Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Řecko Kréta Georgioupoli

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Kréta Georgioupoli


1. Jak se dostat z letiště v Heraklionu do Georgioupoli?
- Nejsnazší způsob je využít veřejnou dopravu (autobus nebo taxi). Autobusová linka č. 23 jezdí přímo z letiště do Georgioupoli, zatímco taxíky jsou k dispozici před letištní budovou.

2. Kolik stojí taxi z letiště v Heraklionu do Georgioupoli?
- Cena taxi závisí na denní době a počtu pasažérů. Obvyklá cena se pohybuje mezi 70 a 90 eury.

3. Kde se nachází nejlepší pláže v Georgioupoli?
- Mezi nejlepší pláže v Georgioupoli patří Pláž Georgioupoli, Pláž Kalivaki a Pláž Episkopi. Všechny tyto pláže jsou dobře vybavené a nabízejí písečný pobřeží a čistou vodu.

4. Kde se nachází nejlepší restaurace v Georgioupoli?
- Ve městě Georgioupoli je mnoho skvělých restaurací nabízejících tradiční řeckou kuchyni. Některé z nejlépe hodnocených restaurací jsou To Paradosiako, Taverna Dionisos a Taverna Pontremoli.

5. Co dělat v okolí Georgioupoli?
- V okolí Georgioupoli je možnost podniknout různé aktivity. Můžete navštívit historická místa, jako je starověký palác Knóssos, projít se po Národním parku Samariá nebo si vychutnat horskou procházku v masívu Lefka Ori.

6. Jaké jsou nejlepší místa k nákupu suvenýrů v Georgioupoli?
- V samotném Georgioupoli najdete mnoho obchodů nabízejících suvenýry, šperky a místní produkty. Doporučujeme navštívit tradiční tržiště v Chania nebo obchody v malebné vesnici Vamos.

7. Jaké jsou nejlepší památky v Georgioupoli?
- Mezi nejlepší památky v Georgioupoli patří Kostel Agios Nikolaos, pevnost Fortezza a jezera Kournas. Tyto místa nabízejí nádherné výhledy a kulturní zážitky.

8. Jaké jsou nejlepší hotely v Georgioupoli?
- V Georgioupoli najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů až po levné apartmány. Některé z nejlépe hodnocených hotelů jsou Hotel Pilot Beach Resort, Hotel Georgioupolis Resort a Hotel Apollo.

9. Jaké jsou nejlepší možnosti výletů z Georgioupoli?
- Z Georgioupoli máte možnost podniknout různé výlety. Doporučujeme výlet do města Chania, kde můžete navštívit staré město a přístav, nebo výlet na ostrov Santorini, který je známý svými bílými domky a spektakulárními západy slunce.

10. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Georgioupoli?
- Nejlépe je navštívit Georgioupoli v období od května do října, kdy je teplota příjemná a slunečné dny jsou časté. V létě může být velmi horko, zatímco v zimě může být chladněji a deštivo.


Dovolená Řecko Kréta Georgioupoli


Máte plány na dovolenou v Řecku? Pokud ano, pak byste si neměli nechat ujít krásné městečko Georgioupoli na Krétě. Toto malebné městečko se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Kréta a je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít klidné a relaxační dovolené.

Georgioupoli leží mezi městy Rethymno a Chania a nabízí řadu aktivit a atrakcí pro návštěvníky. Pro ty, kteří se chtějí potápět, je zde mnoho skvělých potápěčských center, stejně jako možnost prozkoumat podmořské jeskyně a útesy. Pro ty, kteří mají rádi plavání, je zde nádherná pláž s tyrkysovým mořem a čistým pískem.

Pro milovníky historie a kultury má Georgioupoli spoustu k vidění. Asi nejvýznamnějším z památek v okolí je klášter Arkadi, který je jedním z nejvýznamnějších symbolů řeckého boje za nezávislost. Další památkou na místě je hrad Frangokastello, který je založený na pozůstatcích středověkého hradu.

Pro ty, kteří mají rádi aktivnější dovolenou, mohou navštívit národní park Samaria, který je nejdelším a nejhlubším kaňonem v Evropě. V kaňonu se nachází mnoho divokých zvířat, jako jsou například bizony a divoké kozy.

Georgioupoli může být ideálním místem pro ty, kteří chtějí vychutnat si krásy řecké krajiny a zároveň se bavit a užívat si spoustu kulturních zážitků. Městečko nabízí mnoho hotelů, kde si lze zarezervovat ubytování pro celou dovolenou, stejně jako mnoho skvělých restaurací a barů, kde si lze vychutnat tradiční řecká jídla a nápoje.

Nebojte se prozkoumat tuto nádhernou část ostrova Kréta a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Georgioupoli!


Počasí Řecko Kréta Georgioupoli


Georgioupoli, malé městečko ležící na severním pobřeží Kréty, je známo svými krásnými plážemi, modrou a průzračnou vodou a teplým slunečním počasím. Georgioupoli je oblíbeným cílem turistů z celého světa, kteří sem přijíždějí odpočinout si, relaxovat a užít si krásné letní počasí.

Letní počasí na Krétě

Kréta je největší řecký ostrov a nabízí návštěvníkům nejen nádhernou přírodu, ale také krásné a teplé letní počasí. Letní sezóna na Krétě začíná v květnu a trvá až do října a srpna bývají nejteplejšími měsíci. Teploty se pohybují okolo 30 °C a většinou svítí slunce, což je skvělé pro ty, kteří chtějí užít si pláže a koupání v moři.

Počasí v Georgioupoli

Georgioupoli se nachází na severním pobřeží Kréty a tedy i v oblasti s nejteplejším letním počasím. Průměrné teploty se pohybují od 26 do 30 °C a voda v moři má teplotu okolo 25 °C. Můžete se tedy těšit na slunné a teplé dny, na kterých si můžete užít koupání v moři a relaxaci na pláži. Nicméně na Krétě mohou v létě občas přijít i přeháňky a bouřky, takže je vhodné mít s sebou i plášť nebo deštník.

Co si vzít s sebou

Pokud plánujete návštěvu Georgioupoli, měli byste si s sebou vzít plavky, opalovací krém s vysokým faktorem, klobouk nebo kšiltovku na ochranu hlavy před sluncem, brýle na slunce a lehké a vzdušné oblečení. Pokud plánujete výlet do vnitrozemí, může být naopak chladněji, takže si také nezapomeňte s sebou vzít něco teplejšího, aby vám nebyla zima.

Vychutnejte si letní počasí v Georgioupoli

Georgioupoli nabízí nádherné pláže, modrou a průzračnou vodu a teplé sluneční počasí, což ji činí ideálním místem pro letní dovolenou. Můžete si zde užít koupání, slunění, procházky po okolí a výlety do vnitrozemí Kréty. Všichni návštěvníci Georgioupoli si zde mohou užít skvělou dovolenou při ideálním letním počasí.


Ubytování Řecko Kréta Georgioupoli


Georgioupoli je malebné rybářské městečko nacházející se na severním pobřeží ostrova Kréta v Řecku. Je oblíbeným turistickým místem, které láká svými krásnými plážemi, nezapomenutelným výhledem na moře a tradiční řeckou atmosférou. Zdejší ubytování nabízí širokou škálu možností, které uspokojí všechny nároky a preference návštěvníků.

Pro ty, kteří preferují komfort a luxus, jsou zde k dispozici luxusní hotely a resorty. Tyto ubytovací zařízení nabízí moderní vybavení, krásnou architekturu a prvotřídní služby. Některé z nich disponují i vlastními soukromými plážemi, bazény a wellness centry. Hosté si zde mohou užít relaxaci a odpočinek v exkluzivním prostředí.

Pro ty, kteří preferují více nezávislý a cenově dostupnější způsob ubytování, jsou zde k dispozici také apartmány a studia. Tyto nabízí vlastní stravování a soukromí, což je vhodné pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Apartmány jsou vybavené kuchyňskými zařízeními a často mají také přístup k bazénům nebo zahradám. Tato možnost ubytování poskytuje flexibilitu a svobodu cestování, jelikož si hosté mohou připravovat vlastní jídlo a vytvořit si tak svůj vlastní harmonogram.

Pokud preferujete více autentickou zkušenost, můžete se ubytovat v tradičních rodinných penzionech. Tyto ubytovací zařízení vám umožní zažít pravou řeckou pohostinnost a atmosféru. Rodiny, které provozují tyto penziony, vás rády přivítají a pomohou vám objevit nejlepší místa a atrakce v okolí. Navíc se často podává domácí kuchyně, kde můžete ochutnat tradiční řecké speciality.

Georgioupoli je ideálním místem pro všechny, kteří hledají relaxaci na pláži, vychutnání si kvalitního jídla a prozkoumání krás řecké kultury a historie. Od tajemných jeskyní a historických ruin, až po malebné vesničky a přírodní rezervace - nabízí toto místo spoustu možností pro aktivní a kulturně založené dovolené.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, apartmán nebo tradiční rodinný penzion, v Georgioupoli najdete ubytovací zařízení, které splní vaše očekávání a poskytne vám nezapomenutelné zážitky z pobytu na tomto krásném řeckém ostrově. Užijte si dovolenou plnou slunce, písku a křišťálově čistého moře a nechte se unést atmosférou Řecka.


Letenka Řecko Kréta Georgioupoli


Georgioupoli – nádherný kousek Kréty v Řecku

Pokud hledáte ideální místo pro letní dovolenou, které kombinuje krásné pláže, okouzlující přírodu a autentickou atmosféru, neměli byste přehlédnout destinaci Georgioupoli na ostrově Kréta. Tato malebná vesnička, která se nachází zhruba 20 kilometrů východně od města Chania, je oblíbenou volbou jak u turistů, tak u místních obyvatel.

Jedním z největších lákadel, kterými Georgioupoli disponuje, je nádherná pláž. Svojí délkou přesahující 10 kilometrů a jemným pískem láká turisty z celého světa. Díky své rozloze však nenabízí přelidněnost a umožňuje tak dostatek prostoru pro odpočinek a relaxaci. Zdejší klidné vody jsou jako stvořené pro rodiny s dětmi, které si tak mohou bezpečně užívat nejrůznější vodní aktivity.

Kromě pláže je v Georgioupoli také co objevovat. Většina návštěvníků zamíří do centra, kde se nachází Malebný přístav a Malý kostel svatého Jiří. Procházka po úzkých uličkách vám umožní nahlédnout do autentického života místních obyvatel. Zdejší tradiční kavárny, taverny a obchůdky nabízejí to správné řecké prostředí.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je nedaleká Lillotropis Sochas, překrásný botanický park, který je domovem mnoha druhů rostlin a exotických ptáků. Pro milovníky přírody a fotografování je to opravdový ráj.

Kromě toho můžete v Georgioupoli vyrazit na výlety do okolí. Nedaleko se nachází slavné jezero Kournas, které je největším sladkovodním jezerem na celé Krétě. Ochladit se můžete v jeho klidných vodách, pronajmout si šlapadlo nebo se vydat na procházku kolem jezera.

Navštívit můžete také malebné vesničky v okolí, jako je například vysokohorská vesnička Argiroupoli, která je známá svými prameny a ledově studenými potoky, pokrytými bujnou vegetací.

Georgioupoli je dosažitelná přímými lety z mnoha evropských měst, což z ní činí ideální letovisko pro krátkou dovolenou nebo delší pobyt. S hojností krásných pláží, zajímavých míst a příjemným prostředím vás Georgioupoli rozhodně nezklame. Buď si můžete užívat relaxace na pláži nebo prozkoumávat okolí, ať už jste milovníkem přírody, historie nebo jednoduše dobrého jídla. Tato malebná vesnička na Krétě je určitě jednou z těch destinací, která stojí za to navštívit.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky