Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Srí Lanka Bentota

Letenka Srí Lanka Bentota


Srí Lanka je malý ostrovní stát v jižní Asii, který nabízí nádherné pláže, tropické lesy, historická místa a exotickou kuchyni. Mezi nejznámější turistické destinace Srí Lanky patří město Bentota, které se nachází na jihozápadě ostrova.

Pokud se chystáte na dovolenou do Srí Lanky a hledáte ideální místo pro odpočinek na pláži a užívání si nádherného prostředí, může být letenka do Bentoty tou nejlepší volbou. Bentota leží v Západní provincii a nabízí úžasné pláže, čistou vodu a nádherné ubytování.

Letenka do Bentoty je snadno dostupná z mnoha evropských měst, jako je Londýn, Paříž, Frankfurt, Brusel nebo Amsterdam. Cena letenek se liší podle sezóny, ale přibližně se pohybuje od 500 do 800 eur tam a zpět.

Bentota je ideální místo pro páry, rodiny i jednotlivce, kteří chtějí relaxovat a užívat si tropický prales, vodu, slunce a klidnou atmosféru. Na pláži si můžete užít sluneční paprsky, koupání v moři, surfování nebo jiné vodní aktivity, jako například potápění.

Pokud máte rádi zvířata, můžete se vypravit na vodní safari, kde uvidíte slony, varany a další druhy zvířat. Navštivte také Bentota Turtle Hatchery, kde se můžete osobně setkat s ochranáři a uvidíte jedno z nejvíce ohrožených zvířat na světě - mořské želvy.

Historické památky Srí Lanky jsou jedinečné a staří tisíce let. V Bentotě můžete navštívit Kadolana Temple, který je bohatý na historické artefakty a střípky starověkého Svatého prahu. Dále můžete navštívit Bentota Art Gallery, kde si můžete prohlédnout umělecká díla a fotografie z celého ostrova.

Srí Lanka je známá pro svou exotickou kuchyni a Bentota není výjimkou. V mnoha restauracích a stáncích potkáte unikátní chuťové kombinace a další pokrmy, jako jsou kari, ryby, mořské plody a kokosové ořechy. Pokud máte rádi sladkosti, nemůžete vynechat proslulou srílanskou pochoutku "kokis".

Když zavítáte do Bentoty, budete se cítit jako v ráji. Toto krásné místo nabízí nádherné pláže, mnoho vodních aktivit, historická místa a exotickou kuchyni. Letenka do Bentoty je tou správnou volbou pro ty, kteří hledají ideální místo pro odpočinek a relaxaci.


Dovolená Srí Lanka Bentota


Bentota je malebné město ležící na západním pobřeží Srí Lanky, které nabízí nejen krásné pláže a teplé moře, ale také bohatou historii a mnoho aktivit pro turisty. Pokud hledáte ideální místo pro dovolenou plnou relaxace, zábavy a zdokonalení svých zájmových aktivit, Bentota je jednoznačně tou správnou volbou.

Ubytování můžete rezervovat v některém z místních resortů, které jsou velmi populární díky svému luxusnímu vybavení a krásnému okolí. Například The Palms Hotel Bentota nabízí prostorné pokoje s balkony nebo terasami s výhledem na oceán. Hotel také disponuje profesionálním wellnessem, masážními terapiemi a fitness centrem. Další populárními ressorty jsou například Taj Bentota Resort & Spa a Eden Resort & Spa.

Bentota je plné krásných pláží, které nabízejí dokonalý pobyt v tropickém prostředí. Pokud milujete vodní sporty, nejlepší je navštívit zátoku Bentota, která je známá pro své výhodné podmínky pro windsurfing či kiteboarding. Můžete si také pronajmout jet ski nebo s kajakem prozkoumat místní mangrovy.

Pro milovníky historie a kultury jsou k dispozici mnohé kulturní památky. Jednou z nejnavštěvovanějších je například starověké město Galle, které je zapsáno na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Můžete si také prohlédnout hinduistický chrám Kande Vihara, chrám Kalutara Bodhiya nebo si projít město Bentota se starými koloniálními budovami.

Pro rodiny s dětmi je ideální návštěva místních zoo a safari parků. Mezi nejoblíbenější patří Yala National Park, kde uvidíte slony, mangusty nebo dokonce levharty.

Na závěr nezapomeňte ochutnat místní kuchyni. Srí Lanku proslavuje celý svět svými kořeněnými a chutnými pokrmy. Letiště Colombo se nachází pouhých 90 minut jízdy, takže dokonalou dovolenou můžete mít již do dvou hodin od přistání na Srí Lance.

Celkově lze říci, že Bentota je dokonalým místem pro dovolenou, která nabízí nádhernou přírodu, pláže, kulturní památky a mnoho aktivit pro turisty. Ideální pro ty, kteří hledají dovolenou plnou zábavy a relaxace.


Počasí Srí Lanka Bentota


Srí Lanka je známá svou tropickou klimou a jedním z oblíbených turistických míst v této zemi je Bentota. Toto malebné město se nachází na jihozápadním pobřeží Srí Lanky a nabízí nádherné pláže, palmové háje a teplé vody Indického oceánu.

Počasí v Bentotě je typické pro tropickou oblast s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po většinu roku. Nejlepší období pro návštěvu Bentoty je v období od listopadu do dubna, kdy je sušší sezóna a teploty se pohybují kolem 30 °C. Tato doba je také ideální pro turisty, kteří si chtějí užít slunečních koupelí a vodních sportů, jako je šnorchlování nebo surfování.

Během deštivého období, které trvá od května do října, se může v Bentotě vyskytovat silný déšť a bouřky. Teploty během tohoto období se stále pohybují kolem 30 °C, ale voda může být kalnější a pláže méně přívětivé pro opalování. Nicméně, i během deštivých měsíců může být několik slunečných dní, na kterých je možné si užít pláže a vodní aktivity.

Srí Lanka je také známá svými monzunovými větry, které ovlivňují počasí v různých částech země. V Bentotě jsou tyto větry slyšitelné většinou v noci, kdy vanou nad oceánem. Někteří turisté si užívají zvuk těchto větrů, které přinášejí příjemnou přímořskou atmosféru do jejich pobytu.

Kromě počasí je Bentota také domovem pestrobarevné a bohaté flóry a fauny, které tu lze vidět. Při procházce okolím můžete objevit mangrovníky, kokosové palmy a další tropické rostliny. Ptáci, včetně krásného páva, jsou hojně rozšířeni v této oblasti, takže příležitosti k pozorování ptactva jsou vždy na dosah.

V Bentotě je také možné navštívit různé historické památky a chrámy, jako je Bentota galérka a Kande Vihara Temple. Tyto místa navštěvují milovníci historie a kultury Srí Lanky, kteří se chtějí dozvědět více o bohaté minulosti této země.

Celkově vzato, počasí v Bentotě je typické pro tropickou oblast s vysokými teplotami a vysokou vlhkostí po většinu roku. Nejlépe je navštívit tuto oblast od listopadu do dubna, kdy jsou teploty příjemné a slunečné dny jsou optimální pro vodní aktivity a plážové radovánky. I během deštivých měsíců toto místo nabízí svůj kouzelný přímořský kouzelník a historky ke objevení.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Bentota


1. Jak se dostat z letiště na Srí Lance do Bentoty? - Existuje několik možností, včetně taxi, autobusu nebo soukromého transféru. Nejběžnější je si pronajmout taxi nebo využít letištní transfer zajištěný hotelovým zařízením.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Bentotě? - Bentota je známá svými krásnými plážemi. Mezi nejoblíbenější patří Bentota Beach, Paradise Beach a Induruwa Beach. Všechny tyto pláže nabízejí bílý písek, čistou vodu a různé vodní aktivity.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Bentoty? - Nejlepší čas na návštěvu Bentoty je během suchého období, které trvá od listopadu do března. Tento období nabízí slunečné počasí a teploty kolem 30 stupňů Celsia.

4. Co dělat a vidět v Bentotě? - Bentota nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí pro turisty. Mezi nejoblíbenější patří vodní sporty, jako je šnorchlování, potápění, surfování a plachtění. Můžete také navštívit Bentota Beach, Ganga Rani Safari Park, Bentota Lake a prozkoumat místní trhy.

5. Kam se podívat poblíž Bentoty? - Poblíž Bentoty se nachází několik zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Patří sem město Galle se svými historickými pevnostmi, jezero Koggala, chrám Kosgoda, který se specializuje na ochranu mořských želv, a skalní chrám Kalutara.

6. Kde se ubytovat v Bentotě? - Bentota nabízí širokou škálu hotelů a resortů pro každý rozpočet. Některé z nejlepších možností zahrnují Bentota Beach by Cinnamon, The Surf Hotel Bentota a Centara Ceysands Resort & Spa.

7. Jaké jsou tradiční srílanské pokrmy, které bych měl v Bentotě ochutnat? - V Bentotě můžete ochutnat některé z tradičních srílanských pokrmů, jako je kotthu roti (pikantní pokrm s rozsekáným chlebem a zeleninou), hoppers (křupavé palačinky) nebo kari. Určitě si také vychutnejte čaj, který je známý po celém Srí Lance.

8. Je v Bentotě bezpečno? - Bentota je obecně bezpečná destinace, ale jako všude jinde se doporučuje být obezřetný a dodržovat standardní bezpečnostní opatření, jako je sledování osobních věcí a vyhýbání se osamoceným neznámým místům ve večerních hodinách.

9. Kolik dní bych měl strávit v Bentotě? - Vše závisí na vašich zájmech a plánech. Ale obvykle se doporučuje strávit v Bentotě 2 až 3 dny, abyste si mohli vychutnat pláže, vodní aktivity a navštívit nejbližší atrakce.

10. Jaké jsou nejbližší letiště k Bentotě? - Nejbližším mezinárodním letištěm k Bentotě je Mezinárodní letiště Bandaranaike v Kolombu, které se nachází asi 90 km severně od Bentoty.


Ubytování Srí Lanka Bentota


Srí Lanka je nádherná země, plná krásných pláží, malebných horských vesnic a úchvatných divokých zvířat. Pokud plánujete navštívit toto krásné místo a hledáte nejlepší místo k pobytu, měli byste zvážit pobyt v oblasti Bentota.

Bentota se nachází v jižní části Srí Lanky a je považována za jednu z nejhezčích plážových oblastí této země. Kromě malebných pláží nabízí Bentota vynikající restaurace s tradiční srílanskou kuchyní, zařízení pro vodní sporty, jako je surfování a potápění, a také luxusní moderní hotely s prvotřídním ubytováním.

Pokud hledáte nejlepší možnosti ubytování v Bentota, zvažte tyto možnosti:

1. Cinnamon Bentota Beach

Cinnamon Bentota Beach je jedním z nejlepších ubytování v této oblasti. Nachází se v blízkosti pláže a nabízí prvotřídní ubytování s soukromým balkonem s výhledem na oceán. Hotel má také prvotřídní služby, jako je například wellness centrum a bazén pod širým nebem.

2. Avani Bentota Resort & Spa

Avani Bentota Resort & Spa je dalším luxusním hotelem s dobrým ubytováním, který se nachází v krásné oblasti Bentota. Tento hotel nabízí prvotřídní služby, jako jsou wellness procedury, masáže a bazén. Hosté si mohou užít také adrenalinové aktivity, jako je windsurfing a potápění.

3. Saman Villas

Saman Villas jsou ideálním způsobem k prožití romantického pobytu na Srí Lance. Tyto samostatné vily súkromnou zahradou, plavacím bazénem a výhledem na oceán nabízejí nezapomenutelný pobyt. Saman Villas jsou vynikající prostor k relaxaci a ochutnávání tradičního srílanského jídla v soukromí.

4. Centara Ceysands Resort & Spa

Centara Ceysands Resort & Spa je nový luxusní hotel, který se nachází na poloostrově Bentota. Nabízí prvotřídní ubytování, jako jsou bungalovy s výhledem na oceán a bazén pod širým nebem. Hotel nabízí také širokou škálu aktivit, jako je kayaking a vodní sporty.

Takže pokud plánujete navštívit Srí Lanku a hledáte ideální místo k pobytu, musíte se podívat na oblast Bentota. S výběrem jednoho z těchto luxusních hotelů nebo vil budete mít nezapomenutelný pobyt s výhledem na oceán a s prvotřídním servisem.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky