Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Bahamy Little Exuma

Ubytování Bahamy Little Exuma


Bahamy jsou známé svými nádhernými plážemi, tyrkysovým mořem a úchvatnou přírodou, která láká turisty z celého světa. Jednou z nejpůsobivějších destinací na Bahamách je Little Exuma, ostrov nacházející se v Exumském souostroví.

Little Exuma je menší a klidnější varianta Exumsu, přesně to, co hledáte, pokud máte rádi oddech a únik od rušného městského života. Tento ostrov nabízí mnoho krásných pláží, které jsou prakticky nedotčené člověkem a které jsou ideální pro relaxaci a slunění.

Golden Rock Beach je bezpochyby jednou z nejznámějších pláží na Little Exuma. Tuto pláž oceníte pro její bílý písek, teplou vodu a šíleně krásný výhled. Je to ideální místo pro piknik nebo romantickou procházku po pláži. Pokud máte rádi vodní aktivity, můžete si zde pronajmout kajak nebo se vydat na šnorchlování, abyste obdivovali korálové útesy a pestrobarevné ryby.

Další ikonickou pláží na ostrově je Tropic of Cancer Beach. Tato pláž je známá svými žlutými sloupy, které označují rovník Tropického Kozoroha. Skvělá fotogenická příležitost! Tato pláž je obzvláště populární mezi turisty a místními obyvateli. Můžete se tu vykoupat, vyhrabat se v zemičce s barvivem, jít do vody s kajakem nebo jen sedět a užívat si nádherný výhled na moře.

Na Little Exuma najdete také několik malebných hotelů a resortů, které nabízejí ubytování pro každého cestovatele. Od luxusních rezortů až po soukromé vily. Těšíte se na romantickou dovolenou? Potom se podívejte na jediný rezort na ostrově - Grand Isle Resort & Spa. Tento luxusní rezort nabízí vilky s výhledem na moře, soukromé bazény, golfové hřiště a wellness centrum. Je to naprosto dokonalé místo pro odpočinek a relaxaci.

Pokud preferujete méně luxusní možnosti ubytování, můžete si pronajmout soukromou vilu nebo apartmán přes Airbnb. Tímto způsobem si můžete zažít autentický zážitek z života na Bahamách a mít větší svobodu pohybu.

Ať už se rozhodnete strávit svou dovolenou na Little Exuma na jednom z luxusních rezortů nebo pronajmout soukromý dům, budete mít jedinečnou příležitost objevit krásy tohoto malebného ostrova. Užijte si slunce, moře a relaxujte na jedné z nejkrásnějších pláží na světě. Bahamy vám přinesou nezapomenutelné zážitky a vzpomínky, které budete mít navždy.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Little Exuma


Několik častých dotazů a odpovědí o Bahamách, konkrétně o ostrově Little Exuma, může zahrnovat:

Dotaz: Kde se nachází ostrov Little Exuma?
Odpověď: Ostrov Little Exuma se nachází v souostroví Bahamy ve Zlatém trojúhelníku, na jihovýchod od hlavního ostrova Great Exuma.

Dotaz: Jak se dostanu na ostrov Little Exuma?
Odpověď: Nejčastější způsob, jak se dostat na ostrov Little Exuma, je letadlem. Je zde letiště nazvané Exuma International Airport, které je přístupné letecky z mnoha destinací. Další možností je trajekt z hlavního ostrova Great Exuma.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu ostrova Little Exuma?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu ostrova Little Exuma je během suché sezóny, která probíhá od listopadu do dubna. Teploty jsou příjemné a je méně pravděpodobné, že se budou vyskytovat deštivé počasí.

Dotaz: Co je možné si na ostrově Little Exuma prohlédnout?
Odpověď: Na ostrově Little Exuma je mnoho přírodních a kulturních atrakcí. Můžete navštívit pláže jako Tropic of Cancer Beach nebo Coco Plum Beach, objevovat jeskyně, jako je George Town Cave nebo přírodní přírodní bazény v oblasti známé jako "The Salt Hole". Můžete také vyzkoušet šnorchlování nebo potápění v okolních mořských oblastech.

Dotaz: Kde mohu najít ubytování na ostrově Little Exuma?
Odpověď: Na ostrově Little Exuma jsou různé možnosti ubytování, včetně hotelů, resortů, pronájmu domů a apartmánů. Můžete si vybrat z rozmanitých možností podle svých preferencí a rozpočtu.

Dotaz: Jak mohu cestovat na ostrově Little Exuma?
Odpověď: Na ostrově Little Exuma je doprava omezena, ale můžete si pronajmout auto, aby bylo pohodlnější prozkoumávat ostrov. Další možností je využít taxíky nebo organizovat dopravu prostřednictvím resortu nebo ubytovacího zařízení, ve kterém pobýváte.

Toto jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkajících se ostrova Little Exuma na Bahamách. Je však vždy dobré zkontrolovat aktuální informace od místních turistických úřadů nebo poskytovatelů služeb.


Dovolená Bahamy Little Exuma


Bahamy Little Exuma jsou malým rajským ostrovem nacházejícím se v Karibském moři. Tento neobydlený ostrov je součástí řetězce ostrovů známých jako Exumy a je oblíbeným cílem turistů hledajících klid a krásnou přírodu.

Little Exuma je známý svými krásnými plážemi s jemným bílým pískem a tyrkysovými vodami. Turisté sem přijíždějí, aby se věnovali relaxaci na pláži, potápění, šnorchlování, rybaření nebo jen tak procházením po pobřeží. Exumy jsou také domovem mnoha druhů ohrožených živočichů, jako jsou želvy, rejnoci a mnoho dalších tropických ryb.

Pro milovníky přírody je Little Exuma ideálním místem k objevování jedinečných ekosystémů. Můžete se vydat na procházku po mangrovových bažinách a pozorovat místní ptactvo nebo se vydat do národního parku Moriah Harbour Cay. Tento park nabízí krásné písčité pláže, laguny a korálové útesy, které jsou domovem mnoha mořských živočichů.

Další atraktivitou Little Exuma je modrá díra, známá jako Deanova díra, kterou si můžete prohlédnout při potápění. Deanova díra je podmořská propast, která je známá především pro svoji hloubku a nádherně modrou barvu vody. Potápěče fascinuje tato tajemná propast, která je obklopena útesy a korály.

Při návštěvě Little Exuma rozhodně neopomíjejte ochutnat místní kuchyni. Ostrov je plný restaurací, které nabízí čerstvé mořské plody, jako jsou humři, krevety a ryby. Nezapomeňte také ochutnat místní speciality, jako je conch (mořský plž) ve sladkokyselé omáčce nebo bahamskou polévku.

Nadměrnou turistickou infrastrukturu na Little Exuma nenajdete. Ostrov je spíše míčem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek. Zdejší obyvatelé jsou přátelští a ochotní pomoci vám s tipy a radami na objevování ostrova.

Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou plnou krásných pláží, přírody a klidu, pak je Little Exuma na Bahamách tou správnou volbou. Relaxace na bílém písku, šnorchlování ve vodách plných korálů a vychutnávání exotických specialit jsou jen některé z nezapomenutelných zážitků, které vás na tomto ostrově čekají.


Letenka Bahamy Little Exuma


Bahamy jsou jedním z nejoblíbenějších turistických cílů pro milovníky pláží, slunce a relaxace. Pokud byste se chtěli vydat na návštěvu Little Exuma, malebného ostrova v Bahamách, nezapomeňte rezervovat letenky včas.

Little Exuma je jedním z nejkrásnějších ostrovů v Bahamách. Tento malý ostrov, který se nachází na jihovýchodě země, je ideálním místem pro milovníky přírody, pláží a vodních sportů. Tento ostrov je domovem mnoha krásných pláží, například Forbes Hill, Tropic of Cancer a Stocking Island Beach.

Když cestujete na Little Exuma, budete mít na výběr z mnoha typů letenek. V závislosti na vašem rozpočtu a požadavcích se můžete rozhodnout pro přímý let nebo pro odlet z letiště v blízkosti vašeho domova s jedním nebo více přestupy. Nejčastěji se létá z Floridy nebo New Yorku, takže pokud se nacházíte v těchto oblastech, můžete si užít snadnou cestu.

Cena letenky na Little Exuma závisí na mnoha faktorech, například na ročním období, délce letu a počtu přestupů. Obecně platí, že letenky jsou nejdražší během vrcholové sezóny, od prosince do března, kdy je nejvíce návštěvníků. Pokud chcete ušetřit nějaké peníze, plánujte svou cestu během nejmenší sezóny, od června do října.

Pokud se rozhodnete cestovat s rodinou nebo s větší skupinou, je výhodnější koupit letenky jako společnou rezervaci, abyste mohli využít slevu na skupiny. To může být výhodné, pokud máte omezený rozpočet a potřebujete ušetřit nějaké peníze.

Plánování cesty na Little Exuma by mělo zahrnovat také ubytování. Na tomto ostrově najdete mnoho různých možností ubytování, jako jsou hotely, penziony nebo soukromé pronájmy. V závislosti na vašich preferencích a rozpočtu si můžete zvolit ubytování, které bude nejvhodnější pro vaši cestu.

Všechny letenky na Little Exuma by měly obsahovat přílet na některé z pár základních přistávacích ploch na ostrově s dostatečným časovým prostorem pro dobrou přípravu a naplánování vaší cesty do skutečnosti. Ať už cestujete do Little Exuma s rodinou či přáteli, tato krásná oblast Bahamám vám nabízí nezapomenutelné zážitky a způsoby, jak si užít skutečnou slunečnou dovolenou. Nedělejte chybu a navštivte Little Exuma v nejbližší době!


Počasí Bahamy Little Exuma


Bahamy jsou známé svým úžasným tropickým počasím a krásnými plážemi. Jednou z nejmalebnějších částí souostroví je Little Exuma, která nabízí útočiště pro milovníky slunce, písku a moře.

Bahamy jsou oblastí subtropického klimatu, což znamená teplé a vlhké léto a mírnou zimu. Little Exuma je obdařena tím nejlepším z tohoto klimatu, díky čemuž je tato malá ostrovní oblíbeným cílem pro turisty z celého světa.

Kvůli své poloze na východě Karibiku a na severu Atlantského oceánu, se počasí na Bahamách nemění příliš dramaticky. Na Little Exuma tak můžete očekávat velmi příjemné a stabilní klima po celý rok.

Letní měsíce na Bahamách jsou obzvláště teplé, se průměrnou teplotou kolem 30 °C. Slunce je na obloze v tomto období velmi intenzivní, takže je nutné se chránit před UV zářením. Vzhledem k jasnému nebi a teplému moři je toto období ideálním pro potápění, šnorchlování a opalování na plážích.

Zimní měsíce jsou na Bahamách mírnější a příjemně chladné, s průměrnou teplotou okolo 25 °C. Moře zůstává vcelku teplé, takže můžete i v tomto období užívat si vodních aktivit. Zimní měsíce jsou rovněž vhodné pro procházky po plážích a objevování okolních ostrovů.

Srpen a září jsou měsíce, kdy se na Bahamách vyskytují nejvíce tropické bouře a hurikány. Je proto dobré si toto období pečlivě naplánovat. Nicméně, pokud se návštěva Little Exuma nachází mimo tento časový úsek, pravděpodobnost nepříznivého počasí je minimální.

Celkově vzato, počasí na Little Exuma je skvělé po celý rok. Ať už si vyberete léto nebo zimu, určitě si užijete teplo slunce, azurové vody a bílé pláže v této malebné části Baham. Nezapomeňte si však přibalit opalovací krém, lehké oblečení a plavky, abyste si dokázali užít to nejlepší z tohoto ostrovního ráje.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky