Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Portugalsko Pico Island (Azory)

Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Pico Island (Azory)


Dotazy:

1. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Pico Island na Azorách?
2. Jak se dostanu na Pico Island?
3. Co je na Pico Island nejvíce známé?
4. Jaké aktivity je možné na Pico Island podniknout?
5. Jaké jsou nejlepší místa na Pico Island k ubytování?
6. Jaké jsou tradiční jídla a nápoje na Pico Island?
7. Jaká je nejlepší pláž na Pico Island?
8. Kdy je nejlepší čas na pozorování velryb na Pico Island?
9. Jak dlouho by měl být plánován pobyt na Pico Island?
10. Jaké aktivnosti jsou vhodné pro rodiny s dětmi na Pico Island?

Odpovědi:

1. Nejlepší časy k návštěvě Pico Island jsou jaro a podzim, kdy je počasí mírnější a množství turistů je nižší než v létě.
2. Na Pico Island se lze dostat letecky z hlavního města Ponta Delgada na ostrově São Miguel nebo trajektem z přístavu na ostrově Faial.
3. Nejvíce známou atrakcí na Pico Island je hora Pico, který je nejvyšším vrcholem na Portugalských Azorách.
4. Na Pico Island je možné podniknout několik aktivit, jako je výstup na horu Pico, potápění se za velrybami a delfíny, turistika, nebo ochutnávání vín v regionu.
5. Nejlepší místa k ubytování na Pico Island jsou města Madalena a Lajes do Pico, která nabízejí širokou škálu hotelů, penzionů a pronájmu apartmánů.
6. Mezi tradiční jídla a nápoje na Pico Island patří čerstvé ryby a mořské plody, sýry z Azor, plněná kapsa choulostivky a tradiční vína, jako je verdelho.
7. Nejlepší pláž na Pico Island je Pláž do Canto, která nabízí čisté vody a písečný břeh.
8. Nejlepší čas k pozorování velryb na Pico Island je v období od května do září, kdy jsou viditelné velryby k obou stranách ostrova.
9. Doporučuje se plánovat pobyt na Pico Island minimálně na 3 až 4 dny, aby bylo dostatek času na prozkoumání ostrova a jeho hlavních atrakcí.
10. Vhodnými aktivitami pro rodiny s dětmi na Pico Island jsou například návštěva muzea velryb a delfínů, plavání v moři nebo vodních parcích a vyjížďky na kolech.


Počasí Portugalsko Pico Island (Azory)


Pico Island na Azorských ostrovech - kouzelné místo s proměnlivým počasím

Pico Island, nacházející se na Azorských ostrovech uprostřed Atlantského oceánu, je jedno z nejmalebnějších a zároveň nejpohostinnějších míst v Portugalsku. Tento ostrov je známý nejen svou nádhernou přírodou, ale také svým proměnlivým počasím, které přidává jeho kouzlu ještě více.

Počasí na Pico Island je ovlivněno ve větším měřítku dvěma hlavními faktory: jeho geografickou polohou uprostřed oceánu a vlivem Golfského proudu. Díky tomu má ostrov mírné oceánické podnebí, s mírnými zimami a příjemnými léty.

Během zimních měsíců se na Pico Island můžete setkat se spíše chladnějším a vlhkým počasím. Teploty se pohybují mezi 10°C - 15°C, s občasným výskytem deště a mlhy. Tyto podmínky vytvářejí ideální klima pro pestrost flory a fauny ostrova. Kvůli dešti je také Pico Island pokryt zelenými poli, rozkvetlými lesy a malebnými zahradami, což je pro milovníky přírody neodolatelné.

V letních měsících se na Pico Island teploty zvyšují a pohybují se mezi 20°C - 25°C. Můžete se těšit na slunečné dny, které Vám umožní prozkoumat krásu ostrova a okusit jeho jedinečnou atmosféru. Léto je ideálním obdobím pro plážování, pěší turistiku, potápění a další outdoorové aktivity.

Nicméně, i přes příjemné léto, proměnlivé počasí na Pico Island je ceněno a je jedním z jeho charakteristických rysů. Během jednoho dne se může střídat slunečno s deštěm, což přidává kouzlo každému okamžiku a nabízí nezapomenutelnou atmosféru pro návštěvníky.

Pico Island je rovněž známý svou ikonickou horou Pico, která tvoří nejvyšší bod Portugalska. Tato sopka může být občas zakryta mraky, což vytváří surrealistické a tajemné pohledy. Pro horolezce a milovníky přírody to jsou zážitky, které nelze popsat slovy.

Přestože je počasí na Pico Island proměnlivé, toto místo nikdy neztrácí své kouzlo a láká návštěvníky z celého světa. Ať už plánujete dovolenou plnou dobrodružství nebo relaxační pobyt, Pico Island Vás nikdy nenechá na holičkách a vždy Vás překvapí svým jedinečným počasím a nezapomenutelnými zážitky.


Dovolená Portugalsko Pico Island (Azory)


Pico Island, jedno z devíti ostrovů Azorského souostroví, je skvělou volbou pro ty, kteří hledají dovolenou plnou přírodních krás a dobrodružství. Tento ostrov, pojmenovaný po ikonické sopce Pico, nabízí návštěvníkům ohromující scenérie, fascinující flóru a faunu a mnoho aktivit na pobavení.

Svou dovolenou na Pico Island můžete začít objevováním unikátního přírodního krásy, kterou tenhle ostrov nabízí. Hlavní atrakcí je samozřejmě sopka Pico, nejvyšší hora Portugalska, která se tyčí do výšky 2 351 metrů nad mořem. Říká se, že v případě dobré viditelnosti je z vrcholu sopky možné spatřit i dalších osm azorských ostrovů. Jiným skvělým výletem je návštěva jeskynního komplexu Gruta das Torres, který je dlouhý přes 5 km a nabízí úžasné sekvence výrazných stěn a podzemního jezera.

Milovníci přírody se budou cítit jako v ráji na Pico Island. Na ostrově existuje několik chráněných oblastí, které hostí bohatou biodiverzitu. Můžete se vydat na procházky po přírodní rezervaci Pico do Príncipe a projít se přes rozmanité krajiny, včetně mlhavých horských plání, pěkných pláží a krásných vinic. Na pobřeží se můžete vypravit na pozorování velryb a delfínů s místními společnostmi, které vám poskytnou nezapomenutelný zážitek.

Každoročně se na ostrově koná také Festival do Mar, který slaví vztah Ostrovanů k oceánu. Během tohoto festivalu můžete zažít tradiční rybářské zvyky, ochutnat místní speciality, jako je čerstvá ryba a mořské plody, a užít si tradiční hudbu a tance.

Pokud preferujete adrenalinová dobrodružství, Pico Island je pro vás připravena řada aktivit. Můžete se vydát na horolezeckou expedici na sopku Pico, nebo si zarezervovat potápěčský výlet a pokochat se pohledem na podvodní svět Azor. Ostrov také nabízí skvělé podmínky pro surfování, kiting a windsurfing díky svému větrnému mikroklimatu.

Na Pico Island nechybí ani historické a kulturní památky. Navštivte část São Roque do Pico a obdivujte tradiční bílé kamenné domy a historické kostely. V městečku Lajes do Pico najdete Muzeum velrybářství a námořní historie, kde se můžete dozvědět více o historii rybolovu na ostrově.

Závěrem lze říci, že Pico Island v Portugalsku je skvělým cílem pro dovolenou plnou přírodních krás a dobrodružství. Od fascinujících hor po malebné pláže, tento ostrov nabízí něco pro každého. Ať už jste milovníkem přírody, dobrodruha nebo kultury, Pico Island vám jistě nezklame.


Letenka Portugalsko Pico Island (Azory)


Pokud máte zájem navštívit portugalský ostrov Pico, který je součástí souostroví Azory, a váháte nad způsobem dopravy, určitě vás potěší informace o letenkách na toto místo. Letenka na Pico Island je skvělou volbou, která vám umožní dopravit se na tento úchvatný ostrov rychle a pohodlně, a zároveň si ušetříte čas a úsilí, které byste jinak museli věnovat na případné dlouhé cestě lodí.

Azorské ostrovy jsou atraktivní turistickou destinací a Pico Island je výjimečný svou přírodní krásou a bohatou historií. Nachází se zde nejvyšší hora Portugalska - Pico, která je lákadlem pro horolezce z celého světa. Kromě toho můžete na ostrově objevovat kouzlo zelené krajiny, sopečná jezera, malebné vesnice a přátelské obyvatele.

Letenky na Pico Island jsou dostupné z různých evropských letišť. Můžete si vybrat z mnoha leteckých společností, které létají na Azory. Některé z nich nabízejí přímé lety na ostrov Pico, zatímco jiné mají přestupy na hlavním letišti v Ponta Delgada na ostrově São Miguel.

Ceny letenek na Pico Island se liší v závislosti na sezóně a představují různé kategorie služeb. Doporučuje se včas rezervovat letenku, abyste si zajistili nejlepší možnou cenu a dostupnost. Zároveň je třeba si ověřit aktuální cestovní podmínky a případné omezení cestování, protože se mohou měnit v souvislosti s pandemií Covid-19.

Přílet na Pico Island je zážitkem sám o sobě. Letadlo přistává na malém letišti, které se nachází poblíž města Madalena, hlavního přístavu na ostrově. Letiště nabízí moderní zázemí pro cestující a přátelskou atmosféru. Po příletu si snadno zajistíte pronájem auta, taxík nebo místní dopravu, abyste se mohli dostat do svého ubytování nebo vyrazit na průzkum ostrova.

Pico Island je skvělým místem pro dovolenou, ať už se zajímáte o přírodu, historii, vodní sporty nebo jednoduše relaxaci na pláži. Na ostrově si můžete užít procházky po přírodních parcích, ochutnat tradiční gastronomii, navštívit vinné sklípky a ochutnat místní víno, nebo se vydat na výlet lodí a sledovat velryby a delfíny.

Využití letenky na Pico Island vám umožní zažít a poznat jedinečný ostrov, který je nezapomenutelným zážitkem. Bez ohledu na to, zda jste dobrodruh nebo milovník přírody, tento portugalský ostrov vám nabídne spoustu možností pro aktivní odpočinek a nezapomenutelné zážitky. Stačí si jen zajistit letenku a vydát se na dobrodružství na Pico Island.


Ubytování Portugalsko Pico Island (Azory)


Pico Island je jedním z nejkrásnějších a nejzajímavějších ostrovů na Azorských ostrovech v Portugalsku. Nachází se v Atlantském oceánu a je domovem překrásné přírody, úchvatných hor a fantastických výhledů. Pokud tedy plánujete navštívit Portugalsko, Pico Island by měl být nevynechatelným cílem na vašem itineráři.

Když už jste se rozhodli navštívit Pico Island, musíte se samozřejmě také rozhodnout, kde se ubytovat. Naštěstí nabízí ostrov rozsáhlou škálu možností pro každého cestovatele.

Pokud hledáte luxusní ubytování, na Pico Island bude dostatek skvělých možností. Existuje několik pětihvězdičkových hotelů a resortů, které nabízí nejvyšší úroveň služeb a pohodlí. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít absolutní relaxaci a pohodu během svého pobytu na ostrově. Mnoho z nich je umístěno přímo u pláže, takže můžete snadno trávit čas u moře, sluněním na jemném písku a kocháním se panoramatickými výhledy.

Pro ty, kteří preferují více přátelskou atmosféru a osobitý styl, jsou na Pico Island také k dispozici menší boutique hotely. Tyto hotely se nachází v malebných vesnicích a nabízejí svým hostům jedinečný zážitek. Většina boutique hotelů je rodinně provozována a tým ochotných zaměstnanců se postará o vaše potřeby a přání. Tyto hotely jsou ideální pro lidi, kteří si chtějí vychutnat autentickou atmosféru ostrova a prozkoumat jeho kulturu a tradice.

Pokud hledáte cenově dostupné možnosti ubytování, na Pico Island naleznete také mnoho levnějších hotelů, penzionů a apartmánů. Tyto ubytovací zařízení nabízí skvělou hodnotu za peníze a výhodnou polohu. Můžete si vybrat z různých typů pokojů, od jednoduchých jednolůžkových pokojů až po prostornější rodinné apartmány. Většina těchto levnějších možností ubytování je umístěna v centru města Lajes do Pico a je tak snadno dostupná veškerá občanská vybavenost.

Nemusíte se však omezovat jen na tradiční modele ubytování. Pico Island také nabízí možnost kempování a pronájmu chat a chalup ve volné přírodě. Tato možnost je ideální pro dobrodružné cestovatele, kteří se chtějí naplno ponořit do nádherné přírody ostrova a prozkoumat jeho krásy.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel nebo levné ubytování, pobyt na Pico Island vám zaručeně poskytne pohodovou a nezapomenutelnou dovolenou. Tento utajovaný klenot mezi Azorskými ostrovy nabízí neskutečnou scenérii, přátelské obyvatele a bohatou historii. Užijte si nezapomenutelnou dovolenou v portugalském ráji Pico Island.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky