Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Česko Český Krumlov

Letenka Česko Český Krumlov


Česko, země bohatá na historii a krásné přírodní scenérie, je domovem mnoha památek a malebných měst. Jedno z těchto kouzelných míst je Český Krumlov, který je považován za jedno z nejkrásnějších měst v České republice.

Pro ty, kteří chtějí navštívit Český Krumlov a poznat jeho pevninský půvab, je letecká doprava skvělou možností, jak se dostat do tohoto malebného města. Letenka Česko Český Krumlov vám umožní překonat velkou vzdálenost za krátkou dobu a vychutnat si jedinečnou atmosféru tohoto historického místa.

Pokud přiletíte do Prahy, hlavního města Česka, z letiště můžete využít různé dopravní prostředky, aby jste se dostali do Českého Krumlova. Jedna z nejrychlejších a nejpohodlnějších možností je letadlo. Existují pravidelné lety z mezinárodního letiště Václava Havla v Praze do letiště v Českých Budějovicích, které se nachází ve vzdálenosti jen asi 30 kilometrů od Českého Krumlova.

Po příletu do Českých Budějovic se můžete snadno dostat do Českého Krumlova několika způsoby. Můžete si pronajmout auto a jet po silnici, což vám umožní vidět krásnou českou krajinu nebo se můžete rozhodnout pro veřejnou dopravu. České Budějovice jsou dobře spojeny s Českým Krumlovem vlakem a autobusem. Jízda trvá asi 30 až 45 minut a nabídne vám další možnost obdivovat nádherné prostředí jižních Čech.

Když se dostanete do Českého Krumlova, toto malebné město vás zcela pohltí svým úžasným charakterem. Staré, úzké uličky, malebné domy a historické budovy vás vtáhnou do minulosti. Hlavním centrem je hrad Český Krumlov, který je zapsán na seznamu UNESCO a je největším hradem v České republice. Můžete si prohlédnout jeho impozantní nádvoří, nádhernou zahradu a místní muzeum, kde se dozvíte více o historii tohoto místa.

Kromě hradu stojí za návštěvu i historické centrum města, které je plné kaváren, restaurací, obchodů a uměleckých galerií. Můžete si prohlédnout barokní divadlo, které je jedním z mála dochovaných divadel tohoto druhu na světě. Milovníci přírody mohou zajít do nedalekého Národního parku Šumava, který je ideálním místem pro horskou turistiku, cyklistiku a další outdoorové aktivity.

Letenka Česko Český Krumlov je tedy skvělou volbou pro ty, kteří chtějí objevit toto okouzlující město a jeho okolí. Bez ohledu na to, zda jste z Česka nebo zahraničí, letadlo vám ušetří čas a nabídne vám příležitost vidět krásu české krajiny z výšky. A jakmile přistanete v Českých Budějovicích, stačí jen hodinová cesta, abyste se ocitli v jednom z nejkrásnějších měst v Česku - v Českém Krumlově.


Počasí Česko Český Krumlov


Český Krumlov, malebné městečko ležící v jižních Čechách, má bohatou historii a kouzelnou atmosféru. Nejen turisté, ale i místní obyvatelé jsou často závislí na počasí, které ovlivňuje jejich každodenní životy. Pojďme se proto podívat na typické počasí v této oblasti a jak může ovlivnit život v Českém Krumlově.

Česko, včetně Českého Krumlova, se nachází ve středoevropském kontinentálním podnebném pásu, což znamená, že zde existují čtyři výrazné roční období. Letní měsíce obecně přinášejí teplé a slunečné počasí, s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia. Návštěvníci mohou očekávat příjemné teploty, které jsou ideální pro procházky po malebných uličkách města, projížďky na kole po okolních vesnicích a relaxaci u Vltavy, která protéká městem. Na jaře a na podzim je počasí mírnější, s teplotami kolem 15 stupňů Celsia. Tyto období jsou zpravidla ideální pro turistiku a poznávání krásné přírody v okolí Českého Krumlova.

Zima však může být v Českém Krumlově poměrně drsná. Teploty často klesají pod bod mrazu a sníh pokrývá město a jeho okolí. Místní obyvatelé a návštěvníci si mohou užít zimní radovánky, jako je lyžování a snowboarding v nedalekých horách, bruslení na zamrzlých rybnících nebo procházky zasněženými uličkami města. Je však důležité být připraven na chladné počasí a vhodně se oblékat.

Nejdůležitější faktor, který ovlivňuje počasí v Českém Krumlově, je jeho poloha a geomorfologie. Leží v údolí, obklopené kopci a horami, což způsobuje, že město je náchylné na rychlé změny počasí. Místní obyvatelé často říkají, že zde můžete zažít všechna čtyři roční období během jediného dne. To znamená, že je důležité mít s sebou vhodné oblečení a být připraven na různé klimatické podmínky.

V posledních letech se v souvislosti s globálním oteplováním a změnou klimatu často objevují extrémní počasí i v Českém Krumlově. Můžeme zaznamenat extrémně horké léto s vysokými teplotami a nedostatkem srážek, což může mít negativní dopad na zemědělství a přírodu v regionu. Na druhou stranu, na jaře a na podzim můžeme zaznamenat silné bouřky a deště, které mohou vést k povodním a dalším přírodním katastrofám.

Počasí v Českém Krumlově je tedy velmi různorodé a proměnlivé. Bez ohledu na roční období je však toto malebné městečko stále krásné a láká návštěvníky k objevování jeho kouzel. Stačí pouze být připraven na různé klimatické podmínky a nechat se unášet atmosférou tohoto jedinečného místa.


Dovolená Česko Český Krumlov


Dovolená v Česku: Objevte kouzla Českého Krumlova

Český Krumlov, krásné historické město ležící v jižních Čechách, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Česku. Jeho malebné centrum, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO, láká návštěvníky z celého světa svým kouzlem a romantikou.

Dovolená v Česku je jedinečná především díky historickeým památkám a krásným krajinám. A Český Krumlov nám nabízí obojí. Jeho dominantou je majestátní hrad, který se tyčí nad městem. Procházka jeho nádvořím a okolními zahradami je nezapomenutelným zážitkem. Uvnitř hradu se nachází bohatě zdobené renesanční, barokní a gotické místnosti, které jsou otevřené pro veřejnost.

Další zastávkou na naší dovolené v Česku by měla být návštěva historického centra Českého Krumlova. Jeho úzké uličky, malebné domky a historické náměstí přímo vybízejí k procházkám a objevování. Uprostřed náměstí se nachází zámecký pivovar, ve kterém lze ochutnat tradiční české pivo a poznat tajemství jeho vaření.

Pokud se vydáme za hranice historického centra, můžeme se těšit na procházky kolem řeky Vltavy. V blízkosti města se nachází národní přírodní rezervace Stezka v korunách stromů, která nabízí nezapomenutelný pohled na okolní krajinu. Další krásné přírodní scenérie lze objevit v oblasti Lipenského jezera, kde je možné se vydat na plavbu a vychutnat si klid a ticho.

Pro milovníky kultury je v Českém Krumlově připravena škála kulturních akcí a festivalů. Mezi nejvýznamnější patří slavnostní obřad Rosenbergů, který se koná v létě a který nás přenese do doby středověkého panství. Kromě toho můžete navštívit také přehlídku uměleckého řemesla nebo divadelní festival.

Když se rozhodneme strávit dovolenou v Česku, je Český Krumlov skvělou volbou. Jeho překrásná historická architektura, malebné uličky a nádherná příroda z něj činí jedno z nejromantičtějších míst v zemi. Stačí jen přijet, založit si příjemný pobyt a nechat se unášet atmosférou tohoto kouzelného místa.


Ubytování Česko Český Krumlov


Český Krumlov je malebné město v jižních Čechách, které patří mezi nejnavštěvovanější turistické destinace v České republice. Jeho největší turistickou atrakcí je krásný historický centrum, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud si plánujete návštěvu tohoto kouzelného města, rozhodně byste měli zvážit i možnosti ubytování.

V Českém Krumlově najdete mnoho různých druhů ubytování – od luxusních hotelů až po levné hostely. Velkou výhodou je, že mnoho z těchto ubytovacích zařízení se nachází přímo v historickém centru, takže máte všechny památky a zajímavosti v dosahu.

Pokud hledáte luxusní pobyt, můžeme pro vás doporučit některý z hotelů v centru města. Například Hotel Dvořák, který se nachází na břehu řeky Vltavy, nabízí nejen krásné výhledy, ale i wellness centrum s bazénem a saunami. Dalším luxusním ubytováním je Hotel Ruze, který sídlí v bývalém jezuitském klášteře a nabízí všechny moderní prvky, jako je například klimatizace a Wi-Fi připojení.

Pro ty, kteří hledají spíše menší a rodinné ubytování, jsou ve městě k dispozici různé penziony a apartmány. Například Penzion Krumlovská pohádka nabízí příjemné pokoje a apartmány s krásným výhledem na hrad. Hosté si zde mohou vychutnat i snídani, která je součástí ceny ubytování.

Pokud hledáte něco levnějšího, určitě stojí za zvážení některý z městských hostelů. Například Hostel Krumlov House nabízí příjemné pokoje s patrovými postelemi a společenskou místnost s kuchyňkou. Hostel vám také může pomoci s organizací různých zážitkových aktivit, jako jsou vodácké výlety po řece Vltavě.

Na závěr je dobré zmínit, že v období turistické sezóny (zejména v letních měsících) bývá většinou velká poptávka po ubytování v Českém Krumlově. Proto doporučujeme si své ubytování rezervovat s předstihem, aby byla zajištěna možnost výběru a případně i lepší cena.

Celkově lze tedy říci, že v Českém Krumlově najdete ubytování pro každý rozpočet a vkus. Bez ohledu na to, jakou budete mít volbu, budete mít příležitost prozkoumat toto kouzelné město a užít si jeho historii a krásné okolí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Český Krumlov


1. Jak se dostat do Českého Krumlova?
- Z Prahy můžete jet vlakem, autobusem nebo autem. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny.

2. Kde lze parkovat v Českém Krumlově?
- V Českém Krumlově lze parkovat na parkovištích u stadionu, na Špičáku nebo v parkovacích domech, které se nachází na okraji města.

3. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší místa patří Krumlovský zámek, Muzeum fotografie, Zámecká zahrada, Křížová cesta nebo Dívčí kámen.

4. Kolik stojí vstupné do Krumlovského zámku?
- Vstupné do Krumlovského zámku závisí na sezóně. V letním období (květen až září) stojí vstupné pro dospělého 300 Kč.

5. Kde se dají koupit suvenýry v Českém Krumlově?
- Suvenýry v Českém Krumlově se dají koupit na několika místech, například v obchodě s turistickými suvenýry na náměstí Svornosti, v obchodech s keramikou nebo v galeriích.

6. Jaké jsou nejlepší restaurace v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší restaurace v Českém Krumlově patří Papa´s Living Restaurant, Restaurant Šatlava, Švýcarští Rybáři nebo Laibon.

7. Jaké jsou populární festivaly a události v Českém Krumlově?
- Populární festivaly a události v Českém Krumlově jsou například Slavnosti piva, Svatojánské slavnosti, Mezinárodní festival folklóru nebo Advent v Krumlově.

8. Lze si v Českém Krumlově pronajmout kolo?
- Ano, v Českém Krumlově lze si pronajmout kolo u několika půjčoven, například u půjčovny Pražák nebo u půjčovny na Jelení zahradě.

9. Jaké jsou nejlepší ubytování v Českém Krumlově?
- Mezi nejlepší ubytování v Českém Krumlově patří Hotel Bellevue, Hotel Růže, U Malého Vítka nebo Penzion U Matesa.

10. Jak dlouho bych měl zůstat v Českém Krumlově?
- Doporučuje se zůstat v Českém Krumlově alespoň jeden den, aby bylo možné projít hlavní turistické atrakce. Pokud máte více času, je doporučeno zůstat až tři dny, aby bylo možné navštívit i okolní místa.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky