Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)

Počasí Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Australský ostrov Lord Howe Island, který se nachází v Tichomoří, je jedním z nejkrásnějších míst na světě. Tento ostrov je od roku 1982 zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO a považuje se za království subtropických deštných lesů v Pacifiku.

Lord Howe Island je nejjižnější ostrov Nového Jižního Walesu a nachází se asi 600 km východně od Sydney. Při cestě sem uvidíte nejvyšší známou sopku na světě, Mount Lidgbird (777 m n. m.) a Mount Gower (875 m n. m.).

Počasí na ostrově Lord Howe je v průměru velmi mírné a příjemné po celý rok. Průměrná teplota se zde pohybuje mezi 19 a 25 stupni Celsia, což znamená, že je zde větší část roku teplé a slunečné počasí.

Nejlepší období pro návštěvu Lord Howe Islandu je od října do května, kdy jsou zde ideální podmínky pro turisty. Teplota se zde pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, a i když je zde častěji vlhko a deštivo, je to stále období, kdy se můžete těšit na velmi příjemné a slunečné počasí.

Na ostrově Lord Howe můžete během roku pozorovat mnoho zvířat, jako jsou klokaní druhy, ptáci, zvířata podobná bobra, želvy a mnoho dalšího. Kromě toho zde můžete také vyzkoušet různé vodní sporty, jako je surfování, potápění, nebo jachting.

Celkově má Lord Howe Island jedinečnou a krásnou přírodu s fascinující faunou a flórou, nádhernými plážemi a přátelskými lidmi. Pokud se cítíte být připraveni na malý dobrodružství v dokonalém ráji, určitě byste měli navštívit Lord Howe Island a prožít si tam několik nezapomenutelných chvil.


Ubytování Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Lord Howe Island je malý ráj nacházející se v Korálovém moři, přibližně 600 km severovýchodně od Sydney, v Novém Jižním Walesu. Tento malý ostrov je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních rájů na světě a je zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Přestože je ostrov malý, nabízí neuvěřitelně bohatou a rozmanitou přírodu. Jeho hlavní atrakcí jsou nádherné pláže, které spolu s korálovým útesem a průzračnou vodou nabízí perfektní podmínky pro potápění a šnorchlování. Na ostrově se nachází také vysoká hora Mount Gower, která přináší nepřekonatelné výhledy na celý ostrov a jeho okolí.

Pro ty, kteří hledají klid a odpočinek, je Lord Howe Island ideálním místem k relaxaci. Ostrov je omezen na maximálně 400 návštěvníků najednou, což znamená, že vždy je dostatek místa na pláži a pocit soukromí je zaručen. Zde nenajdete žádná velká luxusní letoviska, ale spíše menší ubytování v podobě vil a pensionů. Většina z nich se nachází v blízkosti pláže, takže si můžete každý den užívat krásných výhledů na oceán.

Místní obyvatelé jsou velmi hrdí na svůj ostrov a na jeho zachování. Lord Howe Island je chráněn jako přírodní rezervace a jeho ekosystém je jedinečný. Při své návštěvě můžete spatřit mnoho endemických druhů rostlin a živočichů, jako je například Lordhoweovský palmový jehličák, který se nenachází nikde jinde na světě. Návštěvníci by se měli řídit pokyny a respektovat tyto zvláštnosti přírody.

Lord Howe Island není jen rájem pro milovníky přírody, ale také pro aktivní dovolenou. K dispozici je mnoho turistických tras a cyklistických stezek přes ostrov, takže si můžete užívat procházky a prozkoumávat jeho krásy. Kajaky jsou také oblíbenou aktivitou mezi návštěvníky, díky nimž můžete objevovat okolní ostrovy a zátoky.

Pokud jde o stravování, na ostrově najdete několik skvělých restaurací, kde si můžete vychutnat čerstvý mořský úlovek a kvalitní australskou kuchyni. Místní specialitou je například čerstvý humr, který je chycen přímo v okolním oceánu.

Jednou z nejlepších vlastností ubytování na Lord Howe Island je jeho blízkost k přírodě. Každé ráno se můžete probudit do krásného výhledu na oceán a naslouchat zpěvu ptáků. Čistý vzduch, klid a odpočinek jsou zde zaručeny.

Pokud se cítíte, že potřebujete únik od ruchu moderního života a chcete zažít jedinečné dobrodružství v krásném prostředí, neměli byste váhat navštívit úžasný ostrov Lord Howe Island v Austrálii. Tento malý ráj na zemi vám nabídne nezapomenutelnou dovolenou plnou přírodních krás a klidu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Zde je několik nejčastějších otázek a odpovědí týkajících se Lord Howe Island (Nový Jižní Wales) v Austrálii:

1. Jak se dostat na Lord Howe Island?
- Nejsnáze se na Lord Howe Island dostanete letecky z letiště v Sydney nebo z letiště v Brisbane. Existuje jedna letecká společnost provozující pravidelné lety na ostrov.

2. Potřebuji vízum k návštěvě Lord Howe Island?
- Pokud jste držitel australského pasu, není vám potřebné vízum. Pokud jste cizinec, musíte se předem informovat o požadavcích na víza.

3. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Lord Howe Island?
- Nejlepší čas na návštěvu Lord Howe Island je od října do dubna, kdy je teplé a slunečné počasí. Za tímto období je také nejvyšší sezóna, takže je lepší rezervovat ubytování a letenky dopředu.

4. Kolik dní bych měl strávit na Lord Howe Island?
- Doporučuje se strávit minimálně 3 až 5 dnů na Lord Howe Island, aby si návštěvníci mohli vychutnat krásu ostrova a vyzkoušet různé aktivity.

5. Co mohu dělat na Lord Howe Island?
- Na ostrově lze podniknout mnoho aktivit, včetně potápění, šnorchlování, plachtění, rybaření, turistiky, jízdy na kole nebo relaxace na pláži. Ostrov je také známý svou bohatou biodiverzitou, takže je skvělý pro pozorování ptáků a procházky přírodou.

6. Jaké je ubytování na Lord Howe Island?
- Na Lord Howe Island jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, resortů a apartmánů. Je vhodné rezervovat ubytování dopředu, protože se zde nachází omezený počet lůžek.

7. Můžu pronajmout si auto na Lord Howe Island?
- Ne, pronájem aut není na Lord Howe Island povolený. Na ostrově se lze pohybovat převážně pěšky, na kole, taxi nebo skútrem.


Dovolená Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Austrálie je známá svou ohromující přírodou a nádhernými plážemi. Jedno takové místo, které stojí za návštěvu, je Lord Howe Island. Tato malebná ostrovní destinace se nachází v Tichém oceánu nedaleko pobřeží Nového Jižního Walesu.

Lord Howe Island je jednou z nejkrásnějších ostrovních lokalit na světě. Je známá svými bílými plážemi, tyrkysovými vodami a úchvatnou flórou a faunou. Ostrov je zapsaný jako světové dědictví UNESCO a přitahuje turisty ze všech koutů světa.

K dispozici je jen omezený počet turistů, kteří mohou navštívit ostrov najednou, což zaručuje klid a příjemnou atmosféru. Více než tři čtvrtiny ostrova je chráněno jako přírodní rezervace, což z něj činí ideální místo pro milovníky přírody a outdoorové aktivity.

Pro milovníky potápění je Lord Howe Island rájem. Je zde více než 60 potápěčských lokalit, kde mohou návštěvníci objevovat korálové útesy, jeskyně a škály plné života. Potápěči zde mohou spatřit pestrou škálu druhů ryb, vraků lodí a dokonce i žraloků.

Další oblíbenou aktivitou na ostrově je pěší turistika. Existuje více než 20 turistických tras, které vedou přes krásnou přírodu ostrova. Návštěvníci mohou prozkoumat bujné lesy, strmé útesy a vyhlídky, které skýtají ohromující výhledy na oceán a okolní ostrovy.

Kromě toho mohou turisté relaxovat na některé z nádherných pláží ostrova. Nedotčeným pískem, který se protahuje podél pobřeží, je to ideální místo k odpočinku a užívání si slunce a moře. Pláže nabízejí také skvělé podmínky k zaplouvání do vody, šnorchlování a surfování.

Ostrůvek je také domovem řady vzácných a endemických druhů rostlin a živočichů. Jeden z nejznámějších obyvatel je Lord Howe Islandový déšťový les. Tento les je domovem mnoha unikátních druhů a vytváří neuvěřitelnou atmosféru plnou zeleně a klidu.

Když jde o ubytování, na Lord Howe Island nenajdete luxusní hotely, ale místo toho rodinné penziony a chalupy, které se snoubí s přírodou a kultuřou ostrova. Návštěvníci se mohou těšit na vřelé přijetí a přátelskou atmosféru.

Pokud hledáte destinaci pro svou příští dovolenou s nádhernou přírodou a klidem, pak je Lord Howe Island tou správnou volbou. Tento ostrov nabízí úžasné možnosti pro zážitky a odpočinek, který si budete pamatovat celý život.


Letenka Austrálie Lord Howe Island (Nový Jižní Wales)


Lord Howe Island se nachází v Tichém oceánu, přibližně 600 km východně od australského pevninského pobřeží. Je součástí státu Nový Jižní Wales a je jedním z nejkrásnějších a nejizolovanějších ostrovů na světě. Díky své jedinečné biodiverzitě a zachovalému ekosystému byl ostrov zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Cesta na Lord Howe Island není snadná, ale určitě stojí za to. Jednou z možností jak se na ostrov dostat je letecky. Existuje několik letovisek v Austrálii, které nabízejí přímé lety na ostrov z pevninského pobřeží. Nejbližší letiště s přímými lety je na Norfolk Island, která se nachází asi 750 km severovýchodně od Lord Howe Island. Cesta trvá přibližně dvě hodiny a nabízí úchvatné výhledy na oceán a nedotčenou krásu ostrova.

Po příletu na ostrov budete okamžitě ohromeni jeho přírodní krásou. Modré oblohy a azurově modré vody oceánu se snoubí s jedinečnou florou a faunou. Ostrov je domovem mnoha endemických druhů rostlin a živočichů, které nejsou k nalezení nikde jinde na světě. Lord Howe Island je také známý svými korálovými útesy, které jsou ideálním místem pro potápění a šnorchlování. Několik potápěčských center nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé, a tak máte možnost objevit bohatství podmořského světa.

Ostrov nabízí také mnoho dalších aktivit pro ty, kteří rádi tráví čas venku. Můžete se vydat na některou z mnoha pěších tras a objevit malebná místa v okolí. Například na vás čeká nejvyšší hora ostrova Mount Gower, odkud se můžete těšit na úchvatné panoramatické výhledy. Při procházkách také narazíte na mnoho přírodních lázní, vodopádů a vyhlídkových plošin.

Pro ty, kdo preferují relaxaci, jsou zde krásné pláže, na kterých se můžete opalovat nebo se koupat v teplých vodách. Nedílnou součástí pláží jsou také úžasné vegetace a skalní útvary, které jim dodávají zvláštní atmosféru. Nejznámější pláží na ostrově je Ned's beach, na které můžete krmit ryby přímo z ruky.

Když se na ostrově nacházíte, je skoro povinností navštívit hlavní osadu, kterou je příjemné městečko s názvem "Settlement". Toto historické město nabízí různé obchody, restaurace a ubytování. Je to také místo, kde můžete poznat místní obyvatele, kteří jsou velmi přátelští a vstřícní.

Plánování dovolené na Lord Howe Island by vám mohlo trvat chvíli, ale to všechno stojí za to. Ostrov je malý a křehký, a proto je počet návštěvníků omezen. Tím je zajistěno, že se příroda může zachovat v co nejlepším stavu a návštěvníci si mohou užít klidnou a nezapomenutelnou dovolenou v jedinečném prostředí. Pokud hledáte přírodu, klid a krásné pláže, Lord Howe Island je pro vás to pravé místo.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky