Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Řecko Rhodos město Rhodos

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Rhodos město Rhodos


1. Jak se dostat z letiště na Rhodes Town?
- Z letiště je možné do centra města dostat se taxi, autobusem nebo si pronajmout auto.

2. Jak dlouho trvá jízda z letiště do města Rhodos?
- Jízda z letiště do Rhodes Town trvá přibližně 25-30 minut.

3. Kolik stojí taxi z letiště do města Rhodos?
- Cena taxi z letiště do Rhodes Town se pohybuje kolem 25-30 eur, v závislosti na provozu a denní době.

4. Kde najdu nejlepší pláže v Rhodosu?
- Nejlepší pláže v Rhodosu se nacházejí na východním pobřeží ostrova, jako například Faliraki, Tsambika, or Lindos.

5. Kolik stojí vstupenka do starého města Rhodos?
- Vstup do starého města Rhodos je zdarma. Návštěvníci si však mohou koupit vstupenku na různé památky a muzea v rámci starého města.

6. Je platba kartou běžná v městě Rhodos?
- Ano, je běžné platit kartou v městě Rhodos. Většina obchodů, restaurací a hotelů přijímá kreditní a debetní karty.

7. Jaký je nejlepší čas na návštěvu města Rhodos?
- Nejlepším časem na návštěvu města Rhodos je jaro (duben - červen) a podzim (září - říjen), kdy je teplota příjemná a město není přeplněné turisty.

8. Kam se vydat na výlet z města Rhodos?
- Z města Rhodos se můžete vydat na výlet do nedalekého starověkého města Lindos, na pobřeží ostrova nebo navštívit Rhodské akvárium.

9. Jaké jsou typické pokrmy v Rhodosu?
- Mezi typické pokrmy v Rhodosu patří gyros, moussaka, souvlaki, feta s olivami a tradiční řecké saláty.

10. Jak je s bezpečností v Rhodosu?
- Rhodos je obecně považován za bezpečné místo pro turisty. Nicméně, jako v kterémkoli jiném turistickém městě, je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a dbát na své cennosti.


Dovolená Řecko Rhodos město Rhodos


Dovolená v Řecku je vždy skvělou volbou pro relaxaci, kulturu a rozmanitou nabídku zábavy. A pokud se rozhodnete navštívit Rhodos, největší ostrov v Dodekanesu, určitě nebudete zklamáni. Rhodos město, hlavní město ostrova, je historicky významným místem a nabízí návštěvníkům překrásné pláže, atmosféru středomořského života a bohatou historii.

Jednou z hlavních atrakcí města je Rhodský hrad, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Hrad je obklopen hradbami a uvnitř něj se nachází mnoho historických památek, jako například Palác velmistra, Modré paláce a Taksiarchis. Projít se po úzkých uličkách a prozkoumat starobylou architekturu je skutečným unikátním zážitkem.

Další známou památkou je staré město Rhodos, které je obklopeno středověkými hradbami. Nachází se zde mnoho obchodů, restaurací a příjemných kaváren, kde se můžete zastavit a ochutnat tradiční řeckou kuchyni. Pro milovníky historie je zde také Archeologický muzeum, kde můžete vidět sbírky starořeckých soch a keramiky.

Návštěvu Rhodosu si nemůžete zapomenout užít na plážích. Rhodos nabízí nádherné pláže s tyrkysově modrou vodou a jemným pískem. Oblíbené pláže jako Elli, Faliraki a Tsambika jsou vybavené lehátky a slunečníky a nabízejí širokou škálu vodních sportů, jako je potápění a šnorchlování. Po celém pobřeží se také nachází mnoho taveren, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a další tradiční řecké speciality.

Pokud jste příznivci nočního života, Rhodos město vám také nabídne širokou škálu možností. Od tradičních tavern a barů v starém městě až po moderní kluby a diskotéky v novějších částech města, zde můžete strávit nezapomenutelné noční hodiny.

Rhodos město je skutečným pokladem pro každého návštěvníka. Zde můžete relaxovat na pláži, objevovat historické památky a ochutnávat lahodnou řeckou kuchyni. Ať už jste milovníci kultury, historie nebo si jen chcete užít slunečného odpočinku, Rhodos město je pro vás to pravé místo na dovolenou.


Počasí Řecko Rhodos město Rhodos


Rhodos, hlavní město stejnojmenného řeckého ostrova, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Egejském moři. Toto malebné město je známé svou historickou atmosférou, pevností a slavným Koloseem.

Když přemýšlíme o počasí v Rhodu, většina z nás si automaticky představí slunečné dny a letní teploty. Rhodos je opravdu místem, kde si můžete užít krásné počasí po většinu roku.

Rhodos se nachází v oblasti středomořského klimatu, což znamená, že zde vládnou horká léta a mírná zima. Léto, které trvá od června do září, je nejteplejším obdobím roku s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů Celsia. V nejteplejších měsících - červenci a srpnu se teploty mohou vyšplhat i nad 35 stupňů. Tyto horké letní dny jsou ideální pro opalování na pláži a prozkoumávání historických památek po západu slunce, kdy teploty začnou klesat.

Přestože na Rhodosu bývá v létě minimální srážková aktivita, občas mohou přijít prudké bouřky s vydatnými lijáky. Tyto bouřky jsou velmi osvěžující a často se odehrávají během noci, takže den je zase slunečný.

Přicházíme-li do Rhoda v jarní nebo podzimní sezóně, můžeme očekávat mírné teploty kolem 20 stupňů Celsia. To je ideální čas pro procházky po městě, objevování historických památek a procházky po nádherných plážích. V těchto měsících je pravděpodobnost srážek vyšší, takže byste si měli vzít s sebou deštník nebo nepromokavou bundu.

Zimní měsíce na Rhodu jsou nejméně příznivé pro turisty, kteří hledají slunečné počasí. Teploty klesají na přibližně 15 stupňů Celsia a mohou se dostat i pod 10 stupňů. V této době je ostrov mnohem klidnější a turistický ruch klesá. Pokud jste milovníkem míru a klidu, zima může být pro vás ideálním časem pro návštěvu Rhoda.

V každém případě, Rhodos je místo, na které lidi často vzpomínají díky svému nádhernému počasí. Slunce, které zde září skoro 300 dní v roce, a teplé moře jsou tím, co dělá Rhodos tak atraktivním turistickým cílem. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete navštívit Rhodos, je pravděpodobné, že se vrátíte s opálenou pokožkou, skvělými zážitky a přání navštívit toto krásné místo znovu.


Ubytování Řecko Rhodos město Rhodos


Rhodos je jednou z nejoblíbenějších destinací v Řecku a jeho hlavní město Rhodos je rozhodně jednou ze zásadních atrakcí tohoto ostrova. Pokud plánujete návštěvu tohoto malebného města, je také nutné zvážit otázku ubytování. Naštěstí Rhodos nabízí řadu možností, které vyhovují různým preferencím a rozpočtům.

Rhodos město je známé svou středověkou atmosférou a historickou hodnotou. Je zde mnoho malebných ulic, starých budov a historických památek, jako je slavný Rytířský hrad, který je dokonce zařazen na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pokud hledáte ubytování, které odpovídá této atmosféře, můžete si vybrat z mnoha tradičních rodinných penzionů a hotelů, které jsou umístěny v historickém centru města. Tyto ubytovací možnosti vám umožní pocítit kouzlo minulých dob a prozkoumat starobylou architekturu města.

Pro ty, kteří preferují modernější a luxusnější ubytování, Rhodos město rovněž nabízí několik pětihvězdičkových hotelů. Tyto hotely jsou často umístěny na pobřeží, což znamená, že si můžete vychutnat nádherný výhled na moře a snadný přístup k plážím. Navíc, díky své blízkosti k historickému centru, budete mít stále možnost prozkoumat památky a zajímavosti města.

Pokud hledáte ubytování s poklidnější atmosférou a větší soukromí, můžete se podívat na nabídku apartmánů a vil, které jsou roztroušeny po celém městě. Tyto možnosti vám poskytnou větší nezávislost a komfort, protože budete mít plně vybavenou kuchyni a soukromý prostor. Navíc, pokud jste na dovolené s rodinou nebo přáteli, pronajímání apartmánu nebo vily může být ekonomičtější volbou než několik samostatných pokojů v hotelu.

Pokud preferujete levnější možnosti ubytování, Rhodos město nabízí také několik levných hotelů a hostinců. Pokud jste připraveni se vzdát některých luxusů, můžete stále zůstat ve velmi dobře situovaném místě a vychutnat si všechny přednosti, které Rhodos město má k dispozici.

Kromě vývoje nových hotelů a ubytovacích možností je Rhodos město dobře připraveno na přijetí turistů. Existuje zde velký počet restaurací, kaváren a obchodů, takže budete mít plno možností, jak strávit volný čas. Přístavní promenáda je ideální pro krátkou procházku nebo posezení s výhledem na moře.

Ať už hledáte luxus, autentickou atmosféru či levné ubytování, Rhodos město má co nabídnout. S širokým výběrem ubytování a množstvím atrakcí, je tento malebný ostrov ideálním místem pro vaši dovolenou.


Letenka Řecko Rhodos město Rhodos


Pokud hledáte perfektní dovolenou plnou slunce, krásných pláží a historických památek, potom byste se měli zaměřit na jeden z nejpopulárnějších ostrovů v Řecku - Rhodos. Tento okouzlující ostrov leží v jižním Egejském moři a nabízí návštěvníkům nespočet aktivit a zážitků.

Přílet na ostrov Rhodos je možno zabezpečit prostřednictvím letu přímo do města Rhodos, které je hlavním městem ostrova. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí lety z různých destinací po celé Evropě a to za příznivé ceny. Letenky do města Rhodos jsou velmi žádané, protože ostrov je oblíbeným cílem turistů z celého světa.

Jakmile dorazíte na ostrov Rhodos, začněte svou dovolenou prozkoumáváním města Rhodos. Město je bohaté na historii a tradici a skýtá mnoho zajímavostí pro turisty. Zde můžete navštívit Rhodoský akropol, který se nachází na nejvyšším bodě města a poskytuje úžasný výhled na město a okolní krajinu. Akropol je domovem chrámu Apollóna Pythia a dalších historických památek.

Dalším místem, které byste neměli minout, je Rhodoský středověký hrad, který je zapsán na seznamu Světového dědictví UNESCO. Tento středověký hrad vám umožní cestovat zpět v čase a prozkoumat úzké uličky, zděné domy a historické památky. Uvnitř hradu se také nachází Palác velmistra, který vás ohromí svou architekturou a bohatou historií.

Pokud toužíte po moři a plážích, město Rhodos vám také nabízí mnoho možností. Nejznámější pláž v městě je Elli pláž, která je dlouhá 4 kilometry a je vybavena všemi moderními službami. Zde si můžete vychutnat sluneční paprsky, vodní sporty a svěží nápoje v jedné z mnoha plážových restaurací.

Kromě toho můžete také využít možností, které vám další část ostrova nabízí. Rhodos má mnoho dalších malebných vesnic, pláží a památek, jako je akvadukt v městečku Koskinou nebo útes Kallithea. Pro milovníky přírody je zde také mnoho možností pro pěší turistiku a objevování krásné krajiny ostrova.

Rhodos je také domovem mnoha restaurací, které nabízejí tradiční řeckou kuchyni. Nezapomeňte si vychutnat některá z místních jídel, jako je tzatziki, mousaka nebo suvlaki. Kromě toho můžete ochutnat i některé z místních vína nebo ouzo, které jsou na ostrově vyrobeny.

Pokud se rozhodnete pro nákupní zážitek, město Rhodos nabízí mnoho obchodů s tradičním zbožím, jako jsou keramika, šperky a místní suvenýry. Můžete si také prohlédnout Rhodoský tržiště, kde najdete čerstvé ovoce, zeleninu, ryby a další místní výrobky.

Letenka do Řecka na ostrov Rhodos a následné objevování města Rhodos je skvělým způsobem, jak zažít to nejlepší, co tento okouzlující ostrov nabízí. Přírodní krása, bohatá historie a teplé slunce vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky