Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Řecko Korfu

Nejčastější dotazy a odpovědi Řecko Korfu


1. Jak se dostat z letiště na Korfu do města?
Nejběžnější možností je využít autobusovou linku, která je k dispozici u letištního terminálu. Cesta do města trvá přibližně 20 minut. Alternativně se můžete rozhodnout pro taxi.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Korfu?
Korfu nabízí mnoho krásných pláží, mezi nejoblíbenější patří Glyfada, Paleokastritsa, Kontogialos nebo Sidari. Většina pláží je dobře vybavena a nabízí různé vodní aktivity.

3. Která jsou nejznámější místa na Korfu, která bych neměl/a vynechat?
Mezi nejznámější místa na Korfu patří historické město Korfu s jeho památkami, palácem Achilleion, pevností Angelokastro, Paleokastritsa a útesy Canal d'Amour v Sidari.

4. Kde se dá nejlépe ubytovat na Korfu?
Na Korfu najdete širokou škálu ubytování, včetně hotelů, apartmánů a vil. Nejběžnějšími turistickými destinacemi jsou město Korfu, Gouvia, Ipsos a Moraitika. Výběr závisí na preferencích a rozpočtu.

5. Jaká je tradiční kuchyně na Korfu?
Tradiční kuchyně Korfu je ovlivněna italskou, byzantskou a benátskou kuchyní. Můžete ochutnat různé speciality, jako jsou sofrito (vepřové líčka s bílým vínem a česnekem), pastitsadu (makaróny s masovou omáčkou), bianco (ryba vařená v citrónové šťávě) nebo kumquatové dezerty.

6. Má Korfu dobrou dopravní infrastrukturu?
Dopravní infrastruktura na Korfu je poměrně dobrá. Na ostrově je dostatek silnic a veřejná doprava je dobře organizována. Existuje také možnost pronájmu auta nebo skútru pro vlastní pohodlnou dopravu.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Korfu?
Nejlepší čas na návštěvu Korfu je od dubna do října, kdy je počasí teplé a slunečné. Nejvíce turistů je obvykle v červenci a srpnu, kdy jsou také ceny vyšší. Pokud preferujete klidnější atmosféru, můžete zvolit návštěvu v květnu, červnu nebo září.

8. Potřebuji vízum pro cestu na Korfu?
Občané EU nemusí pro cestu na Korfu žádat o vízum. Pro občany z některých dalších zemí platí vízová povinnost, je vhodné se předem informovat na ambasádě nebo konzulátu.

9. Jaké turistické aktivity mohu dělat na Korfu?
Na Korfu můžete absolvovat různé turistické aktivity, jako jsou vodní sporty (potápění, windsurfing, plachtění), túry po přírodních rezervacích, prohlídky historických památek nebo jízdu na koni.

10. Jaké jsou doporučené památky v historickém centru města Korfu?
V historickém centru města Korfu se nachází mnoho památek, například stará pevnost, stará radnice, Liston (architektonická promenáda) nebo chrám svatého Spiridona. Tato oblast je také známá pro své úzké uličky, tradiční domy a živé náměstí Esplanade.


Letenka Řecko Korfu


Korfu je jednou z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších řeckých ostrovů. Nachází se v Jónském moři, nedaleko západního pobřeží Řecka. Ostrov je známý svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a nekonečnými plážemi. Pokud plánujete navštívit Řecko, letenka do Korfu je určitě tím správným začátkem vaší dovolené.

Při letenka do Korfu se můžete těšit na velmi pohodlnou cestu. Ostrov má své vlastní mezinárodní letiště, které je dobře spojené se všemi hlavními evropskými letišti. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Korfu, ať už z Evropy či dalších kontinentů. Je možné si vybrat z různých leteckých společností a dle osobních preferencí si zvolit nejlepší letenky.

Po přistání na letišti v Korfu vás přivítá teplo a slunečné počasí. Ostrov je vhodný ke návštěvě po celý rok, avšak nejlepší doba pro návštěvu je od května do října, kdy se teploty pohybují kolem 20-30°C. Po příletu na ostrov můžete využít místních dopravních prostředků, jako jsou autobusy nebo taxi, které vás dopraví do vašeho ubytování.

Korfu nabízí neuvěřitelné množství aktivit a památek, které stojí za to navštívit. Můžete začít procházkou po starém městě Korfu, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto městečko je plné úzkých uliček, malebných kaváren a krásných náměstí, kde se můžete projít a pozorovat místní život.

Další zajímavostí je starověká pevnost, která se nachází ve městě Korfu. Tato pevnost nabízí úchvatný výhled na ostrov a přilehlé okolí. Můžete si prohlédnout také Achillion, letní palác rakouské císařovny Sissi, který je dnes otevřen jako muzeum.

Pokud máte rádi přírodu, Korfu vám nabízí nádherné pláže a zelené kopců. Můžete se vydat na procházku do paleokastritského kláštera, který je obklopen úchvatnou přírodou a nabízí panoramatické výhledy na moře. Další oblíbenou lokalitou je hora Pantokrator, která je nejvyšším vrcholem na Korfu. Z vrcholu se otevírá nádherný výhled na celý ostrov.

Jídlo a pití nejsou v Řecku nikdy problémem. Můžete ochutnat typické řecké speciality, jako jsou souvlaki, mousaka, feta s olivami nebo výborná gyros. Nemůžete vynechat ani ochutnání domácího řeckého vína, které je ve světě velmi ceněné.

Letenka do Korfu vás nejen dovede na nádherný ostrov s bohatou historií, úchvatnou přírodou a nekonečnými plážemi, ale zajišťuje vám i pohodlnou cestu. Nezáleží, zda plánujete dovolenou se svou rodinou, přáteli nebo partnerem, Korfu nabízí něco pro každého.


Počasí Řecko Korfu


Řecko, konkrétně ostrov Korfu, je známé pro své překrásné počasí a slunečné pláže. Tento ostrov v Jónském moři je oblíbenou destinací pro turisty z celého světa.

Korfu si získává srdce návštěvníků svým teplým a příjemným středomořským podnebím. Letní měsíce jsou obzvláště horké a suché s vysokými teplotami dosahujícími až 35 stupňů Celsia. V kombinaci s čistým azurovým mořem je Korfu ideálním místem pro dovolenou na pláži. Návštěvníci zde mohou vychutnat sluneční paprsky, opalovat se nebo si užít vodní sporty.

Podzim na Korfu je také velmi příjemný. Teploty začínají mírně klesat, ale stále se pohybují kolem 25 stupňů Celsia. Moře je příjemné a teplé, což umožňuje pokračovat v koupání a potápění. To je také období, kdy místní obyvatelé začínají sklízet své úrodu ovoce a zeleniny, jako jsou olivy a citrusy. Tento čas je ideální pro turisty, kteří preferují klidnou atmosféru a nižší ceny.

Zima na Korfu je výrazně vyšší než v mnoha jiných evropských destinacích. Teploty se pohybují kolem 15 stupňů Celsia a občas mohou klesnout na 10 stupňů Celsia během večerů. I přes některé deštivé dny je Korfu v zimě stále atraktivním místem pro turisty, kteří hledají klid a odpočinek. Místní obyvatelé slaví Vánoce a Nový rok s tradičními oslavami a chutnými pokrmy.

Jaro na Korfu je výjimečné. Ostrov se probouzí k životu a příroda začíná kvést. Teploty stoupají na příjemných 20-25 stupňů Celsia a déšť je stále vzácný. Toto období je ideální pro procházky po přírodě, návštěvu historických památek a objevování kratších pláží se zlatým pískem a azurovým mořem.

Celkově vzato, počasí na Korfu je příznivé po většinu roku, což dělá z tohoto řeckého ostrova skvělé místo pro odpočinek a relaxaci. Bez ohledu na to, zda preferujete letní žár, jarní květy, jiskřící zimu nebo podzimní klid, Korfu vám nabídne rozmanité podnebí a jedinečnou atmosféru.


Ubytování Řecko Korfu


Řecko je již dlouho jedním z nejoblíbenějších cílů pro dovolenou. Svojí bohatou historií, krásnými plážemi a úžasnou kuchyní přitahuje každoročně tisíce turistů z celého světa. A jedno z nejpopulárnějších řeckých ostrovů pro dovolenou je Korfu.

Korfu, známá také jako Kerkyra, je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů. Leží na západním pobřeží země, nedaleko od Albánie, a nabízí návštěvníkům nádherné pláže, malebné vesničky a bohatou kulturu.

Pokud plánujete dovolenou na Korfu, nejspíše budete potřebovat ubytování. Ať už preferujete luxusní hotel, apartmán nebo bazén, Korfu má mnoho možností pro každého.

Pokud hledáte pohodlné a luxusní ubytování, můžete zvolit jedno z mnoha pětihvězdičkových hotelů, které se nacházejí přímo u pláže. Tyto hotely nabízejí wellness služby, bazény, restaurace s výhledem na moře a mnoho dalšího. Navíc jsou ideální pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou ve velkém komfortu a bezstarostně si užívat.

Pro ty, kteří preferují soukromí a autonomii, jsou apartmány skvělou volbou. Korfu nabízí širokou škálu apartmánů různých velikostí a cenových kategorií. Tyto apartmány jsou výhodné pro rodiny s dětmi nebo skupiny přátel, jelikož často poskytují samostatné ložnice, plně vybavenou kuchyňku a prostorný obývací prostor. Některé apartmány mají také vlastní terasu nebo balkon s výhledem na moře.

Pokud preferujete stylové a tradiční ubytování, můžete se rozhodnout pro pobyt v malebné vesnici na Korfu. Tyto vesnice nabízejí šarm starých kamenných domů, úzkých uliček a typických řeckých tavern, ve kterých si můžete vychutnat místní speciality. Ubytování v těchto vesnicích často zahrnuje rodinné penziony a malé hotely, které nabízejí jednoduché a příjemné pokoje s výhledem do okolního venkovského krajiny.

Ať už se rozhodnete pro jakékoli ubytování na Korfu, můžete si být jisti, že budete mít jedinečný a nezapomenutelný pobyt. Ostrov nabízí nádherné pláže s tyrkysovým mořem, historické památky, jako je pevnost v Korfu, a mnoho dalších aktivit pro každého.

Při výběru ubytování nezapomeňte předem zarezervovat a vybrat si to, co vám nejlépe vyhovuje. Dovolená na Korfu je obvykle velmi vyhledávaná, zejména v letních měsících, a proto je dobré mít vše zařízené předem.

Takže pokud plánujete dovolenou na Řeckém ostrově Korfu, měli byste být připraveni na krásné pláže, teplé slunce a jedinečnou řeckou kulturu. Ať už si vyberete luxusní hotel, útulný apartmán nebo tradiční ubytování ve vesnici, určitě si užijete dovolenou, kterou nezapomenete.


Dovolená Řecko Korfu


Řecko je často nazýváno kolébkou západní civilizace a svými nádhernými plážemi a historickými památkami láká každoročně tisíce turistů. Mezi oblíbené destinace pro dovolenou v Řecku patří i ostrov Korfu.

Korfu je jedním z nejkrásnějších řeckých ostrovů a nachází se na severozápadě Jónských ostrovů. Je známý svou bohatou historií, zelenými kopci a okouzlujícími plážemi. Ostrov je ideálním místem pro ty, kteří touží po kombinaci relaxace na pláži a objevování kulturních památek.

Hlavním městem Korfu je stejnojmenné město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Jeho úzké uličky obklopené renesančními a barokními budovami vás přenesou do minulosti. Kromě návštěvy malebného historického centra se můžete vydat i na procházku po starém přístavu nebo objevovat další historické památky, jako je stará pevnost.

Ostrov Korfu je také známý svými plážemi. Západní pobřeží je bohaté na pláže s jemným pískem a azurovým mořem, zatímco východní pobřeží nabízí skalnaté pláže s krásnými výhledy. Mezi nejznámější pláže na ostrově patří Paleokastritsa, Agios Gordios a Glyfada.

Pro milovníky přírody je na Korfu také spousta možností k výletům. Můžete si naplánovat túru do Korfu Národního parku, který se rozkládá na jihozápadě ostrova a odkrývá úchvatné výhledy na moře a okolní zelené kopce. Další možností je navštívit zelený poloostrov Kanóni, kde se nachází malebný klášter Vlachérna a ostrov Mouse Island.

Pokud jste gurmáni, nemůžete vynechat korfiotskou kuchyni. Během své dovolené si pochutnáte na tradičních pokrmech, jako je kleftiko (jehněčí pečené na rozmarýnu), bifteki (plněný hovězí kotel), moussaka nebo gyros.

Dovolená na ostrově Korfu v Řecku je ideálním volbou pro ty, kteří touží po kombinaci dovolené na pláži a objevování historických památek. Ostrov nabízí nespočet možností pro zábavu, relaxaci a poznávání nových kultur.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky