Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Albánie Shkodra

Počasí Albánie Shkodra


Albánie je země s krásnou krajinou, písečnými plážemi a horskými masivy. V tomto článku se budeme věnovat počasí v Shkodra, jednom z největších měst v zemi.

Shkodra se nachází na břehu stejnojmenného jezera, poblíž hranice s Černou Horou. Podnebí v této oblasti je středomořské, což znamená, že zde máme vlhké a mírné zimy a horká léta.

Léto v Shkodra začíná obvykle v červnu a trvá až do září. Průměrná teplota v této době je kolem 30°C, ale může se někdy dostat i k 40°C. V létě je také časté slunečné počasí a malé srážky.

Podzim v Shkodra je mírný a suchý. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20-25°C a srážky jsou minimální. Podzimní měsíce jsou dobrou dobou pro turisty, kteří chtějí poznat město a jeho okolí.

Zima v Shkodra může být poměrně chladná, s průměrnou teplotou okolo 10°C. Často zde prší a foukají silné větry. V zimě se můžete setkat i se sněhovými bouřemi, ale ty nejsou časté a příliš velké.

Jaro v Shkodra je krásné, kvetou květiny a stromy a během tohoto období se město a jeho okolí stávají zvláště půvabnými. Průměrná teplota v této době je kolem 15-20°C a srážky jsou obvykle mírné.

Celkově je počasí v Shkodra poměrně příznivé v průběhu celého roku. Výjimkou jsou některé extrémní jevy, jako jsou horké vlny v létě nebo sněhové bouře v zimě. Turisté se obvykle mohou těšit na slunečné a teplé počasí, které je příjemné pro všechny druhy aktivit.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Shkodra


1. Jak se dostat do Shkodry?
Shkodra se nachází v severozápadní Albánii a lze se tam dostat autem, autobusem nebo vlakem. Z Tirany trvá autobusem cca dvě a půl hodiny.

2. Jaké památky v Shkodře stojí za návštěvu?
Mezi nejznámější památky Shkodry patří hrad Rozafa, mešita Ebu Beker a katedrála svatého Štěpána.

3. Kde se můžu ubytovat v Shkodře?
V Shkodře je řada hotelů, penzionů a ubytování v soukromí. Doporučujeme si ověřit recenze a ceny předem na booking.com nebo airbnb.com.

4. Kde můžu nakoupit suvenýry v Shkodře?
V historické části Shkodry se nachází několik obchůdků se suvenýry. Doporučujeme navštívit tradiční trhy v blízkosti Rozafského hradu.

5. Kde můžu ochutnat místní jídlo v Shkodře?
V Shkodře je řada restaurací s tradiční albánskou kuchyní. Doporučujeme navštívit restauraci Tradita Geg & Tosk, kde si můžete vychutnat místní speciality jako např. byrek nebo tavë.

6. Jak si vyřídím platební kartu v Shkodře?
V Shkodře a většině Albánie se platební karty přijímají jen v některých obchodech a hotelech. Doporučujeme mít vždy s sebou hotovost v místní měně LEK.

7. Jaké je počasí v Shkodře?
Počasí v Shkodře se liší podle ročního období. V létě jsou teploty kolem 30 °C, v zimě klesají na cca 5 °C. Většina srážek spadne v období listopad až únor.

8. Jak se pohybovat v Shkodře?
V centru Shkodry se lze pohybovat převážně pěšky. Dále je možné použít místní taxíky, kterých je v centru velké množství.

9. Jaká je místní kultura v Shkodře?
Shkodra je známá svou tradiční albánskou kulturou a historickým dědictvím. Místní lidé jsou hrdí na své kořeny a tradiční obyčeje, jako např. oslavy svátků a tradiční tance.

10. Jaká je místní měna v Shkodře?
V Albánii se používá měna LEK. Doporučujeme vždy mít s sebou dostatek hotovosti, protože ne všechny obchody a restaurace přijímají platební karty.


Dovolená Albánie Shkodra


Dovolená v Albánii může být pro turisty nečekaným a nezapomenutelným zážitkem. Albánie je země plná kontrastů, od horských oblastí s nejvyššími vrcholy Balkánu, přes zalesněné plošiny, až po písečné pláže na azurovém Jaderském moři. Mezi turisty stále více populárním místem je město Shkodra.

Shkodra je jedním z nejkrásnějších a nejvýznamnějších měst v Albánii. Nachází se přímo u hranice s Černou Horou a je domovem mnoha kulturních a historických památek. V této oblasti se nachází také Národní park Skadar, který spojuje Albánii a Černou Horu.

Pro turisty je Shkodra výborným výchozím bodem pro prohlídku města a jeho okolí. Mnoho turistů se rozhodne pro pěší výlet do Národního parku Skadar a pro zkoumání jeho 10.000 hektarů přírodního lesa. Další turistickou atrakcí je muzeum s tradicemi rozvoje kultury a umění v této oblasti.

Mnoho staveb v Shkodře pochází z období osmanské nadvlády, včetně pevnosti, velkých mešit a medres. Nejvíce návštěvníků ale přitahuje "Rozhledna Shkodra", nejvyšší stavební památka města. Rozhledna byla postavena v roce 1927 a turisté si mohou vychutnat nádherný výhled na celé město a okolní krajinu z výšky 26 metrů.

Shkodra je také bohatá na kulturní akce. Nejvýznamnější z nich je Festival Shkodra Summit, který se koná každoročně v srpnu. Festival nabízí mnoho kulturních a hudebních akcí a je oblíbený jak u domácích obyvatel, tak u turistů.

Pro plavbaře je město Shkodra výchozím místem pro čerstvě renovované plavby po řece Drin. Plavba vede do Velkých jezer a nabízí turistům nádherné výhledy na přírodu v okolí.

Město Shkodra nabízí turistům výjimečné a nezapomenutelné dovolené. Kombinace kulturních atrakcí a nádherné přírody, jako jsou jezera, hory a moře, mohou nabídnout turistům jedinečnou dovolenou plnou zážitků a krásy. Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Albánii, nenechte si ujít návštěvu tohoto úžasného města.


Ubytování Albánie Shkodra


Albánie nabízí mnoho krásných míst k návštěvě a město Shkodra není výjimkou. Nachází se na severozápadě země, nedaleko hranice s Černou Horou, a je považováno za kulturní centrum Albánie. Navštěvováno je turisty z celého světa, a proto je důležité znát dobrou volbu ubytování.

Škodra nabízí řadu možností ubytování, od luxusních hotelů až po jednoduché penziony. Několik hotelů, jako například Hotel Tradita, nabízí pohodlný pobyt s vybavením jako jsou klimatizace, televize a snídaně v ceně. Některé z těchto hotelů se nacházejí v historických budovách, což zajišťuje autentický zážitek z pobytu v Shkodře.

Nicméně pokud hledáte jednodušší, cenově dostupnější ubytování, existuje mnoho možností v penzionech a hostelech. Hostel Mi Casa Es Tu Casa je oblíbenou volbou mezi mladými cestovateli a nabízí vynikající společné zařízení pro odpočinek a zábavu. Penzion Rozafa Catfish přímo u jezera Shkodër navíc nabízí nádherný výhled na krajinnou přírodu.

Pro milovníky přirozeného prostředí je možné také se rozhodnout pro stanování. Oázový kemp Krorza se nachází v horách nad Shkodrou a nabízí velmi cenově dostupné a jednoduché ubytování pro turisty. A pokud se chcete zcela ponořit do přírody je možné ubytovat se u tamních kmenů, kteří nabízejí ubytování v místních domech a také tradiční jídlo a pití.

Celkově Shkodra nabízí mnoho možností ubytování pro turisty s různým rozpočtem a preferencemi. Bez ohledu na váš výběr je důležité zajistit ubytování předem, zejména během hlavní turistické sezóny v létě, kdy je údolí a město plné turistů. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo tradiční penzion, budete moci užít si krásy Shkodry, která je největším městem v kraji a velmi oblíbenou turistickou destinací.


Letenka Albánie Shkodra


Shkodra, obklopena horami a nacházející se v severozápadní části Albánie, je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších měst v zemi. Leží na březích jezera Skadar, které je jedním z největších jezer na Balkáně. Shkodra je také bránou do krásného národního parku ëth Kiri. Pro turisty, kteří chtějí prozkoumat a poznat pravou krásu Albánie, je letenka do Shkodry skvělou volbou.

Letiště v Shkodre se nazývá "Aeroporti i Shkodrës Ndërkombëtar". Nachází se pouze 7 kilometrů od centra města, což je výhodné pro turisty, kteří chtějí co nejdříve začít objevovat jeho krásy. Letenky do Shkodry jsou dostupné z různých částí Evropy a mnoho leteckých společností nabízí přímé spoje nebo přestupy na toto letiště.

Shkodra je známá svým bohatým kulturním a historickým dědictvím. Město je domovem mnoha historických památek, jako je například známý hrad Rozafa. Rozafa, který je situován na kopci nad městem, nabízí úchvatné výhledy na jezero Skadar a okolní krajinu. Dalšími zajímavými památkami jsou mešita Namazgjah, která pochází z 18. století, a katedrála sv. Štěpána, která je největším katolickým kostelem v Albánii.

Pro milovníky přírodních krás je Shkodra ideálním výchozím bodem pro objevování národního parku ëth Kiri. Park se rozkládá na rozloze přes 2 400 hektarů a nabízí nádhernou kombinaci horských krajin, jezera a lesů. Je zde také bohatá biodiverzita, včetně mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. Národní park ëth Kiri je ideálním místem pro pěší turistiku, cyklistiku a obdivování krásy přírody.

Při návštěvě Shkodry si nenechte ujít procházku po historických uličkách ve starém městě. Zde najdete malebné kamenné domky, zatímco živá atmosféra a tradiční způsob života místních obyvatel vás okouzlí. Místní kuchyně je také velmi lahodná a určitě se vyplatí ochutnat některé typické albánské speciality, jako je byrek (listové těsto plněné masem nebo sýrem) nebo tave kosi (tradiční pečené jehněčí).

Letenka do Shkodry je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou albánskou kulturu, poznat historické památky a prozkoumat přírodní krásy. S jejím letištěm nacházejícím se nedaleko centra města je snadné a pohodlné se dopravit do této krásné destinace. Připravte si cestovní plán a vydejte se na dobrodružství do Shkodry!


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky