Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)

Letenka Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands je skupina ostrovů nacházející se v Queenslandu, v Austrálii. Tato nádherná souostroví, pojmenovaná podle dne sv. Vincence, nabízejí návštěvníkům jedinečné zážitky a krásné přírodní scenérie.

Jedním ze způsobů, jak se dostat na Whitsunday Islands, je letecky. Letenky do této oblasti nabízejí různé letecké společnosti a jsou dostupné z různých měst v Austrálii, jako je Sydney, Melbourne nebo Brisbane. Cesta letadlem je způsobem rychlým a pohodlným, který vám umožní snadný přístup do tohoto ráje.

Whitsunday Islands jsou populární turistickou destinací a jsou známé svou blízkostí k Great Barrier Reef, který je jedním z nejslavnějších světových korálových útesů. Různé ostrovy souostroví nabízejí různé aktivity a zážitky, které zaujmou každého návštěvníka.

Jeden z nejpopulárnějších ostrovů je Hamilton Island, který slouží jako vstupní brána do souostroví. Je zde velké letiště, kam lze přiletět přímo a naplánovat si odtud další cestu na další ostrovy. Hamilton Island je také oblíbený pro své luxusní resorty, restaurace a širokou škálu vodních aktivit, jako je šnorchlování, potápění nebo jachting.

Dalším zajímavým ostrovem je Whitehaven Beach, která je jednou z nejkrásnějších pláží na světě. Její bílý písek a azurově modrá voda tvoří nádhernou kulisu pro relaxaci a odpočinek. Můžete si zde pronajmout kajak nebo si vybrat některý z přírodních turistických výletů.

Existuje také možnost ubytování přímo na některém z menších a méně obydlených ostrovů, kde se návštěvníci mohou cítit jako na soukromém ostrově. Mezi tyto ostrovy patří například Hayman Island nebo Daydream Island.

Avšak Whitsunday Islands nejsou jen o plážích a aktivitách na moři. Vnitrozemí těchto ostrovů nabízí i skvělé možnosti pro životní prostředí. Můžete si procházet tropickými deštnými lesy, objevovat mangrovy a fauna jenž zde žije, včetně vzácných druhů ptáků a želv.

Celkově řečeno, návštěva Whitsunday Islands je skvělým zážitkem, který nabízí krásnou scenérii, bohatou přírodu a širokou škálu aktivit pro všechny typy návštěvníků. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete ubytovat na luxusním resortu nebo objevovat méně obydlené ostrovy, rozhodně nebudete litovat návštěvy tohoto úžasného místa. A s pomocí letenky do Whitsunday Islands bude vaše cesta snadná a pohodlná.


Dovolená Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Austrálie je známá svou nádhernou přírodou, a mezi její největší poklady patří také souostroví Whitsunday Islands, nacházející se ve státě Queensland. Tato překrásná destinace láká turisty z celého světa svými bílými písečnými plážemi, křišťálově čistými vodami a exotickou faunou a flórou.

Whitsunday Islands jsou souostrovím složeným z 74 ostrovů, z nichž většina je neobydlená. Největší ostrov Hamilton Island je však vybaven luxusními hotely, resorte a restauracemi, a nabízí širokou škálu aktivit pro turisty. Například si zde můžete pronajmout jachtu a prozkoumat okolní ostrovy, svůj dovolený můžete strávit v luxusním wellness hotelu nebo se potápět a pozorovat korálové útesy.

Dalšími populárními ostrovy jsou například Hayman Island, Daydream Island a Whitsunday Island, na kterém se nachází i úchvatná pláž Whitehaven Beach. Tato pláž je známá svým jemným bílým pískem, který se tvoří z rozdrcených ulit místních mlžů. Je jednou z nejkrásnějších pláží na světě a přímo vybízí k odpočinku, opalování a koupačce v azurově modré vodě Korálového moře.

Kromě slunění na pláži a koupání v moři si můžete v souostroví Whitsunday Islands vychutnat také další aktivity. Můžete se například vydat na rybaření, zkoumat bohatý vodní svět při šnorchlování či potápění, provést si výlet tradičním australským vdovcem na Whitsunday Island nebo se projet na banánu za motoboatou po vlnách. Místní příroda také nabízí nejen krásnou plážovou kulisu, ale také řadu stezek a vyhlídkových bodů, které vám umožní pozorovat nádhernou australskou faunu a flóru.

Pro dosažení Whitsunday Islands můžete využít letiště Great Barrier Reef, které se nachází na Hamilton Island. Sem létají pravidelné i charterové lety z mnoha australských měst i zahraničí. Z letiště se dostanete například lodí na další ostrovy souostroví nebo si můžete pronajmout soukromou jachtu a prozkoumávat okolí sami.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou na Whitsunday Islands, budete mít možnost zažít australský ráj. Nádherné pláže, průzračné moře, úchvatné podmořské zážitky a jedinečná příroda vás zcela pohltí a zaručeně vám poskytnou nezapomenutelné vzpomínky na dovolenou v Austrálii.


Ubytování Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands je skupina 74 ostrovů nacházející se v Queenslandu, Austrálii. Tento úchvatný ráj nabízí neuvěřitelné přírodní krásy, jako jsou bílé pláže, tyrkysově modré moře a korálové útesy. Výjimečná poloha těchto ostrovů blízko Velkého bariérového útesu je dělá ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování.

Když přijedete na Whitsunday Islands, nebudete zklamáni možnostmi ubytování. Ostrovy nabízejí širokou škálu možností, od útulných plážových chat a kempů až po luxusní hotely a letoviska. Bez ohledu na váš rozpočet a preference, vždy naleznete ubytování, které vyhovuje vašim potřebám.

Pokud se rozhodnete zůstat v jednom z luxusních hotelů, budete mít na výběr z pestrobarevné palety zařízení a aktivit. Tyto hotely mají vynikající vybavení, včetně bazénů, spa, restaurací a dokonce i vlastních soukromých pláží. Budete se moci těšit na prvotřídní pohostinnost a profesionální služby, které vám zpříjemní pobyt na tomto tropickém ráji.

Pro ty, kteří hledají více ekonomickou možnost, jsou zde také chatky a kempy, které nabízejí jednodušší, ale stále pohodlné ubytování. Mnoho z těchto zařízení je přímo u pláže, což znamená, že budete mít přímý přístup k nádherným vodám a aktivitám, jako je šnorchlování a surfování.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli typ ubytování, nenechte si ujít některé z nejpopulárnějších aktivit na Whitsunday Islands. Jednou z nejznámějších atrakcí je plavba na jachtě kolem ostrovů. Můžete si pronajmout jachtu s posádkou, která vás provede po překrásných plážích a korálových útesech, nebo si dokonce pronajmout vlastní motorovou loď a prozkoumat okolí sami.

Další populární aktivitou je navštívit Velký bariérový útes. Existuje mnoho možností, jak tento přírodní zázrak poznat, včetně potápění, šnorchlování a vyhlídkových letů. Nejbližší část útesu je jen krátkou plavbu lodí od Whitsunday Islands, takže si můžete snadno zarezervovat výlet, který vám umožní objevovat nádhernou biodiverzitu tohoto místa.

Celkově řečeno, Whitsunday Islands nabízí neuvěřitelné ubytování a rozmanité aktivity, které vám poskytnou nezapomenutelný pobyt v Austrálii. Bez ohledu na to, zda hledáte luxusní letovisko nebo jednodušší kempování u pláže, toto místo vám určitě poskytne zážitky a vzpomínky na celý život. Přijďte a objevte tuto australskou perlu sami!


Počasí Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Whitsunday Islands, nacházející se v Queenslandu v Austrálii, jsou jednou z nejkrásnějších destinací na světě. Toto souostroví tvoří 74 ostrovů, které se rozkládají v Koralovém moři. Jsou obklopeny korálovými útesy, bílými písečnými plážemi a azurově modrou vodou, což tvoří jedinečný ráj pro milovníky přírody a dobrodružství.

Jedním z hlavních lákadel Whitsunday Islands je jejich tropické podnebí. Toto místo po většinu roku zažívá teplé a slunečné počasí s vysokými teplotami. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25-30 °C, což je ideální pro koupání, potápění a další aktivity na pláži.

Ve Whitsunday Islands se nachází také Velký bariérový útes, který je jedním z největších korálových útesů na světě. To umožňuje návštěvníkům nezapomenutelný pohled na jedinečné podvodní světy a rozmanitost korálových útesů a mořského života.

Pokud přemýšlíte o návštěvě Whitsunday Islands, je důležité mít na paměti, že může přijít období dešťů. Nejvlhčí období je od listopadu do března, kdy se v této oblasti vyskytují pravidelné deště a tropické bouře. Nicméně, i během těchto měsíců je počasí velmi teplé a většina dešťových srážek se vyskytuje spíše ve formě přeháněk, které netrvají dlouho.

Pokud přijedete do Whitsundy Islands během období dešťů, měli byste si zabalit lehké pláštěnky a vodotěsné obuv, abyste si mohli užít venkovní aktivity i v deštivém počasí. Návštěvníci by měli také sledovat předpověď počasí a varování před bouřemi, aby zůstali v bezpečí.

Ve většině ostatních měsíců Whitsunday Islands nabízejí slunečné a suché počasí, které umožňuje plně využít krásné pláže, vodní sporty a další outdoorové aktivity. Je to také populární místo pro plavbu po moři, využívající k dostání se z ostrova na ostrov.

Celkově vzato, Whitsunday Islands v Queenslandu v Austrálii nabízejí nezapomenutelné počasí pro návštěvníky, kteří chtějí objevovat a užívat si jedinečné krásy a dobrodružství této úchvatné destinace. Ať už se rozhodnete návštěvu naplánovat v období dešťů nebo v teplých, suchých měsících, nebudete zklamáni krásou a exotikou tohoto úžasného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Whitsunday Islands (Queensland)


Dotaz: Jak se dostat na Whitsunday Islands?

Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat na Whitsunday Islands, je let - přistání na letišti v městě Hamilton Island nebo v městě Proserpine. Poté se můžete dostat ke svému ubytování lodí nebo trajektem.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu Whitsunday Islands?

Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Whitsunday Islands je od května do října, kdy jsou mnohem teplejší a suché. Nicméně, i během ostatních měsíců je zde stále hodně možností na spoustu zábavy a rekreace.

Dotaz: Co je ideální délka pobytu na Whitsunday Islands?

Odpověď: Ideální délka pobytu na Whitsunday Islands se liší podle vašich zájmů a představ, ale většina lidí zůstává zhruba 2 až 3 noci.

Dotaz: Co dělat na Whitsunday Islands?

Odpověď: Na Whitsunday Islands můžete podniknout řadu aktivit, jako jsou potápění, šnorchlování, plachtění, rybaření, pěší turistika a mnoho dalších outdoorových aktivit. Existuje také mnoho luxusních středisek, kde si můžete vychutnat pohodlí a krásnou přírodu.

Dotaz: Jaká je cena na Whitsunday Islands?

Odpověď: Cena na Whitsunday Islands se liší podle vašeho způsobu cestování, délky pobytu a vašich zájmů. Náklady na lety, ubytování, jídlo a aktivity se mohou lišit. Nicméně, můžete očekávat, že vaše ceny budou průměrně vyšší v porovnání s jinými australskými destinacemi kvůli popularitě této oblasti.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky