Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Portugalsko Porto

Počasí Portugalsko Porto


Portugalsko, konkrétně město Porto, je známé svým příjemným a mírným klimatem. Jeho poloha na západním pobřeží Portské zátoky ovlivňuje jeho počasí a vytváří ideální podmínky pro návštěvníky, kteří si chtějí užít teplé letní dny i příjemné, vlhké zimy.

V Porto se můžete těšit na příjemné teploty po celý rok. V létě se teploty pohybují kolem 25-30 °C, což je ideální počasí pro procházky po nábřeží řeky Douro nebo pro relaxaci na pláži. Moře je zde teplé a vyzývá k osvěžení, takže si můžete užít vodních radovánek. V zimě se teploty pohybují kolem 10-15 °C, což je rovněž příjemné počasí pro procházky a poznávání okolních památek.

Porto je také známé svou větrností. Většina dnů je zde větrných, což přináší příjemné osvěžení v horkých letních dnech. Většina větru pochází z Atlantského oceánu a přináší čerstvý vzduch do města, což je dobré pro zdraví a pohodu.

Co se týče srážek, Porto má mírné deštivé zimy. Nejvíce srážek zde spadne během listopadu až března, kdy můžete očekávat časté deště. Nicméně, deštivé dny se střídají s obdobími slunečného počasí, takže i během deštivých zimních měsíců můžete zažít příjemné slunečné dny.

Pokud plánujete návštěvu Porta, doporučuje se připravit se na příjemné teploty a vzít si sebou lehké oblečení. Nezapomeňte ale ani na pláštěnku nebo deštník pro případ deště. Porto nabízí mnoho venkovních aktivit a památek, které můžete objevovat, a příjemné počasí umožňuje těšit se na všechny tyto aktivity.

Celkově lze říci, že Porto má příjemné a mírné klima po celý rok. Bez ohledu na roční období můžete očekávat příjemné teploty, příležitostné deště a případně i větrné dny. Porto je tak ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít své dovolené v příjemném a pestrém prostředí.


Letenka Portugalsko Porto


Porto, největší město severního Portugalska, je jednou z nejžádanějších destinací pro cestovatele z celého světa. Ať už jste milovník historie, piva, krásných pláží nebo jedinečné architektury, Porto vám nabízí všechny tyto atrakce.

Začněme procházkou historickým centrem města, které je od roku 1996 součástí světového dědictví UNESCO. Porto je známé pro své úzké, křivolaké uličky plné barevných domů a historických památek. Nejbližším sousedem je slavný most Dom Luís I., který spojuje Porto s městem Vila Nova de Gaia. Pokud se odvážíte na vrchol mostu, budete odměněni úchvatným výhledem na město, řeku Douro a nedaleké vinné sklípky.

Pro milovníky vína je návštěva portských sklepů v Gaie nevyhnutelná. Porto je totiž známé svými lahodnými portskými víny, která jsou exportována do celého světa. V rozlehlých sklepích se dozvíte o historii a výrobě tohoto sladkého nápoje a samozřejmě si jej také můžete vychutnat při degustaci.

Porto je také domovem mnoha nádherných kostelů. Mezi nejvýznamnější patří Katedrála Sé, která se nachází na vrcholu kopce, a kostel Igreja de São Francisco, jehož interiéru dominuje bohatě zdobené zlato. Kromě těchto dvou náboženských památek si můžete také prohlédnout kostely Igreja do Carmo a Igreja dos Clérigos.

Pro milovníky umění je místem, které nesmí chybět na jejich itineráři, Muzeum Serralves. Toto moderní muzeum je ukázkou skvělé architektury a hostí významné sbírky moderního a současného umění. Kromě toho budete mít možnost se procházet rozlehlými zahradami a parky, které muzeum obklopují.

A samozřejmě, nesmíme zapomenout na pláže v Porto. Porto nabízí krásné písečné pláže, jako je například pláž Matosinhos. Tato pláž je oblíbená mezi surfaři díky svým silným vlnám. Na pláži si můžete také vychutnat čerstvé ryby a mořské plody v jedné z mnoha restaurací nacházejících se v okolí.

Pokud plánujete cestovat do Porto, nezapomeňte si rezervovat levnou letenku. Díky nabídce nízkonákladových leteckých společností je dostupnost letenek do Porto čím dál větší. Můžete se těšit na nádhernou historii, zázračnou architekturu a ten nejlepší portský víno, který kdy ochutnáte. Porto je skvělou volbou pro každého cestovatele.


Dovolená Portugalsko Porto


Porto, historické město v Portugalsku, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v zemi. Reputaci si získalo svou bohatou historií, malebným přístavním prostředím a slavným portským vínem, které sem dorazí z okolních vinic v Douro Valley. Porto nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a atrakcí, které ho činí ideálním místem pro dovolenou.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí Porta je jeho historické centrum, které bylo zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO. Křivolaké uličky, nádherné stavby a působivá katedrála lákají turisty z celého světa. Procházení centrem města je jako cesta do minulosti, kdy králové a významní obchodníci vládli nad přístavem.

Porto je také domovem mnoha významných muzeí, která odrážejí bohatou historii a kulturu města. Mezi nejvýznamnější patří muzeum Serralves, které hostí výstavy moderního umění a zahradu se sochami. Dalším zajímavým místem je Národní muzeum Soares dos Reis, které je jedním z nejstarších muzeí v Portugalsku a nabízí rozsáhlou sbírku uměleckých děl.

Jednou z hlavních atrakcí Porta je také Douro řeka, která protéká městem. Turisté si mohou pronajmout lodě a vydat se na malý výlet po řece, během kterého si mohou vychutnat nádhernou panoramatickou krajinu a příjemný výhled na město. Řeka je také spojena s portským vínem, a tak můžete navštívit některou z místních vinných sklepů a ochutnat tuto lahodnou specialitu.

Pokud jde o ubytování, Porto nabízí širokou škálu možností. Od luxusních hotelů a boutique hotelů až po cenově dostupné ubytování ve formě hostelu nebo penzionu. Turisté mohou vybírat ubytování v historickém centru města nebo si vybrat místo poblíž řeky, aby si mohli užít nádherný výhled.

Porto je také proslulé svou bohatou gastronomií. Hlavním jídlem je často ryba a mořské plody, které jsou v místních restauracích připraveny neuvěřitelně chutně. Nezapomeňte si vychutnat místní specialitu - francesinu, což je sendvič plněný masem, sýrem a omáčkou. Porto je také známé svými sladkými dezerty, jako je třeba slavný pastel de nata.

Celkově je Porto fascinujícím místem pro dovolenou. Jeho bohatá historie, malebné prostředí a lahodné jídlo ho činí ideálním místem pro každého cestovatele. Nehledě na to, zda jste zde kvůli historii, kultuře, jídlu nebo jen pro relaxaci, Porto vás jistě nezklame.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Porto


Jaký je časový rozdíl mezi Českou republikou a Portugalskem Porto?
- Portugalsko Porto je ve stejném časovém pásmu jako Česká republika, tedy žádný časový rozdíl.

Kolik stojí za noclení v hotelu v Portugalsku Porto?
- Cena za noc v hotelu v Portugalsku Porto se může velmi lišit v závislosti na typu ubytování, ročním období a mnoha dalších faktorech. Obecně se dá očekávat, že cena se pohybuje okolo 50 až 150 eur za noc.

Jak se dostat z letiště do centra města v Portugalsku Porto?
- Nejlepší způsob, jak se dostat z letiště do centra města, je použití veřejné dopravy. V Portugalsku Porto je k dispozici metro, autobusy a taxíky. Metrová linka E vás z letiště přiveze přímo do centra města, jedna jízda stojí okolo 2 eur.

Co je to bílý portský víno?
- Bílý portský víno se vyrábí z bílých hroznů, na rozdíl od tradičnějšího červeného portského vína, které se vyrábí ze směsi různých odrůd hroznů. Bílé portské víno je světlejší a svěžejší než klasické portské víno. Obě verze jsou typické pro Portugalsko Porto.

Kam jít na dobré jídlo v Portugalsku Porto?
- V Portugalsku Porto je mnoho vynikajících restaurací s tradičními portugalskými jídly. Některé z nejlepších jsou Cantina 32, Restaurante Pedro dos Frangos a Ode Porto Winehouse. Oblasti Ribeira a Foz jsou také plné restaurací s výhledem na řeku a moře.

Mohu platit kartou v Portugalsku Porto?
- Ano, v Portugalsku Porto je možné platit kartou v mnoha obchodech, restauracích a na turistických místech. Nicméně je vhodné mít vždy při sobě i nějakou hotovost pro případ nouze.

Co je to tradiční hlavní jídlo v Portugalsku Porto?
- Jedno z nejtradičnějších jídel v Portugalsku Porto je Francesinha - sýrová toustová placka plněná klobásou, šunkou, vepřovým masem a sýrem, zalitá omáčkou z rajčat a piva. Další tradiční jídla jsou například Bacalhau (ryba) a cozido à portuguesa (hovězí se zeleninou). Také se můžete těšit na sladkosti, jako jsou Pastel de nata (typické portugalské koláčky s vanilkovou nádivkou) nebo arroz doce (sladká rýžová kaše).


Ubytování Portugalsko Porto


Porto, hlavní město severního Portugalska, je nejen krásné a historické město, ale také oblíbenou turistickou destinací. Příliv turistů v posledních letech značně vzrostl díky jeho malebným uličkám, vynikajícímu jídlu a přívětivým obyvatelům. V tomto článku se zaměříme na ubytování v Portu, abyste měli představu, kam se můžete vydat po dni plném prozkoumávání města.

Porto nabízí širokou škálu ubytovacích možností pro každý rozpočet a vkus. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely, butikovými hotely, levnými hostely nebo dokonce pronájmem apartmánů pro ty, kteří si přejí soukromí a více prostoru. Nejdůležitější částí Porta je samotné historické centrum, Ribeira, které je zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO. Zde najdete mnoho hotelů a hostinců, které vám umožní prozkoumat pevninskou část města pěšky.

Luxusní hotely jsou v Portu docela běžné a nabízejí komfort a pohodlí. Některé z nich se nacházejí v historických budovách s výhledem na řeku Douro, zatímco jiné se nacházejí v moderních čtvrtích s výhledem na město. Ubytování v těchto hotelech vám zajistí výhodnou polohu v blízkosti hlavních atrakcí a můžete si také užít vyhlídku na nádherné město Porto ze svého pokoje.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Porto také dostatek levných možností ubytování. Hostely nabízejí cenově dostupné pokoje se společnými sociálními zařízeními a s možností sdílení pokojů s dalšími hosty. Tyto hostely jsou často umístěny v centru města, což vám umožní snadný přístup ke všem hlavním atrakcím.

Mnoho cestovatelů upřednostňuje pronájem apartmánů během svého pobytu v Portu, protože to jim dává větší svobodu a soukromí. Existuje mnoho služeb, které nabízejí apartmány různých velikostí a umístění. Některé se nacházejí přímo v centru města, zatímco jiné leží trochu dál, ale mají snadný přístup k dopravě.

Ať už si vyberete jakýkoliv typ ubytování, Porto vám nabídne nezapomenutelný zážitek. Prozkoumejte historické centrum, vyzkoušejte tradiční portské víno, projděte se po úžasných vinicích v Douro Valley nebo si užijte pláže v blízkosti města.

Porto je město plné kouzla a památek, které stojí za to objevit. Ať už se rozhodnete zvolit luxusní hotel, hostel nebo pronájem apartmánu, vaše ubytování v Portu bude pohodlné a příjemné. Nechte se unést krásou města a vychutnejte si jedinečnou atmosféru tohoto portugalského skvostu.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky