Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Srí Lanka Negombo

Počasí Srí Lanka Negombo


Srí Lanka je malebnou ostrovní zemí v jižní Asii, která se může pyšnit nejen svou bohatou kulturou a historií, ale také překrásnou přírodou a příjemným subtropickým podnebím. Jeden z nejoblíbenějších turistických cílů na Srí Lance je město Negombo, které se nachází na západním pobřeží ostrova. Pojďme se podívat na to, jaké je zde počasí.

Negombo je známé svými nádhernými plážemi, které lákají turisty z celého světa. Díky své poloze u Indického oceánu a příjemnému klimatu je zde po celý rok velmi příjemné počasí.

Srí Lanka má dvě hlavní monzunové sezóny - jihovýchodní monzun (Yala) a severovýchodní monzun (Maha). Negombo je ovlivněno oběma těmito monzunovými toky a proto má celoročně vlhké a tropické podnebí s teplotami kolem 30 °C.

Jihovýchodní monzun trvá od května do září a způsobuje deštivé počasí v oblastech jako je Yala, Rainforest a Hambantota. Negombo během této sezóny také zažívá deštivé dny, ale často jsou krátké nepřetržité lijáky, které se střídají se slunečnými obdobími. Vzhledem k tomu, že Srí Lanka je tropická země, může déšť nečekaně a rychle přijít, ale také zmizet.

Severovýchodní monzun začíná v listopadu a trvá do přibližně března. Tato sezóna nejdéle trvá a je charakterizována suššími obdobími a nižšími teplotami. Negombo zažívá teplé a suché počasí v říjnu a listopadu, kdy jsou deštivé dny mnohem méně časté. Poté se začíná stupňovitě zvyšovat množství srážek, které dosáhne vrcholu v prosinci a pokračuje až do března.

I když Srí Lanka zažívá monzunové období, Negombo díky své poloze uprostřed ostrova není takovým deštivým oblastí jako jiné části země. To znamená, že i během období peak monzunu, zde bude i nadále slunečno a teplé.

Pokud se chystáte navštívit Srí Lanku a Negombo, nezapomeňte vzít si s sebou lehké oblečení, ochranné sluneční brýle a opalovací krém. Nedoporučuje se návštěva během silného monzunu a během tohoto období je také důležité sledovat místní předpovědi počasí.

Negombo je skvělým místem, které můžete navštívit v jakoukoli část roku. Jeho příjemné počasí vám umožní užívat si nádherné pláže, vodní aktivity a poznávání místní kultury a historie. Takže neváhejte a zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Negombu na Srí Lance.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Negombo


1. Jak se dostanu z letiště v Kolombu do Negomba?
-Od letiště v Kolombu do Negomba je možné se dostat taxíkem nebo tuk-tukem, což je místní dopravní prostředek. Cesta trvá zhruba 20-30 minut.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Negomba?
-Nejlepší čas na návštěvu Negomba je v období od prosince do března, kdy je tam suché a slunečné počasí. V tomto období také probíhají různé důležité festivity a akce.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Negombu?
-Hlavní atrakcí v Negombu je jeho krásná pláž, kde si můžete užívat slunce a koupání. Dalšími zajímavými místy jsou například náměstí Negombo, stará nizozemská pevnost, chrám Angurukaramulla, Lagúna Muthurajawela a tradiční tržnice.

4. Kde se dá v Negombu ubytovat?
-V Negombu je široká škála ubytování, které zahrnuje luxusní hotely, butikové hotely, penziony a hostely. Nejlepší je rezervovat si ubytování předem online.

5. Jaké jsou tradiční srílanské speciality, které si mohu v Negombu vyzkoušet?
-V Negombu si můžete vychutnat místní srílanskou kuchyni, která je známá svými pikantními a exotickými příchutěmi. Známou specialitou je například kari, rybí pokrmy, kokosový rýžový dort "kokis" a čaj Ceylon.

6. Mám nějaká omezení v oblečení při návštěvě Negomba?
-Při návštěvě chrámů a náboženských míst je vhodné dodržovat pokrytí ramen a nohou. Mimo náboženská místa můžete nosit volné a pohodlné oblečení.

7. Jaké jsou možnosti dopravy v Negombu?
-V Negombu je k dispozici veřejná doprava, jako jsou autobusy a vlaky, které vás mohou přepravit do jiných částí Srí Lanky. Místní doprava je často zajišťována tuk-tuky, které jsou pohodlné a cenově dostupné.

8. Kde se dají zakoupit suvenýry v Negombu?
-V Negombu jsou mnohé obchody a tržnice, kde si můžete zakoupit různé suvenýry, jako jsou ručně vyrobené šperky, textilie, koření, čaj a další typické srílanské výrobky.

9. Jak dlouho bych měl zůstat v Negombu?
-Doba pobytu v Negombu závisí na osobních preferencích a plánech. Mnoho turistů si zde užívá několik dní relaxace na pláži a prozkoumávání místních atrakcí. Pokud chcete navštívit i další části Srí Lanky, můžete zde zůstat zhruba 2-3 dny.

10. Jaká je místní měna v Negombu a kde si mohu směnit peníze?
-Místní měna v Srí Lance je srílanská rupie (LKR). V Negombu jsou dostupné měnové směnárny, banky a také hotely, které nabízejí služby směny peněz. Je také možné používat kreditní karty v některých etablovaných podnicích.


Ubytování Srí Lanka Negombo


Negombo je malebné městečko nacházející se na západním pobřeží Srí Lanky. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí zažít nádherné pláže a vodní sporty, ale zároveň si užít klidu a pohody, což je v Koncolu Slova běžné. To také činí Negombo oblíbeným místem pro rodinné dovolené a páry, kteří hledají romantický pobyt. V této oblasti se nachází řada různých ubytování, od luxusních hotelů až po cenově dostupné hostely.

Luxusní hotely

Jedním z nejvýznamnějších hotelů v Negombo je Jetwing Blue, který nabízí elegantní a moderní ubytování s výhledem na oceán. Hosté si zde mohou vychutnat různé nadstandardní služby, jako je například privátní bazén a soukromý balkon. Dalšími nabídkami jsou lázně, posilovna, restaurace a bary.

Dalším luxusním hotelem v Negombo je The Beach, který se nachází přímo na pláži. Hotel nabízí hostům perfektní pohodlí s luxusním ubytováním a výhledem na oceán. Dále zahrnuje různé lázeňské procedury, posilovnu, restaurace a bary, což zajišťuje dokonalý pobyt.

Středně drahé hotely

The Paradise Beach Hotel, který se nachází v klidné části Negomba, poskytuje hostům příjemné a cenově dostupné ubytování. Hotel se nachází blízko pláže, kde se můžete věnovat aktivitám jako surfování a kitesurfing. The Paradise Beach Hotel nabízí dokonalé pohodlí včetně lahodných jídel a výhledu na oceán.

Dalším středně drahým hotelem je JETWING Sea, který se nachází blízko oblíbené Negombo Fish Market. Hotel nabízí luxusní ubytování, jako je například velké soukromé balkony s výhledem na oceán a pláž. Kromě toho mohou hosté navštívit restauraci a bar.

Hostely

Pro ty, kteří se chtějí ubytovat za velmi dostupnou cenu, mohou volit různé hostely. Například prémiový hostelský komplex Hangover Hostels By CityHub, který se nachází v samém srdci Negombo, nabízí privátní pokoje a sdílené ubytování s luxusními vybaveními. Hostel kromě toho poskytuje kulečníkový stůl, adrenalinové sporty, pizza bar a více.

Dalším hostelem je Negombo Backpackers Inn, který je považován za jeden z nejlevnějších hostels v regionu. Hostel nabízí soukromé pokoje a sdílené ubytování a je ideálním místem pro ty, kteří hledají levné a pohodlné akomodace.

Negombo je oblast s mnoha možnostmi ubytování, což umožňuje hostům zvolit si kvalitní a cenově dostupné ubytování v závislosti na jejich preferencích. Bez ohledu na typ ubytování, které si zvolíte, Negombo nabízí skvělé pláže, klid a pohodu, a to vše za více než přijatelnou cenu.


Dovolená Srí Lanka Negombo


Srí Lanka, krásný ostrovní ráj v Indickém oceánu, je známá svými malebnými plážemi, pestrými kulturami a fascinující historií. Jedno z nejoblíbenějších letovisek na Srí Lance je Negombo.

Negombo, ležící asi 35 kilometrů severně od hlavního města Kolomba, je ideálním místem pro dovolenou, kde si můžete užít slunce, moře a relaxaci. Oblast je proslulá svými nádhernými plážemi s jemným bílým pískem a azurovými vodami. Venkovní aktivity, jako potápění, šnorchlování a rybolov, jsou na výběr a mohou zlepšit váš pobyt ještě více.

Negombo je také domovem římskokatolické archidiecéze, což dává oblasti křesťanský charakter. Křesťanské kostely s evropským architektonickým stylem jsou běžné v celém městě, čímž Negombo získává přezdívku "Malá Řím". Nejznámější z těchto kostelů je svatostánkový komplex sv. Sebastiána, který je architektonicky zpracován podobně jako katedrála sv. Petra v Římě.

Mimo pláží a kostelů je v Negombu mnoho dalších turistických atrakcí. Koloniální architektura z dob nizozemské a portugalské kolonizace dodává městu zvláštní historický punc. Pro milovníky historie a kultury je návštěva "Holandského kanálu" nezbytná. Tento kanál, postavený v 17. století Holanďany, sloužil k transportu zboží a nyní je populárním místem pro projížďky lodí.

Jedním z vrcholů Negomba je také tržiště, kde si můžete prohlédnout a zakoupit místní produkty jako čerstvé ryby, koření a exotické ovoce. Město je také známé svou bohatou nabídkou mořských plodů a možností ochutnat autentickou srílanskou kuchyni.

Blízkost mezinárodního letiště Bandaranayoike dělá z Negomba také ideální místo pro začátek nebo konec vaší cesty po Srí Lance. Můžete zde strávit několik dní a zotavit se od cestování, nebo využít možnosti navštívit další oblíbená turistická místa, jako jsou Kandy, Sigiriya či Národní park Jala.

Váš pobyt v Negombu může být doplněn také o pobyt v luxusních rezortech a hotelích, které nabízejí vysoce kvalitní ubytování a prvotřídní služby. Místní obyvatelé jsou známí svou přátelskostí a ochotou pomoci turistům, což zajišťuje příjemný a pohodový pobyt.

Negombo je skutečným klenotem Srí Lanky, kde se setkávají krásné pláže, bohatá historie a pohostinnost místních obyvatel. Přináší onu slavnou srílanskou dovolenou, která slibuje nezapomenutelné zážitky a relaxaci. Pokud hledáte dovolenou se sluncem, plážemi a kulturními atrakcemi, Negombo je pro vás skvělou volbou.


Letenka Srí Lanka Negombo


Srí Lanka je úchvatnou destinací pro cestovatele hledající exotické zážitky a dobrodružství. A jedním z nejlepších způsobů, jak se dostat do této krásné země, je koupit letenku do Negomba. Negombo je malebné přímořské město, které je ideálním výchozím bodem pro objevování krás Srí Lanky.

Negombo je známý nejen svými plážemi, ale také historickými památkami a tradičním rybářským průmyslem. Je to uklidňující místo s krásným výhledem na Indický oceán, kde turisté mohou prožívat místní kulturu a tradice s bezpečností a pohodlím.

Letenky do Negomba jsou k dispozici od různých leteckých společností, jako jsou Qatar Airways, Emirates nebo Etihad Airways. Tyto společnosti nabízejí různé možnosti letu a často jsou v ceně i víza a další poplatky. Let z Evropy trvá přibližně 10-12 hodin, v závislosti na trase a mezipřistání.

Po příletu na letiště v Negombu můžete využít taxi služby nebo veřejnou dopravu, abyste se dostali do centra města. V městě je snadné najít ubytování, ať už v hotelových a resortových komplexech nebo v místních penzionech a domech pro hosty.

Co se týče aktivit, Negombo nabízí různé vodní sporty, jako jsou surfování, potápění a windsurfing. Město je také výchozím bodem pro výlety do okolních turistických atrakcí, jako jsou Národní park Wilpattu, chráněná oblast Muthurajawela a řeka Maha Oya. Navštivte také místní trhy, kde si můžete zakoupit tradiční zboží a pozdravit místní obyvatele.

Negombo je ideální destinací pro ty, kteří hledají klidné a relaxační dovolenou v krásné zemi jako je Srí Lanka. Letenka do tohoto malého rybářského města vás určitě nezklame a vaše cesta bude plná nezapomenutelných zážitků a zážitků.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky