Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Spojené státy americké Finger Lakes, New York

Počasí Spojené státy americké Finger Lakes, New York


Spojené státy americké jsou známé svým rozmanitým počasím a jedním z nejzajímavějších regionů je Finger Lakes v New Yorku. Tato oblast se nachází zhruba 350 kilometrů severozápadně od New Yorku a je domovem pro pět velkých jezer: Canandaigua Lake, Keuka Lake, Seneca Lake, Cayuga Lake a Owasco Lake.

Finger Lakes je výjimečný nejen krásnými jezery, ale také svým jedinečným klimatem. Toto místo se nachází ve vnitrozemí a je ovlivněno převážně kontinentálním klimatem. To znamená, že jsou zde velké rozdíly mezi letními a zimními teplotami.

Letní počasí v Finger Lakes je obvykle teplé a vlhké. Průměrné teploty se pohybují kolem 25 stupňů Celsiusu, ale mohou stoupat i nad 30 stupňů. Srážky jsou také běžné během letních měsíců, často ve formě bouřek. Toto počasí je ideální pro vodní aktivity na jezerech, jako je plavání, rybaření nebo plachtění.

Jesen v Finger Lakes je obdobím, kdy se teploty začínají ochlazovat. Průměrné teploty v této sezóně se pohybují kolem 15 stupňů a barevné listí na stromech přitahuje návštěvníky z celého světa. Podzimní festivaly jsou ve Finger Lakes také velmi populární, kdy místní lidé oslavují sklizeň a místní potraviny.

Zima v Finger Lakes může být tvrdá, s teplotami klesajícími pod bod mrazu. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem -3 stupňů, ale může být mnohem chladnější. Sníh je běžný a jezer je obvykle zamrzlých. Díky tomuto sněhu se v oblasti objevuje mnoho zimních sportů, jako je lyžování, snowboarding nebo jízda na sněžných skútrech.

Jaro v Finger Lakes je časem, kdy se příroda začíná probouzet po dlouhé zimě. Teploty se postupně zvyšují a průměrné teploty v březnu a dubnu se pohybují kolem 10 stupňů. Květiny začínají kvést a jezera se postupně otevírají pro vodní aktivity.

Finger Lakes v New Yorku nabízejí různé počasí po celý rok, což je dělá jedinečnou destinací pro všechny, kdo mají rádi přírodu a venkovní aktivity. Nezáleží na ročním období, vždy je zde něco zajímavého k dělání.


Dovolená Spojené státy americké Finger Lakes, New York


Pokud hledáte místo v Americe, kde se můžete v klidu odpočinout a užít krásné přírody, vezměte na vědomí Finger Lakes region v New Yorku. Tento region se nachází poblíž města Syracuse a je obklopen desítkami jezer a říček. Je to ideální místo pro milovníky přírody a sportovní aktivity.

Celkem Finger Lakes region zahrnuje jedenáct jezer, z nichž největší je Seneca Lake. Tyto jezera jsou obklopeny kopci a vinicemi, což z něj dělá ideální oblast pro pěší turistiku, cyklo turistiku a jízdu na koni. Jezera jsou také plná ryb, takže rybolovci se zde budou cítit jako doma.

Kromě přírody si zde turisté mohou užít mnoho kulturních aktivit. Finger Lakes je známý jako region producentů vína. Zde můžete ochutnat vína z regionálních vinařství a navštívit celou řadu vinařských festivalů během roku. Pokud máte rádi čokoládu, stále vám k dispozici oblast Hershey's Kisses, která se nachází v Skála New Yorku. Dozvíte se zde, jak se vyrábí tuto neodolatelnou sladkost.

Pokud se budete chtít podívat do města, v New Yorku je vždy co objevovat. City Syracuse nabízí celou řadu muzeí, uměleckých galerií a historických památek. Zde najdete také mnoho obchodů, restaurací a nočních klubů.

Celkově Finger Lakes region New Yorku se může pochlubit krásnou přírodou, pestrým kulturním dědictvím a bohatou historii. Bez ohledu na to, zda máte rádi přírodu, město nebo víno, tato oblast má pro každého něco a zaručeně zanechá na vás nezapomenutelný dojem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené státy americké Finger Lakes, New York


1. Kde se nacházejí Finger Lakes v New Yorku?
Finger Lakes jsou skupinou jezer v centrální části státu New York. Nacházejí se mezi městy Rochester a Syracuse.

2. Kolik jezer tvoří Finger Lakes?
Finger Lakes tvoří 11 hlavních jezer, která se nazývají: Canadice Lake, Hemlock Lake, Honeoye Lake, Canandaigua Lake, Keuka Lake, Seneca Lake, Cayuga Lake, Owasco Lake, Skaneateles Lake, Otisco Lake a Cross Lake.

3. Proč se Finger Lakes nazývají tak?
Název "Finger Lakes" je odvozen od tvaru jezer, které připomínají prsty ruky, když jsou zakřivené.

4. Jaká je turistická atrakce v Finger Lakes?
Finger Lakes jsou známé svými vinnými sklípkami a jsou jedním z hlavních regionů produkujících víno ve východním USA. Navštěvování vinných sklepů je populární turistickou atrakcí v této oblasti.

5. Jaká je největší jezero v Finger Lakes?
Největší jezero v Finger Lakes je jezero Seneca, které je také nejhlubší.

6. Jak se dostanu do Finger Lakes z New Yorku?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Finger Lakes z New Yorku, je autem. Cesta trvá přibližně 4 hodiny. Existují také autobusové spoje a vlakové spoje, ale cesta trvá déle.

7. Kde mohu najít ubytování v Finger Lakes?
V oblasti Finger Lakes je mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů, pronájmu chat a kempů. Největší koncentrace ubytovacích zařízení lze nalézt kolem jezer a v městech jako Watkins Glen a Geneva.

8. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce v Finger Lakes?
V Finger Lakes můžete podniknout různé aktivity, jako je vinná turistika, vodní sporty (rybaření, plavání, kajak, windsurfing), pěší turistika a pozorování ptáků v národních parcích, návštěva vodopádů, golfové hřiště a mnoho dalších.

9. Kdy je nejlepší doba návštěvy Finger Lakes?
Finger Lakes jsou atraktivním cílem po celý rok. Nejlepší doba návštěvy závisí na vašich preferencích. Jaro a léto nabízejí příležitosti k vodním sportům, výletům na vinicech a venkovním aktivitám. Podzim je pak krásnou dobou pro pozorování změn barev listí.

10. Jaké jsou další populární turistické destinace v blízkosti Finger Lakes?
V blízkosti Finger Lakes lze nalézt různé populární destinace, jako je město Ithaca, kde se nachází slavná univerzita Cornell, národní parky jako Letchworth State Park a Watkins Glen State Park, a také město Rochester, které nabízí různé kulturní a historické památky.


Letenka Spojené státy americké Finger Lakes, New York


Finger Lakes, New York: Místo s malebnou krásou a bohatou historií

Spojené státy americké jsou bohaté na nádherná místa a přírodní krásy. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, jsou Finger Lakes v americkém státě New York. Letenky do této oblasti se stávají čím dál tím více populárními mezi turisty, kteří touží po kombinaci relaxace, outdoorových aktivit a kulturních zážitků.

Finger Lakes jsou skupina deseti označovaných jezer, která jsou obklopena překrásnou krajinou a zalesněnými horami. Název oblasti je odvozen od jejich tvaru, který připomíná lidské prsty. Každé jezero má své vlastní charakteristiky a překvapení, což z návštěvy této oblasti udělá opravdový dobrodružný zážitek.

Milovníci přírody a outdoorových aktivit si v Finger Lakes přijdou na své. Tato oblast je ideální pro pěší turistiku, kajakování, rybaření a cyklistiku. Národní lesy Finger Lakes nabízejí nádherná stanoviště pro táboření a skalnaté cesty pro milovníky outdoorových sportů. Svůj čas zde můžete strávit také na golfovém hřišti nebo při procházce jednou z mnoha okouzlujících vesnic a měst, která lemuje jezera.

Navštěvovat Finger Lakes v New Yorku je také snem pro gurmány a milovníky vína. Tato oblast je proslulá svými vínozemědělskými farmami a vinařstvími. Region Finger Lakes je jednou z nejprestižnějších vinařských oblastí v Severní Americe, kde se produkuje široká škála vína, včetně šumivých vín a prvotřídních odrůd. Mnoho vinařství nabízí ochutnávky a vinné turecké, kde se návštěvníci mohou seznamovat s procesem výroby vína a samozřejmě si užít několik skleniček těch nejlepších.

Pokud jste spíše milovníkem kultury a historie, Finger Lakes vás neurazí. Oblast je bohatá na historické památky, muzea a umělecké galerie. Návštěvníci mohou objevovat domovské domy Bertha Lightfoota na pobřeží Seneca Lake nebo navštívit muzeum Women's Rights National Historical Park ve městě Seneca Falls. Nezapomeňte si z rezervovat čas na procházku historickým centrem města Ithaca, kde se nachází několik galerií, butiků a restaurací.

Letenka do Finger Lakes v New Yorku je vstupenkou do magického místa s nespočtem aktivit a zážitků. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem přírody, vína, umění nebo historie, Finger Lakes vás jistě nadchnou svou rozmanitostí a krásou. Ponořte se do této oblasti a objevte úžasné Finger Lakes ve Spojených státech amerických.


Ubytování Spojené státy americké Finger Lakes, New York


Finger Lakes, New York - Kde najdete nejlepší ubytování pro vaše dovolené

Finger Lakes v státě New York se nachází asi 5 hodin jízdy severozápadně od New Yorku City a je domovem mnoha skvělých příležitostí k odpočinku a relaxaci. Finger Lakes je jedním z největších regionů v severovýchodní části Spojených států a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné přírodní krásy, skvělé kulturní atrakce a mnoho dalších zajímavostí.

Když přemýšlíte o ubytování v Finger Lakes, máte na výběr z mnoha skvělých možností. Tady jsou některé z nejlepších ubytování, které tento region nabízí:

1. Hotel Skaneateles Suites

Hotel Skaneateles Suites se nachází v blízkosti města Auburn a nabízí čisté a moderní ubytování. Pokoje jsou prostorné a umožňují vám se cítit jako doma v prostředí, kde máte dispozici vysokorychlostní internet a kvalitní kávu. K dispozici je také venkovní gril pro non-stop grilování.

2. John Morris Manor Bed and Breakfast

Toto Bed and Breakfast je umístěno v blízkosti města Ithaca a nabízí nádherné, historické ubytování. Pokoje jsou plně vybaveny a nabízejí pěkné výhledy na okolí. Hosté si mohou vychutnat snídani připravenou podle jejich přání a těšit se na odpočinek v zahraniční atmosféře.

3. Geneva On The Lake

Tento luxusní hotel v Finger Lakes nabízí krásný výhled na jezero. Pokoje jsou zařízeny elegantně a nabízejí neuvěřitelné pohodlí. Hosté si mohou také vychutnat skvělé jídlo a víno v restauraci hotelu. Vyrazit můžete na výlet lodí, kde uvidíte neuvěřitelné scenérie.

4. La Tourelle Resort and Spa

Se nacházející poblíž Ithaca, tento resort nabízí luxusní a prostorné pokoje pro hosty. Navštivte SPA, kde si přijde na své při kadeřnictví, masážích a dalších službách. Nezapomeňte využít také nabídky hotelového restaurace, kde se můžete těšit na vynikající místní jídla.

5. The Inn at Brushland Eating House

Toto Bed and Breakfast se nachází ve vesnické oblasti Binghamton. Nabízí jednoduchý, ale pohodlný dvoulůžkový pokoj s dřevěnými podlahami. Hosté si mohou užít ranní kávu a další prvotřídní sladkosti. Navštivte např. nabídku hotelového baru, kde si můžete vychutnat skvělé koktejly a víno.

Finger Lakes v spolupráci s těmito vynikajícími ubytovacími možnostmi nabízí výborné možnosti k odpočinku jak pro jednotlivce, tak i pro celou rodinu. Ať hledáte romantický pobyt, rodinný výlet nebo jen dovolenou pro jednoho, Finger Lakes nabízí to správné omraní ubytování dle Vašich přání.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky