Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Rumunsko Tulcea

Dovolená Rumunsko Tulcea


Rumunsko Tulcea je fascinující destinace pro dovolenou, která nabízí návštěvníkům nejrůznější zážitky spojené s přírodou, kulturou a historií. Tato malebná oblast se nachází v deltské oblasti Delta Dunaje a je jedním z největších a nejdynamičtějších přírodních rezervací v Evropě.

Tulcea je zároveň výborným výchozím bodem pro objevování jedinečného prostředí delty. Delta Dunaje je nejen domovem mnoha vzácných druhů ptáků a jiného živočišného i rostlinného světa, ale také zde najdete spoustu rybářských vesnic, které vám poskytnou výjimečný pohled na tuto specifickou kulturu.

Pro milovníky přírody je možnost prozkoumat oblast Dunaiova ústí, která nabízí velké množství stezek pro pěší turistiku a cyklistiku. Tato oblast je ideální pro pozorování ptáků a procházky po malebných cestách, které vedou přímo skrz deltový ekosystém. Pokud máte rádi vodní aktivity, můžete si také pronajmout loď nebo kajak a vydat se na plavbu po řece.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je výlet na říční splav po Dunaji. Během této plavby budete mít možnost vidět divokou krajinu delty, malé rybářské vesnice a unikátní floru a faunu. Pro ty, kteří hledají dobrodružství, je možnost podniknout vícedenní výlet, během kterého budete mít možnost prozkoumat všechna tajemství delty Dunaje.

Tulcea je také městem s bohatou historií a kulturou. Zdejší Muzeum delty Dunaje je pro turisty skvělým zdrojem informací o přírodě delta a historii regionu. Můžete si prohlédnout exponáty o ptácích, rybách a dalších živočiších, jejichž domovem je tato oblast. Kromě toho můžete navštívit také místní historické památky, jako je katedrála svatého Mikuláše a Muzeum umění.

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Tulcei, rozhodně nebudete zklamáni. Tento malebný kousek Rumunska je plný přírodního bohatství a kulturního dědictví, které stojí za objevení. Přírodní krása delty Dunaje, historické památky a výlety po řece Dunaj si jistě zamilujete a budete se sem rádi vracet znova a znova.


Nejčastější dotazy a odpovědi Rumunsko Tulcea


Dotaz: Jak se nejlépe dostat do Tulcey z Bukurešti?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do Tulcey z Bukurešti, je jet autobusem nebo vlakem. Autobusy odjíždějí každou hodinu z autobusového nádraží v Bukurešti a cesta trvá přibližně 3 a půl hodiny. Vlaky jezdí také pravidelně z hlavního nádraží v Bukurešti a cesta trvá přibližně 4 hodiny.

Dotaz: Co je nejlepší čas na návštěvu Tulcey?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Tulcey je od dubna do října, kdy je počasí teplejší a slunečnější. V létě se také konají mnohé festivaly a akce.

Dotaz: Co vidět a dělat v Tulcey?
Odpověď: V Tulcey stojí za to navštívit přístav a muzeum Delta Dunării, kde se můžete dozvědět více o historii a biodiverzitě delty Dunaji. Můžete si také pronajmout loď a projet se po deltě Dunaji, nebo navštívit blízký přírodní park Delty Dunaji.

Dotaz: Kde se ubytovat v Tulcey?
Odpověď: V Tulcey je k dispozici mnoho hotelů, penzionů a apartmánů, které nabízejí pohodlné ubytování za přijatelné ceny. Doporučujeme zkontrolovat recenze a rezervovat si ubytování v předstihu.


Ubytování Rumunsko Tulcea


Rumunsko je fascinující země plná přírodních krás a bohaté historie. Pokud plánujete navštívit Rumunsko, nezapomeňte si v plánu zahrnout návštěvu města Tulcea. Toto malebné město se nachází na jihu země, nedaleko ústi slavného Delty Dunaje.

Pokud si nejste jisti, kde se ubytovat během svého pobytu v Tulcei, máte širokou škálu možností. Město nabízí různé typy ubytování, které uspokojí potřeby a preference každého návštěvníka.

Pro ty, kteří preferují luxus a komfort, existují v Tulcei některé čtyř- a pětihvězdičkové hotely. Tyto hotely disponují moderními a vkusně zařízenými pokoji, restauracemi, wellness centry a dalšími vybaveními, která vám poskytnou vše, co potřebujete. Ať už jste zde pro obchodní účely nebo si chcete užít relaxující dovolenou, tyto hotely vám zajistí skvělé ubytování a pohodlí.

Pro ty, kteří raději stráví čas v klidném prostředí, existuje v Tulcei také několik menších rodinných hotelů a penzionů. Tyto ubytovací zařízení nabízejí přívětivou atmosféru a intimní prostředí. Pokoje jsou čisté a útulné, vybaveny základním vybavením pro pohodlný pobyt.

Další možností je pronájem apartmánu. V Tulcei je dostatek apartmánů, které nabízejí samostatné bydlení s plně vybavenou kuchyní a obývacím prostorem. Tato možnost je ideální pro ty, kteří preferují větší soukromí a chtějí si sami vařit.

Pokud máte rádi přírodu a dobrodružství, můžete se ubytovat na přilehlých vesnicích nebo v campech. V těchto zařízeních můžete zažít autentickou rumunskou atmosféru a přírodní krásu. Mohli byste se probudit s výhledem na Dunaj nebo se těšit na večeři připravenou místními obyvateli. Tyto možnosti poskytují jedinečný zážitek pro ty, kteří se chtějí ponořit do rumunské kultury.

Tulcea je jedinečné město, které nabízí něco pro každého. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, malebný penzion nebo rustikální kemp, najdete zde ubytování, které vyhovuje vašim požadavkům. Ubytování v Tulcei vás zaláká k prozkoumání okolní přírody a historických památek, a přidá tak další rozměr do vaší cesty po Rumunsku.


Letenka Rumunsko Tulcea


Rumunsko je fascinující země s bohatou historií a přírodní krásou. Jedním z nezapomenutelných míst, které byste měli navštívit, je Tulcea, hlavní město stejnojmenného okresu v jižním Rumunsku. Pokud plánujete cestovat do této oblasti, je důležité vědět, že nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky.

Letenka do Tulce je snadno dostupná z mnoha evropských destinací. Mezinárodní letiště Mihail Kogălniceanu v Konstanci je nejbližší mezinárodní letiště k Tulce, nachází se přibližně 100 kilometrů východně. Z měst jako Bukurešť, Istanbul, Vídeň, Frankfurt, Atény a mnoha dalších lze nalézt přímé lety nebo spoje s jedním přestupem. Cesta do Tulce je tak jednoduchá a pohodlná.

Po příletu na letiště Mihail Kogălniceanu si můžete pronajmout auto nebo využít veřejnou dopravu, abyste se dostali do Tulce. Cesta autem trvá přibližně dvě hodiny. Alternativně můžete využít přímý autobus z letiště do Tulce, který je příjemným a levným způsobem dopravy.

Tulcea je lákavým místem pro milovníky přírody. Nachází se na břehu řeky Dunaj, jedné z největších evropských řek, která je také přírodní hranicí mezi Rumunskem a Bulharskem. Je to místo, kde se setkávají Delta Dunaje a Černé moře. Delta Dunaje je jednou z největších a nejvýznamnějších přírodních rezervací Evropy, která je zapsaná na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. To znamená, že Tulcea je důležitým cílem pro ornitology, fotografy přírody a všechny, kteří mají rádi úžasnou přírodu.

Když navštívíte Tulceu, neměli byste si nechat ujít návštěvu jejího historického jádra. Zde můžete projít úzkými uličkami plnými krásných historických budov, kostelů a dalších památek. Památkou, kterou byste měli vidět, je klášter St. George, který se nachází na místě, kde řeka Dunaj vytváří ostrůvek. Tento klášter je jedinečným příkladem byzantského a rumunského architektonického stylu.

Pokud máte rádi dobré jídlo, budete příjemně překvapeni místní kuchyní. Tulcea je známá svými rybími specialitami, díky oblasti, ve které se nachází. Můžete si vychutnat čerstvé ryby, připravené podle tradičních rumunských receptů, nebo místní specialitu - rybí polévku zvanou borš.

Tulcea je opravdu jedinečným místem, které stojí za návštěvu. Krása přírody, bohatá historie a vynikající kuchyně z ní dělají místo, do kterého se budete chtít vrátit. Nezapomeňte si rezervovat letenku do Tulce a těšit se na nezapomenutelný zážitek.


Počasí Rumunsko Tulcea


Rumunsko, konkrétně Tulcea, je známé pro své různorodé a proměnlivé počasí. Nacházející se v jižním cípu země, Tulcea je ovlivňována různými klimatickými systémy a střídáním teplých a chladných provozů.

Letní měsíce (červen až srpen) v Tulce jsou obvykle horké a suché. Teploty se pohybují od 25 ° C do 35 ° C, s příležitostnými výkyvy nad 40 ° C. Slunečné nebe je běžné a srážky jsou minimální. Turisté a místní obyvatelé si mohou vychutnat slunečné dny až do pozdních večerních hodin.

Jesen v Tulce (září až listopad) je přechodným obdobím, kdy se teploty mírně ochlazují. Dnem se teploty pohybují kolem 20 ° C a v noci mohou klesnout na nižší hodnoty okolo 10 ° C. Srážky jsou častější a déšť může být vážnější než v létě. Listopad je nejdeštivějším měsícem v Tulce. Turisté, kteří navštíví město během podzimu, by si měli být připraveni na teplotní rozdíly a místní vegetaci ve změněném podzimním lesku.

Zimní měsíce (prosinec až únor) v Tulce přinášejí chladné teploty a mrazivé počasí. Průměrná denní teplota se pohybuje mezi 5 ° C a 10 ° C. Občasné sněžení je běžné, ale většinou nevydrží dlouho. Teploty v noci mohou klesnout na -5 ° C až -10 ° C. Turisté and místní obyvatelé si mohou užít krásnou zimní krajinu, avšak teplé oblečení je nezbytné.

Jaro v Tulce (březen až květen) se postupně otepluje, přičemž teploty se zvyšují na 15 ° C až 20 ° C během dne a na 5 ° C až 10 ° C v noci. Srážky se snižují a slunečné dny převažují. Během jara kvetou květiny a místní příroda je ve svém nejhezčím stavu. Turisté, kteří se rozhodnou navštívit Tulcu na jaře, si mohou vychutnat krásu okolních krajin a podnebí, které je ideální pro procházky a venkovní aktivity.

Obecně platí, že počasí v Tulce může být velmi proměnlivé, a tak je vždy dobré mít při sebe oblečení pro různé teploty a podmínky. Přestože je Tulcea známá pro své horké léto, každé roční období nabízí návštěvníkům zajímavé zážitky a jedinečnou atmosféru.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky