Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Portugalsko Peniche

Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Peniche


Některé nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Portugalska a Peniche mohou být:

1. Jak se dostanu do Peniche z hlavního města Lisbonu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Peniche z Lisabonu, je autobusem. Existuje pravidelná linka, která jezdí přímo do Peniche a trvá asi hodinu a půl. Další možností je vlak z Lisabonu do města Torres Vedras a odtud pokračovat autobusem do Peniche.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Peniche?
Odpověď: Peniche je známý svými fantastickými plážemi a surfováním. Mezi nejznámější a nejoblíbenější pláže v Peniche patří Supertubos, Baleal, Praia da Consolação a Praia dos Supertubos.

3. Jaké jsou turistické atrakce v Peniche?
Odpověď: Peniche je známý svou bohatou historií a krásnými přírodními scenériemi. Mezi hlavní turistické atrakce v Peniche patří pevnost Fortaleza de Peniche, muzeum Fortaleza de Peniche, muzeum města Peniche a maják Cabo Carvoeiro. Taky je možné navštívit jeskyně Furninha, které jsou poblíž přístavu.

4. Jaká je mírná sezóna v Peniche?
Odpověď: Mírné sezóny v Peniche jsou obvykle jaro (březen-duben) a podzim (září-říjen). Během těchto měsíců je počasí příjemné a teploty jsou mírné. Pláže nejsou tak přeplněné jako v hlavní letní sezóně a cena ubytování může být levnější.

5. Kde mohu v Peniche ochutnat tradiční portugalské jídlo?
Odpověď: Peniche nabízí různé restaurace a kavárny, kde můžete ochutnat tradiční portugalské jídlo. Doporučené restaurace v Peniche zahrnují Restaurante Nau dos Corvos, Tasca do Joel a Restaurante Cais do Pescador. Můžete si vychutnat čerstvé ryby a mořské plody, tradiční bacalhau a další speciality.

Doufám, že tyto odpovědi ti pomohou. Přeji ti skvělý pobyt v Peniche!


Dovolená Portugalsko Peniche


Portugalsko je země s bohatou historií, malebnou krajinnou přírodou a přátelskými obyvateli. Jedno z nejpopulárnějších letovisek v Portugalsku je město Peniche, které se nachází na západním pobřeží země. Tento článek vám přiblíží, proč je Peniche ideálním místem pro dovolenou.

Peniche je rybářské město s přístavem a malým historickým centrem. Jeho nejvýznamnější památkou je hrad, který se nachází na skalnatém výběžku u pobřeží. Tento hrad sloužil jako obrana proti Invazi a dnes se zde nachází muzeum rybolovu. Z hradu je také úžasný výhled na město a okolní krajinu.

Jednou z nejznámějších turistických atrakcí v Peniche je Berlengas, souostroví nedaleko pobřeží, které nabízí nádherné přírodní scenérie. Souostroví je přírodní rezervací a domovem mnoha vzácných druhů ptáků a rostlin. Můžete si pronajmout loďku nebo se připojit k organizační výletu a objevovat krásu tohoto místa.

Peniche je také známé jako jedno z nejlepších míst v Portugalsku pro surfování. Díky svému poloze na západním pobřeží je město obklopeno vlnami Atlantiku, které přinášejí ideální podmínky pro surfování. Můžete si pronajmout surfařskou prkno a připojit se k místním surfařům na pláži Supertubos, která je známá svými vlnami a pořádáním mezinárodních surfařských soutěží.

Kromě vodních sportů nabízí Peniche také možnost procházek po pláži a relaxace na slunci. Místní pláže jsou čisté, široké a nekonečné, ideální pro opalování nebo procházky. Oblast je také bohatá na restaurace, které nabízí čerstvé ryby a mořské plody, které jsou specialitou tohoto regionu. Nezapomeňte ochutnat tradiční portugalskou kuchyni, jako jsou bacalhau (klín), sardinky nebo různé druhy pečiva.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Peniche, můžete si vybrat z různých typů ubytování, jako jsou hotely, apartmány nebo kempy. Peniche je snadno dostupné z hlavního města Lisabonu, kde se nachází mezinárodní letiště. Můžete si pronajmout auto a dorazit do Peniche za přibližně hodinu jízdy.

Pokud hledáte malebné a klidné letovisko s možností surfování, bohatou historií a přírodními krásami, Peniche je ideální volbou pro vaší dovolenou. Nechte se unášet atmosférou tohoto pohádkového portugalského města a zažijte nezapomenutelné zážitky.


Letenka Portugalsko Peniche


Pokud hledáte dovolenou plnou slunce, krásných pláží a surfování, nemusíte hledat dál než Portugalsko. Ať už jste surfař nebo jen milovník pobřeží, město Peniche je ideálním místem pro vaši dovolenou.

Peniche se nachází na západním pobřeží Portugalska, přibližně 90 minut jízdy od Lisabonu. Je to historická rybářská vesnice, která si udržela autentický a charismatický charakter. Město je obklopené Atlantským oceánem, což z něj činí perfektní místo pro surfování.

Jedním z hlavních lákadlem Peniche je světoznámý surfařský ráj nazvaný Supertubos. Supertubos je známý svými velkými vlnami, které se zde tvoří díky přítomnosti mnoha útesů pod hladinou moře. Tyto vlny přitahují surfaře z celého světa, kteří sem přijíždějí za nezapomenutelným dobrodružstvím na surfových prknech.

Ale surfování není jediná atrakce v Peniche. Město nabízí také nádherné pláže s jemným bílým pískem, které jsou ideální pro relaxaci a opalování. Mezi nejpopulárnější pláže v Peniche patří Baleal, Consolação a Supertubos. Každá z těchto pláží má své vlastní kouzlo a nabízí mnoho aktivit, jako je plavání, potápění nebo rybaření.

Pro milovníky historie a kultury je v Peniche také mnoho zajímavých míst k prozkoumání. Zde se nachází hrad Fortaleza, který kdysi sloužil jako vězení za diktatury. Dnes je Fortaleza otevřená veřejnosti a nabízí nádherný výhled na oceán a okolní oblast. Dalším zajímavým místem je muzeum misí a oceánografie, které představuje historii a bohatství oceánu.

Ať už se rozhodnete navštívit Peniche kvůli surfování, plážím nebo historickým památkám, jedna věc je jistá - nebudete litovat. Letenka do Portugalska a konkrétně do Peniche je snadno dostupná a zajišťuje vám nezapomenutelný zážitek plný dobrodružství a odpočinku na pláži.

Takže pokud plánujete dovolenou plnou surfování, slunce a pohody, neváhejte a vydejte se na letiště směrem do Portugalska. Peniche a jeho krásná příroda, přátelští lidé a vynikající surfování vás zaručeně nadchnou a přimějí vás vrátit se sem znovu a znovu.


Počasí Portugalsko Peniche


Portugalsko, konkrétně malé přístavní město Peniche, se pyšní svým příjemným a teplým počasím, které je lákadlem pro turisty z celého světa. Nachází se na západním pobřeží Portugalska, nedaleko od hlavního města Lisabonu. Peniche, známé také jako "Surferská ráj", je oblíbeným cílem pro milovníky vodních sportů díky svým vlnám a nádherným plážím.

Jaro a léto jsou v Peniche charakterizovány slunečnými a teplými dny. Průměrná teplota v těchto měsících se pohybuje mezi 20-25 °C, přičemž v červenci a srpnu může dosáhnout až 30 °C. Sluneční paprsky spolu se svěžím mořským větrem tvoří ideální kombinaci pro relaxaci na pláži nebo aktivní vodní sporty, jako je surfování, windsurfing nebo potápění.

Podzim v Peniche je mírný a teploty klesají na příjemných 15-20 °C. Mořské vody jsou stále dostatečně teplé na koupání a surfování. Otoky Berlengas, které se nachází nedaleko pobřeží, jsou také oblíbeným cílem v tomto období. Tyto ostrovy nabízejí nádhernou přírodu, skvělé potápěčské příležitosti a jeskyně, které si mohou turisté prozkoumat.

Zima v Peniche je mírná a teploty se pohybují kolem 10-15 °C. I přestože se může zdát chladno, stále existují dny, kdy slunce vyjde a teploty se zvýší. Peniche zůstává lákadlem i v této sezóně. Město je klidnější a ideální pro ty, kteří hledají pohodu a odpočinek. Vybrání si místa u moře, na kterém si můžete vychutnat pohled na bouřlivé vlny, je jednou z oblíbených aktivit v zimě.

Co se týče srážek, Peniche má spíše suché podnebí. Nejvíce srážek se objevují v zimě, avšak nejsou to výrazné množství. Léto je obvykle deštivější než zima, ale srážky jsou stále relativně nízké, což znamená, že Peniche je ideální destinací pro milovníky slunce a tepla.

Peniche je tedy nejen světoznámé surfařské a potápěčské místo, ale také lákadlo pro ty, kteří si chtějí užít teplé letní dny na pláži. Nezáleží na tom, zda cestujete na jaře, v létě, na podzim nebo v zimě - Peniche vždy nabídne příjemné počasí a mnoho možností pro zábavu a relaxaci.


Ubytování Portugalsko Peniche


Portugalské město Peniche, ležící na pobřeží Atlantského oceánu, je velmi oblíbenou turistickou destinací díky svému bohatému kulturnímu dědictví a krásným plážím. Pokud se rozhodnete navštívit Peniche, budete potřebovat také kvalitní ubytování, které vám umožní pohodlně a příjemně strávit svou dovolenou.

Peniche nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí různé potřeby a představy cestovatelů. Od hotelů a penzionů až po apartmány a hostely, každý si zde najde to pravé místo k odpočinku a relaxaci. Zde je přehled několika možností ubytování, které si můžete v Peniche vybrat:

1. Hotely: Peniche je domovem mnoha hotelů různých úrovní a cenových kategorií. Nevýhodou je, že se často jedná o trochu dražší variantu, ale zase nabízejí luxus, komfort a veškeré potřebné vybavení. Existují jak menší rodinné hotely, tak i luxusní pětihvězdičkové hotely, které vám poskytnou špičkový servis a nádherný výhled na oceán.

2. Penziony a bed and breakfast: Pokud preferujete intimnější atmosféru a osobnější přístup, můžete se rozhodnout pro penzion nebo bed and breakfast. V Peniche najdete mnoho útulných penzionů s krásným výhledem na moře a nabídkou snídaně v ceně ubytování. Tato možnost vám umožní být více soukromí a zažít autentický portugalský způsob ubytování.

3. Apartmány: Pro ty, kteří chtějí více prostoru a nezávislost, jsou zde také apartmány k pronájmu. Většinou se nacházejí přímo u pobřeží, a tak si můžete užívat úžasné výhledy na oceán i příjemné večery na terase. Apartmány jsou nejlepší volbou pro větší skupiny či rodiny, protože nabízejí plně vybavené kuchyně a samostatné ložnice.

4. Hostely: Pro mladší cestovatele nebo ty s omezenějším rozpočtem jsou hostely ideální volbou. Peniche je známé svými surferskými plážemi a hostely zde nabízejí nejen cenově dostupné ubytování, ale také společné prostory a spolubydlící, se kterými si můžete vyměnit zážitky a tipy na cestování.

Nebudete mít problém najít ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu v Peniche. Přímořské město je vhodné pro relaxační dovolenou, surfování, poznávání místní kultury a kulinářských specialit. Bez ohledu na to, jakou možnost ubytování si zvolíte, Peniche vám nabídne nezapomenutelné zážitky a dovolenou plnou dobrodružství.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky