Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Salvador Parque Nacional El Imposible

Letenka Salvador Parque Nacional El Imposible


Parque Nacional El Imposible je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších národních parků v Salvadoru a navštěvovaných turistických atrakcí. Nachází se v departementu Ahuachapán, na jihozápadě země. Tento přírodní úkaz je neodolatelným lákadlem pro milovníky přírody, kteří se chtějí ponořit do divokého a nedotčeného prostředí.

El Imposible se pyšní rozlohou přes 24 800 hektarů a je jedním z největších chráněných území v Salvadoru. Byl vyhlášen národním parkem v roce 1989 a stal se domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin. Park nabízí rozmanité ekosystémy, včetně deštného pralesa, hlubokých kaňonů, vysokých hor a překrásných vodopádů.

Pro turisty je tohle místo rájem pro pěší turistiku a prozkoumávání divoké přírody. Existuje mnoho stezek, které vedou národním parkem a umožňují návštěvníkům objevovat jeho jedinečné krásy. Turisté se tu mohou těšit na pozorování vzácných druhů ptáků, jako například guachara černozobáho a guajany modrohlavého.

Stezky v parku El Imposible často vedou okolo úchvatných vodopádů, které jsou symbolem tohoto národního parku. Nejoblíbenějším vodopádem je Cascada Los Tercios, který padá z výšky asi 90 metrů do hlubokého kaňonu. Pohled na tuto přírodní krásu je ohromující a zapamatováníhodný.

Další atraktivní částí parku je "Hougardy Trail", která je jednou z nejpopulárnějších turistických tras. Tato stezka vede přes hustý les a dovoluje návštěvníkům objevovat oblast parku, bohatou na endemické druhy rostlin a zvířat. Jedním z největších pokladů je zde akátový strom Salvador, který je ohrožený a nazývá se také "stromem života".

Kromě turistiky nabízí národní park El Imposible také další možnosti pro relaxaci a odpočinek. Turisté si mohou užít pikniky na jednom z mnoha vyhlídkových bodů nebo se vydat na kempování a tábory u řek a jezer v okolí.

Navštívit Salvador Parque Nacional El Imposible je úžasný zážitek, který umožňuje turistům ponořit se do divoké a nedotčené přírody. Je to skvělé místo pro ty, kteří hledají dobrodružství a zároveň chtějí ochránit a obdivovat krásy přírody.


Počasí Salvador Parque Nacional El Imposible


Salvador je země, která se nachází v Střední Americe a je nejmenší zemí v této oblasti. I když je Malý Salvador známý svými historickými a kulturními památkami, také nabízí návštěvníkům ohromující přírodní krásy. Jednou z nich je národní park El Imposible.

Parque Nacional El Imposible se nachází na západě Salvadoru a je jedním z největších a nejznámějších národních parků v zemi. Park byl vyhlášen národním parkem v roce 1989 a od té doby se stal významnou turistickou atrakcí pro domácí i zahraniční návštěvníky.

Park se rozkládá na ploše přes 60 kilometrů čtverečních a obklopuje ho nádherná horská krajina, zelené plochy a bohatá biodiverzita. Je domovem pro mnoho ohrožených a vzácných druhů rostlin a zvířat, včetně jaguára, ocelota, bílého nosorožce a vzácných ptáků. V parku je celkem 280 registrovaných druhů ptáků, což činí z El Imposible raj pro nadšence do ornitologie.

Jedním z hlavních lákadel parku je také několik přírodních rezervací, mezi kterými jsou Cangrejera, Los Enganches a Perquín. Tato místa nabízejí návštěvníkům možnost prozkoumávat dechberoucí vodopády, korálové útesy, tropické pláže a pozorovat život v deštném lese.

Počasí v Salvadoru je tropické, což znamená, že ve většině oblastí v parku existují jasně definované období dešťů a sucha. Na období sucha (listopad až květen) se teploty mohou vyšplhat až na 35°C a průměrné srážky jsou minimální. V období dešťů (červen až říjen) srážky jsou výrazné a teploty se pohybují kolem 30°C. Vhodnou dobou pro návštěvu parku je proto období sucha, kdy jsou podmínky ideální pro turistiku a pozorování přírody.

Turisté mají v parku přístup k mnoha turistickým trasám různé obtížnosti, které vedou ke krásným výhledům, vodopádům a rozhlednám. Jednou z nejpopulárnějších tras je "Siete Cascadas" (Sedm vodopádů), která vás provede kaskádami vody a poskytne úchvatný výhled na okolní krajinu.

Pro ty, kteří hledají adrenalinový zážitek, je zde také možnost závěsného mostu, který je nejdelším a nejvyšším mostem ve střední Americe. Procházka přes tento most nabízí nádherný výhled na deštné lesy a hory.

Park nabízí také možnost kempování, pikniků a využívání rekreačních zařízení. Návštěvníci si mohou pronajmout chatku, aby si užili noční dobrodružství v přírodě.

Národní park El Imposible v Salvadoru je skutečným pokladem v srdci Střední Ameriky. Jeho přírodní krása, rozmanitost a fascinující zvířecí a rostlinná populace ho činí nezapomenutelným místem pro milovníky přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Salvador Parque Nacional El Imposible


1. Jak se dostat do Salvador Parque Nacional El Imposible?
- Nejlepší je použít dopravu vlastní nebo najatou, jelikož veřejná doprava není v této oblasti příliš běžná.

2. Jaké jsou vstupní poplatky?
- Vstupné se platí za osobu a vozidlo. Poplatky se mohou lišit, v závislosti na ročním období a délce pobytu.

3. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu parku?
- Nejlepší doba pro návštěvu parku je v období mezi prosincem a dubnem, kdy jsou nižší teploty a menší srážky.

4. Je možné v parku kempovat?
- Ano, je možné v parku kempovat. K dispozici jsou kempovací místa, kde jsou zakázkové nemovitosti a sanitární zařízení.

5. Je v parku možné vidět divoká zvířata?
- Ano, v parku se nachází mnoho druhů divokých zvířat, jako jsou opice, ještěrky, dravci, mravenci a další. Nicméně, nemůžeme vám garantovat, že je uvidíte.

6. Je v parku možné pěšky turisticky objevovat?
- Ano, v parku jsou vybudovány turistické stezky a výhledy. Je důležité mít na paměti, že některé z těchto stezek jsou náročné a vyžadují dobré fyzické kondice.

7. Co si vzít s sebou na návštěvu parku?
- Doporučujeme si vzít s sebou vodu, tenké oblečení vhodné pro teplé počasí, opalovací krém, repelent, obuv s dobrou přilnavostí a ochrannou čepici.

8. Existují nějaká pravidla pro návštěvu parku?
- Ano, existují nějaká pravidla, které musí návštěvníci parku dodržovat, jako například nerespektování přírody, zákaz podpalování neuzebního ohně, zákaz krmení zvířat, atd.

9. Co dalšího lze v parku dělat?
- Park nabízí další aktivity, jako jsou horská turistika, fotografování, pozorování ptáků, koupání v řekách a vodopádech a další.

10. Jak se mohu dozvědět více o Salvador Parque Nacional El Imposible?
- Více informací najdete na oficiálních webových stránkách parku nebo se můžete obrátit na místní cestovní kanceláře nebo průvodce.


Ubytování Salvador Parque Nacional El Imposible


Park Nacional El Imposible se nachází v západním Salvadoru a tvoří jedno z nejpůsobivějších přírodních rezervací v této zemi. Jedná se o přírodní rezervaci, která se nachází v horském údolí a nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie, bohatou biodiverzitu a mnoho možností pro dobrodružství a poznávání.

Ubytování v parku je dostupné ve formě kempů a malých chat. Kempy nabízejí návštěvníkům možnost strávit noc pod širým nebem a těšit se z výhledu na nádherný noční oblohu. Chaty jsou pohodlně vybavené a poskytují větší komfort pro ty, kteří preferují intimnější a komfortnější prostředí.

Jeden z nejpopulárnějších kempů se nazývá "El Desafío". Nachází se na břehu řeky Lempa a nabízí krásný výhled na okolní krajinu. Kemp je vybaven základními zařízeními, jako jsou toalety, sprchy a ohniště pro vaření. Pro ty, kteří si přejí strávit noc v chatě, je k dispozici komfortně zařízená chata s dvěma ložnicemi, koupelnou a kuchyňkou. Chata je vybavena elektrickým proudem a čistou vodou.

V parku je také možné najít restaurace a malé obchody, které nabízejí základní potraviny a další vybavení. Je však doporučeno, aby návštěvníci měli vlastní potraviny a pití, protože obchody v blízkém okolí parku nejsou vždy dobře zásobeny.

Pro ty, kteří se zajímají o dobrodružné aktivity, nabízí Park Nacional El Imposible mnoho možností. Oblast je značená sítí turistických stezek, které vedou návštěvníky do vnitrozemí parku a k jeho vrcholovým bodům. Návštěvníci mohou objevovat pralesy, vodopády a skalnaté útesy, stejně jako pozorovat mnoho druhů ptáků a další zvířata.

Park je také mezinárodně uznávaný svou biodiverzitou. Nachází se zde mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně ohrožených druhů. Je proto důležité respektovat pravidla parku a nezasahovat do přírodního prostředí.

Pokud se chcete vydat na dovolenou do přírody a zažít jedinečný zážitek v Salvadoru, určitě byste měli navštívit Park Nacional El Imposible. Nabízí krásnou přírodu, pohostinné ubytování a dobrodružné aktivity pro každého. Nechte se okouzlit krásami tohoto přírodního divadla a zažít dobrodružství, které si budete pamatovat po zbytek života.


Dovolená Salvador Parque Nacional El Imposible


Salvador je zemí střední Ameriky, která je známá svou bohatou přírodní krásou a rozmanitostí. Jedním z nejznámějších a nejmalebnějších míst v zemi je národní park El Imposible.

Národní park El Imposible se nachází v západní části Salvadoru, nedaleko hranic s Guatemalou a Hondurasem. Jeho rozloha činí přibližně 38 000 hektarů, a je jedním z největších chráněných území v zemi.

Od svého založení v roce 1989 se park stal oblíbeným cílem milovníků přírody a turistů z celého světa. Jeho název "El Imposible" pochází od místního povědomí o obtížnosti cest v parku, které byly považovány za neprůchodné a téměř nemožné dojít.

Park nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost poznat salvadorskou biodiverzitu a obdivovat ojedinělou flóru a faunu. Nachází se zde více než 500 druhů ptáků, včetně vzácného quetzala, který je jedním z nejkrásnějších ptáků na světě. Kromě toho je park domovem pro mnoho dalších ohrožených druhů, včetně jaguára, koatiho nebo opice Cara Blanca.

Pro turisty je park ideálním místem pro aktivní odpočinek. Různé turistické trasy a stezky vedou návštěvníky přes deštné pralesy, údolí a vodopády, nabízející nádherné výhledy a možnosti potápění do místních vod.

Pokud jde o ubytování, park nabízí různé možnosti. Turisté mohou stanovat na vyhrazeném tábořišti nebo si pronajmout chatu v blízkosti parku. V parku jsou také dostupné různé prohlídky s průvodcem, které pomohou návštěvníkům lépe poznat faunu, flóru a historii místa.

Důležité je také zmínit, že cestování do parku je nejlepší jezdit s průvodcem nebo se připojit k jedné z organizovaných exkurzí, protože park je nachází v odlehlých oblastech a je třeba se orientovat. Průvodci také mají hlubší znalosti o místním prostředí a mohou poskytnout vysvětlení o ochraně parku a jeho životní prostředí.

Návštěva národního parku El Imposible je nezapomenutelným zážitkem pro turisty, kteří se chtějí ponořit do salvadorské přírody a prozkoumat jedinečnou biodiverzitu země. Zdejší krásy reprezentují skutečný poklad, který je třeba chránit a zachovat pro budoucí generace.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky