Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Švýcarsko Schwyzerland

Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Schwyzerland


1. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce Švýcarska?

Nejznámější turistické atrakce v Švýcarsku jsou Matterhorn, Jungfraujoch, Interlaken, Lucern a Curych.

2. Jaký je oficiální jazyk Švýcarska?

Švýcarsko má čtyři oficiální jazyky - němčinu, francouzštinu, italštinu a rétorománštinu.

3. Jaké jsou ceny potravin a jídla v Švýcarsku?

Ceny potravin a jídla v Švýcarsku jsou vysoké, zvláště v restauracích a kavárnách. Náklady na stravování se mohou pohybovat mezi 20-60 CHF (cirka 500-1500 Kč) na osobu za jídlo.

4. Jaké jsou nejpohodlnější způsoby přepravy v Švýcarsku?

Nejpohodlnější způsoby přepravy v Švýcarsku jsou vlak, tramvaj a autobus. Vlaky jsou čisté, pohodlné a většinou přesné.

5. Jaké jsou počasí a klimatické podmínky v Švýcarsku?

Klima v Švýcarsku se liší podle regionu, ale většinou je svěží a mírně chladné. V létě se teploty pohybují mezi 20-30°C a v zimě se sněhem a mrazem můžeme očekávat teploty až -10°C.

6. Jaké jsou nejpoužívanější měny v Švýcarsku?

Oficiální měnou Švýcarska je švýcarský frank (CHF). V některých turistických oblastech jsou přijímány i eura a americké dolary.

7. Jaká jsou daňová pravidla v Švýcarsku pro turisty?

Turisty, kteří nezůstanou v Švýcarsku déle než 90 dní, nezatěžují žádné daňové povinnosti. Více informací lze získat na webových stránkách švýcarského celního úřadu.

8. Jak bezpečné je Švýcarsko?

Švýcarsko je považováno za velmi bezpečnou zemi s nízkou mírou kriminality. Přesto je třeba dodržovat obvyklá opatření, jako například nehledět na cennosti v autě, neposlouchat hudbu nahlas v ulicích a podobně.

9. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Švýcarska?

Nejlepší časy k návštěvě Švýcarska jsou jaro a podzim. V létě a na vánočních prázdninách bývá Švýcarsko velmi rušné a dražší.

10. Jaký je nejlepší způsob, jak si Švýcarsko užít, aniž bychom zruinovali svůj rozpočet?

Nejlepší způsob, jak si Švýcarsko užít a nezruinovat svůj rozpočet, je pobyt v neznámých a menších městech a obcích. Mnoho turistů vyvíjí tlak na velké města, ale prozkoumávání menších měst a obcí může být méně turistické a zároveň levnější. Je také doporučeno volit brzyjarní nebo podzimní termín návštěvy.


Dovolená Švýcarsko Schwyzerland


Dovolená ve Švýcarsku je snem mnoha cestovatelů, kteří touží po malebné krajině, bohaté historii a vynikajících outdoorových aktivitách. Jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst k návštěvě je oblast nazývaná Schwyzerland, která se nachází v centrální části země.

Schwyzerland je regionem ve švýcarském kantonu Schwyz, který se rozkládá na jihovýchodním břehu jezera Lucernské. Jeho název pochází od podobné krajiny jako ve švýcarském pohoří Švýcarská čerpačka (Swiss Jura) a také od okolního kantonu Schwyz. Je charakterizován svou divokou a nedotčenou přírodou, včetně strmých údolí, malebných hor a krásných jezer.

Hlavní atrakcí Schwyzerlandu je bezpochyby oblast jménem Muotathal. Toto údolí je známé svými impozantními kaňony, skalními útesy a vodopády. Jednou z nejoblíbenějších atrakcí je zdejištěná Hölloch, nejdelší jeskyně ve střední Evropě. Pro milovníky hor je zde také mnoho turistických cest a horských stezek, které nabízejí panoramatický výhled na okolní krajinu.

Další zajímavou oblastí v Schwyzerlandu je pohoří Stoos, které je přímo přístupné lanovkou. Tato oblast je ideální pro zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding, a nabízí také mnoho tras pro pěší turistiku. Je zde také nejstrmější visutá lanovka na světě, která vás doveze na vrchol s panoramatickým výhledem.

Pro milovníky vody je Schwyzerland ideálním místem k návštěvě. Jezero Lucernské nabízí možnosti kajakářství, windsurfingu a rybaření. Určitě si také nenechte ujít parníkem projížďku po jezeře, která vám umožní obdivovat nádhernou krajinu z jiné perspektivy.

Kromě přírodních krás nabízí Schwyzerland také bohatou historii a kulturní dědictví. Ve městě Schwyz, které je hlavním městem kantonu, se nachází mnoho historických památek, včetně kaple Mythenstein, která je známá svými freskami vyobrazenými na stěnách. Ve městě Einsiedeln pak najdete impozantní klášter se slavnou černou madonou.

Pokud si přejete ochutnat místní švýcarskou kuchyni, v Schwyzerlandu nebudete zklamáni. Region je známý svými tradičními pokrmy, jako je fondue, rösti (bramborová natička) a švýcarská čokoláda. Nezapomeňte vyzkoušet některé z místních specialit ve skvělých restauracích, které se zde nacházejí.

Dovolená ve Švýcarsku Schwyzerland je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Bez ohledu na to, zda jste milovník přírody, dobrodružství nebo kultury, tento region nabízí něco pro každého. Přijďte a objevte krásy tohoto malebného koutu Švýcarska!


Ubytování Švýcarsko Schwyzerland


Švýcarsko je známé svou krásnou přírodou, pohraničními horami a malými malebnými vesničkami. Jednou z nejatraktivnějších destinací v této zemi je Schwyzerland, malebná oblast ležící ve švýcarských Alpách. Tento region nabízí nejen nádherné scenérie, ale také širokou škálu ubytování, které uspokojí potřeby návštěvníků s různými preferencemi.

Schwyzerland je znám především díky svému národnímu parku, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Pro milovníky přírody je zdejší ubytování velmi zajímavou volbou. Návštěvníci si mohou vybrat z řady horských chat a penzionů, které se nacházejí přímo v okolí národního parku. Tato místa nabízejí útulné pokoje s krásným výhledem na okolní hory a lesy. Hosté mají možnost se ponořit do klidného prostředí a strávit čas v přírodě, procházkami, jízdou na kole a pozorováním zvěře.

Pokud máte raději modernější ubytování, můžete se rozhodnout pro ubytování v jednom z lázeňských měst, jako je například Baden. Zde můžete najít luxusní hotely s veškerými moderními vybaveními, wellness centry a bazény. Tyto hotely často nabízejí také možnost stravování ve svých restauracích, kde můžete ochutnat tradiční švýcarskou kuchyni.

Pro milovníky adrenalinových sportů a zimních radovánek je Schwyzerland ideálním místem pro lyžování. V okolí se nachází mnoho lyžařských středisek, které nabízejí různé druhy sjezdových tratí pro všechny úrovně dovedností. Ubytování ve střediscích je často ve formě hotelů, penzionů a apartmánů, které jsou vybaveny veškerým potřebným vybavením pro váš zimní pobyt. Mnoho z těchto zařízení nabízí také pronájem lyží a snowboardů, takže se nemusíte starat o svůj vlastní vybavení.

Pro ty, kteří hledají jedinečný zážitek, je možné se ubytovat v jednom z tradičních horských domů nazývaných "chalets". Tato autentická ubytování jsou často postavena z tradičních materiálů, jako je dřevo a kámen, a nabízejí útulné pokoje s krbem a terasou s výhledem na nádherný švýcarský krajinný park. Ubytování v takovém chaletu je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít skutečnou atmosféru horského Švýcarska.

Schwyzerland nabízí širokou škálu možností ubytování pro návštěvníky, kteří přicházejí užít si toto malebné švýcarské území. Bez ohledu na vaše preference, zde najdete vhodné ubytování, které vám umožní prožít skvělou dovolenou v jednom z nejkrásnějších regionů Švýcarska.


Letenka Švýcarsko Schwyzerland


Švýcarsko, překrásná země ležící uprostřed Evropy, je jedním z neoblíbenějších cílů turistů z celého světa. A pokud hledáte opravdu nezapomenutelný zážitek, neváhejte navštívit jeho skrytý klenot – Schwyzerland.

Schwyzerland je malebná oblast nacházející se ve střední části Švýcarska. I když není tak známá jako přírodní atrakce jako například jezero Ženeva nebo Matterhorn, nabízí jedinečnou kombinaci nádherné přírody a autentického švýcarského života.

První, co na Schwyzerlandu potěší vaše smysly, jsou jeho malebná horská panorama. V okolí se nachází nespočet vrcholků, které dosahují výšek až 2 000 metrů nad mořem. Tyto hory poskytují neuvěřitelnou možnost outdoorových aktivit, jako je pěší turistika, horská cyklistika nebo lyžování v zimních měsících. Schwyzerland si tak zachovává své kouzlo a není tak přelidněné jako jiná známá turistická místa ve Švýcarsku.

Dalším lákadlem Schwyzerlandu je jeho nezkažená příroda. Je zde nespočet malebných jezer a vodopádů, které dodávají této oblasti jedinečný ráz. Například jezero Sihlsee je oblíbeným místem pro vodní sporty a rybaření, zatímco vodopád Bödmeren je skvělým místem k odpočinku a nabízí úchvatný výhled.

Navštěvování tradičních švýcarských vesnic zde přináší pocit, že jste se ocitli v jiné éře. Tyto malé vesničky nabízí autentickou atmosféru a nezapomenutelné kulturní zážitky. Místní obyvatelé jsou vstřícní a rádi se podělí o své tradiční zvyky a řemesla.

Ochutnávka místní kuchyně je také nevyhnutelnou součástí návštěvy Schwyzerlandu. Tradiční švýcarské jídla, jako je raclette (tavený sýr) nebo fondue, jsou neodolatelně chutná a potěší i ty nejnáročnější chuťové buňky.

Aby se mohli turisté plně ponořit do atmosféry Schwyzerlandu, je zde řada ubytovacích možností. Od luxusních hotelů až po malebné horské chaty si každý najde to pravé pro sebe. Pro opravdové dobrodruhy je tu také možnost strávit noc v horském stanu a prožít tak zážitek přímo v přírodě.

Pokud hledáte skrytý poklad v srdci Švýcarska, není lepší volbou než Schwyzerland. Jeho malebná příroda, autentický život a skvělé outdoorové aktivity jsou jistě nezapomenutelným zážitkem pro každého návštěvníka.


Počasí Švýcarsko Schwyzerland


Švýcarsko je známé svou nádhernou krajinou, která je obklopena impozantními Alpami. Nachází se zde mnoho malebných měst a vesnic, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nich je i Schwyzerland, která se nachází v údolí kantonu Schwyz.

Schwyzerland je proslulý svým jedinečným počasím. Jeho poloha v údolí má vliv na mikroklima této oblasti. Díky ochrannému účinku hor je zde často mírnější počasí než v okolních regionech. Schwyzerland je obklopené vrcholky hor, které zabraňují prouděním chladného vzduchu, a proto se zde teploty v průměru pohybují o několik stupňů vyšší než v okolních oblastech.

Letní měsíce jsou v Schwyzerlandu obvykle mírné a příjemné. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20°C. Díky vysokým horám je zde časté výskyt slunečného počasí, a proto je Schwyzerland velmi atraktivním turistickým místem v letní sezoně. Turisté sem přijíždějí především kvůli krásné přírodě a aktivitám, jako je turistika, cyklistika a vodní sporty. V letních měsících také není neobvyklé, že teploty mohou přesáhnout 25°C, což poskytuje ideální podmínky pro letní dovolenou.

Zima v Schwyzerlandu je charakterizována chladným počasím a sněhovými srážkami. Průměrná teplota se pohybuje okolo nuly stupňů. Díky nadmořské výšce a horským masivům je Schwyzerland ideálním místem pro zimní sporty, jako je lyžování, snowboarding a běžkování. Často se zde též konají závody Světového poháru v lyžování, které lákají profesionální sportovce i diváky.

Nezapomeňme však, že i v Schwyzerlandu mohou být extrémnější povětrnostní podmínky. Těsně za údolím se nachází alpský horský masiv s vrcholy dosahujícími nadmořské výšky téměř 3000 metrů. Tato oblast je náchylná k rychlým změnám počasí, včetně silných větrů a bouřlivých srážek. Je proto důležité být na takové extrémy vždy připraven a sledovat předpovědi počasí.

Schwyzerland je jedinečnou oblastí ve Švýcarsku, která nabízí krásný výhled na alpskou krajinu. Jeho specifické počasí je důvodem, proč sem turisté přijíždějí z celého světa, ať už chtějí zažít horké letní dny na slunci nebo se těšit na sjezdovky v zimě. Bez ohledu na roční období, Schwyzerland vás vždy přivítá svým nádherným počasím a nádhernou přírodou.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky