Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Beliz Xunantunich

Dovolená Beliz Xunantunich


Beliz je krásná destinace pro ty, kteří hledají neuvěřitelné historické zážitky a zároveň si chtějí užít krásné přírody a relaxace. V oblasti Mayan Mountains se nachází starobylé město Xunantunich, které stojí za návštěvu v rámci dovolené v Belize.

Xunantunich je starobylé město Maya, které se nachází u řeky Mopan. Výstavba města se datuje do 7. století a trvala několik století. Město bylo opuštěno přibližně v 10. století, ale dnes zde najdeme spoustu dochovaných památek, které nás přenesou do historie Maya.

Xunantunich je jedním z největších a nejimpozantnějších Mayanských měst v Belize. Návštěvníci se mohou projít po ruinách Palacio, Temple of the Jaguar, Temple of the Sun a mnoha dalších. Celkově se zde nachází více než 25 archeologických nalezišť a návštěvníci si mohou prohlédnout nádherné fresky, sochy a další umělecké skvosty.

Jedním z největších a nejzajímavějších zážitků v Xunantunich je výstup na Temple of the Sun. Tento chrám se nachází na vrcholu kopce a nabízí dech beroucí výhled na celé okolí a většinu nalezišť Xunantunich. Je potřeba být opatrní, protože stoupání je poměrně náročné, ale výsledek rozhodně stojí za to.

Kromě historických památek nabízí Xunantunich i překrásnou přírodu. Návštěvníci se mohou vydat na pěší túru do okolí, kde najdou spoustu exotické flóry a fauny. Místo nabízí i možnosti kanoistiky a lovu ryb.

Beliz Xunantunich je skvělým místem pro dovolenou pro všechny, kteří hledají historii, přírodu a odpočinek. Město nabízí nádhernou kombinaci starověkých soch a úchvatných výhledů na přírodu, takže je to ideální místo pro každého, kdo hledá únik od každodenního shonu a stresu. Navštivte Xunantunich a přenesete se do krásné historie Mayanů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Xunantunich


1. Jak se dostat do Beliz Xunantunich?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Beliz Xunantunich, je cestovat do města San Ignacio a odtud pokračovat do města Succotz, kde se nachází trajekt, který přejede přes řeku Mopan. Poté je třeba přejít kopec, aby se dostali k archeologickému nalezišti.

2. Jaké jsou otevírací hodiny archeologického naleziště Beliz Xunantunich?
Odpověď: Beliz Xunantunich je otevřen každý den od 8:00 do 17:00 hodin.

3. Kolik stojí vstupné do Beliz Xunantunich?
Odpověď: Vstupné do Beliz Xunantunich se pohybuje kolem 20 USD za dospělou osobu. Pro děti a studenty se mohou vztahovat slevy.

4. Jak dlouho trvá prohlídka Beliz Xunantunich?
Odpověď: Prohlídka Beliz Xunantunich obvykle trvá přibližně 1 až 2 hodiny, v závislosti na tom, jak moc chcete prozkoumat každou část naleziště.

5. Je možné si pronajmout průvodce v Beliz Xunantunich?
Odpověď: Ano, je možné si pronajmout průvodce v Beliz Xunantunich. Průvodci poskytují hlubší povědomí a informace o historii tohoto místa.

6. Je potřeba rezervovat si vstupenky do Beliz Xunantunich předem?
Odpověď: Obecně není nutné rezervovat si vstupenky předem, ale bude to záviset na sezóně a počtu návštěvníků. Pokud chcete mít jistotu, doporučuje se rezervace předem.

7. Jaké jsou hlavní atrakce v Beliz Xunantunich?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce v Beliz Xunantunich patří Velká palácová pyramida, Pohřebiště, Velké nádvoří a mnoho dalších menších struktur a oblastí k prozkoumání.

8. Co bych měl vzít s sebou při návštěvě Beliz Xunantunich?
Odpověď: Doporučuje se vzít s sebou pohodlné oblečení a obuv, sluneční brýle, opalovací krém, vodu a fotoaparát pro zachycení úžasných výhledů.

9. Je možné se veřejnou dopravou dostat do Beliz Xunantunich?
Odpověď: Ano, je možné se dostat veřejnou dopravou do města San Ignacio a odtud pokračovat taxíkem nebo místními autobusy do města Succotz.

10. Co dělat po návštěvě Beliz Xunantunich?
Odpověď: Po návštěvě Beliz Xunantunich můžete pokračovat v prozkoumávání okolní oblasti, jako například města San Ignacio nebo rezervace přírody Guanacaste. Můžete také vyzkoušet tradiční belizskou kuchyni v místních restauracích.


Letenka Beliz Xunantunich


Beliz Xunantunich - nová atrakce pro milovníky historie a adventury

Pokud jste fanoušky historických památek a dobrodružství, pak je pro vás cesta do Belizského města Xunantunich tím pravým ořechovým. Objevte kouzlo dávné civilizace a vydejte se na dobrodružnou cestu po tajemných ruínách tohoto starověkého města. A nejlepší zpráva? Letenky do Belizského Xunantunich jsou nyní dostupné za přijatelné ceny, takže neváhejte a zažijte jedinečný zážitek!

Xunantunich, což v překladu znamená "Zapomnělá sochařka", je doslova ukryté pokladem v srdci tropické džungle Belizského vnitrozemí. Přestože toto město není tak známé jako některé jiné archeologické památky v tehdejší oblasti stejně starověké civilizace, jako například Chichén Itzá v Mexiku nebo Tikal v Guatemale, má své vlastní kouzlo a zajímavou historii.

Tato starověká Maya metropole byla založena kolem roku 800 př. n. l. a dosáhla svého vrcholu mezi 7. a 9. stoletím našeho letopočtu. Přestože bylo město obýváno až do rané postklasické doby, bylo poraženo a opuštěno v průběhu období 10. a 11. století.

Nejvýraznější památkou tohoto starodávného města je El Castillo - obrovská pyramidová struktura, která dominovala krajině až do svého objevu v roce 1890. El Castillo je zároveň i nejvyšší budovou v Xunantunich, s výškou dosahující téměř 40 metrů. Tento monument byl původně postaven jako posvátný chrám a je jedním z nejznámějších symbolů Mayské civilizace.

Pokud se rozhodnete navštívit tuto fascinující lokalitu, určitě nemůžete vynechat návštěvu Archaeologického muzea, které bylo otevřeno přímo na místě v roce 1991. Zde si návštěvníci mohou prohlédnout různé artefakty a historické předměty nalezené při archeologických výzkumech, které podporují naše poznání o tomto dávném městě.

Ať už jste historičtí nadšenci, dobrodruzi nebo jednoduše cestovatelé hledající nové zážitky, letenky do Belizského Xunantunich jsou tím pravým způsobem, jak objevit tento skvost středoamerického kontinentu. Pamatujte však, že Beliz je také známý svou unikátní přírodou, takže si po své návštěvě města Xunantunich nezapomeňte užít i nádherné pláže, neuvěřitelné korálové útesy a nespočet příležitostí k potápění a šnorchlování.

Připravte si své batohy a vydávejte se do Belizského Xunantunich, kde vás čeká starověké tajemství a přírodní krása!


Ubytování Beliz Xunantunich


Belize je malá země stojící v srdci Střední Ameriky a nabízí spoustu věcí, které můžete zažít. Pokud se tedy chystáte na dovolenou do této země, rozhodně nevynechejte návštěvu starověkých ruin Xunantunich. Tyto ruiny jsou neopakovatelným zážitkem a nabízejí krásné scenérie a fascinující historické pozadí. Proč si tedy nezvolit ubytování přímo v blízkosti těchto památek a zažít něco opravdu jedinečného?

Protože Xunantunich je turisticky velmi oblíbené místo, nejsou zde mnoho možností ubytování. Nabízí se vám však několik velmi příjemných a kvalitních možností. Pokud si tedy přejete být blízko ruin Xunantunich, zvažte některý z následujících hotelů nebo resortů.

Ka'ana Resort and Spa je velmi populární mezi turisty, kteří hledají klid a pohodlí. Tohoto rezortu si nevšimnete na první pohled, ale jakmile se dostanete na jeho území, pocítíte, jak čas zpomaluje. Vybavení a služby jsou naprosto prvotřídní, stejně jako personál. Pokud se chcete unavit v bazénu, zahrát si nějaké míčové hry nebo si zajít na masáž, všechno to máte tady na dosah. A nejlepší zpráva? Xunantunich je od tohoto resortu vzdálen pouze pět minut autem.

Další zajímavou možností je San Ignacio Resort Hotel, který se nachází v samotném srdci San Ignacia. Obsluha je velmi přátelská a vstřícná a pokoj je skvěle vybaven. V zahraničí jsou známí především pro svůj famózní bazén, který je obklopen krásnou zelení. Od hotelu do ruin Xunantunich je to pouhých deset minut autem.

Ale pokud hledáte něco opravdu luxusního, doporučujeme vám Victoria House Resort and Spa. Nachází se asi hodinu jízdy od ruin, ale jistě stojí za to vzdát se trochy prostoru. Tento resort nabízí luxus a nadstandardní vybavení, přičemž se staral o každý detail. Personál je velmi laskavý a ochotný a je tu spousta aktivit, které si můžete užít v resortu i mimo něj - včetně potápění, šnorchlování a dalších vodních sportů.

Zkrátka a dobře, když jste v Belize a chcete navštívit Xunantunich, měli byste si vybrat ubytování, které bude ležet v blízkosti. Některé z nejlepších možností, jak se uchýlit ke spánku, abyste si užili skvělou prázdninovou dovolenou, jsou v Ka'ana Resort and Spa, San Ignacio Resort Hotel nebo Victoria House Resort and Spa. Je na vás, jaké z těchto nabídek si vyberete - ale u každého z těchto ubytovacích zařízení zaručujeme krásně strávený čas!


Počasí Beliz Xunantunich


Beliz je země v Kamerunském zálivu, která se pyšní nádhernými plážemi a exotickou přírodou. Město Xunantunich se nachází v blízkosti města San Ignacio a je domovem mnoha archeologických nalezišť, které jsou velmi oblíbené mezi turisty.

Klima v Xunantunichu je tropické s vysokou vlhkostí, což znamená, že počasí je většinou teplé a vlhké. Průměrná teplota v této oblasti se pohybuje okolo 28°C a nejteplejší měsíce jsou květen a červenec. V tomto období se teplota může vyšplhat až na 32°C, takže je třeba být připraven na horké dny.

Naopak v prosinci a lednu jsou nejchladnější měsíce a teplota může klesnout na 20°C, což se zdá být stále poměrně teplé pro lidi z mnoha částí světa. V této době jsou v Xunantunichu často bouřky, takže se doporučuje připravit se na déšť a mít s sebou vhodné oblečení.

Přestože je v Xunantunichu celoročně vlhko, nejvíce srážek padá v období od května do října. Průměrná roční srážková úroveň je kolem 1800-2500 mm, což znamená, že jsou v této oblasti často záplavy a řeky se mohou rozvodnit.

Napriek tomu, že jsou v Xunantunichu během deštivého období běžné přívalové deště, srážky jsou hlavní důvod, proč je v této oblasti tak krásná a exotická příroda. Díky dešťům jsou zdejší zelené kopce pokryté bujnou vegetací a v okolí je spousta vodopádů, jezer a řek, které turisté mohou navštívit.

Celkově je počasí v Xunantunichu velmi příjemné a většinou vhodné pro turistiku a další aktivity, které jsou zde k dispozici. Však se doporučuje připravit se na horké dny, vysokou vlhkost a občasné bouřky, aby mohli turisté co nejvíce využít svého pobytu v tomto krásném městě.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky