Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Austrálie Cairns (Queensland)

Počasí Austrálie Cairns (Queensland)


Cairns je malebné město v australském Queenslandu, které je známé svým tropickým klimatem a nádhernými přírodními scenériemi. Díky své poloze na severním pobřeží Queenslandu Cairns často nabízí počasí, které láká turisty z celého světa.

Počasí v Cairns je charakteristické vysokými teplotami a vlhkostí po většinu roku. Celkově je zde subtropické klima s obdobím sucha a obdobím dešťů. Průměrné teploty se pohybují od 23 °C v červenci až po 31 °C v lednu, s minimálními teplotami kolem 18-20 °C během zimy. Vzdušná vlhkost je zde vysoká, s průměrnou vlhkostí kolem 80 %.

Období sucha nastává během australského zimního období, od května do října. Veškeré srážky během těchto měsíců jsou minimální a teploty zůstávají příjemné. Mnoho turistů preferuje tuto dobu v roce pro návštěvu Cairns, protože teploty nejsou tak extrémně vysoké.

Na druhou stranu období dešťů začíná v listopadu a trvá až do dubna. Toto období je charakterizováno vyššími teplotami a pravidelnými dešti, které jsou občas doprovázeny bouřemi. Srážkové úhrny jsou v této době výrazné a mohou dosáhnout až 2000 mm za rok.

Dešťové lesy v okolí Cairns jsou jedinečným přírodním klenotem, který vzkvétá během období dešťů. Právě tehdy mají návštěvníci možnost spatřit neuvěřitelné kvetoucí rostliny a živočichy, které ožívají ve vlhkém prostředí. Proto i přes občasné deštivé dny je toto období také vyhledávané turisty.

Cairns je také významným výchozím bodem pro objevování Velkého bariérového útesu, který je jednou z hlavních turistických atrakcí v této oblasti. I když je možné navštívit tento úžasný útes po celý rok, velkým důvodem, proč turisté přijíždějí právě do Cairns, je snaha vyhnout se obdobím cyklonů, které se vyskytují od listopadu do dubna.

V každém případě, bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Cairns, mějte se na paměti, že město nabízí spoustu zajímavých aktivit a atrakcí, které jistě vydají pevný kloub vaší návštěvy v Queenslandu.

Australie je zemí s rozmanitým klimatem a přírodními podmínkami a Cairns je určitě jedním z nejatraktivnějších míst, které stojí za návštěvu.


Dovolená Austrálie Cairns (Queensland)


Cairns se nachází v severovýchodní Austrálii a je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Queenslandu. Tato oblíbená destinace nabízí nádherné pláže, úchvatné korálové útesy Velkého bariérového útesu, národní parky a mnoho dalšího. Pro ty, kteří hledají dovolenou plnou přírodních krás a adrenalinových zážitků, je Cairns ideálním místem k návštěvě.

Jednou z největších atrakcí v Cairns je Velký bariérový útes, který je UNESCO světovým dědictvím. Tento rozlehlý korálový útes je domovem širokého spektra mořských živočichů a fantastických korálových formací. Turisté mají možnost prozkoumat útes při potápění nebo šnorchlování, kde se mohou setkat s želvami, rybami nebo dokonce delfíny. Pro ty, kteří se do potápění nebo šnorchlování nechtějí pustit, existuje možnost objevit útes prostřednictvím skleněného dna lodi.

Dalším zajímavým místem v Cairns je národní park Daintree Rainforest, který je nejstarším deštným lesem na světě. Tento nádherný prales je bohatý na biodiverzitu a nabízí turistům možnost prozkoumávat ho při procházkách po naučných stezkách, jízdě na člunu po řece nebo při pěších túrách. Turisté mohou také navštívit místní indiánské komunity, které žijí v oblasti Daintree, a dozvědět se o jejich kultuře a tradicích.

Pro milovníky adrenalinových zážitků je Cairns také skvělou volbou. Existuje možnost podniknout si výlet vrtulníkem nad Velkým bariérovým útesem, kde si můžete užít neuvěřitelné pohledy na útes z výšky. Další možností je skydiving nebo bungee jumping, který vám umožní zažít adrenalinový zážitek z pádu. Pokud preferujete klidnější aktivity, můžete si v Cairns pronajmout kajak a projet se po místních řekách nebo se dobrodružně vydat na jízdu na čtyřkolkách.

Cairns nabízí také širokou škálu ubytování a restaurací, které uspokojí každého turistu. Naleznete zde luxusní hotely, které poskytují všechny moderní vybavení, dále menší rodinné penziony a hostely pro cestovatele s menším rozpočtem. Kuchyně v Cairns je rozmanitá a nabízí obrovský výběr mořských plodů, tradiční australskou kuchyni i exotická jídla ze všech koutů světa.

Cairns je ideálním místem pro dovolenou v Austrálii, která kombinuje nádhernou přírodu, adrenalinové zážitky a pohostinnost místních obyvatel. Čeká zde na vás neopakovatelný zážitek, který si na celý život zapamatujete.


Letenka Austrálie Cairns (Queensland)


Austrálie je země plná úžasných přírodních krás a Cairns, nacházející se v Queenslandu, není výjimkou. Tato malebná destinace je oblíbená mezi turisty, zejména mezi milovníky přírody a dobrodruhů. Letenky do Cairns jsou stále vyhledávanější, a není divu - kdo by nechtěl zažít neuvěřitelné dobrodružství v jednom z nejkrásnějších rohů světa?

Cairns je portálem do Velkého bariérového útesu, který je jedním z nejznámějších potápěčských a šnorchlovacích rájů na planetě. Pokud jste vyznavači vodních sportů, určitě si přijdete na své. Potápění v jedinečném podmořském světě Velkého bariérového útesu je zážitek, na který nezapomenete. Pokud nejste zkušení potápěči, nemusíte se bát - v Cairns najdete mnoho škol potápění, které vás provedou kurzem odpovídajícím vašim schopnostem. Nechte se unášet proudem a pozorujte ohromující podmořskou flóru a faunu.

Ale Cairns nenabízí pouze potápění a šnorchlování. V okolí města se nachází také tropický deštný prales, který stojí za návštěvu. Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí je například Daintreeský deštný prales, který je již dlouho považován za světové dědictví UNESCO. Procházka po některé z jeho stezek vám umožní objevit úžasné rostlinné druhy a zvířata, včetně klokana, koaly a exotických ptáků.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je výlet na pláže v okolí Cairns. Mezi ty nejznámější patří pláž Palm Cove, která nabízí nádherné bílé písky a průzračně modré moře. Kolem pláže se nachází luxusní hotely, které nabízejí prvotřídní ubytování a vynikající služby.

Cairns je také výchozím bodem pro návštěvu známého národního parku Kuranda. Tento nádherný park je domovem mnoha endemických druhů rostlin a zvířat, včetně vzácného ptáka zvaného ledňáček rákosový. Pro ty, kteří si chtějí vychutnat nezapomenutelné zážitky, je k dispozici i možnost ujetý jízdy lanovkou nad korunami stromů nebo návštěvy místního trhu, kde můžete nakoupit ručně vyráběné suvenýry.

Cairns není jen rájem pro dobrodruhy a přírodovědce. Město samotné nabízí živou noční scénu, plnou barů, restaurací a klubů. Můžete ochutnat vynikající australskou kuchyni, vyzkoušet místní speciality, jako jsou tropycké plody nebo místní mořské plody, a relaxovat při poslechu živé hudby.

Když přemýšlíte o své další dovolené, neváhejte zvolit letenku do Cairns. Tato malebná destinace nabízí nesčetné množství příležitostí ke skvělému dobrodružství a odpočinku. Ponořte se do podmořského světa Velkého bariérového útesu, prozkoumejte tropický deštný prales a užívejte si relaxaci na pláži. Cairns vás rozhodně nezklame!


Ubytování Austrálie Cairns (Queensland)


Cairns, hlavní město Severního Queenslandu v Austrálii, je oblíbeným turistickým cílem pro milovníky přírody a dobrodružství. Nachází se v těsné blízkosti Velkého bariérového útesu a Daintreeho deštného pralesa, což z něj činí ideální výchozí bod pro objevování těchto úchvatných přírodních krás.

Pokud plánujete návštěvu Cairnse, je důležité zajistit si vhodné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností od luxusních resortů po levnější hostely a apartmány.

Pokud preferujete luxus a pohodlí, rozhodně si můžete vybrat z některého ze známých resortů, které se zde nacházejí. Tyto ubytovací zařízení nabízejí špičkové vybavení, wellness centra, bazény a soukromé pláže. Výhodou pobytu v resortu je také možnost využívat jejich organizované výlety a aktivity, jako je potápění nebo výlety na Velký bariérový útes.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je ideální volbou levnější ubytování, jako jsou hostely a apartmány. V Cairnsu se nachází mnoho kvalitních hostelských zařízení, která nabízí pohodlné postele, sdílené sociální prostory a přátelskou atmosféru. Tyto hostely často také organizují nejrůznější aktivity a výlety pro své hosty.

Pokud preferujete větší soukromí a samostatnost, můžete se rozhodnout pronajmout si apartmán. V Cairnsu je k dispozici mnoho apartmánových komplexů, které nabízejí prostorné pokoje s plně vybavenou kuchyňkou a vlastní koupelnou. Tato možnost je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří preferují vlastní prostory a možnost vařit si vlastní jídlo.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, důležité je zajistit si ho včas, zejména v období turistické sezóny, které trvá od května do října. Město je v této době velmi populární a ubytovací kapacity se rychle zaplňují.

V Cairnsu si můžete být jistí, že najdete ubytování, které vyhovuje vašim požadavkům a rozpočtu. Bez ohledu na to, zda si vyberete luxusní resort, levnější hostel nebo prostorný apartmán, budete mít příležitost vychutnat si krásy Cairnsu a okolní přírody, která je plná úchvatných pláží, korálových útesů a pralesů.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Cairns (Queensland)


Dotazy a odpovědi o městě Cairns v Queenslandu:

1. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Cairnsu?
Nejlepší doba na návštěvu Cairnsu je mezi červnem a říjnem, kdy je stabilní počasí a příjemné teploty.

2. Jak se dostat do Cairnsu?
Do Cairnsu se lze dostat letecky, přímo na mezinárodní letiště Cairns, nebo vnitrostátními autobusy, autem nebo vlakem.

3. Co je nejlepší způsob prozkoumání Velkého bariérového útesu?
Nejlepší způsob, jak prozkoumat Velký bariérový útes, je přes organizovaný výlet lodí nebo vrtulníkem.

4. Jaké aktivity lze v Cairnsu podniknout?
V Cairnsu lze podniknout řadu aktivit, včetně potápění, šnorchlování, plavání s delfíny, jízda na kajaku, výlety do deštného pralesa, trekking nebo relaxace na pláži.

5. Jaké jsou nejpopulárnější atrakce v Cairnsu?
Mezi nejpopulárnější atrakce v Cairnsu patří Velký bariérový útes, deštný prales Daintree, Kuranda Scenic Railway, vodopády Barron, Botanické zahrady a Esplanáda.

6. Kde se dá v Cairnsu ubytovat?
V Cairnsu je k dispozici široká škála ubytování, včetně hotelů, apartmánů, hostelů a rekreačních středisek.

7. Existují nějaké omezení nebo bezpečnostní opatření, které bych měl/a v Cairnsu znát?
Při plavání v moři je důležité dávat pozor na žahavé medúzy a nevstupovat do vody tam, kde je to zakázáno. Také je nutné dodržovat pravidla ochrany přírody při návštěvě národních parků a korálových útesů.

8. Kde lze v Cairnsu najít dobrou australskou kuchyni?
V Cairnsu najdete mnoho restaurací a kaváren nabízejících australskou kuchyni. Zkuste například rybí speciality, grilované maso či místní tropické ovoce.

9. Jaký je nejlepší způsob dopravy v Cairnsu?
V Cairnsu je možné se pohybovat autobusy, taxi, pronajatým autem nebo místním přepravním systémem TransLink. V centru města lze také využít chůzi.

10. Jsou v Cairnsu nějaké kulturní akce nebo festivaly?
Ano, v Cairnsu se pravidelně konají různé kulturní akce a festivaly, včetně Cairns Indigenous Art Fair, Cairns Tropical Pride Festival, Cairns Festival a dalších.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky