Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Thajsko Phi Phi Islands

Ubytování Thajsko Phi Phi Islands


Thajsko je země s bohatou kulturou a historií, ale také se zde nachází mnoho krásných pláží a ostrovů. Mezi nejpopulárnější patří Phi Phi Islands, což jsou dvě hlavní ostrovy Phi Phi Don a Phi Phi Leh. Pokud se chystáte na dovolenou na Phi Phi Islands, čtěte dál a dozvíte se více o tom, jaký druh ubytování je zde k dispozici.

Phi Phi Don je hlavním ostrovem Phi Phi Islands. Je zde mnoho různých typů ubytování, včetně hotelů, penzionů a hostelů. Většina hotelů se nachází na východní straně ostrova, což je také nejoblíbenější oblast turistů. V této oblasti najdete mnoho pláží, restaurací a barů. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat mezi několika pěti hvězdičkovými hotely, které nabízejí bazény s výhledem na pláž.

Pokud hledáte levnější alternativu, můžete si vybrat mezi několika hostely a penziony na Phi Phi Don. Tyto ubytovny nabízejí společné pokoje, ale také soukromé pokoje s vlastní koupelnou. Ceny za noc se pohybují od 200 bahtů (cca 60 Kč) za noc v hostelové posteli až po 1000 bahtů (cca 300 Kč) za noc v soukromém pokoji v penzionu.

Phi Phi Leh je druhý ostrov Phi Phi Islands a nachází se severně od Phi Phi Don. Na tomto ostrově se nachází slavná Maya Bay, která sloužila jako kulisa pro film Pláž s Leonardem DiCapriem. Na ostrově není tolik ubytování jako na Phi Phi Don, ale nabízí se zde několik plážových bungalovů pod širým nebem, které jsou velmi oblíbené u backpackerů.

Ubytování na Phi Phi Islands je velmi populární a doporučuje se vám ho rezervovat předem, aby se vám podařilo najít ubytování dle vašich představ. K dispozici je mnoho webových stránek, kde si můžete rezervovat ubytování předem. Pokud nechcete rezervovat předem, můžete se projít po pláži a hledat ubytování na místě.

Phi Phi Islands jsou krásným místem pro dovolenou, kde si můžete vychutnat slunce, pláže a thajskou kuchyni. S dostatečným množstvím ubytování nabízí ostrov Phi Phi Don něco pro každého, od luxusních hotelů po levné hostely a penziony. Phi Phi Leh nabízí jednodušší bungalovy pod širým nebem, což je ideální volba pro backpackery. Nejlepší je, když si najdete ubytování dle svých představ a užijete si krásu těchto nádherných ostrovů v Thajsku.


Dovolená Thajsko Phi Phi Islands


Pokud hledáte rajskou dovolenou, pak byste měli navštívit ostrovy Phi Phi Islands v Thajsku. Tyto ostrovy se nacházejí přibližně 40 kilometrů od pobřeží Thajska a složeny jsou ze čtyř hlavních ostrůvků - Phi Phi Don, Phi Phi Leh, Koh Yung a Koh Pai.

Phi Phi Don je největším a nejlidnatějším ostrovem, kde se nachází většina turistických aktivit. Na ostrově si můžete užít koupání a opalování na nádherných plážích nebo vyzkoušet různé vodní sporty, jako je potápění a šnorchlování. Kromě toho si zde můžete prohlédnout mnoho krásných přírodních scenérií, včetně krasových jeskyní nebo vysokých skal.

Pokud hledáte něco zábavného, můžete navštívit některou z nočních klubů, restaurací nebo barů. Ty jsou většinou soustředěny kolem pláže a nabízejí návštěvníkům nejen chutné jídlo, ale také více než dostatečnou dávku zábavy.

Kromě Phi Phi Don můžete navštívit i ostrov Phi Phi Leh, který je největším neobydleným ostrovem v Thajsku. Tato krásná tajemná místa jsou perfektní pro romantickou dovolenou nebo pro odpočinek pro ty, kteří chtějí utéct od ruchu města. Zde se můžete podívat na slavnou Maya Bay, kde byl natočen film Pláž s Leonardem DiCapriem v hlavní roli.

Při návštěvě Phi Phi Islands v Thajsku byste si měli také užít nádherné východy a západy slunce. Tyto momenty jsou krásné na každém místě a můžete si užít nádhernou atmosféru, když se slunce pomalu spouští z obzoru.

Zkrátka, pokud hledáte skvělé místo pro dovolenou, Phi Phi Islands v Thajsku jsou jedním z nejlepších míst na světě. Tyto ostrovy nabízejí návštěvníkům nekonečné množství možností a atrakcí, ať už jste nadšení dobrodruzi nebo hledáte klid a relaxaci. Takže neváhejte a vydejte se na ostrovy Phi Phi Islands, abyste zažili nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Thajsko Phi Phi Islands


1. Jak se dostanu na Phi Phi ostrovy z Thajska?
- Nejbližším vstupním bodem je přístav v Phuketu nebo Krabi. Odtud se můžete dostat trajektem nebo lodí do Phi Phi ostrovů.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Phi Phi ostrovech?
- Nejznámější pláží na Phi Phi ostrovech je Maya Bay, která se stala populární díky filmu Pláž. Dalšími populárními plážemi jsou Long Beach, Loh Dalum Bay a Monkey Beach.

3. Kolik stojí trajekt nebo lodní přeprava na Phi Phi ostrovy?
- Ceny se mohou lišit v závislosti na sezóně a místě odjezdu. Obecně se pohybují mezi 500 a 1000 bahtů za jednosměrnou jízdenku.

4. Kdy je nejlepší doba navštívit Phi Phi ostrovy?
- Nejlepší čas na návštěvu Phi Phi ostrovů je od listopadu do března, kdy je počasí suché a teploty jsou mírné. Vyhněte se období dešťů od dubna do října.

5. Jaká je doporučená délka pobytu na Phi Phi ostrovech?
- Doporučená délka pobytu je minimálně 2 noci, abyste měli dostatek času na prozkoumání hlavních atrakcí a pláží na ostrovech.

6. Co je vhodné vzít s sebou na Phi Phi ostrovy?
- Doporučuje se vzít s sebou opalovací krém, plavky, ručník, klobouk, ochranné opalovací oblečení, šnorchlovací potřeby, lékárničku a dostatek peněz na potřeby.

7. Je bezpečné plavat a šnorchlovat na Phi Phi ostrovech?
- Ano, plavání a šnorchlování na Phi Phi ostrovech je obecně bezpečné. Nicméně, dbejte na pokyny místních záchranných plavců a zůstaňte v bezpečné vzdálenosti od lodí a jiných plavců.

8. Kde se mohu ubytovat na Phi Phi ostrovech?
- Na Phi Phi ostrovech jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně resortů, hotelů a hostlů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

9. Co si mohu prohlédnout na Phi Phi ostrovech?
- Kromě návštěvy pláží můžete navštívit také Phi Phi Viewpoint pro panoramatický výhled na ostrovy, Phi Phi Leh island a Phi Phi Don village pro nakupování a ochutnávku místní kuchyně.

10. Jaké jsou turistické atrakce v blízkosti Phi Phi ostrovů?
- Mezi populární turistické atrakce v blízkosti Phi Phi ostrovů patří James Bond Island, Similan Islands a Railay Beach v Krabi.


Počasí Thajsko Phi Phi Islands


Phi Phi Islands je souostroví ležící v Andamanském moři v provincii Krabi v Thajsku. Toto malebné místo je jeden z nejkrásnějších turistických cílů na světě, a to především díky své úchvatné přírodě, bílým písečným plážím a tyrkysovému moři. Pokud se chystáte navštívit Phi Phi Islands, je důležité si zjistit, jaké počasí tam vládne pro správné plánování vaší dovolené.

Phi Phi Islands leží ve středozemním podnebném pásu, což znamená teplé počasí po většinu roku. Nejběžnější období pro návštěvu ostrovů je od listopadu do dubna, tedy během suchého období. Během této doby se teploty pohybují průměrně mezi 25 až 32 stupni Celsia, což je ideální teplota pro koupání a slunění.

V období od května do října nastává monzunové období, kdy je zde mnohem více srážek. Nejvíce dešťů padá v červenci a srpnu, kdy se může jednat o velmi silné lijáky. I přesto, že se jedná o období s většími srážkami, někteří turisté preferují návštěvu Phi Phi Islands právě během tohoto období, protože ostrovy jsou méně rušné a ceny ubytování jsou nižší.

Je důležité si uvědomit, že i během suchého období může dojít k občasnému dešti. Pokud se chystáte na Phi Phi Islands, je dobré si vzít lehký deštník nebo pláštěnku, abyste byli připraveni na případné nepředvídatelné srážky.

Dalším důležitým faktorem, který ovlivňuje počasí na Phi Phi Islands, je teplota moře. Mořská voda zde dosahuje až 30 stupňů Celsia, což je ideální pro potápění, šnorchlování a další vodní aktivity.

Vzhledem k tomu, že Phi Phi Islands jsou velmi populární turistickou destinací, doporučuje se rezervovat ubytování a dopravu již předem, zejména během hlavních sezón a svátků. Během suchého období jsou ostrovy velmi rušné, a proto je dobré mít vše předem zajištěné.

Všechny tyto faktory je třeba zvážit při plánování návštěvy Phi Phi Islands. Bez ohledu na to, které období si vyberete, určitě budete ohromeni krásou tohoto thajského ráje.


Letenka Thajsko Phi Phi Islands


Thajsko je země, která láká miliony turistů každý rok díky svým exotickým plážím, bohaté kultuře a nádherné přírodě. Jednou z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších destinací v Thajsku jsou ostrovy Phi Phi Islands. Ať už jste do Thajska cestovali již několikrát, nebo se tam chystáte poprvé, návštěva Phi Phi Islands je nevynechatelnou zastávkou vaší cesty.

Pro cestu na Phi Phi Islands je nejvhodnější zvolit letenku do Thajska. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do bangkokského mezinárodního letiště Suvarnabhumi. Po příletu do Thajska je pak možné si zajistit přestup na další let do města Krabi, které se nachází nejblíže Phi Phi Islands. Doba letu z Bangkoku do Krabi činí přibližně 1 hodinu a 20 minut.

Další možností je přímý let z některé evropské destinace do letiště v Krabi. V závislosti na letecké společnosti může být letecká trasa přes Bangkok nebo přímá. Přímý let zajišťuje kratší dobu cestování a pohodlí. Letenku je vhodné si objednat s přiměřeným předstihem, protože Phi Phi Islands jsou velmi oblíbené a lety se mohou rychle vyprodat.

Po příletu do Krabi zbývá poslední etapa cesty, kterou je přeprava na samotné Phi Phi Islands. Z přístavu v Krabi je možné se dostat na tyto ostrovy lodí, trajektem nebo rychlým katamaránem. Jízda trvá přibližně 1 až 2 hodiny v závislosti na druhu dopravy. Během této plavby si můžete vychutnat pohled na azurovou vodu, skalní útesy a malebné pláže, které okamžitě dokáží vyléčit cestování únava.

Phi Phi Islands jsou tvořeny dvěma hlavními ostrovy - Phi Phi Don a Phi Phi Leh. Phi Phi Don je největším ostrovem s nejvíce vyvinutou infrastrukturou. Zde si turisté mohou najít velké množství možností ubytování, restaurací, obchodů a zábavy. Naopak Phi Phi Leh je menším a neobydleným ostrovem, který je známý díky své nádherné zátoce Maya Bay, kde byl natáčen film Pláž s Leonardo DiCapriem.

Phi Phi Islands jsou ideálním místem pro milovníky vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, kajakování nebo jachting. Ostrovy jsou obklopeny korálovými útesy a nabízejí úžasné podmořské scenérie s mnoha druhy exotických ryb a mořského života.

Nejlepší doba na návštěvu Phi Phi Islands je v období od listopadu do dubna, kdy je počasí teplé a suché. V tomto období je moře klidné a průzračné, což poskytuje dokonalé podmínky pro potápění a šnorchlování.

Cestování na Phi Phi Islands je nezapomenutelným zážitkem. Tato nádherná souostroví nabízejí svým návštěvníkům ráj na zemi, kde mohou odpočívat a relaxovat nebo se účastnit dobrodružných aktivit. Pro zajištění pohodlného a snadného přímého přeletu do Thajska si rezervujte letenku s dostatečným předstihem a připravte se na nezapomenutelné dovolené ve skutečném ráji.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky