách Ragged Island není žádné tradiční ubytování, jako jsou hotely nebo resorty. Je možné si pronajmout soukromou vilu nebo domov prostřednictvím Airbnb nebo jiných stránek pronájmu.

Dotaz: Jaká je tradiční kuchyně na Bahamách Ragged Island?
Odpověď: Tradiční kuchyně na Bahamách Ragged Island zahrnuje čerstvé mořské plody, jako jsou ryby a humři, ale také pokrmy z místního ovoce a zeleniny. Koření a sladkosti jsou také důležitou součástí místní kuchyně.


Dovolená Bahamy Ragged Island


Bahamy jsou tropický ráj ve středním Atlantiku, který nabízí neskutečnou krásu pláží, tyrkysově modrého moře a nezapomenutelných zážitků. Jednou z méně navštěvovaných a tedy klidnějších destinací je Ragged Island, která se nachází na západním konci Bahamského souostroví.

Ragged Island, známý také jako Duncan Town, je jedním z nejmenších ostrovů v bahamském souostroví. I přesto, že je velmi malý, nabízí návštěvníkům úžasné příležitosti pro relaxaci a objevování přírodní krásy.

Jednou z největších atrakcí Ragged Island je jeho krásná pláž s jemným bílým pískem a křišťálově čistou vodou. Turisté zde mohou strávit hodiny opalováním, šnorchlováním nebo relaxací u vody. Ostrov je také ideálním místem pro potápění, jelikož se zde nachází mnoho korálových útesů a podmořských jeskyní.

Ragged Island je také oblíbeným místem pro rybaření. Moře je bohaté na druhy ryb, jako jsou tuňáci, marlíni a tarponi, které lákají rybáře z celého světa. Místní obyvatelé jsou také známí svou lovou na humry, které si můžete vychutnat připravené v místních restauracích.

Pro ty, kteří rádi objevují přírodní krásy, je tu pozoruhodná krajinu. Vnitrozemí Ragged Island je zalesněné, s množstvím dračích stromů a 10metrovým mézem, které jsou domovem pro různé druhy ptáků a jiné exotické živočichy.

I přes svoji malou velikost nabízí Ragged Island také úžasnou historii. Můžete navštívit místní muzeum, které vám přibližuje historii Bahamů a život na ostrově. Místní obyvatelé jsou také velmi přátelští a rádi vás uvítají ve své komunitě.

Ragged Island je skutečným rájem pro ty, kteří hledají klidnou a tropickou dovolenou. Bez přeplněných pláží a turistických davů si můžete opravdu odpočinout a užívat si krásy přírody. Přestože je ostrov na okraji bahamského souostroví, stojí za to navštívit ho a objevit jeho unikátní trochy.


Letenka Bahamy Ragged Island


Letenka na Bahamy: Objevte krásy Ragged Island

Cestování je způsobem, jak uniknout každodenní rutině a přenést se do malebných koutů světa. Pokud hledáte destinaci, která vás okouzlí krásnými plážemi, křišťálově čistým mořem a neopakovatelnou atmosférou, možná byste měli zvážit návštěvu jednoho z nejkrásnějších míst Karibiku - Ragged Island na Bahamách.

Na první pohled by se mohlo zdát, že Ragged Island je izolovaným a téměř zapomenutým ostrůvkem, ale právě v tom tkví jeho kouzlo. Dominují mu divoká příroda a nedotčené pláže, které lákají cestovatele, kteří hledají klid a odpočinek.

Ragged Island, známý také jako Duncan Town, je nejjižnějším z ostrovů Baham. Svou polohou přímořského ráje úžasně ladí s potřebami cestovatelů, kteří si touží odpočinout daleko od rušného světa. Na ostrově najdete jen jedno sídlo a jejich obyvatelé jsou milí a přátelští. Při procházce okolo ostrova se můžete setkat s několika neobvyklými druhy rostlin a zvířat, které zde mají svůj domov.

Pláže na Ragged Island jsou zcela jedinečné. Bílý písek se mísí s azurově modrým mořem, tvořícím dokonalou kulisu pro relaxaci nebo prozkoumávání záhadného podmořského světa. Ostrov je také známý svými útesy, které jsou ideální pro potápění a šnorchlování. Pod hladinou narazíte na korálové útesy a řadu pestrobarevných ryb, které vytváří ohromující podmořskou scénu.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Ragged Island, neměli byste minout okouzlující Duncan Town, jedinou osadu na ostrově. Můžete se projít jejími malebnými uličkami, poznat místní kulturu a ochutnat lahodnou bahamskou kuchyni. Zajímavostí je, že Duncan Town je známý jako rybářská vesnice, takže zde můžete ochutnat čerstvé mořské plody, které jsou vyhlášené po celých Bahamách.

Jak se dostat na Ragged Island? Naštěstí, letenka na Bahamy není zdaleka tak nákladná, jak byste si mohli myslet. Mnoho leteckých společností nabízí přímé lety z různých destinací na Bahamách, jako je Nassau, hlavní město, nebo Miami na Floridě. Z těchto letišť můžete pokračovat do Ragged Island interním letem nebo trajektem.

Ať už se rozhodnete strávit pouze pár dní nebo delší dobu na Ragged Island, jedno je jisté - vstoupíte do ráje na zemi. Příroda je zde nepopsatelně krásná a pláže jsou jako z pohlednice. Vydejte se na Bahamy a objevte tajemství Ragged Island, které zůstává ukryto před většinou cestovatelů.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky