Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Zimbabwe Mutarazi Falls

Dovolená Zimbabwe Mutarazi Falls


Zimbabwe se stala jednou z nejatraktivnějších turistických destinací pro přírodní krásy a divokou zvěř. Mutarazi Falls jsou jedním z nejvýznamnějších přírodních záznamů v této zemi a jsou jednym z největších vodopádů v Africe.

Pokud jste milovníkem vodopádů a přírody, návštěva Mutarazi Falls by měla být na vašem seznamu. Tyto vodopády se nacházejí v Národním parku Mutarazi, který je součástí Východního pohoří Zimbabwe. Výška vodopádu dosahuje téměř 770 metrů a tvoří tak působivý vodopád, který je pro turisty jedinečnou příležitostí.

Pro dopravu k vodopádům se zpravidla používají místní průvodci, kteří vám kromě cesty ukážou také zajímavosti v okolí. Můžete tak navštívit také několik přírodních parků v okolí, jako je například Nyanga národní park, kde si můžete prohlédnout mnoho zvířat, jako jsou opice, antilopy, sloni a další.

Pokud máte rádi turistiku, v oblasti Mutarazi Falls si určitě užijete řadu aktivit. Můžete navštívit horské oblasti s neuvěřitelnými výhledy, procházet se nádhernými lesy nebo se prolézt náročnými horolezeckými výstupy. K dispozici jsou také přírodní koupaliště, kde se můžete zchladit v horkých dnech.

Při návštěvě Zimbabwe byste neměli zapomenout také na jeho kulturní bohatství. Můžete se tak setkat s místními kmeny a prozkoumat jejich starobylé rituály a tradice. Můžete se rovněž seznámit s tradičními řemesly, jako je například řezba v kameni nebo tkalcovství.

Zimbabwe je tak jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Africe a Mutarazi Falls jsou jedním z největších přírodních záznamů této země. Pokud cestujete do této oblasti, nenechte si ujít tuto úžasnou příležitost objevit krásu přírody a bohatou kulturu tohoto úžasného místa.


Počasí Zimbabwe Mutarazi Falls


Zimbabwe je rozmanitou africkou zemí s bohatou přírodní a kulturní historií. Jednou z nejvýznamnějších přírodních ikon této země je Mutarazi Falls - nejvyšší vodopády v Zimbabwe a druhé nejvyšší vodopády v Africe.

Mutarazi Falls se nachází na řece Mutarazi v Národním parku Mutarazi, který se rozkládá mezi dvěma známými oblastmi Zimbabwe - Východními vysočinami a Velkým Zimbabwe. Tento nádherný park, který byl vyhlášen národním parkem v roce 1975, nabízí bohaté a různorodé přírodní krásy a je domovem mnoha ohroženým druhům zvířat a rostlin.

Vodopády Mutarazi se nacházejí na západním konci parku a jsou zcela ohromující. S výškou 762 metrů mají větší pád než slavné Viktoriiny vodopády. Na vrcholu vodopádů se nachází vyhlídková plošina, která poskytuje nádherné výhledy na okolní krajinu. Zde si návštěvníci mohou vychutnat úchvatný pohled na savany v národním parku a slyšet hukot vod padajících do hlubokého kaňonu.

Kromě výhledu z vrcholu je zde také více možností, jak si vodopády Mutarazi užít. Jednou z nich je adrenalinová sportovní aktivita - tzv. zip line. Tato atrakce umožňuje návštěvníkům projet se po laně přes propast nad vodopády. Je to opravdu neopakovatelný zážitek, který poskytuje nezapomenutelný pocit dobrodružství.

Další skvělou aktivitou je trekking. Národní park Mutarazi nabízí různé stezky a pěší trasy pro různé úrovně trekkingu. Pro ty, kteří si chtějí užít pohodlnou procházku, je zde mírná stezka vedoucí podél řeky Mutarazi s překrásným výhledem na vodopády. Pro zkušenější trekaře je možné absolvovat náročnější výstup na skalnatý vrchol s výhledem na celý okolní park.

Zimbabwe je známé svým teplým a slunečným podnebím, proto je Mutarazi Falls ideální pro návštěvu prakticky celý rok. Nicméně nejlepší čas k návštěvě je výsledkem sezónních dešťů od listopadu do března, které zaručují plný proud vody a ještě impozantnější pohled.

Navštěvovat Mutarazi Falls je nejen dokonalé dobrodružství a zážitek v přírodě, ale také přispívá k udržitelnému turismu v Zimbabwe. Vstup na vodopády je výhledovým bodům povoleno jen omezené množství návštěvníků za den, aby se zamezilo negativnímu dopadu na přírodní prostředí.

Pokud plánujete navštívit Zimbabwe, Mutarazi Falls by měly být nevynechané místo na vašem seznamu. Tyto impozantní vodopády nabízejí neuvěřitelné výhledy, adrenalinové zážitky a spoustu krásy a klidu. Připravte si fotoaparát, protože zde najdete nádherné přírodní scenérie, které budou krásnou vzpomínkou na vaši cestu do Zimbabwe.


Nejčastější dotazy a odpovědi Zimbabwe Mutarazi Falls


1. Jak se dostanu k Mutarazi vodopádům?
- Vodopády se nachází asi 35 km od města Nyanga v Zimbabwe. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je po silnici B133, která vede od Nyanga přímo k vodopádům. Můžete si také najmout soukromého řidiče.

2. Je třeba si s sebou vzít nějaké vybavení?
- Ano, doporučujeme si vzít běžecké boty, lehké oblečení, sluneční brýle a ochranný krém proti slunci. Pokud chcete překonat vodopády, budete potřebovat také základní horolezecké vybavení, jako jsou karabiny a lana. Můžete si je vypůjčit na místě.

3. Kam je lepší se ubytovat?
- V okolí vodopádů je několik ubytovacích zařízení. Doporučujeme si zarezervovat ubytování v přilehlém městě Nyanga, kde je více možností.

4. Je nutné mít s sebou průvodce?
- Pokud chcete překonat vodopády, je lepší si najmout průvodce. Jsou zde k dispozici licencovaní průvodci, kteří vám ukážou nejlepší cesty a poradí, jak bezpečně projít přes vodopády.

5. Jaké jsou otevírací hodiny vodopádů?
- Mutarazi vodopády jsou otevřené celoročně, ale doporučujeme navštívit je v období sucha (květen-září), kdy jsou vodopády méně silné a snadnější k překonání. Otevírací hodiny jsou od 8:00 do 17:00 hodin.


Letenka Zimbabwe Mutarazi Falls


Mutarazi Falls je jedním z nejkrásnějších přírodních divů Zimbabwe. Tato ohromující vodopád se nachází v národním parku Nyanga, ve východní části země. Je známý svou impozantní výškou, nádherným okolním prostředím a jedinečnými zážitky, které poskytuje návštěvníkům.

Mutarazi Falls je jedním z nejvyšších vodopádů v Africe a dosahuje výšky přesahující 770 metrů. Tato obrovská výška dává vzniknout úchvatným vodním kaskádám, které tvoří jedno ze spektakulárních přírodních divadel. Voda strmě padá dolů mezi zelenými horami, naplňující vzduch jemnou mlhou a vytvářející krásnou duhu. Je to opravdu nezapomenutelný pohled, který stojí za to zažít.

Národní park Nyanga, ve kterém se Mutarazi Falls nachází, je atraktivním cílem pro turisty. Jeho okolí je plné překrásné přírody, ale také místní fauny a flóry. Návštěvníci se mohou těšit na příjemné procházky po horských stezkách, pozorování divokých zvířat a objevování mnoha dalších malebných vodopádů a jezer.

Jedním z nejoblíbenějších zážitků pro návštěvníky Mutarazi Falls je výlet na zdejší nejsilnější visutou lávku na světě, Mutarazi Skywalk. Tato lávka je postavena 400 metrů nad Mutarazi Canyon a nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní krajinu. Pro milovníky adrenalinu je zde také možnost zapojit se do několika outdoorových aktivit, jako například jízdu na cyklostezkách nebo tzv. zip-line (let na lanovce).

Další atrakcí, kterou není radno vynechat při návštěvě Mutarazi Falls, je Mutarazi Falls Ropeway. Jedná se o nejdelší visutou lanovku v Zimbabwe, která vás provede přes údolí až k samotnému vodopádu. Tato jízda vám umožní ocitnout se téměř ve výšce padající vody a zároveň si vychutnat nádherný výhled na okolní krajinu.

Letenky do Zimbabwe jsou k dispozici na mnoha leteckých společnostech, které nabízejí spojení do Harare, hlavního města země. Odtud je poté možné si pronajmout auto či využít místních dopravních služeb, abyste se dostali až k Mutarazi Falls. Vzhledem k tomu, že Zimbabwe nabízí mnoho dalších turistických atrakcí, jako je slavný Viktoriin vodopád, je tato země ideálním cílem pro milovníky přírody a dobrodružství.

Pokud hledáte jedinečný zážitek a chcete prožít nezapomenutelné dobrodružství v srdci přírody, Mutarazi Falls je pro vás tou správnou volbou. Tento úchvatný vodopád se svým okolím nabízí návštěvníkům příležitost zapomenout na starosti a ponořit se do nádhery afrického venkova. Ať už jste turista či dobrodruh, tato destinace vám přinese mnoho radosti a vzpomínek, které si budete pamatovat celý život.


Ubytování Zimbabwe Mutarazi Falls


Pokud plánujete cestu do Zimbabwe a hledáte skvělé místo k pobytu, rozhodně vám doporučujeme navštívit Mutarazi Falls. Toto místo je známé díky své neuvěřitelné přírodní kráse, kterou můžete objevovat a obdivovat z blízka.

Mutarazi Falls se nacházejí v Mutarazi Falls National Parku, který se rozkládá na úpatí Východních hor v centrálním Zimbabwe. Park je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat a poskytuje nádhernou přírodní scenérii. Hlavní atrakcí parku jsou samotné vodopády, které jsou druhými nejvyššími v Africe s výškou 762 metrů. Jejich výška a síla je natolik ohromující, že se rozhodně jedná o nezapomenutelný zážitek.

Pokud plánujete zůstat v blízkosti Mutarazi Falls, máte na výběr z několika možností ubytování. V okolí se nachází několik lodží a kempů, které nabízejí příjemné a pohodlné prostředí. Mnoho z nich je situováno tak, aby poskytlo nádherný výhled na vodopády a okolní krajinu.

Lodže v blízkosti Mutarazi Falls jsou vybaveny všemi moderními pohodlími, která můžete očekávat během svého pobytu. Tím pádem si můžete užít luxusní přírodou obklopené ubytování, stejně jako různé aktivity a zážitky, které park nabízí. Můžete si naplánovat procházku po okolních stezkách a objevovat malebné výhledy, nebo si zajistit průvodce a vydat se na dobrodružnou cestu po vodopádech.

K dispozici je také možnost kempování v okolí Mutarazi Falls, pokud vám více vyhovuje táboření pod širým nebem. Kempy v okolí jsou dobře vybaveny a nabízejí základní pohodlí. Budete mít možnost si sami udělat oheň, vařit si vlastní jídlo a prožít autentický zážitek z přírody. Kromě toho můžete využít příležitosti a provést noční pozorování hvězd, což je další zážitek, který si nenecháte ujít.

Navštívení Mutarazi Falls vám umožní zažít neopakovatelnou kombinaci přírodní krásy a dobrodružství. Bez ohledu na to, zda zvolíte luxusní ubytování v lodži nebo osvobození se při kempování, budete mít jedinečnou příležitost prozkoumat toto úžasné místo a zakusit jeho kouzlo.

Zimbabwe je země plná skvělých přírodních krás a Mutarazi Falls jsou jedním z těch nejlepších. Navštivte toto místo a buďte připraveni na zážitky, které vás přivedou blíže k přírodě a zanechají nezapomenutelné vzpomínky.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky