Hledejte nejvýhodnější letecké jízdenky

Nový Zéland Whakarewarewa Thermal Village

Ubytování Nový Zéland Whakarewarewa Thermal Village


Whakarewarewa je malebná vesnice na Novém Zélandu, která je známá především díky svým termálním pramenům a unikátnímu způsobu ubytování. Whakarewarewa Thermal Village se nachází v regionu Rotorua, který je jedním z nejpopulárnějších turistických cílů na Severním ostrově Nového Zélandu.

V této vesnici mají návštěvníci možnost zažít autentický maorský způsob života a proniknout do hlubšího povědomí o kultuře a tradicích této indigení skupiny. Whakarewarewa je domovem maorského kmenového společenství Tuhourangi-Ngāti Wahiao, které je zde usídleno již po staletí. Vesnice je postavena přímo na termálním poli, což dává obyvatelům nespočetné výhody i výzvy.

Ubytování v této vesnici poskytuje návštěvníkům jedinečný zážitek. Některé chaty a domy jsou postaveny přímo nad termálními prameny, což umožňuje návštěvníkům vstoupit do světa páry a horkých pramenů přímo ze svého pokoje. Tato ubytování mají také tradiční maorskou výzdobu a vybavení, což zajišťuje autentičnost a pohodlí zároveň.

Whakarewarewa Thermal Village také nabízí různé možnosti prozkoumání termálních zdrojů. Návštěvníci mohou absolvovat prohlídku vesnice s průvodcem, který je provede přímo kolem termálních polí a do lázeňského domu, který je využíván pro tradiční maorské terapie. Kromě toho mohou turisté také navštívit blízké terme Rotorua, kde si mohou vychutnat wellness procedury a léčebné koupele.

Jednou z největších atrakcí Whakarewarewa Thermal Village je také kulturní představení maorských tanců a rituálů. Návštěvníci mají možnost sledovat tradiční maorské tance a zpěvy, které jsou prováděny za doprovodu bubnů a dalších tradičních hudebních nástrojů. Tato představení jsou nejen dechberoucí, ale také pomáhají uchovat a rozvíjet bohatou maorskou kulturu pro další generace.

Celý zážitek z ubytování v Whakarewarewa Thermal Village je nejen unikátní, ale také poskytuje návrat do minulosti, do doby, kdy lidé žili v souladu s přírodou a využívali jejích darů k přežití. Vesnice je také spojována s bohatou historií a legendami, které jsou důležitou součástí maorského dědictví.

Pokud máte plány na návštěvu Nového Zélandu a hledáte nezapomenutelné ubytování, nemůžete minout Whakarewarewa Thermal Village. Zdejší termální prameny a maorská kultura vám nabídnou jedinečný zážitek, který si jistě zapamatujete na celý život.


Dovolená Nový Zéland Whakarewarewa Thermal Village


Nový Zéland je země plná krásných a úchvatných přírodních scenérií, ale co kdybychom navštívili i místní kulturu? Jedno z nejzajímavějších míst, které lze na Novém Zélandu navštívit, je Whakarewarewa Thermal Village. Toto městečko se nachází v blízkosti Rotoruy a je domovem řady kmene Maorů, kteří zde žijí už několik set let.

Celý Whakarewarewa Thermal Village je postaven na aktivní sopce, což z něj dělá neuvěřitelně fascinující místo. Tuto aktivitu lze vidět prakticky všude, včetně bazénů s horkou vodou v domácnostech, odkud je voda přiváděna přímo z podzemí. Zápach síry, který zde cítíte, není vůbec příjemný, ale na druhou stranu připadáte si jako kdybyste se nacházeli na jiném planetě.

Pro turisty zde existuje mnoho věcí, které lze podniknout. Hodinové prohlídky s místními průvodci jsou dostupné po celý den, ať už se svým rodinným či přátelským kruhem. Po celém Whakarewarewa Thermal Village se nachází celá řada kulturních míst, jako jsou místní kostel, dům náčelníka či tradiční Maorská vesnice.

Jednou z největších atrakcí městečka je ukázka tradičního Maorského potravinářství. Místní kmen zde tradičně vaří jídla na zemižáru a při tom už od nejdřívějších dob používají horké prameny. Také se zde dá ochutnat místní pokrm hangi, který se vaří pod zemí velmi pomalu po několik hodin.

Další způsob, jak si užít krásy Whakarewarewa Thermal Village, je návštěva jednoho z největších termálních parků. V parku lze vidět spoustu přírodních jevů, jako jsou vodopády, gejzíry či sopky. Zdejší příroda vypadá jako z jiného světa a rozmanitost jet zde opravdu ohromující.

Kromě toho můžete také navštívit některou z mnoha jamek na ryby v okolí, kde se nachází obrovské množství kapek, které jsou velmi oblíbeným cílem pro mnoho rybářů.

Celkově lze říci, že návštěva Whakarewarewa Thermal Village se opravdu vyplatí a rozhodně stojí za to, abyste sem na dovolenou zajeli. Toto nevšední místo nabízí tolik neuvěřitelných věcí, které stojí za pozornost, a to jak pro cestovatele, tak i pro milovníky kultury.


Letenka Nový Zéland Whakarewarewa Thermal Village


Odlišný, neobvyklý a naprosto fascinující – to jsou slova, kterými se snadno popisuje Whakarewarewa Thermal Village na Novém Zélandu. Toto místo se pyšní jedinečnými geotermálními aktivitami a starobylou kulturou Maorů, což jej dělá jedním z nejvýjimečnějších turistických cílů na světě.

Whakarewarewa Thermal Village se nachází v blízkosti města Rotorua na Pulauere Hill. oblast o rozloze asi 6,5 hektaru je rozdělena na čtyři čtvrti, kde žije asi 200 lidí. Toto je největší maorská vesnice v celém regionu, a to již od 14. století. Tamní místní obyvatelé přežívají díky působení geotermální aktivity, která jim umožňuje vařit jídlo, vytápět domy, sušit prádlo a mnoho dalšího.

Zejména je místní geotermální aktivita zajímavou přírodní jedinečností. V této oblasti najdeme nejen kouřící sopku, ale také četné gejzíry, fumaroly, horké prameny, bahenní krátery a mnoho dalšího. Návštěvníci mají možnost prohlédnout si gejzír Pohutu Geyser, který je nejvyšším gejzírem na světě a místo, kde maorové provádějí tradiční tance a obřady.

Další zvláštností této oblasti jsou maorští obyvatelé, kteří zde žijí. Místní lidé vás uvítají, nabídnou vám ochutnat jejich tradiční jídlo, předvádět své tance a zpěvy. Návštěvníci si díky nim mohou osvojit bohatou maorskou kulturu a zvyky.

Turisté mohou navštívit různé expozice, muzea, umělecké galerie a doplňkové programy. Turistická trasa obcí umožňuje návštěvníkům podrobně se seznámit s bohatou historií a kulturou této oblasti. Každý rok v červenci se koná slavnost zvaná Matariki, která oslavuje začátek nového roku a přivádí do vesnice tisíce turistů z celého světa.

Na závěr je třeba upozornit na to, že návštěva Whakarewarewa Thermal Village se nezdá být výhodnou jen pro turisty. Toto místo má také obrovský význam pro vědu a výzkum. Objevení nových druhů mikrobů či zeolitů by nemohlo bez této oblasti proběhnout.

Celkově lze říci, že Whakarewarewa Thermal Village je přírodní a kulturní klenot Nového Zélandu, kterého se vyplatí navštívit při cestě na toto slavné místo. Jedná se o unikátní zážitek, který si turisté doslova zamilují a hned na něj nezapomenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Whakarewarewa Thermal Village


1. Jak se dostanu do Whakarewarewa Thermal Village?
- Whakarewarewa Thermal Village se nachází ve městě Rotorua na Severním ostrově Nového Zélandu. Nejbližším letištěm je letiště Rotorua, které je asi 10 minut jízdy autem od vesnice. Pokud cestujete z vzdálenějších míst, můžete také přijet autobusem nebo vlakem do Rotoruy a poté si pronajmout auto nebo využít místní dopravu.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do Whakarewarewa Thermal Village?
- Vstupní poplatky se mohou lišit v závislosti na věku a druhu aktivit, které si vyberete. Doporučuje se navštívit oficiální webové stránky Whakarewarewa Thermal Village pro aktuální informace o vstupních poplatcích.

3. Jak dlouho trvá prohlídka Whakarewarewa Thermal Village?
- Běžná prohlídka vesnice trvá asi 1-2 hodiny. Během této prohlídky vás místní průvodci provedou vesnicí, ukáží vám termální prameny, gejzíry a kulturní představení.

4. Jsou k dispozici průvodci, kteří mluví cizími jazyky?
- Ano, ve Whakarewarewa Thermal Village jsou k dispozici průvodci, kteří mluví anglicky a také dalšími cizími jazyky, jako je například španělština nebo francouzština. Pokud preferujete prohlídku ve vašem jazyce, je doporučeno se předem domluvit a rezervovat si průvodce.

5. Jaké aktivity mohu v Whakarewarewa Thermal Village provést?
- Ve vesnici si můžete vychutnat prohlídku termálních pramenů, sledování gejzíru Pohutu, ochutnávání tradičních maorských pokrmů, návštěvu muzea, účast na tanečních představeních a získat hlubší vhled do maorské kultury.

6. Můžu si ve vesnici rezervovat ubytování?
- Ano, Whakarewarewa Thermal Village nabízí také možnost ubytování ve svých tradičních maorských chatkách. Je doporučeno rezervovat si ubytování předem.

7. Můžu si do vesnice vzít fotoaparát nebo kameru?
- Ano, návštěvníci smí do vesnice přinést fotoaparáty a kamery a fotit. Nicméně je důležité respektovat pravidla a fotografovat pouze ve vyhrazených oblastech. Některé části vesnice mohou být označeny jako "no photo zones", kde se fotografování nedovoluje.

8. Můžu se ve vesnici setkat s Maory?
- Ano, Whakarewarewa je tradiční maorská vesnice, kde žijí Maorové. Máte příležitost se setkat s místními obyvateli, kteří vás provedou vesnicí, ukáží vám jejich kulturu a poskytnou vám představení tradičního maorského tance a zpěvu.


Počasí Nový Zéland Whakarewarewa Thermal Village


Whakarewarewa Thermal Village je jedno z nejzajímavějších míst na Novém Zélandu, které láká desítky tisíc turistů každý rok. Nachází se v blízkosti města Rotorua na Severním ostrově a je domovem pro Maory, kteří zde žijí již mnoho generací.

Jednou z největších atrakcí tohoto vesnického muzea je bezesporu jeho termální aktivita. Whakarewarewa je známá pro svoje geotermální jevy, které zahrnují vřídla, bahenní bazény a gejzíry. Celá oblast je doslova přehlídkou síly a krásy přírody.

Ale jaké je vlastně počasí v tomto jedinečném místě? Nový Zéland je známý svým proměnlivým podnebím a Whakarewarewa není výjimkou. Oblast má převážně oceánské podnebí, což znamená mírné zimy a teplá léta.

V zimě, která trvá od června do srpna, teploty klesají na průměrnou hodnotu kolem 10 °C. V některých dnech se však teploty mohou snížit na 5 °C. Whakarewarewa Thermal Village je obklopena hustými lesy, což dodává této oblasti tajemnou atmosféru. Večery jsou obvykle chladné a teploty klesají blízko bodu mrazu.

Léto je naopak období tepla a slunce. Léto trvá od prosince do února a průměrné teploty se pohybují kolem 20-25 °C. V nejteplejších dnech může teplota stoupat až na 30 °C. V létě je Whakarewarewa Thermal Village plné turistů, kteří si užívají termálních koupelí a sledují gejzíry, které zde periodicky vystřikují horkou vodu a páru.

Deštivé počasí je v této oblasti časté po celý rok. Průměrné srážky se pohybují okolo 1500 mm ročně. Je tedy vhodné se na návštěvu Whakarewarewa připravit s sebou deštník nebo nepromokavou bundu.

Whakarewarewa Thermal Village je místem, které nabízí jedinečnou kombinaci přírodních krás a kulturního bohatství. Jeho termální jevy, spolu s proměnlivým, ale přesto příjemným počasím, vytvářejí ideální prostředí pro návštěvu a prozkoumávání tohoto fascinujícího místa. Ať už jste nadšenci do geologie, historie nebo do outdoorových aktivit, Whakarewarewa Thermal Village určitě nesmíte minout při své cestě na Nový Zéland.


Největší internetový výběr letů

Velké množství spokojených klientů

Zajištění nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety po celém světě

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Vyhledat letenky