Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku

Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


1. Kdy je otevřen Azerbajdžán Palác Širvanshahů?
- Palác je otevřen každý den v týdnu s výjimkou pondělí od 10:00 do 18:00.

2. Jak se dostat do Paláce Širvanshahů?
- Palác se nachází v historickém centru Baku a lze se k němu dostat pěšky, městskou dopravou nebo taxíkem.

3. Kolik stojí vstupenka do Paláce Širvanshahů?
- Vstupné do paláce je 15 manatů pro dospělé a 5 manatů pro děti a studenty.

4. Je povoleno fotografování v Paláci Širvanshahů?
- Ano, fotografování je povoleno, ale pouze bez použití blesku a profesionálního fotografického zařízení.

5. Kde se nachází nejvýznamnější části paláce?
- Nejvýznamnější části paláce jsou Širvanshahská mešita, Durbe (hrobka), Diwan-khana (audienční místnost), Haremský palác a palačový hammam (koupelna), které jsou umístěny v hlavní budově paláce.

6. Jaký je historický význam Paláce Širvanshahů?
- Palác byl postaven v 15. století a sloužil jako sídlo vládnoucí rodiny Širvanshahů. Je považován za jedno z nejvýznamnějších a nejkrásnějších architektonických děl v historii Azerbajdžánu a byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2000.


Počasí Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Palác Širvanshahů, nacházející se v hlavním městě Azerbajdžánu, Baku, je jednou z nejvýznamnějších historických památek země. Postavený v 15. století, tento palác kombinuje různé architektonické styly a je jedním z nejoblíbenějších turistických atrakcí v zemi.

Baku, jakožto hlavní město Azerbajdžánu, má podnebí, které je charakteristické horkými léty a mírnými zimami. To znamená, že v létě se zde teploty mohou vyšplhat až na 40 °C, zatímco v zimě teploty klesají na 0 °C.

V létě je obvyklé, že v Baku srší slunce a nebe je jasně modré. Sluneční paprsky se odrážejí od historických budov, včetně Paláce Širvanshahů, a tvoří malebné scenérie. Turisté si mohou prohlížet krásy paláce a vychutnávat si sluneční svit, ať už se pohybují po dvorech paláce nebo obdivují zdobené okna a vchody.

Jakožto místo s blízkostí kaspického moře, má Baku příjemné pobřežní větry, které pomáhají mírnit extrémně horké teploty. Tato příjemná náhoda přináší osvěžující závan čerstvého vzduchu a zpříjemňuje návštěvu Paláce Širvanshahů i jiných památek v blízkosti.

V zimě se počasí v Baku stává chladnějším, ale stále poměrně mírným ve srovnání s ostatními regiony na sever od Azerbajdžánu. V této době roku obvykle prší a obloha bývá zahalena mraky. To jen umocňuje tajemnou atmosféru Paláce Širvanshahů, kde turisté mohou prozkoumat vnitřní místnosti a obdivovat umělecké detaily.

Vzhledem k tomu, že se Palác Širvanshahů nachází v centru Baku, snadno se k němu dostanete pěšky nebo místním dopravním prostředkem. Bez ohledu na roční období, v kterém ho navštívíte, je tento historický palác úchvatným místem, které odkazuje na bohatou minulost Azerbajdžánu.

Zatímco počasí v Azerbajdžánu a v Paláci Širvanshahů může být proměnlivé, to nezastavuje turisty z celého světa, aby sem přicházeli a obdivovali krásy této historické památky. Časy se mění, ale historie a kultura zůstávají, a to je právě to, co Palác Širvanshahů představuje.


Dovolená Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžán je země plná zajímavých historických památek, které jsou nevyčerpatelným zdrojem turistických atrakcí. Mezi nejznámější patří palác Širvanshahů v hlavním městě Baku.

Palác Širvanshahů je historickou památkou datující se do 15. století, kdy byl postaven v době vlády dynastie Širvanshahů. Palác se nachází v historické čtvrti starého města Baku, která byla zařazena na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

V paláci se nachází celkem sedm budov, které jsou propojené různými chodbami a nádvořími. Většina objektů sloužila jako královské apartmány, výstavní haly, školy a mešity. V palácovém komplexu se nachází i nádherná Západoaustralské centrum s hvězdárnou a planetáriem.

Navštívit Palác Širvanshahů je jedinečnou možností pro turisty, kteří chtějí poznat historii Azerbajdžánu. Celý palácový komplex je perfektní příklad architektury této doby.

Zvláště zajímavou atrakcí je největší mešita v paláci, která nese název mešita Širvanshahů. Její vnitřní struktura má podobu centrálního pódia obklopeného malými místnostmi, kde byli umístěni muslimští světci.

Pro milovníky historie a kulturních památek je navštívení paláce Širvanshahů vynikajícím způsobem, jak objevovat touhy po poznání Azerbajdžánu. V okolí se navíc nachází mnoho dalších krásných památek, které lze shlédnout v rámci výletu.

V čele s palácem Širvanshahům, který je ozdobou Baku a všeho, co je kulturou Azerbajdžánu, se můžete těšit na nezapomenutelnou dovolenou v této zemi. Ať už se jedná o historii, nebo o současný život, země je plná neuvěřitelných zážitků a příjemných dobrodružství.


Ubytování Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžán je země bohatá na historii a kulturní dědictví, které se odráží v mnoha architektonických skvostech. Jeden z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších památek v zemi je Palác Širvanshahů, nacházející se v hlavním městě Baku.

Palác Širvanshahů, který je také znám jako Širvansháhův palác, je historická rezidence starověkých vládců Ázerbajdžánského kmenového státu Širvanské dynastie, která vládla v letech 861 až 1538. Palác byl postaven v období, kdy bylo město Baku důležitým obchodním a kulturním centrem na Hedvábné stezce.

Stavba paláce začala na konci 15. století a více než dvě století se rozvíjela a rozšiřovala. Palác byl navržen v typickém islámském stylu s prvky středomořské architektury. Je postaven na návrší a představuje vzrušující kombinaci minaretů, hlavního portálu, dvoulůžkových místností a různých komnat.

Palácový komplex je rozdělen do několika částí, včetně vězení, džámí (modlitební místnosti), Diwán-khány (soudní síň), hamamu (lázně) a rezidenčních částí pro krále a jeho rodinu. Rezidence krále se skládá z mnoha místností, včetně soukromých obytných prostor, pracovních místností, knihovny a zahrad. Každá místnost je elegantně zdobena uměleckými dlaždicemi, sgrafity a vyřezávanými dřevěnými prvky.

Jedním z nejzajímavějších prvků paláce je jeho studna, nazývaná také bubnová studna. Studna je umístěna na vrcholu skály a byla vybudována s cílem poskytnout vodu pro obyvatele paláce. Velmi unikátní je její akustika - zvuk, který vydává uhánějící člověk, se vrací zpět jako ozvěna a vytváří dojem bubnu.

V roce 2000 byl Palác Širvanshahů zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Tím se zajišťuje jeho ochrana a zachování pro budoucí generace.

Dnes je Palác Širvanshahů jedním z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Ázerbájdžánu. Tisíce lidí ho navštěvují každý rok, aby se ponořili do historie a krásy tohoto jedinečného místa. Vzhledem k jeho popularitě byly provedeny důkladné renovace a restaurování, aby se palác udržel v ideální podobě.

Návštěvníci se mohou projet historií, procházet se po komnatách krále a obdivovat umělecké detaily, které zdobí palác. Z teras paláce je rovněž obdivuhodný výhled na město Baku a Kaspické moře.

Navštívit Palác Širvanshahů v Baku je zážitek, který vás přenese do minulosti a ukáže vám krásu a architektonické mistrovství Ázerbájdžánu. Pokud se dostanete do této úžasné země, nezapomeňte na palác zařadit do svého seznamu míst, která je třeba navštívit.


Letenka Azerbajdžán Palác Širvanshahů v Baku


Azerbajdžán je země, která se může pyšnit překrásnými památkami a historickými budovami. Mezi nejvýznamnější patří palác Širvanshahů, který se nachází v hlavním městě Baku. Tato krásná budova, která je v současné době považována za kulturní dědictví UNESCO, přitahuje mnoho turistů a zaujímá klíčové místo v historii Azerbajdžánu.

Palác Širvanshahů byl postaven v letech 1420-1460 a sloužil jako sídlo vládnoucí rodiny Širvanshahs. V průběhu staletí byl několikrát rekonstruován, aby si zachoval svou krásu a kulturní dědictví. Dnes se zde nachází muzeum, které zahrnuje mnoho sbírek, jako jsou archeologické nálezy, historické předměty a umělecké díla.

Letenka do Azerbajdžánu je velmi snadno dostupná a můžete si tak zažít tuto historickou budovu na vlastní oči. Když budete procházet tímto palácem, budete mít možnost vidět krásné a detailně vytvořené okenní rámy, ukázky řemeslného umění a kamenické práce a nádherné reliéfy.

Interiér paláce je plný záhad a tajemství. Návštěvníci mohou vidět mnoho místností, jako jsou dvoupodlažní palácové pokoje a hudební místnosti, které jsou zdobené dekorativními průchody, malbami a sochami. Západní křídlo paláce obsahuje i hrobku vládnoucích rodin.

Jeden z nejkrásnějších a nejvýznamnějších prvků paláce Širvanshahů je jeho vstupní brána, která je zdobena ornamenty a reliéfy. Tento úžasný vchod vás přivítá do svého světa řemeslných mistrů a nadchne každého návštěvníka krásou a zdobností.

Pro ty, kteří se zajímají o historii a kulturu Azerbajdžánu, je návštěva tohoto nádherného paláce nevyhnutelná. A s letenkou do Azerbajdžánu, můžete brzy začít prozkoumávat svět architektury, umění a historie, který představuje palác Širvanshahů.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky