Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Tanzanie Zanzibar

Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Zanzibar


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů týkajících se Tanzanie a Zanzibaru, spolu s odpověďmi:

1. Potřebuji vízum pro návštěvu Tanzanie a Zanzibaru?
Ano, turistická víza jsou vyžadována pro vstup do Tanzanie a Zanzibaru. Víza lze získat při příjezdu na letiště nebo přes online systém.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Tanzanii a Zanzibar?
Nejlepší čas k návštěvě Tanzanie a Zanzibaru je od června do září, kdy jsou teploty mírné a srážky jsou nízké. Pro safari v národním parku Serengeti je nejlepší čas od prosince do března, kdy probíhá migrace zvířat.

3. Jaký je nejlepší způsob, jak se dopravit v Tanzanii a Zanzibaru?
Pro kratší vzdálenosti je nejlepší použít taxi nebo být se dopravní službou vybaveným automobilům. Pro delší vzdálenosti je možné využít lety.

4. Je v Tanzanii a Zanzibaru bezpečno cestovat?
Tanzanie a Zanzibaru má mírné bezpečnostní problémy. Je důležité omezit cestování za tmy a držet se hlavních cest.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Tanzanii a Zanzibaru?
Mezi nejlepší aktivity patří: safari v národním parku Serengeti, lezení na Kilimandžáro, potápění v označených oblastech a prozkoumávání kulturních památek na Zanzibaru.

6. Jaká je místní měna v Tanzanii a Zanzibaru?
Místní měnou je Tanzanský šilink (TZS), ale některé restaurace a obchody přijímají také Americké dolary.

7. Může se v Tanzanii a Zanzibaru pít voda z kohoutku?
Nepíchejte vodu z kohoutku, ale voda z bačkorové studny může být pitná. Je také bezpečné pít balenou vodu a nápoje.

8. Kde najdu ubytování v Tanzanii a Zanzibaru?
Najdete ho online cestovní kanceláří nebo agenzie, které nabízejí pečlivě vybrané možnosti podle Vašich preferencí.


Počasí Tanzanie Zanzibar


Tanzanie Zanzibar - ostrov slunce a kontrastů

Tanzanie Zanzibar je ostrov nacházející se ve Východní Africe v Indickém oceánu. Tento ostrov je známý svou krásnou přírodou, bílými plážemi, tyrkysově modrou vodou a tropickým klimatem. Pokud hledáte ideální dovolenou v ráji, může být Zanzibar tou správnou volbou.

Počasí na Zanzibaru je po většinu roku velmi teplé a slunečné. Díky své geografické poloze blízko rovníku je ostrov ovlivněn dvěma hlavními obdobími - mokřad a suchem. Období dešťů trvá od dubna do května a od října do listopadu. Během těchto měsíců dochází ke krátkodobým, avšak silným dešťovým přeháňkám, které obvykle trvají několik hodin a pak se rozptýlí. Díky tomuto rozptýlení je stále dostatek slunečního svitu na užívání pláží a vodních aktivit.

Naopak období sucha trvá od června do září a od prosince do března. Během těchto měsíců jsou dny slunečné a teploty se pohybují kolem 30 °C. Mořská voda je v této době příjemně teplá, ideální pro potápění nebo šnorchlování. Zanzibar je známý svým korálovým podmořským světem, a tak můžete objevovat krásy podmořského života během šnorchlování nebo potápění v průzračných vodách oceánu.

Dalším faktorem, který je třeba zohlednit, je vlhkost vzduchu. Během období dešťů je vzduch vlhčí a vlhkost dosahuje vysoké úrovně. To může mít vliv na vás, pokud nejste zvyklí na vlhké klima. Na druhou stranu během sucha je vzduch suchý a příjemný, ale je důležité se chránit před sluncem a hydratovat se dostatečným množstvím vody.

Pokud plánujete návštěvu Zanzibaru, nejlepší období je během sucha, kdy teploty jsou příjemné a neexistuje vysoká pravděpodobnost srážek. Turistická sezóna se pohybuje od června do října, když je počasí stabilní a pláže jsou nejlepší. V těchto měsících je také nižší pravděpodobnost tropických bouří, které se občas vyskytují.

Výběr správného oblečení na dovolenou na Zanzibaru je důležitý. Doporučuje se nosit lehké a volné oblečení, které vás bude chránit před sluncem. Sluneční brýle, klobouk nebo šátek jsou také nezbytné, aby vás ochránily před přímým slunečním zářením.

Zanzibar nabízí ideální kombinaci nádherné přírody a slunečného počasí. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit tento ráj, budete mít možnost užít si tropické klima a krásné pláže, které vytvoří nezapomenutelnou dovolenou. Takže neváhejte a vydejte se na dobrodružství na Zanzibar!


Letenka Tanzanie Zanzibar


Pokud hledáte ideální exotickou dovolenou, přímořský ráj a neuvěřitelnou přírodní krásu, pak je Tanzanie Zanzibar tou správnou volbou pro vás. Tento ostrov ležící v Indickém oceánu si získal srdce mnoha cestovatelů svou bohatou historií, bílými plážemi a tyrkysově modrou vodou.

Letenky do Tanzanie Zanzibar jsou stále více dostupné díky rostoucímu počtu leteckých společností, které nabízejí tyto destinace. Nyní máte možnost zažít jedinečnou kombinaci safari v národním parku Serengeti a pak pokračovat na Zanzibar, kde si můžete užívat krásné pláže, šnorchlování a jiné vodní aktivity.

Cesta začíná v hlavním městě Tanzanie, Dar es Salaam, kde se nachází mezinárodní letiště Julius Nyerere. Zde si můžete odpočinout po příletu z letu do Afriky nebo pokračovat dále na Zanzibar. Existují četné airline, které nabízejí přímé lety nebo přestupy na menších letištích, které jsou umístěny buď na samotném ostrově nebo na blízkém pevninském území Tanzanie.

Po příletu na Zanzibar si okamžitě uvědomíte, proč je tento ostrov tak populární. Přístav Stone Town, který je hlavním městem Zanzibaru, vás okouzlí svou arabskou architekturou, úzkými uličkami a tradičními trhy. Můžete navštívit také historické památky, jako je slavný domov slavného objevitele Davida Livingstona nebo známou Sklářskou pevnost.

Nicméně hlavním lákadlem Zanzibaru jsou nepochybně jeho pláže. Od bílého písku až po korálové útesy, na Zanzibaru najdete bezpočet míst, kde si můžete užít slunečního záření a osvěžujícího pobytu ve vodě. Pláže Nungwi a Kendwa na severu ostrova jsou nejvíce vyhledávané a nabízejí širokou škálu ubytování a aktivit, jako je šnorchlování, potápění nebo rybářské výlety.

Pokud máte zájem o zážitek z místní kultury, můžete se vydat na výlet do vesnic Maasai, kde se setkáte s místními obyvateli a dozvíte se o jejich tradicích a zvyklostech. Můžete také navštívit koření plantáže, které jsou jedním z nejznámějších zdrojů příjmů pro Zanzibar. Zde se dozvíte více o pěstování a zpracování koření, jako jsou hřebíček, muškátový oříšek a skořice.

Letenka do Tanzanie Zanzibar je doslova bránou do ráje. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro dobrodružné safari nebo odpočinek na pláži, Zanzibar vám nabídne jedinečnou kombinaci přírodních krás, kultury a dobrodružství. Ať už jste sami, s rodinou nebo s partou přátel, Zanzibar vám poskytne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na celý život.


Dovolená Tanzanie Zanzibar


Dovolená na ostrově Zanzibar v Tanzanii je zážitek, který si lidé budou pamatovat po celý život. Krásné pláže, tyrkysové moře, přátelští lidé a nádherná kultura jsou jen některé z prvků, které tuto oblast definují.

Zanzibar je skupina ostrovů, které jsou součástí Tanzanie. Leží v Indickém oceánu, asi 36 km od pobřeží Tanzanie. Ostrovy jsou známé pro své pláže, korálové útesy a historická města, jako je třeba Stone Town. Návštěvníci mohou vychutnávat tropické prostředí a nezapomenutelné zážitky.

Nejkrásnější pláže na ostrově Zanzibar jsou Nungwi a Kendwa. Tyto pláže jsou ideální pro snorklování a potápění, díky bohatému podmořskému světu. Nungwi Beach je také vynikajícím místem k pozorování želv, kteří zde často přijíždějí k snití svých vajíček na pobřeží.

V Kendwa se mohou turisté také těšit na bary na pláži a noční život. Užít si zde taneční party, během kterých tančí pod úplňkem a ve společnosti místních lidí.

Jinou atrakcí na Zanzibaru jsou koření plantáže, zejména zázvoru, hřebíčku a skořice. Některé z plantáží, jako je třeba Paje Spice Farm, otevřely pro veřejnost. Návštěvníci se zde mohou procházet po plantáži a pod vedením průvodce si vyzkoušet některé z koření, které zde rostou. Lze si zakoupit i koření na místě.

Dalším místem, které by turisti měli navštívit, je Stone Town. Je to historické město plné starých budov a památek. Návštěvníci se zde mohou procházet po úzkých uličkách, sledovat místní obyvatele a nakupovat v tradičních obchodech. Město je také známé svými labiryntovitými uličkami, kde se snadno ztratíte.

V neposlední řadě, v Zanzibaru se můžete těšit také na vynikající mořskou kuchyni. Ryby a místní plody jsou známé po celém světě a návštěvníci si zde mohou vychutnat čerstvé pokrmy v místních restauracích.

Celkově vzato, dovolená na ostrově Zanzibar v Tanzanii nabízí návštěvníkům mnoho zážitků a atrakcí. Krásné pláže, historická města a exotické kultury jsou jen některé z věcí, které dělají z této oblasti skvělou turistickou destinaci.


Ubytování Tanzanie Zanzibar


Tanzanie Zanzibar je populární turistickou destinací, která nabízí nádherné pláže, exotickou atmosféru a bohatou kulturu. Pokud plánujete navštívit tuto krásnou část světa, musíte si také vybrat vhodné ubytování. V tomto článku se podíváme na to, co můžete očekávat od ubytování na Zanzibaru a jak si vybrat to nejlepší.

Nejprve si musíte uvědomit, že Zanzibar je ostrov, což znamená, že se zde vyskytuje omezené množství ubytování. Nejvíce možností najdete v hlavním městě Stonetown, kde se nachází velký výběr hotelů, apartmánů a hostels. Další možnosti si můžete najít v turistických oblastech, jako jsou Nungwi, Kendwa nebo Paje.

Výběr ubytování na Zanzibaru závisí na vašich preferencích a požadavcích. Pokud hledáte luxusní ubytování, můžete si vybrat z mnoha luxusních hotelů, jako jsou The Residence Zanzibar, Baraza Resort and Spa nebo Park Hyatt Zanzibar. Tyto hotely nabízejí prvotřídní vybavení, jako jsou soukromé pláže, bazény, wellness centra a vynikající restaurace.

Pokud hledáte něco levnějšího, můžete si vybrat z mnoha ubytování v kategorii střední třídy. Tyto hotely a apartmány nabízejí podobné vybavení jako luxusní hotely, ale za nižší cenu. Některé z mých oblíbených ubytování střední třídy na Zanzibaru jsou Zanzibar Coffee House, Dhow Palace Hotel a Zanzibar Palace Hotel.

Hostely jsou také velmi oblíbeným způsobem ubytování na Zanzibaru. Tyto ubytovny nabízejí jednoduché pokoje za velmi nízkou cenu. Mezi nejoblíbenější hostely na ostrově patří Zanzibar Backpackers, Stone Town Café a Jambo Guesthouse.

Kromě hotelů, apartmánů a hostelů můžete také najít mnoho soukromých vil a apartmánů, které se pronajímají turistům na krátkodobý pobyt. Tyto soukromé vily nabízejí větší soukromí a větší prostor pro rodiny nebo skupiny cestovatelů.

Nakonec, pokud hledáte opravdu autentickou zážitek na Zanzibaru, můžete si pronajmout jednu z mnoha místních chat nebo bungalovů na pláži. Tyto místní chaty a bungalovy nabízejí jednoduché vybavení, ale obvykle jsou umístěny přímo na krásné pláži a nabízejí úžasný výhled na oceán.

Zanzibar nabízí mnoho skvělých možností ubytování pro každého. Vybírejte z vybraných luxusních hotelů, střední třídy ubytování a hostelu, soukromých vil a apartmánů či místních chat a bungalovů na pláži. Jakýkoli typ ubytování si vyberete, pamatujte na to, že Zanzibar je neuvěřitelně krásné místo, plné exotické kultury, úžasných pláží a přátelských lidí.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky