Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Tanzanie Ruaha National Park

Letenka Tanzanie Ruaha National Park


Ruaha National Park je jedním z největších a nejvíce fascinujících národních parků v Tanzanii. Nachází se na jihozápadě země a je domovem rozmanité fauny a flóry, která láká milovníky přírody z celého světa. Letenka do tohoto parku je vstupenkou do úžasné a nezapomenutelné safari do divoké přírody.

Ruaha National Park se rozprostírá na ploše přesahující 20 000 km², což jej činí největším národním parkem v Tanzanii. Jeho rozmanitý terén zahrnuje řeky, bažiny, kopce a kopce se strmými údolími, což poskytuje unikátní prostředí pro životně důležité druhy zvířat.

V parku můžete potkat širokou škálu divokých zvířat, včetně slonů, lva, leoparda, geparda, buvolů, hrochů a impal. Ruaha je také známá svou rozsáhlou populací lvů, což z ní činí jedno z nejlepších míst na pozorování těchto úžasných šelem v akci. Pro milovníky ptáků je zde také bohatství druhů, včetně ohroženého druhu vzdorníka rudoocasého.

Letenka do Ruaha National Parku je také příležitostí poznat místní kulturu a zvyky. Park je domovem kmenů, jako jsou Wagogo a Hehe, kteří se živí zemědělstvím a pastevectvím. Návštěvníci mohou navštívit místní vesnice, poznat tradiční řemesla a zkusit typickou tanzanskou kuchyni.

Pro všechny, kteří si přejí odpočinek od uspěchaného života ve městě, je letenka do Ruaha National Parku bezkonkurenční. Můžete se vydat na pěší turistiku nebo safari autem, kde těsně narazíte na divokou zvěř. Nejlepší čas na návštěvu je v suchém období od června do října, kdy je více pravděpodobné vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Ať už jste dobrodruh, milovník přírody nebo prostě jen hledáte únik do divočiny, letenka do Ruaha National Parku v Tanzanii vám přinese nezapomenutelné zážitky. Připravte se na setkání se slony, lvem a mnoha dalšími fascinujícími tvory v nádherném prostředí, které vás přiblíží k přírodě jako nikdy předtím.


Dovolená Tanzanie Ruaha National Park


Tanzanie, úchvatné zemi na východním pobřeží Afriky, je domovem mnoha úžasných přírodních rezervací a národních parků. Jednou z nich je i Ruaha National Park, která se nachází na jihu země a je jednou z největších chráněných oblastí v Africe.

Ruaha National Park se rozkládá na ploše přes 20 000 km² a je známý svou rozmanitou a bohatou přírodní scenérií. Park je pojmenován podle řeky Ruaha, která ho protéká a dodává mu životodárnou vodu pro mnoho zvířecích druhů. Je domovem pro obrovské množství divoké zvěře, včetně slonů, buffalů, levhartů, gepardů, hyen, kudů, antilop a mnoha dalších.

Ruaha je také vyhledávaným místem pro pozorování ptáků. V parku žije více než 570 druhů ptáků, včetně vzácných druhů orlů, supů a koroptvíků. Mnoho ornitologů a nadšenců do přírody přijíždí do Ruaha, aby si užili úžasných ptačích pozorování.

Jedinečnost Ruaha National Park je také přítomnost řady malebných kopcovitých krajů a řek, které poskytují útočiště mnoha živočichům. Kromě toho park nabízí návštěvníkům neuvěřitelné scenérie se skalnatými útesy, klidnými jezery a svěžími pastvinami. Pro turisty, kteří chtějí zažít opravdovou divočinu a uvolnit se od každodenního stresu, je toto místo skvělou volbou.

Ruaha National Park také hostí jednu z největších populací lvů v Africe. Pro milovníky divokých šelem je zde příležitost sledovat tyto nádherné zvířata v jejich přirozeném prostředí. Existuje několik safari lodží a táborů, které nabízejí možnost ubytování přímo v parku a umožňují turistům vychutnat si autentický zážitek z divočiny.

Ruaha National Park je snadno dostupný, jak z hlavního města Tanzanie Dar es Salaam, tak z dalších oblíbených turistických destinací, například z východního pobřeží Zanzibaru. Mnoho turistů si při své cestě do Tanzanie nenechá ujít návštěvu Ruaha, kde se mohou setkat s ohromujícími scenériemi a zažít úžasnou divočinu.

Pokud hledáte dovolenou v Africe, která vás přeneseme do magické světa divočiny, Ruaha National Park je ideálním místem pro vás. Nabízí úžasné přírodní scenérie, bohatou zvěř a bezkonkurenční zážitek z divokého safari.


Ubytování Tanzanie Ruaha National Park


Ruaha National Park je jedním z největších a nejznámějších národních parků v Tanzanii. Nachází se ve východní části země a rozkládá se na ploše více než 20 000 kilometrů čtverečních. Tato oblast je jednou z nejdivočejších a nejlépe zachovaných částí afrického kontinentu a nabízí návštěvníkům skvělý zážitek z africké divočiny.

Ubytování v Ruaha National Park je různorodé a poskytuje možnosti pro různé rozpočty a preference. Základním typem ubytování jsou tábořiště, která jsou dobře vybavena a umožňují návštěvníkům zažít blízkost přírody. Na tábořištích je k dispozici kempování vlastním stanem nebo pronájem již připravených stanů. Tábořiště jsou obvykle vybavena sociálním zařízením, kuchyňským koutem a ohništěm. Tato možnost ubytování je oblíbená mezi dobrodružnými cestovateli, kteří milují přímý kontakt s divočinou.

Pro návštěvníky, kteří hledají větší pohodlí a luxus, jsou k dispozici v soukromém sektoru parku exkluzivní safari kempy a luxusní lodě. Tyto ubytovací zařízení nabízejí vyšší úroveň služeb, včetně vlastního průvodce, kuchaře a dalšího personálu, čímž zajišťují pohodlný pobyt. Na těchto místech si můžete vychutnat vynikající jídlo, relaxovat na terase a pozorovat zvěř a ptáky z pohodlí ubytování.

Výhodou ubytování v oblasti Ruaha National Park je skutečnost, že se nachází v srdci divočiny. To znamená, že po probuzení budete okamžitě obklopeni africkou krajinou, zvuky zvířat a krásou přírody. V blízkosti ubytovacích zařízení se nacházejí terasy a vyhlídky, odkud můžete pozorovat zvířata a obdivovat okolní krajinu.

Ruaha National Park je známý především pro svou bohatou faunu. Je tu možné vidět slony, lvy, gepardy, nosorožce, pávy a mnoho dalších druhů zvířat. Pro milovníky ptactva je park také rájem, protože se zde nachází více než 500 druhů ptáků. Pro ty, kteří jsou ochotni podstoupit dobrodružství, je také možné se připojit k safari procházce nebo nočnímu safari.

Celkově lze říci, že ubytování v Ruaha National Park je skvělou volbou pro ty, kteří hledají autentický a blízký zážitek z africké divočiny. Bez ohledu na vaše preference a rozpočet si v této oblasti užijete úžasnou dovolenou plnou vzrušení a přírodní krásy. Ruaha je skutečným pokladem v Tanzanii a rozhodně stojí za návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Ruaha National Park


1. Jaká je poloha Ruaha National Park?
Ruaha National Park se nachází v Tanzanii, ve východní Africe. Leží zhruba 130 km od města Iringa v jižní části země.

2. Jak se dostanu do Ruaha National Park?
Nejbližší letiště je v Iringa, odkud je možné se dopravit na safari vozidlem. Existují také létající safari, které vás přiveze přímo do parku.

3. Co lze v Ruaha National Park vidět?
V parku se nachází bohatá zvířata, včetně slonů, levhartů, gepardů, lvů, buvolů, giraf, zeb, kudlanků a impal. Je také domovem pro více než 570 druhů ptáků.

4. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Ruaha National Park?
Nejlepší čas pro návštěvu Ruaha National Park je v období od června do října, během suchého období. Zvířata jsou snadno pozorovatelná a řeka Ruaha je vyschlá, což je přitahuje.

5. Jaká je infrastruktura v Ruaha National Park?
V parku se nachází několik táborů a lodgí, které nabízejí ubytování a stravování návštěvníkům. Existují také cesty a stezky pro safari vozidla a turisty.

6. Je nutné mít povolení nebo průvodce k návštěvě Ruaha National Park?
Ano, je nutné mít povolení, které se získává na vstupu do parku. Je také doporučeno mít průvodce, který vám pomůže s navigací a bezpečností během safari.

7. Je možné kempovat v Ruaha National Park?
Ano, v parku je možné kempovat na vyhrazených místech. Je však důležité dodržovat pravidla parku a bezpečnostní pokyny při kempování.

8. Jak dlouho trvá mít celou návštěvu Ruaha National Park?
Doba návštěvy se může lišit, ale doporučuje se strávit alespoň tři až čtyři dny v parku, aby se dostatečně objevila jeho flora a fauna.

9. Existují nějaká omezení při návštěvě Ruaha National Park?
Ano, je důležité dodržovat pravidla a pokyny parku, včetně pohybu pouze po určených cestách, neveslování, nekrmění zvířat a neodstraňování žádných přírodních zdrojů.

10. Jaká je nejlepší doba dne pro safari v Ruaha National Park?
Nejlepší doba pro safari je brzy ráno a pozdní odpoledne, kdy je zvířata nejaktivnější. Doporučuje se také brát ohled na teplotu a vyhnout se největšímu horku během poledního slunce.


Počasí Tanzanie Ruaha National Park


Ruaha National Park je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších národních parků v Tanzanii. Nachází se na jihu země a je jednou z největších rezervací pro divokou zvěř na africkém kontinentu. Jméno parku pochází od stejnojmenné řeky, která tudy protéká.

Zeměpisná poloha parku je zodpovědná za jeho rozmanitý a impozantní přírodní krajinný ráz. Nachází se na rozhraní východní a jižní Afriky, což se odráží v jeho přírodní diverzitě. Park je domovem různých druhů zvířat, včetně slonů, žiraf, lvů, gepardů, nosorožců, hrochů, krokodýlů a mnoha dalších druhů.

Co se týče počasí, Ruaha National Park leží ve velmi suché oblasti Tanzanie, a to je faktor, který ovlivňuje jeho klima. Park má dvě hlavní roční období - suché a deštivé období. Suché období začíná v červnu a pokračuje až do listopadu. Během tohoto období teploty stoupají a mohou dosahovat vysokých hodnot. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 30 °C, přičemž teploty kolem 40 °C nejsou výjimečné.

Deštivé období v Ruaha National Park nastává od prosince do května. Během tohoto období park prochází obdobím dešťů a vegetace se oživuje. Průměrné denní teploty klesají na příjemnou úroveň kolem 25 °C. Srážky jsou vysoké a park se promění v zelenou a plodnou krajinu. Během deštivého období je však park pro veřejnost většinou zavřený kvůli obtížnému pohybu a přístupu.

Počasí v Ruaha National Park je tedy velmi důležitým faktorem pro turisty, kteří sem přijíždějí. Suché období nabízí dobré podmínky pro safari a pozorování zvířat. Teploty však mohou být vyšší a je nutné si brát s sebou dostatek vody a ochránit se před slunečními paprsky. Deštivé období je naopak ideální pro milovníky přírody a fotografy, protože park je tehdy nejkrásnější a plný života.

Ruaha National Park je skutečným skvostem Tanzanie a jeho ohromující krajina a bohatství divoké zvěře jsou pro turisty něčím nezapomenutelným. Ať už se rozhodnete navštívit park během suchého nebo deštivého období, budete mít jedinečnou příležitost vidět tu nejdivočejší přírodu a prožít neopakovatelná dobrodružství.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky